Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
248

Pēc liela pārtraukuma esmu saņēmies un izveidojis nākamo daļu par pasaules visnedrošākajām vietām. Aplūkojiet kas sanācis un izbaudiet rakstu.

PS: Pirmā daļa <šeit> (1991+)

Krievija  Valsts ar augstu... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
1.

Krievija - Valsts ar augstu noziedzības līmeni. Ik 18 minūtes kāds tur tiek nogalināts, tātad aptuveni 84 slepkavības dienā uz 143 miljoniem valsts iedzīvotāju. Vislielākais padarīto noziegumu īpatsvars novērojams Čečenijas republikā. Čečeni tur kontrolē narkobiznesu un prostitūciju. Tur ļoti bieži tiek nolaupīti ārzemju tūristi, lai par viņiem vēlāk varētu prasīt paprāvu izpirkuma maksu. Lielāko daļu noziedzības sastāda sīkie noziegumi - maku, telefonu, naudas un juvelierizstrādājumu zādzības. Gadiem ejot, Krievija praktiski ir kļuvusi no lielvaras par trešās pasaules valsti.

Brazīlija  Ikvienam kas ceļo... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
2.

Brazīlija - Ikvienam, kas ceļo pa Brazīliju pastāv ļoti liela iespēja nonākt nepatīkamā situācijā, jo šīs valsts noziedzības līmenis ir ļoti augsts. Valstī, kura pēdējā laikā ļoti strauji veikusi ekonomisko augšupeju, aizvien ir ļoti daudz nabadzīgo cilvēku. Daudzi no tiem kļust par noziedzniekiem. Laupītāji no cilvēkiem zog visu, ko vien var nozagt, bet ja viņiem nav nekā vērtīga pa rokai, tad liek piezvanīt kādam savam radiniekam, lai ko vērtīgu atgādātu. Ja radinieki atsakās, tad to cilvēku vienkārši nogalina.

Bez noziedzības uz ielām, šajā valstī norisinās karš starp policiju un organizētās noziedzības grupām. Savu daļu civiliedzīvotāju upuru vēl paņem narko-teroristi. Un ja vēl pēc visa tā izdodas izdzīvot, tad nevajag piemirst arī bīstamos zvērus, kas mīt Amazones mūžamežos.

Dienvidāfrika  Valstij kuru... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
3.

Dienvidāfrika - Valstij, kuru dēvē par "Pasaules izvarošanas centru" ir ko padomāt par situācijas mainīšanu. 2004. gadā uz katriem 100 tūkstošiem iedzīvotāju tika konstatēti 113.7 izvarošanas gadījumi, bet 2005. gadā tika sasniegts rekordskaitlis, jeb 118.3 izvarošanas gadījumu uz katriem 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Vēl viens nevisai šai valstij glaimojošais faktors ir lielais slepkavību īpatsvars. 2010. gadā, kad šajā valstī norisinājās pasaules čempionāts futbolā, valsts iekļuva iekš TOP5 valstīm, kurās tika paveiktas visvairāk slepkavības. Protams, kā jau standartā, lielākais noziegumu skaits tiek paveikts nabadzīgākajos rajonos.

Vislabāk arī ir Dienvidāfrikā nenodarboties ar lauksaimniecību, jo uz katriem 100 tūkstošiem lauksaimnieku, gadā tiek nogalināti 313, kas ir 8 reizes vairāk, kā vidēji valstī. Tāpat Dienvidāfrikā ir jābūt uzmanīgam intīmajā jomā, jo 10 miljoni šīs valsts iedzīvotāju ir inficēti ar HIV.

Burundi  Scaronajā mazajā... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
4.

