Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
97

Saskaņas centra ziedotāju fantastiskā pašaizliedzība nerimst: 1969. gadā dzimusī Margarita Juriņenoka nespēj samaksāt ne par gāzi, ne dzīvokļa kredītu, taču viņa it kā spējusi atrast 3000 latu, ko noziedot šai partijai, - šādus datus rāda publiskās datu bāzes.

Jau pagājuscaronā gada... Autors: Hello Nevar samaksāt par gāzi, māju atņem banka, bet....
1.

Jau pagājušā gada novembrī tiesu ziņās parādījās ieraksts par to, ka Rīgas rajona tiesas lietvedībā atrodas AS Latvijas Gāze maza apmēra prasības pieteikums pret Margaritu Juriņenoku un ka šī civillieta tiks izskatīta rakstveida procesā, nerīkojot tiesas sēdi.

Savukārt zvērināta tiesu izpildītāja Aiga Augustova šomēnes publiski informējusi, ka 9. septembrī izsolē tiks pārdots Juriņenokai piederošs nekustamais īpašums - dzīvoklis rindu mājas sekcijā Mārupē, Lielajā ielā 12. Īpašums netiek pārdots no laba prāta, bet gan par labu parāda piedzinējai - AS DnB Bankai.

Taču, kā rāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) partiju finanšu datu bāze, šīs iespaidīgās finanšu grūtības nav traucējušas Juriņenokai vēl šā gada janvāra beigās ziedot Saskaņas centram 3000 latu, - par to KNAB informējis partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Saskaņas centrs jau... Autors: Hello Nevar samaksāt par gāzi, māju atņem banka, bet....
2.

Saskaņas centrs jau tradicionāli nesniedz nekādus komentārus par saviem pašaizliedzīgajiem ziedotājiem, kuru finansiālais stāvoklis liek šaubīties, vai viņi tiešām varētu partijai atvēlēt iespaidīgās summas.

Kā jau ziņots, KNAB līdz šim Saskaņas centra īpatnos ziedotājus pārbauda bez īpaša entuziasma: reaģējot uz Pietiek publikācijām un tām sekojušajiem iesniegumiem, biroja veiktajās pārbaudēs par iespējamajiem pārkāpumiem saistībā ar politisko partiju apvienības Saskaņas centrs saņemtajiem ziedojumiem no pieciem dīvainiem Saskaņas centra ziedotājiem birojam aizdomīgs ir šķitis tikai viens.

Pietiek jau informēja, ka, ja ticēt oficiālajiem datiem, Saskaņas centrs kopš pērnā rudens var lepoties ar vienu no uzticamākajiem un pašaizliedzīgākajiem ziedotājiem visu Latvijas partiju vidū: 1955. gadā dzimušais Leo Dobrušins ieķīlājis savu vienīgo īpašumu – nelielu dzīvokli Murjāņu ielā, nomaksājis iepriekšējo kredītu, bet gandrīz pusi no iegūtās naudas ziedojis savai iemīļotajai partijai.

Saskaņā ar publisko datu... Autors: Hello Nevar samaksāt par gāzi, māju atņem banka, bet....
3.

Saskaņā ar publisko datu bāzu ziņām 1955. gadā dzimušais Dobrušins nekādi nevar tikt uzskatīts par turīgu cilvēku, - viņš nav iesaistīts vērā ņemamā uzņēmējdarbībā, un tikai šā gada augusta beigās šis kungs reģistrējis mazkapitāla SIA Octoforis, tās pamatkapitālā ieguldot vienu latu un kļūstot par uzņēmuma valdes locekli.

Dobrušins arī nepelna vērā ņemamas summas valsts pārvaldē, - viņa vārds nav atrodams Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā valsts amatpersonu deklarāciju datu bāzē, un, kā rāda Lursoft dati, viņš nav arī neviena cita privātuzņēmuma amatpersona.

Visbeidzot, Dobrušins savā mūžā oficiāli nav arī ticis pie vērtīgiem nekustamajiem īpašumiem, - kā rāda Baltic Screen dati, viņa vienīgais nekustamais īpašums ir 42 kvadrātmetru dzīvoklis Rīgā, Murjāņu ielā 36, kas, kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, iepriekšējos gados vairākkārt ticis ieķīlāts.

Pēdējoreiz Dobruscaronins... Autors: Hello Nevar samaksāt par gāzi, māju atņem banka, bet....
4.

