Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
43

Pasaulē vecākais savvaļas putns - 68 gadu vecumā sieviešu dzimtas Laisānas albatrosu pārstāve ir kārtējo reizi atgriezusies savā ligzdā, lai izperētu vēl vienu olu savā cienījamā vecumā.

FotonbspUSFWSAlbatrosi ir... Autors: matilde Pasaulē vecākais savvaļas putns 68 gadu vecumā izdējusi vēl vienu olu
1.

Foto: USFWS

Albatrosi ir liela auguma jūrasputni, kuru izplatības areāls ir Dienvidu okeāns un Klusā okeāna ziemeļu daļa. Atlantijas okeāna ziemeļos albatrosi nedzīvo, lai gan fosilijas norāda, ka savā laikā arī tur ir dzīvojuši šīs dzimtas putni. Albatrosi ir vieni no lielākajiem lidojošiem putniem pasaulē.

FotonbspUSFWSPēcnbspStarptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienībasnbspIUCN datiem albatrosu dzimtā ir 22 sugas no kurām 19 ir apdraudētas Pagātnē albatrosus intensīvi medīja lai iegūtu to spalvas Toties mūsdienās ligzdoscaronanas salās ir iedzīvojuscaronās ar cilvēkiem scaroneit nonākuscaronāsnbspžurkasnbspunnbspsavvaļas kaķi kas izposta dējumus Kā arī putnus apdraud jūras ūdeņu piesārņojums zivju resursu samazinājums un zvejniecības rīk... Autors: matilde Pasaulē vecākais savvaļas putns 68 gadu vecumā izdējusi vēl vienu olu
2.

Foto: USFWS

Pēc Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (IUCN) datiem albatrosu dzimtā ir 22 sugas, no kurām 19 ir apdraudētas. Pagātnē albatrosus intensīvi medīja, lai iegūtu to spalvas. Toties mūsdienās ligzdošanas salās ir iedzīvojušās ar cilvēkiem šeit nonākušās žurkas un savvaļas kaķi, kas izposta dējumus. Kā arī putnus apdraud jūras ūdeņu piesārņojums, zivju resursu samazinājums un zvejniecības rīki.

Ar scarono Laisānas... Autors: matilde Pasaulē vecākais savvaļas putns 68 gadu vecumā izdējusi vēl vienu olu
3.

Ar šo Laisānas albatrosu putnu pētnieki pirmo reizi sastapās 1956. gadā, kad to apgredzenoja, kas nozīmē to, ka viņa ir vismaz 68 gadus veca.  Arī pagājušajā gadā viņa izperēja un mazu albatrosēnu, un šogad ir atgriezusies, lai izdarīto to atkal. Čandlers Robins apgredzenoja viņu ASV armijas bāzes tuvumā, kad viņa jau bija pieaugusi, kas nozīmē to, ka, iespējams, viņas vecums ir vismaz par 6 gadiem lielāks. Pēc 46 gadu ilgas pauzes Robinsam izdevās atkal sastapt šo pašu albatrosu.

Pievienotie video

0
43
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
1laipnais@speles avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Vecīša cepureMedaļa Rainis
  1laipnais@speles 07.12.18 11:09
 
6
0

  

Anonīms
Anonīms 07.12.18 10:55  
 
2
1
Pasaulē zināmais vecākais putns. Domāt sāc, nelga
Lī55@speles avatars
Spēja Mana Latvija!Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Vecīša cepure
  Lī55@speles 07.12.18 11:20
 
1
0

  

Lehandrus@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TrumpeMedaļa Paciņa no Ziemeļpola
  Lehandrus@speles 07.12.18 11:23
 
0
0

  

Anonīms
Anonims 07.12.18 12:36
 
0
0

Vecais krabis still got it

ChupaCabrass avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa JokupēterisMedaļa Draugu draugs
  ChupaCabrass 12.12.18 20:15  
 
0
0
Esmu lasījis, ka mūsu pašu kraukļi dzīvo 80desmit un vairāk gadus. Taču raksts ok. Plusiņš!👍👍👍