Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
488

Grieķi bija filozofi. Viņi bija demokrātijas tēvi no civilizētāka laika, kuri dzīvoja savas dzīves, meklējot patiesību. Taču ikdienas dzīve bija mazāk krāšņa nekā tie daži mirkļi, kas iekļuvuši vēstures annālēs. Ikdiena Senajā Grieķijā bija grūta, netīra un bieži vien patiešām pretīga.

Ārsti ēda pacientu ausu sēru... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
1.

Ārsti ēda pacientu ausu sēru. Vienmēr, kad tu viesojies pie ārsta Senajā Grieķijā, tu varēji būt drošs, ka viņš iebāzīs pirkstu tavā ausī un nogaršos kripatiņu tavu auss sēru. Tas bija veids kā ārsts noteica diagnozi. Diagnozes noteikšana neaprobežojās tikai ar auss sēra degustēšanu. To, kādu šķidrumu vajadzēs degustēt izvēlējās atkarībā no pacienta simptomiem. Tā piemēram, ārsti ļoti bieži arī laizīja pacienta vēmekļus, lai redzētu, cik saldi tie ir. Tas viss sākās ar Hipokratu - vīru, kas ieviesa Hipokrata zvērestu. Viņš uzskatīja, ka ķermenis ir šķidrumu krātuve un katram ķermeņa šķidrumam ir sava īpašā garša. Grieķu ārstiem tika mācīts, kā šie šķidrumi garšo, lai viņi varētu zināt, kad kaut kas nav kārtībā. Saskaņā ar Hipokrata medicīnu, urīnam bija jāgaršo pēc vīģu sulas. Tāpēc, ja tu nejuties labi un aizgāji pie pie ārsta Senajā Grieķijā, tad viņš nobaudīja nelielu malku tava urīna - un, ja tas nebija pietiekami skābs, viņš zināja, ka ir problēma.

Viņi izmantoja akmeņus... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
2.

Viņi izmantoja akmeņus dibena slaucīšanai. Tualetes papīrs parādījās Eiropā tikai 16. gadsimtā. Līdz tam cilvēkiem nācās atrast citu veidu, kā saglabāt tīrību. Līdzīgi kā romieši, grieķi mēdza izmantot koka kātam piestiprinātu sūkli, taču ne visiem grieķiem bija šādas iespējas. Daudz biežāk grieķi izmantoja akmeņus. Viņi turēja tualetes telpās kaudzi oļu un noberza ķermeni ar cietiem akmeņiem. Acīmredzot arī tikt pie akmeņiem nebija tik vienkārši. Grieķiem bija teiciens, kas iedrošināja būt taupīgiem tualetē: “Ar trim akmeņiem pietiek, lai noslaucītos.” Dažreiz viņi izmantoja keramikas podu lauskas. Īpaši atriebīgi grieķi mēdza iegravēt savu ienaidnieku vārdus uz keramikas trauka, sasist to un izmantot lauskas dibena slaucīšanai. Tā varētu nebūt sagadīšanās, ka hemoroīdi bija izplatīta problēma Senajā Grieķijā.

Viņi domāja ka sievietēm ir... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
3.

Viņi domāja, ka sievietēm ir milzu klitori. Ja runājam par sieviešu tiesībām, Senā Grieķija nebija gluži progresīvākā valsts. Grieķi neuzskatīja, ka ir vērts ieklausīties sieviešu teiktajā, tāpēc senajiem grieķiem bija daudz diez gan savādu ideju. Pirmām kārtām, grieķi īsti nesaprata lezbietes. Viņi nespēja iedomāties, ka divi cilvēki var mīlēties bez penetrācijas. Viņi atteicās ticēt, ka sievietes to dara citādi. Tāpēc viņi secināja, ka lezbietes piedzimst ar milzīgiem klitoriem. Viņi dēvēja klitoru par “sievišķo peni” un uzskatīja, ka tas ir sieviešu homoseksualitātes cēlonis.

Sieviescaronu slimības tika... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
4.

Sieviešu slimības tika ārstētas visnetīrākajos iespējamajos veidos. Grieķi uzskatīja, ka sievietes ir īpašu uzņēmīgas pret netīro. Viņi ticēja, ka pretīgas lietas ietekmē sievietes, taču neietekmē vīriešus. Tas nenozīmē, ka viņi domāja, ka sievietes ātrāk izjūt pretīgumu - šī ideja kļuva par grieķu medicīnas pamatu. Ja sieviete saslima, grieķi uzskatīja, ka nav labāku zāļu par ko netīru un pretīgu. Piemēram, ja sievietei tika novēroti izdalījumi, viņai bija jādzer “ceptu mūļa ekskrementu” un vīna maisījums. Ja viņai bija spontānais aborts, grieķi noklāja sievieti ar govs mēsliem. Tas saistīts ar vēl vienu dīvainu uzskatu: grieķi ticēja, ka sievietes dzemde spēj pārvietoties pa ķermeni. Viņi domāja, ka dzemde izjūt tik lielu pretīgumu pret mēslu smaku, ka tā vienkārši aizbēg.

