Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
401

Sveiki, spocēni!

Ir pagājuši gandrīz 4 gadi kopš mana pēdējā raksta un laikam ir pienācis laiks biku atsvaidzināt savas latviešu valodas rakstīšanas prasmes. Kā tur bija tas teiciens.. - punktiņš, punktiņš, komatiņš,domuzīme, ritentiņš? Ok, labi, sliktie joki pie malas..šis ir nopietns temats.

Šie 4 gadi bija man piedzīvojumu pilni, un ar vienu no piedzīvojumiem, es gribu ar Jums padalīties. Gatavi?

Pirms sāku, gribu pateikt, ka viss šajā rakstā minētais ir mans subjektīvais viedoklis un tikai mana pieredze

Es zinu ļoti daudz studentu, kuri ir saskārušies ar cilvēkiem, kuri piedāvā piedalīties šajā, ķipa super awesome amazing "apmaiņas programmā". Un par šo programmu lielākoties, es dzirdu negatīvas atsauksmes. Kādam šķiet, ka tas viss ir fufelis, kādam šķiet, ka būs jābrauc vergot u.tml. Bet kā tad tur īsti ir?

Viss sākās tā...

Koledžā kur mācos uz ziemas... Autors: Chingchongchang Patiesība par Southwestern Advantage apmaiņas programmu
Autora bilde
1.

Koledžā, kur mācos, uz ziemas uzņemšanu pievienojās mums viens students - foršs puisis. Vienu dienu, pēc lekcijām, man ar viņu sanāca iet pa to pašu ceļu mājās. Sākām iepazīties - kā tevi sauc, no kurienes esi, ar ko nodarbojies, utt.  Viņš teica, ka strādā par menedžeru vienā kompānijā un tepat netālu ir viņa ofiss un piedāvāja man aiziet paskatīties ko viņš īsti dara. Es piekritu. Un izrādās viņš ir viens no menedžeriem šajā Southwestern Advantage kompānijā. Es par to vēl nebiju neko dzirdējusi un biju ieinteresēta uzzināt vēl. 

Southwestern Advantage - visa vasara Amerikā, pārdodot bērnu grāmatas no durvīm uz durvīm.

Es piekritu aizbraukt jo uz... Autors: Chingchongchang Patiesība par Southwestern Advantage apmaiņas programmu
Autora bilde
2.

Es piekritu aizbraukt, jo uz Ameriku es vienmēr esmu gribējusi aizbraukt un man bija dzīves iekrājumi kontiņā, tai skaitā arī nauda koledžai... Bet tas nenotiek tik vienkārši.

Kas man bija jāizdara, pirms "mani pieņem programmā": 

1. Sākumā notiek vairāki "PC" (personal conversation) ar menedžeri, kurš tevi atrada.  Viņi tevi low key pārbauda - vai gribi kaut ko dzīvē vispār sasniegt, ir tev motivācija strādāt, vai esi draudzīgs vai proti labi pārliecināt cilvēkus (jo citādāk neko nevar pārdod, vai ne). Tad notiek "Final PC" - tā ir intervija ar galveno menedžeri (vispieredzējušāko) un man intervijas laikā iedeva uzdevumu - pārdot pildspalvu, ko es čiliņā izdarīju.   

2.Apmācības - ugh ugh uuughh..Sales talk! Pats galvenais, kas jāiemācās pirms vasaras. Grāmatas ir, galvenokārt 2 veidu - maziem bērniem un jau vecākiem, tāpēc ir arī 2 galvenie sales talk'i.   Tie ir jāiemācās no galvas un katrs ir diezgan garš un katrs vārds ir svarīgs. Es nekad neesmu strādājusi pārdošanas jomā, tāpēc man vajadzēja pielikt klāt "muskulīti", lai iemācītos. Kad esi iemācījies, jāsāk praktizēties ar menedžeriem. Daudz. Rada reālas situācijas kā cilvēki varētu tev atbildēt un tev jāmāk uz katru atbildēt pareizi. Bez maz vai kā recepte, kurai tev jāseko līdzi, jo katram iespējamajam jautājumam jau ir uzrakstīta atbilde. 