Burundi - Šajā mazajā, blīvi apdzīvotajā un nabadzīgajā valstiņā ir daudz problēmu. Pati galvenā bija pilsoņu karš, kurš norisinājās no 1993-1996 gadam, starp Hutus un Tutsis militārajām huntām. Šobrīd valstī valda relatīvs miers, jo noslēgts ir miera līgums, bet tāpat daudzi no līgumā minētajiem punktiem bieži vien tiek pārkāpti un cilvēki cieš. Pēdējos 50 gadus šajā valstī ir norisinājušās dažnedažādas militārās sadursmes, kā rezultātā valsts savā attīstībā ir stipri iepalikusi. Bandas un ar ieročiem bruņotie bērni ir tas, no kā jāuzmanās šīs valsts viesiem. Bieži vien notiek dažādas laupīšanas, tādēļ ir vietas, kur nav ieteicams apstādināt mašīnu, lai sapirktos suvenīrus. Un vēl jāpiebilst tas, ka šīs valsts viesiem vajadzētu nedaudz arī zināt šo to par medicīnu, jo, ja tiks ievainots, tad nāksies doties uz ļoti sliktas kvalitātes slimnīcām.

Afganistāna  Lai gan scaronī... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
5.

Afganistāna - Lai gan šī valsts atrodas vienā no stratēģiski izdevīgākajām vietām, tomēr Afganistāna ir nabadzīga, mazattīstīta un nedroša valsts. Padomju Sarkanā armija šīs valsts teritorijā savulaik atstāja vairāk kā 12 miljonus mīnu, tādēļ tā rezultātā simtiem Afganistānas iedzīvotāju ir gājuši bojā. Pēc PSRS iebrukuma pie varas stājās talibi, kas aizliedza sievietes no darba tirgus, kā arī liedza viņām iegūt tālāko izglītību universitātēs. Lai gan 2001. gadā ASV gāza šajā valstī valdošo talibu režīmu, tomēr, bandītisms, cilšu sāncensība un ar narkotikām saistītais bizness ir padarījis valsti nestabilu. Pašnāvnieku izraisītie sprādzieni ir bieža parādība, tādēļ neviens šajā valstī nevar justies droši. Vislielākais sprādzienu īpatsvars novērojams Baglānas provincē, kur 2007. gadā kāda sprādziena laikā bojā gāja 70 cilvēki. Visu beidzot vēl jāpiemin, ka Afganistāna ir galvenā hašiša un opija ražotāja pasaulē.

Somālija  Pazīstama ar... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
6.

Somālija - Pazīstama ar korupciju, valdības trūkumu, badu un savien pirātiem. Ceļotājiem noteikti nevajadzētu ar saviem ūdenstransporta līdzekļiem burāt gar šīs valsts krastiem, jo ūdens laupīšanas šīs valsts teritoriju apskalojošajos krastos ir gandrīz vai ikdienišķa parādība. Valsts galvaspilsētu Mogadishu kontrolē vairāki klani un to karalordi. 2006. gadā šajā valstī iegāja Etiopijas karaspēks, kā rezultātā daudzi iedzīvotāji devās bēgļu gaitās. Ja jau šajā valstī konfliktus nedodas nomierināt ārvalstu karaspēki, tad skaidrs ir viens-ka parastam tūristam turp nevajadzētu doties.

PS:Filmā "Black Hawk Down", kas veidota pēc patiesiem notikumiem, tika minēts, ka iekšējo karu rezultātā savulaik gāja bojā vairāk kā 300'000 iedzīvotāju. Iesaku visiem noskatīties, lai zinātu, kādēļ ārvalstu militāristi vairs nedodas uz šo valsti visu nomierināt.

Sudāna  Iznīcināscaronana... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
7.

Sudāna - Iznīcināšana, izmisums un nāve ir sinonīms Sudānai. Terorisms ir galvenā šīs valsts problēma, kuru kontrolē militārais islāmistu režīms kopš valsts neatkarības iegūšanas. Daži no pasaules slavenākajiem slepkavām ir nopelnījuši savus strīpainos kreklus tieši Sudānā, kur tie organizēja auto spridzināšanas, raķešu apšaudes un genocīdu. Vislielākais vardarbības īpatsvars ir novērojams Dārfūras reģionā, kurā norisinās sadursmes starp valdību atbalstošajiem kaujiniekiem, valdības karaspēku un vietējo nemiernieku grupām. Sudānai bijis pat daļējs karš ar Čadu, jo Darfūras reģionā savstarpēji cīnījās šo abu āfrikas valstu nemiernieki. Kopš 2003. gada 230'000 Sudānieši ir devušies bēgļu gaitās no Darfūras uz austrumu Čadu. Vairāk kā 2 miljoni iedzīvotāji ir gājuši bojā 2 pilsoņu karos, kas šajā valstī norisinājās pēdējo 50 gadu laikā.