Vecāki vīriescaroni dāvāja... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
5.

Vecāki vīrieši dāvāja jauniem zēniem gaiļus apmaiņā pret seksu ar viņiem. Grieķu vīrieši izvēlējās jaunus zēnus par mīļākajiem. Vecākais vīrietis vienmēr uzņēmās iniciatīvu. Parasti viņš stādījās priekšā jaunam zēnam un piedāvāja viņam dzīvu gaili - tas bija drošs veids kā iegūt uzmanību, kas darbojas arī mūsdienās. Vecākais partneris rūpējās par savu jauno mīlnieku kā tēvs, mācot viņam dzīves gudrības. Zināmā veidā tas gandrīz šķiet kā attaisnojums - taču šie vīrieši noteikti negulēja ar jauniem zēniem, lai pildītu savu pilsoņa pienākumu. Vīrieši neizvēlējās zēnus, kuriem visvairāk nepieciešamas mācības. Viņi izvēlējās glītākos zēnos, ko vien varēja atrast. Šie zēni bija pastāvīgi vecāko vīriešu pavadoņi - līdz viņiem sāka augt sejas apmatojums. Tiklīdz zēnam sāka augt sejas apmatojums, vīrietis uzskatīja, ka zēns sasniedzis pieaugušā vecumu un padzina viņu. Kad zēnam izaugusi bārda, viņš kļūst par vīrieti. Tad ir pienākusi viņa kārta izvēlēties sev zēnu un turpināt šo tradīciju.

Scaronķaudīscaronana tika... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
6.

Šķaudīšana tika reklamēta kā efektīva kontracepcijas metode. Grieķu ārsts Sorāns mācija, ka kontracepcija ir sievietes atbildība. Ja sieviete palika stāvoklī, tā bija viņas pašas vaina. Galu galā bija diezgan bezjēdzīgi gaidīt, ka vīrieši darīs kaut ko, lai tas nenotiktu. Realitātē, ja kāda grieķu sieviete palika stāvoklī, tā visticamāk bija vīrieša vaina, it īpaši viena - Sorāna. Viņš ieteica sievietēm vienkārši šķaudīt, nevis lietot pretapaugļošanās līdzekļus. Pēc mīlēšanās, Sorāns sievietēm deva padomu kā izsargāties no apaugļošanās: brīdī, kad vīrietim noplūst sēkla, aizturēt elpu, tad nedaudz atliekties no vīrieša, lai sēklas šķidrums nenokļūtu viņā. Pēc atliekšanās tūlīt notupties ar plati izplestiem ceļgaliem un šādā stāvoklī nošķaudīties. Kad tas acīmredzami neiedarbojās, Sorānam bija vēl citas idejas. Viņš arī ieteica pirms mīlēšanās sievietēm ieberzt savus dzimumorgānus ar medu vai ciedru sveķiem , kas it kā atturēšot vīrieti no vēlmes vispār to darīt ar viņām.

Viņi rīkoja ikgadējās fallu... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
7.

Viņi rīkoja ikgadējās fallu parādes. Reizi gadā Atēnu ceļi bija kā nosēti ar peņiem. Vīrieši un sievietes soļoja pa ielām, lepni turēdami virs galvām gigantisku fallu, šādi izrādot cieņu pret savu dievu. Tā bija neatņemama Dionīsiju svētku sastāvdaļa - svētki, kas tika rīkoti par godu dievam Dionīsam. Dionīsa sekotāji piedzērās kā lopi un vadīja fallu procesiju uz templi, pa ceļam dziedot dziesmas par peņiem un kliedzot rupjus jokus. Saskaņā ar Aristoteli, fallu procesijas bija komēdisko teātru dzimšanas vieta. Viņš apgalvoja, ka procesijas dalībnieku izkliegtie joki vēlāk esot pārtapuši veselās skatuves izrādēs.

Viņi izmantoja krokodilu... Autors: Babadūks Patiesi pretīgi fakti par seno grieķu dzīvi
Attēls no: listverse.com
8.

Viņi izmantoja krokodilu izkārnījumus kā sejas krēmu. Seno grieķu dzīvēs krokodiliem bija lielāka loma, nekā mūsējās un tas noveda pie diezgan dīvainiem aprakstiem par tiem grieķu medicīnā. Tā piemēram viens traktāts brīdina krokodilu kodiena upurus. Ja krokodils pēc kodiena ieiet atpakaļ upura mājā un uzčurā uz viņa brūces, upuris nomirs. Acīmredzot, tas notika pietiekami bieži, lai viņi par to rakstītu. Taču krokodili netika uzlūkoti tikai kā drauds. Viņi varēja arī izārstēt. Grieķu ārsti ieteica ārstēt rētas ap acīm, uzklājot nedaudz krokodila mēslu kā acu ēnu.

4
488
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [21]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ChupaCabrass avatars
Medaļa Neglītais džemperisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Autoklikeris
  ChupaCabrass 17.04.19 09:56
34
1

Nu nesapratu es, kas tad bija tas pretīgais?

