local-stats-pixel fb-conv-api

Pedagogi vairs nav ar mieru ticēt solījumiem2

16 0

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers uzskata, ka pedagogu protests pierādīja – viņu mērs ir pilns.

Viņaprāt, vakar no rīta pie Saeimas notikušais pedagogu protests bija pārliecinošs un skolotājiem piketu kustība ir jāturpina. Tā šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja R. Krīgers.

"Viņiem ir daudzus gadus solīts, solīts, solīts. Visu laiku arī dažādas amatpersonas, tai skaitā ministri un premjerministri, aicinājuši cilvēcīgi paciesties. Un atkal viņi tiek aizmirsti," situāciju ar finansējumu pedagogu algām komentēja R. Krīgers.

LBAS vadītājs atkārtoti pauda, ka skolotāju prasība nākamā gada valsts budžetā iezīmēt līdzekļus pedagogu algu palielināšanai no 1.septembra ir ļoti normāla, lietišķa un saprotama, tā valdībai un Saeimai nesagādā nekādas problēmas.

Viņš atgādināja, ka no 1.janvāra Latvija kļūs par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti, tāpēc, ja valdība gribēs, lai mūsu valsts izskatās labi, tā nevēlēsies pieļaut skolotāju streiku tik atbildīgā laikā.

Pēc piketa Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško sacīja, ka pedagogu streika iespējama rīkošana tuvākajā nākotnē ir atkarīga no jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes gaitas un rezultātiem, informē ziņu aģentūra LETA.

LIZDA vadītāja atzina - pedagogiem atkal tika likts ticēt, ka solītais finansējums jauna modeļa ieviešanai tiešām būs. "Tomēr pedagogi vairs nav ar mieru ticēt," turpināja I. Mikiško. Pikets esot parādījis, ka pedagogi vēlas un ir gatavi pārmaiņām sistēmā, jo līdzšinējā sevi ir izdzīvojusi.

16 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Godīgi - citās valstīs varbūt viņu protestus uzņemtu nopietni, pat ja tur protestētu tikai labākajā gadījumā simts cilvēku.Šeit pat ar vairākiem simtiem cilvēku neko neviens nevar panākt. Iznāks ārā kaut kāds Ušakovs vai Āboltiņa, visiem saspraudīs batonus ausīs un visi izklīdīs pa mājām un dzīvos tālāk to pašu dzīvi ko līdz tam. Tas tikai pierāda kārtējo reizi cik liela daļa cilvēku ir slinki un bailīgi - grib pārmaiņas, bet baidās to izrādīt un es šeit nerunāju par komentāru rakstīšanu - gandrīz esmu gatavs saderēt ka pat tie paši deputāti - labi ja no tiem simts purniem 3-6 cilvēki kādreiz kaut ko lasa - pārējiem vienkārši ir po***. Nu nemākam mēs apvienoties konkrētu mērķu sasniegšanai. It īpaši ja atcerās to farsu kas bija Vecrīgā, kur pašvaldībnieku busu rinķī gāza un vēl veikaliem stiklus sita ārā un alkoholu stiepa projām....

2 0 atbildēt

Tas jau sen zināms fakts,kad nevar ticēt viņu solījumiem. emotion

1 0 atbildēt