Kolumbija  Nolaupīscaronana... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
8.

Kolumbija - Nolaupīšana ir galvenais par ko jāuztraucas tiem, kas nolemj paceļot pa šo valsti. 1998. gadā vien tika veikti 2338 nolaupīšanas gadījumi, bet 138 nolaupītos cilvēkus laupītāji nogalināja. 2006. gadā Kolumbija ieņēma 4 vietu pasaulē slepkavību topā ar 69.98 slepkavībām uz katriem 100'000 iedzīvotājiem. Populārs mērķis ir mēri, jo katru gadu vairāki Kolumbijas pilsētu mēri tiek nogalināti. Vēl ļoti liela Kolumbijas problēma ir narkobizness. Kolumbija saražo 75% no visa pasaules kokaīna piedāvājuma. Pateicoties Pablo Eskobāram un Kali kartelim, notiek bruņotas cīņas starp karteli un Kolumbijas armiju.

PS: Attēlā redzamās nav vafeles, bet gan aptuveni 850 kilogrami kokaīna.

Irāka  Neskatoties uz savu... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
9.

Irāka - Neskatoties uz savu bagāto vēsturi un tās naftas rezervēm, Irāka ir ekonomiski sagrauta valsts, kurā valda vardarbība, izmisums un apjukums. Kopš 2003. gada ASV ir bijusi aizņemta karā ar Irāku, kas noveda pie valsts pilsoņu kara. Lēš, ka pilsoņu kara rezultātā dzīvību zaudējuši vairāk kā 650'000 iedzīvotāju. Al-Qaeda, sunnītu nemiernieki, šiītu drošības spēki, kurdu nemiernieki, amerikāņu karavīri, turku karaspēks un noziedznieki ir iesaistīti vardarbības ciklā, kas diemžēl turpinās jau vairākus gadus. Spridzinātāji pašnāvnieki šajā valstī nav retums. Kopš 2003. gada 2 miljoni Irākiešu ir devušies bēgļu gaitās uz savām kaimiņvalstīm, bet 1.9 miljoni iedzīvotāju Īrākā joprojām iekšēji pārvietojas.

Antarktīda  Lai gan... Autors: Mūsdienu domātājs Pasaules visnedrošākās vietas(2)
10.

Antarktīda - Lai gan slepkavības, izvarošanas un laupīšanas nevar būt nekādas lielās problēmas šajā pasaules daļā, tomēr naidīgie dabas apstākļi padara šo kontinentu ļoti skarbu. Antarktīda ir mājvieta dažiem ekstremāliem laika apstākļiem. Ārējā gaisa temperatūra bieži vien sasniedz -60° pēc celsija skalas un vēja brāzmas bieži vien pārsniedz 100 km/h lielu ātrumu. Atrodotos šādos laikos ārpus mājām, nebūtu nemaz jāpaiet kaut vienai stundai, līdz cilvēks ietu bojā. Antarktīdā nav ne slimnīcas, ne pārtikas, tādēļ cilvēks apmaldīšanās gadījumā aizietu bojā.

PS: Jāpiebilst, ka vienā Antarktīdas zinātnisko pētījumu bāzē ir izvietots pat McDonalds.

7
248
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [23]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
randumanke avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa SviestmaizeMedaļa Recidīvists
  randumanke 10.03.13 00:02
5
0

McDonalds - vienmēr un visur 

Diversants Caps avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  Diversants Caps 10.03.13 13:46
4
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru "Nepatīkama jau ir, bet nav jau gluži šoks. Piet... " :D Man brīžiem šķiet, ka kompetences līmenis, moderos, ir zems. Ne visiem, bet ir. Tik daudz debīlu rakstu, nu jābūt tak kaut kādam sava veida filtram, nu nevar likt visu kas popala plus ar maldinošu info (piem., Montanas raksti vispār ir uz nulles līmeņa), bet tajā pašā laikā labi rakstyi netiek novērtēti.