3. Jāpiedalās viņu semināros RTU katru nedēļu noteiktajā laikā un visādās aktivitātēs, kā piemēram - vākt ziedojumus no durvīm uz durvīm un vēl dažādās sporta aktivitātēs, kur tevi sagatavo vasarai, jo ķipa tas ir baigi grūti un tiek tikai labākie, stiprākie.. 

4. Vīza, uniforma, bizneskartiņas, biļete (ap 750 eur)  MAKSA PAR PIEDALĪŠANOS (laikam bija 800 vai 900 dolāri) To visu pasaka pēdējā brīdī. Protams iepriekš pasaka, ka būs kkas jāmaksā, bet viņi noliek to tā, ka tas ir sīkums.  Ja tev nav naudas vai bagāti vecāki, tev nespīd "šī unikālā iespēja būt vienam no viņiem".

 

Sales school tas notiek... Autors: Chingchongchang Patiesība par Southwestern Advantage apmaiņas programmu
Autora bilde
3.

Sales school (tas notiek pirmajā nedēļā, jau Amerikā). Tur tevi motivē strādāt. Uzslēdz Eye of the Tiger dziesmu fonā un uzliek kādu iedvesmojošu video, tā var teikt ir katru dienu visu dienu kas ir forši, manuprāt. Man patīk klausīties tādas lietas, pati arī  iekš youtube skatos iedvesmojošus video. Tur to nedēļu hostelis tev tiek apmaksāts. Dzīvo tu vienā istabiņā ar 4 cilvēkiem. 

Pirms tu vispār brauc tev ir... Autors: Chingchongchang Patiesība par Southwestern Advantage apmaiņas programmu
Autora bilde
4.

Pirms tu vispār brauc, tev ir jāapsola, ka darīsi visu tā kā tev iemācīja. Nu labi, ne tik stingri, bez viņi tev iekaļ galvā kādai ir jāizskatās tavai darbadienai,  low key- ja tā nedarīsi, tad tev nesanāks neko nopelnīt.  Tātad kāds ir tas solījums(īsumā):

- celies 6.59 (10 min laikā jau jābūt uz sava riteņa/automašīna un jābrauc ēst brokastis

-līdz 7:29 jau jāsāk strādāt un dienas laikā ir jāpieklauvē, jāsatiek 30 ģimenes

-ne vēlāk par 21:59 jābeidz strādāt

-dienas beigās tu atskaities kompānijai par to cik cilvēkus tu satiki, cik cilvēki tevi ielaida mājās, cik un ko pārdevi utt.  Ā jā, aizmirsu piebilst, ka jāstrādā bija 30 - 40 grādu temperatūrā, jo vasarā Amerikā ir diezgan karsts...

un tā 6x nedēļā. Svētdiena ir domāta,lai pārrunātu ar savu komandu nedēļu, nedaudz motivēties un sagatavoties nākamajai nedēļai (paika un papīri un viskkādi motivējoši sūdiņi) Motivē viņi ar visādām balvām un kompānija nosauc šīs balvas itkā tie būtu kkādi Oskari vai Grammy balvas... Ja pirmo nedēļu, tu tik tiešām pieklauvē tām 50 mājām, no kurām 30 atver durvis, tad tu saņem "success coin", kas ir maza medaļiņa, kurai tiek piešķirta nu tāda nozīme, ka pizģets. Katru nedēļu kaut kāda balva bija kā motivators visiem programmas dalībniekiem Amerikā. 

Nemelošu, katru no šīm balviņām bija prieks saņemt, jūties novērtēts un komandas biedri tevi uzmundrina vēl vairāk. 

Kur tad tu dzīvo visu... Autors: Chingchongchang Patiesība par Southwestern Advantage apmaiņas programmu
Autora bilde
5.

Kur tad tu dzīvo visu vasaru?

Host families. Tākā kompānijai jau ir vairāk par 150 gadiem, sakari viņiem ir pa visu Ameriku. Pirmo ģimeni, pie kuriem varējām (es un mana istabasbiedrene) dzīvot, es pati atradu, pieklauvējot pie viņu durvīm un mēģinot pārdot grāmatas. Paveicās mums ar šiem cilvēkiem viennozīmīgi. Superīga ģimene, jutos reāli kā mājās. Un kā bildē var redzēt, dzīvoja arī viņi neslikti.  