Pēdējoreiz Dobrušins dzīvokli ieķīlājis pagājušā gada vasaras beigās, no AS West Kredit 3. augustā aizņemoties 6918 latus, līdz ar ko uz dzīvokli par labu kreditoram nostiprināta 13 837 latus liela hipotēka. Turklāt, kā liek nojaust zemesgrāmatas dati, lielu daļu no saņemtā kredīta Dobrušins izmantojis, lai nomaksātu iepriekšējo aizņēmumu, kas ticis ņemts, ieķīlājot dzīvokli.

Taču jau dažas nedēļas vēlāk 1955. gadā dzimušais kungs, ja ticēt oficiālajiem datiem, gandrīz pusi no summas, kas saņemta par viņa vienīgā dzīvokļa ieķīlāšanu, ņēmis un oficiāli noziedojis Saskaņas centram. KNAB datu bāzē fiksēts, ka pagājušā gada 28. septembrī reģistrēts Dobrušina ziedojums 2600 latu apmērā, - šo informāciju birojam sniedzis Saskaņas centra pārstāvis Jānis Urbanovičs.

Taču gandrīz tikpat nesavtīgu – vismaz oficiāli nebūt ne turīgu, taču ļoti atsaucīgu - ziedotāju Saskaņas centram ir bijis daudz vairāk, turklāt, kas interesanti, iespaidīgās summas daudzi no viņiem ziedojuši burtiski dažu dienu laikā pagājušā gada septembra beigās, - vismaz ar šo periodu ziedojumi oficiāli reģistrēti.

Tā 2800 latu Saskaņas... Autors: Hello Nevar samaksāt par gāzi, māju atņem banka, bet....
5.

Tā 2800 latu Saskaņas centram ziedojusi 1964. gadā dzimusī Jeļena Aleksane. Lursoft datu bāze rāda, ka viņai nepieder neviena Latvijā reģistrēta uzņēmuma kapitāldaļas, viņa nav arī neviena uzņēmuma amatpersona, bet Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze rāda, ka Aleksane neieņem arī kādu labi atalgotu valsts amatpersonas posteni. Baltic Screen dati liecina, ka ziedotājai nepieder arī neviens pats nekustamais īpašums.

26. septembrī reģistrēts arī veselu 7000 latu ziedojums no 1972. gadā dzimušā Sergeja Jeremutas. Arī par viņu Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze rāda, ka Jeremuta neieņem kādu labi atalgotu valsts amatpersonas posteni. Jeremutam gan pieder 100% kapitāldaļu SIA Fruteks, taču šī SIA tikai nule sākusi darbu – tā reģistrēta šā gada jūlijā.

Savukārt šī 7000 latu ziedotāja vienīgais nekustamais īpašums ir no Ņinas Jeremutas (nu jau mirusi) dāvinājuma ceļā iegūtais 48 kvadrātmetru dzīvoklis Rīgā, Ilūkstes ielā, kurš, kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, vēl joprojām par 30 tūkstošiem latu ir ieķīlāts SIA Centrs Mūkusala.
 

Andris Tumiņscaron kurscaron... Autors: Hello Nevar samaksāt par gāzi, māju atņem banka, bet....
6.

Andris Tumiņš, kurš Saskaņas centram oktobra beigās ziedojis divus tūkstošus latu, atvēlējis Rīgas valdošās koalīcijas partijai divu mēnešu algu savā jaunajā darbavietā – Rīgas pašvaldības uzņēmumā Rīgas namu pārvaldnieks. Savukārt partijas ziedotājam Dmitrijam Vaineram, kurš pagājušā gada septembrī partijai ziedojis Ls 3000, oficiāli pieder tikai viens niecīgs dzīvoklītis un kapitāldaļas vienā šogad dibinātā mazkapitāla SIA, kas liek apšaubīt, vai viņam ir bijusi šāda legāli iegūta naudas summa un vai tā atbilst viņa oficiālajiem ienākumiem

Neviens no Saskaņas centra pārstāvjiem nav vēlējies uz Pietiek jautājumiem, kādas procedūras partija veic, lai pārbaudītu savus ziedotājus, un vai partija kādā veidā vispār pārbauda, vai partijas ziedotājiem vispār var būt oficiāli iegūta tāda naudas summa, ko tie ziedo partijai, un, ja jā, kādā tieši veidā, bet, ja nē, tad kāpēc ne.