Tu esi viens no maniem favorītiem. Turies, vecais :)

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 10.03.13 10:59
4
0

super raksts!

IQLADY avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TeamworkMedaļa Sākumskolnieks
  IQLADY 10.03.13 02:31
3
0

Loti interesants raksts,paldies!

piikabuuu avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Pilnu klēpi tulpēm
  piikabuuu 10.03.13 01:09
3
1

tieši to pašu gribēju rakstīt,ko tu pie pēdējās bildes. nevajag čīkstēt par niekiem,jo paskatoties,kas notiek pasaulē. šausmas. tāpēc būsim laimīgi,ka dzīvojam Latvijā. :))

Benchs avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  Benchs 10.03.13 17:52
1
0

Man klasesbiedrs ir kolumbietis un cik no vina teikta vareju noprast tad ikdienas dzive daudz vien neatskiras no ta ko musu pasu lauku nosturisos var katru dienu redzet. 

Diversants Caps avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  Diversants Caps 10.03.13 12:58
1
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru "Nolēmu iekļaut raktstā 10 valstis ne vairāk. Un... " OK, ieliec meksiku 11to un mūsu maskačku kā 12to :D

EņģelisBobs avatars
Medaļa Spoks
  EņģelisBobs 10.03.13 00:20
0
0

Esmu šokā par to kas notiek pasaulē!

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 16.02.18 00:48
0
0

  

ELzaglito avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sākumskolnieks
  ELzaglito 22.03.13 10:42
0
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru "Palasi un pameklē info internetā. Tad uzzināsi ... " jā? ASV ielu bandas, un lielāka rasizma valsts

Farnirs avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  Farnirs 21.03.13 23:01
0
0

Tā 2. bilde vispār vāks norēkties var...  Kaut kādi renegāti visi, katrs savādāk saģerbsts, vienam pie armijas formas vel parastā skolnieka mugursoma mugurā un tas viens rembo ar tām 2 pistolēm vispār gangsta izskatās :D Normāla komanda. ++

 P.S. Vel pamanīju, ka tam vienam tā spēļu rācija ir zilā. Ei tu nost vnk.

Krāters avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Krāters 21.03.13 22:00
0
0

stulbākais raksts EVER 

ELzaglito avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sākumskolnieks
  ELzaglito 21.03.13 21:36
0
0

Un ASV protams ka nav :DDD par to ari -

Lāčplēsis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  Lāčplēsis 19.03.13 15:37
0
0

Kāds nevar izskaidrot, kāpēc  'black hawk down' Militāristi vairs nedodas uz Somāliju nomierināt lietas?

vairis22 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  vairis22 11.03.13 19:41
0
0

kur tad latvija

theuser avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa Seko Facebook 8000Medaļa Maģistrants
  theuser 11.03.13 00:39
0
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Čečenija ietilpst krievijā. Viņi vēlas iegūt ... " Paldies!

Būs iemesls palasīt par šo tēmu vairāk!

Diversants Caps avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  Diversants Caps 10.03.13 13:18
0
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru "Es jau labprāt, bet administrācija nepamatoti u... " Nu tā ir nepatīkama bilde. Man šķiet, ka DienvidSomālija ir pati pati kriminogēnākā valsts pasaulē.

Diversants Caps avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  Diversants Caps 10.03.13 12:14
0
0

Meksika kur??? Tur vislielākā karadarbība pret narkokarteļiem notiek.

zilgalviiite avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Veiksmes lāde
  zilgalviiite 10.03.13 00:33
2
2
beigas reāli izbesija...
homers98 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoki flameMedaļa Spoks
  homers98 21.03.13 14:58
0
0

uz lielo krieviju 84 slepkaviibas manliekas nav daudz.