Iemesls kāpēc es vairs... Autors: Chingchongchang Patiesība par Southwestern Advantage apmaiņas programmu
Autora bilde
6.

Iemesls kāpēc es vairs nepiedalīšos šajā programmā

Jā, jauni cilvēki, Amerika,  sanāca būt komandā ar superīgiem cilvēkiem, redzēt vietas par kurām es nekad nebiju sapņojusi redzēt..tas viss ir nereāli forši, tik tiešām. Bet

Viņi tev skalo smadzenes. Lai tikai tiktu šajā programmā es iztērēju ap 2k euro un vasaras laikā,  (pērkot ēdienu un maksājot ģimenēm par dzīvošanu un tās dažas dienas, kuras bija jāpavada viesnīcā, jo mainījām pilsētas un ģimeni kura uzņems 2 svešiniekus nav viegli atrast) tikai par šo es samaksāju vismaz 1500 dolārus. Un pēdējā vasaras nedēļa - brīvs - beidzot laiks apskatīt Ameriku un nopirkt kādu suvenīru, drēbes, vietas kur paēdi + atrakcijas un it īpaši nauda vadītājam PAR BENZĪNU, viss Kalifornijā ir ļoti tālu no vienas vietas uz otru.... pa pēdējo vasaras nedēļu es iztērēju ap 1000 dolāriem, ekonomējot.  Kopā tika iztērēti ap 4400 euro.  

Es nepārdevu daudz. Tu saņem 40% no pārdotā un tās bērnu grāmatas ir dārgas.. Viens mazais komplekts maksāja 360 dolāri un lielie komplekti līdz 2000. Ne visi grib bērnu grāmatiņas par tādu cenu. Pa visu vasaru es nopelnīju  ap 2000 euro. Karoč, atbraucu mīnusos.

Daži cilvēki no  manas komandas neizturēja tādā karstumā un prom no Latvijas strādājot, tpc vasaras vidū jau aizbrauca atpakaļ. Pabeidza vasaru tik tiešām, tie spēcīgākie. Including me    

Kopā satiku ap 3000 ģimenēm un stāsti ir visdažādākie. Jums nav ne jausmas.

Es nebraukšu šajā programmā vairs ne tāpēc, ka aizbraucu uz Latviju mīnusos. Tas nekas. Raksta sākumā es minēju, ka dzirdu negatīvas atsauksmes no cilvēkiem, ka tas ir kkāds fufelis un verdzība. Fufelis tas nav, bet verdzības garša gan tur ir. Iedomājies:

Tu pavadītu visu savu vasaru 30 grādu karstumā, pārdodot grāmatas, no durvīm uz durvīm un pats vēl par to maksājot? 

Kas man nepatika ir tas, ka viņi tev uzspiež low key tādu ideju "Ja nepaliksi SW'ā, tad tu nebūsi veiksmīgs cilvēks un dzīvē daudz nesasniegsi, tāpēc tev obligāti pie mums jāpaliek". Man piedāvāja būt par menedžeri, es atteicos, jo es tikai gribēju uz Ameriku aizbraukt un pārdot bērnu grāmatas nav mans aicinājums.  Viņi tev stāsta, ka "tas ir tavs bizness, tu vari darīt kā tu gribi, tas ir tavs darbs, tev ir brīva izvēle blablabla". Tā nav, tev ir jāatskaitās, katru dienu par dienu un vienreiz nedēļā par nedēļu. Ja tu neesi pārdevis 3 dienas pēc kārtas, tad tev jāseko menedžeriem visu dienu un jāskatās kā viņi pārdod. Tu nevari vnk ņemt un paņemt, piemēram, sestdienu brīvu..tev sāks brukt augumā gan tavs menedžeris, menedžera menedžeris un komandas tā teikt"līderis". Bija diena, kad man no rīta bija epilepsijas lēkme no rīta un loģiski es mājās paliku. Vakarpusē es atjēdzos, sapratu kas notika un uzreiz uzrakstīju savam menedžerim, ka šodien nebiju darbā, pateicu, ka lēkme bija un man atbildēja, ka lai es pamācos vismaz sales-talk, pārbaudu tehniskas lietas un  beigās - labi, veseļojies! un viss. Man nemaz nepaprasīja kā jūtos vai viss labi. Krč viņiem galvenais, lai tu strādā, vienalga  vai tev bija lēkme, vai tev amputēja kāju vai tevi nobrauca mašīna...