1. Indijā piemēram, dziednieki dzer slimnieka urīnu lai noteiktu diagnozi.

2. Ar akmeņiem slauka dibenu gandrīz visur kur nav ūdens. Tuvajos austrumos jau nu noteikti.

3. Manuprāt pilnīgs bullšits. Grieķi nevarēja radīt tik precīzas skulptūras ja nebūtu līdz pēdējam muskulītim izpētījuši cilvēka ķermeni. Kur nu vēl sieviešu dzimumorgānus.(Pašu galveno!)

4.Govs mēsli ir antiseptiski. Kad bērnībā slimoju, man Ome lika dzert siltu pienu ar govs mēsliem. Gan jau senie Grieķi to bija atkoduši.

5. Zilo arī mūsdienās netrūkst.

6. Šeit iet runa par viena, konkrēta ārsta murgainajiem pieņēmumiem. Nevajag to pierakstīt visiem Grieķijas dakterīšiem.

7. Mūsdienu praida gājieni Jums liekas pieņemamāki?

8. Tagad kosmētikai tiek pievienota vaļu sperma. Tas nemaz nav pretīgi, vai ne?

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 17.04.19 08:49
19
0

Domājat,ka mūsu izdarības šodien pēc pāris tūkstošiem gadu nesauks par slimām?

Ventīlis avatars
Medaļa BučiņaMedaļa SirdsMedaļa Bučiņa
  Ventīlis 17.04.19 17:53
9
0

1. Bet lai noteiktu, vai vīrietis ir auglīgs viņi provēja viņa sēklu ?

1k99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa KomiķisMedaļa Sertificēts spoks
  1k99 17.04.19 09:56  
9
0
Kāds noskatīsies uz mums pēc 1000 gadiem un teiks to pašu, raksta autoram jāpalabo raksta nosaukums
es tēvocis avatars
Medaļa SensejsMedaļa SuperautorsMedaļa Sensāciju magnēts
  es tēvocis 17.04.19 07:34
8
0

  Nu vienkārši kruta.

xd avatars
Medaļa FledermausisMedaļa ApokalipseMedaļa Fledermausis
  xd 17.04.19 00:44
7
0

Nu gan viņiem jautri gāja   

Anonīms
Diga 18.04.19 03:05
6
0

tas viss ir pufelis..neviens neko nezin apar grieķu dzīvi..izdomājums ..davai izdomājam par latviešu dzīvi 2 gadsimtā--latvieši otrajā gadsimtā drāza meža dzīvniekus un tas ir iemels kāpēc šodiem maz savvaļas dzīvnieku latvijā..a sievietes .tiešo otrādi ---neko nedrāza ..drāza tās un drāza visi kuriem nebija slinkums

Prominent avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Prominent 17.04.19 19:02
6
0

What. The. Fuck. 

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 18.04.19 21:38
5
0

Interesanti    

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa KomiķisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 17.04.19 08:51
5
0

Agrākos laikos velējos dzīvot Senajā Grieķijā. Cik labi, ka vēlme sen pārgaja

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 17.04.19 01:35
4
0

''Izpriecas'' sita augstu vilni

ukris100 avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa 1/13 kūciņas
  ukris100 17.04.19 23:48
5
2

Kapēc man liekas ka nekas pretīgs tur nebija .Daudz pretīgāk man liekas tas ka tagad nesas vietā ēd sapresētas vistu kidas kopā ar spalvām un sajauktas ar palmu taukiem ,daži domā ka tur ir soja,bet nē soja ir par dārgu lai liktu desās .Musu laiki ir daudz pretīgāki par senajiem.cilvēks mācās no senajiem un izdomā arvien briesmīgākas lietas.

Anonīms
Kurbulis 17.04.19 07:11  
1
0
Nezināju ka grieķijā mīt krokodili.Pat neticami
TsarAlexander avatars
Medaļa Spoks
  TsarAlexander 17.04.19 13:48  
6
5
Kārtējais murgs un izdomājumi no šī autora puses.
Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 18.04.19 10:43  
1
0
Man tieši pēdējā laikā ieinterisējusi Grieķija un šādu informāciju tiešām nekur nebiju uzgājusi Paldies!
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 18.04.19 20:47
1
0

atbildot uz Ventīlis komentāru " 1. Bet lai noteiktu, vai vīrietis ir au... "

Ka tad ,iestadija dobitee... un trisreiz diena laistija .  

Anonīms
Anonīms 23.04.19 14:10
1
0

atbildot uz ChupaCabrass komentāru " Nu nesapratu es, kas tad bija ... "

5. Zilais un pedofīls ir divas dažādas lietas, ja nu kas.

Roterdama avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa SociālistsMedaļa Zeltrocis
  Roterdama 19.04.19 11:05
0
0

Ja man būtu iespēja ceļot laikā, uz seno Grieķiju es nedotos.

Valletaa avatars
Medaļa SpoksSpēja Partijas biedrs
  Valletaa 17.04.19 22:03  
0
0
Tās bildes dažas ir fuuu
Anonīms
Kristīne 17.04.19 11:56  
1
3
Pedofīlu un zoofīlu valsts tā Grieķija bija!