local-stats-pixel fb-conv-api

Prāta mežģis6

102 0

Šodien mēs apskatīsim kādu prāta mežģi, kas ir grūts, ja tikai galvā visu rēķini, taču, ja pieraksti uz papīra, gandrīz uzreiz iespējams to atrast.

Tas ir šāds: "Tev, tavam draugam un tavai draudzenei piemīt superspējas, un tās izmantojot, jūs mēģinat uzvarēt karā starp cilvēci un trīsgalvaino pūķi - jūs esat cilvēces pēdējā cerība. Diemžēl trīsgalvainais pūķis jūs notver savā bunkurī un iesloga jūs telpā ar daudziem gaiteņiem. Katrā gaitenī ir daudzas ejas uz ārpusi. Diemžēl katrai ejai priekšā ir elektriska lādiņa režģis, ko var izslēgt tikai ievadot ciparu kodu.

Pa skaļruņiem iedārdas trīsgalvainā pūķa balss: "Vienam no jums tiks iespēja ieiet jebkurā gaitenī pie jebkuras ejas, un, ja jūsu izvēlētais uzrakstīs pareizo kodu, viņš tiks laukā, taču divi pārējie tiks apēsti."

Jūs nolemjat, ka ies tava draudzene, kuru sauc Zāra, jo viņa ir visgudrākā un noteikti radīs izeju. Pie viņas piesprauž mikrofonu, lai tu un tavs draugs varētu klausīties, ko viņa dara. Diemžēl jums nav iespējas ar viņu sarunāties, jo pie jūsu skaļruņa klāt nav mikrofons, un pie Zāras mikrofona klāt nav skaļrunis.

Zāra ieiet 13. gaitenī, bet diemžēl pati to nepamana.

Atkal atskan trīsgalvainā pūķa balss (viņš uzrunā Zāru): "Tev vajag ievadīt trīsciparu kodu, kurā otrais skaitlis ir vienāds vai lielāks par pirmo skaitli un trešais skaitlis ir vienāds vai lielāks par otro skaitli. Tu vari iegūt faktus trīs reizes. Bet, ja tu kodu ievadīsi nepareizi vai teiksi kaut ko, kas nepiederas pie lietas, tu būsi iemesta atpakaļ sākuma telpā un jūs visi trīs tiksiet apēsti."

Jūs klausaties. Zāra pajautā pirmo faktu, un balss saka: "Ja tu sareizini visus trīs skaitļus kopā, izveidojas 36."

Zārai, protams, ar to vēl nepietiek. 36 reizinot var dabūt dažādi, tāpēc viņa pajautā otru faktu."Ja tu saskaiti visus trīs skaitļus kopā, izveidojas gaiteņa, kurā tu atrodies, numurs."

Tavā un tava drauga skaļrunī ir liels klusums. Tev liekas, ka Zāra atcerās gaiteņa numuru, bet tu jau neko nevari viņai pateikt.

Tad Zāra jautā trešo faktu, un balss saka: "Lielākais skaitlis kombinācijā parādās tikai vienreiz."

Tad tu dzirdi, kā Zāra uzspiež kodu un iziet laukā no ēkas! Kā viņa to zināja bez gaiteņa numura zināšanas!?"

Vai tu atminēji šo mīklu?

ATBILDE.

Tu droši vien pēc tā ieteikuma, ko sacīju sākumā, sāki rēķināt uz papīra (kaut gan tā vietā tu droši vien aizklikšķināji un sēdēji tālāk spokos emotion ) Vispirms pēc pirmā fakta pateikšanas tu aprēķini visas prasībām atbilstošās astoņas trīsciparu kombinācijas, no kurām izveidojas 36. Tad tu nosvītro tos skaitļus, kas nav iespējamas, jo tad kombinācija būtu ar četriem cipariem.

3x3x4=36 2x3x6=36

1x6x6=36 2x2x9=36

1x4x9=36 1x1x36=36

1x2x18=36 1x3x16=36

Tas ir nokārtots. Vienai no šīm kombinācijām (334, 166, 149, 236, 229) ir jābūt pareizajai. Darbs jau ir pusē, ja iepriekš nevarēji atkodēt šo mežģi, varbūt tagad tu to vari saprast?

Ja nesaprati, tad ejam tālāk. Tālāk mums, protams, vajag saskaitīt visu kopā, vai ne?

3+3+4=10 2+3+6=11

1+6+6=13 2+2+9=13

1+4+9=14 1+1+36=38

1+2+18=21 1+3+16=16

Tagad uzreiz tu visu uzzini. Taču diemžēl viņai vēl jāuzzina, kurš skaitlis atbilst visām sākotnējām prasībām. Tām atbilst tikai divas kombinācijas, kas abas beidzas ar 13. Kura ir pareizā? Tu vari vismaz tagad uzminēt?

Beidzot ir atbilde: tā kā pūķis teica, ka lielākais skaitlis kombinācijā parādās vienreiz, atbilde ir 229.

"Zāra, izmantojot savas superspējas, tevi un tavu draugu atbrīvo, un drīz vien jūs trīsgalvaino pūķi uzvarat, un cilvēki ir drošībā."Vai tu saprati pareizo atbildi?

HEY, ESAM GODĪGI, JA LABS RAKSTS, TAD PLUSS emotion , JA SLIKTS, TAD MĪNUSS emotion

102 0 6 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 6

0/2000
Es pat necentos rēķināt. Lasīju kā stāstiņu 😂
5 0 atbildēt

Labs raksts

3 0 atbildēt

 emotion 

2 0 atbildēt

Vareja but kas grutaks... emotion 

1 0 atbildēt
Es darīju vienkāršāk un bez lapiņas- mazākie skaitļi ar kuriem var iegūt 36=4*9 Lai iegūtu to pašu reizinājumu, kas iepriekš vienīgi var 4:2=2 T.i 229 nav pat jāzina,kurā gaitenī viņa bija
1 0 atbildēt