Lai vai kā, pieredze bija superīga. Ja godīgi, katram no jums iesaku aizbraukt - apskatīt Ameriku. 

______________________

Vasara tik tiešām bija forša, reku video  

Pievienotie video

2
401
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [55]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
prettits avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  prettits 20.03.18 08:27  
33
0
Liekas tāds neliels appi*iens tu priekš viņiem pelni naudu un lai to darītu vēl liek samaksāt Neslikta piramīda.
3FckingUnicorns avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa TrumpeMedaļa Redaktors iesaka
  3FckingUnicorns 19.03.18 23:35
26
0

Modernā verdzība.

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SensācijaMedaļa Dienas doma
  aris1188 19.03.18 23:46
21
0

Ja tu visu vasaru strādāji 6 dienas nedēļā pa 12-14 stundām dienā un saņēmi 2000$ kas ir apmēram 1900 eiro, tas ir manuprāt mazāk nekā tu dabūtu ubagojot vai strādājot parastāko darbu uz pusslodzi

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 20.03.18 11:39
17
0

Atceros semināru par Amway. Tur visas tās pašas motivējošās runas un spīdošie piemēri. Man tas uzdzen nevis iedvesmu, bet tieši pretēji - liek kļūt atturīgai. 

spoku dienas doma

Krīze avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Dienas domaMedaļa Recidīvists
  Krīze 20.03.18 01:35  
14
0
Ja galva uz pleciem tad tur meklēt nav ko, ASV var apskatit ari par mazaku naudu. Ja nu tomēr aizbrauci, un beigas saproti ka tevi mizo kā apelsīnu tad liec darbam mīksto un atpūties kamēr paši nepalūgs aiziet. Ja vel ar vien turpini stradāt par to naudu, tad diemžēl kaut kas ar pašvērtējumu nav kārtībā vai raksturu.
Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 20.03.18 11:05
13
0

Mācījos vēl Jūras akadēmijā, tad for fun iegājām vai nu šajā, vai līdzīgajā kantorī. Tādus zelta kalnus sasolīja   Veči, viss kas Jums būs vajadzīgs primārās zināšanas un pārdot grāmātas, piķi pelnīsiet, virsnieku algas klāt nestāvēs, ceļošana, jaunas paziņas, konkurence vēl maza, nedaudz padauzīties pie durvīm, iesmērēt grāmatu, bam , un Tev jau rolls rojs     

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 20.03.18 17:21
12
0

Sū...s par naudu. Kā ar apziņu, ka tev izskalo smadzenes un izmanto, lai iesmērētu citiem cilvēkiem kaut ko nevajadzīgu (šajā gadījumā pārāk dārgas bērnu grāmatas) ar iemācītām manipulatīvām frāzēm?  P.S. Meitēns gan malacis - sev pieredzei un izdarīti pareizie secinājumi.

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 20.03.18 13:59  
12
0

Interesanta pieredze. Bet nu es pa to pašu naudu varu tā pat uz USA aizbraukt un nevergot   

MikusCoo avatars
Medaļa BetmensMedaļa Asins donorsMedaļa Admins iesaka
  MikusCoo 20.03.18 13:34
10
0

Beidzot kāds uzraksta atklāti par šo te! Man arī piedāvāja, teksti bija līdzīgi, ka šī ir mana iespēja attīstīt biznesu, ka tu kļūsi veiksmīgs, ja piedalīsies utt. Kādā trešajā tikšanās reizē sākās - jāmaksā par to, to, to, kopā sanāca ap 2k atdot, lai tur tikai tiktu, tad sākās teksti, ka tas nav tik traki, jāpārdod tik un tik grāmatas, lai tu būtu plusos. Pilnīga smadzeļu skalošana, to varu pateikt. Nosūtīšu tev cepumus par labu rakstu.   

Chingchongchang avatars
Medaļa Mis Spoce 2017Medaļa Most WantedMedaļa Dienas doma
  Chingchongchang 20.03.18 05:51  
8
0
atbildot uz Krīze komentāru " Ja galva uz pleciem tad tur meklēt nav ... "Tieši tā. Protams, bija cilvēki, kuri reāli rukāja un nopelnīja pa vasaru vismaz 20 000 un tad piedalās katru nākamo vasaru. Bet tie ir tie veiksmes stāsti ar kuriem tevi piebaro, lai tik tu aizbrauc un strādā. Menedžeri saņem arī procentus no tã, ko tu nopelnīji.
TimTams avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  TimTams 22.03.18 20:49  
6
0
atbildot uz Panzer komentāru " Nja, man bračka arī bija uz 3 mēnešiem ... "Jap, es arī biju aizbraucis 2 gadus atpakaļ. Pilnīgi piekrītu autoram un beidzot kāds ir uzdrošinājies uzrakstīt to, ko daudzi pateikt nevar. Es arī cepumus nosūtīšu 😅😅😅
Mithotyn avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Komiķis
  Mithotyn 20.03.18 14:02
6
0

Uz ASV šobrīd var aizidot par 350-500 eur turp-atpakaļ (ja lido uz NY pusi), tikai vēlams, lai ir kādas naktsmājas pie čomiem, jo dzīvošana esot dārgs prieks (reāla pieredze no cilvēkiem, kas 2x gadā uz turieni lido pie radiem).  Šitais jau bijis vergu un pamuļķu pasakums, kurā kaut ko pelnīt var tikai superharizmātiskie pārdevēji jau no dzimšanas, bet tādu ir ļoti maz.

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Pērle
  Panzer 22.03.18 19:18
5
0

Nja, man bračka arī bija uz 3 mēnešiem tur bijis, verdzība gan, bet arī iegūtā pieredze ir tā vērta.

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 20.03.18 14:35
5
0

Man piedāvāja šito, es papētīju visu info internetā, un sapratu, ka tas galīgi nebūs man, izskatās, ka arī ietaupīju naudu! Labs raksts!

Reāli lētāk sanāk atlikt naudu, aizbraukt uz Ņujorku, un nedēļas laikā normāli šo to apskatīt - ja grib ietaupīt,var caur coach serfingu atrast,kur palikt!   

Anonīms
Anonīms 19.03.18 23:55
5
0

Jap, atceros ka pirms gadiem 4 man arī šo sūdu piedāvāja. kad sapratu, ka par paša naudu viss jādara, (lai gan man teica tikai kādi 300 naudas izies par šo visu) tad uzreiz atteicos, jo likās čista kā vergu darbs. Bet man tad teica, ka es nekādu naudu no pārdotā nedabūšu, viss tikai priekš "pieredzes"

Anonīms
Anonīms 19.03.18 21:57
5
0

ja es strādātu latvijā 14h dienā tad es pa vasaru dabūtu tik daudz naudu ka pietiktu lai visu nākošo vasaru nodzīvotu asv nestrādājot

Anonīms
Anonīms 19.03.18 21:12
6
1

labs  raksts

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 20.03.18 14:21
7
2

Kad izlasīju "Southwestern", uzreiz nodomāju, ka nabags/nabadzīte, Teksasā zem saules strādāji..... Labi, ka nebija tik traki!! Runājot par pašu darbu. Tipisks brainwashing. Tas notiek ne tikai ASV,bet gan visās valstīs. Lai cik grūti nebūtu strādāt šo darbu, šī ir laba iespēja ieraudzīt valsti. Viss nenāk pie tevis vienkārši.

Apstākļi tur noteikti ir labāki. Cilvēki tur ir daudz patīkamāki, nekā Latvijā Plusi noteikti ir!  

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 20.03.18 07:48
4
0

atbildot uz aris1188 komentāru " Ja tu visu vasaru strādāji 6 dienas ned... "

ASV minimālā alga nebūt nav tik liela kā iedomājamies. Aptuveni 8 dolāri stundā, kas strādājot uz pusslodzi būtu daudz mazāk.

Anonīms
Anonīms 20.03.18 08:31
4
0

atbildot uz prettits komentāru " Liekas tāds neliels appi*iens tu priekš... "

Pats galvenais jāceļas 6:59 un pēc 10min jādodas bez brokastīm. Really? Tādi kropļi , pat neļauj nomazgāties.

« 1  2  3 »