Savukārt KNAB no šiem pieciem dīvainajiem ziedotājiem pēc veiktās pārbaudes par aizdomīgu ir atzinis tikai vienu.

Izmantotie avoti:
http://pietiek.com/
0
97
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [10]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Mahitoo avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Izsargājies!
  Mahitoo 23.08.13 18:18
16
0

sc lozungs ir nevis gods kalpot Rīgai, bet gan gods kalpot kremlim tur jau sen viss skaidrs, kā labā šie strādā, išakovam un viņa brālībai ir laikam dots uzdevums nolaist Latviju līdz klinķim, vismaz tāds priekštats man radies. Un "ziedotāji" ar visām shēmām nebūtu tas lielākais ļaunums, skatoties uz citiem viņu grēka darbiem. Krievu partijām pēc idejas nevajadzētu vispār būt nedz domē, nedz balsstiesībām, kā tādām, lai viņi lasās uz savu rašu un tur taisa revolūciju. Man jau sāk apnikt šitie gaisa jaucēji!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 23.08.13 20:09
8
0

Rīgas domē sagrābtās naudiņas atmazgāšanas princips: ja ziedotu tas, kurš sagrāba to naudiņu, tas momentā nonāktu ķurķī, tāpēc naudiņas sagrābējs vienojas ar saviem vēlētājiem, ka par kapeikām tie dalīsies ar saviem kontu nr un pases datiem, lai caur tiem izpumpētu naudiņu. Tālākais jau vienkāršāk - paļāvīgākie vienmēr būs tie, kuri ir pliki un nabagi savā esošajā situācijā, tāpēc pieķeršanas gadījumā no viņiem tikai cauras bikses atņemt... 

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 23.08.13 18:30
7
0

Zinu,ka nav viduslaiki,bet es nesaprotu,kāpēc nenotiek revolūcija? Tāda,kāda tā bija tad,nežēlīga un postoša...

Fēlikss Seņkovs avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa SEOMedaļa Gada spoks 2014
  Fēlikss Seņkovs 24.08.13 09:41
6
0

atbildot uz theuser komentāru "Es tev daļēji piekrītu. Man arī nepatīk spiedie... "

tika sakārtota? jā mums ir krāšņi pilsētas svētki, regates, uguņošanas, parks Lucavsalā, kura mēdz applūst, divu miljonu soliņš Ziepniekkalnā, jauni overpriced trolejbusi un pilsēta, kas lietus laikā applūst, jo nav sakārtota kanalizācijas, jo to jau neviens neredz, plus pilna pilsēta ar sniegu ziemā, jo iesmērēt putina biļeti cilvēkiem ir vieglāk, bezmaksas sabiedriskais daudziem, kuri to var arī atļauties paši, neesmu iedziļinājies ciparos, bet cik saprotu šīs dzīres notiek uz nenopelnītas naudas rēķina, tas nozīmā, ka vienā brīdī nāksies to visu atstrādāt... nu jau vairs bez dzīrēm

p.s. papildinu. kā nesen medijos atzina viens atsumts SC biedrs, tad kāda tur Krievija, viss ir daudz vienkāršāk, SC "strādā" pašu zēniem ne kādai Maskavas rokai

theuser avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa Seko Facebook 8000Medaļa Maģistrants
  theuser 24.08.13 08:33
5
0

atbildot uz Mahitoo komentāru " sc lozungs ir nevis gods kalpot Rī... " Es tev daļēji piekrītu. Man arī nepatīk spiediens no Krievijas puses bet saki ko gribi Rīga tiek sakārtota tikai Ušakova laikā. Pirms tam neviens vispār neko nedarīja. Es saprotu ka tas ir tikai acu aizmālēšanai bet parastajiem mirstīgajiem tomēr kaut kāds prieks!

BRlVlBA avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa HarijsMedaļa Recidīvists
  BRlVlBA 23.08.13 19:47
5
0

atbildot uz L4URO komentāru "tas tev atgādina kaut ko pazīstamu? I see wha... "

Man atgādina pazīstamu tas, ka mūsdienās cilvēkiem politiķi, bankas, korporācijas vienkārši dirš uz galvas, bet neviens īpaši neizrāda neapmierinātību ar šo situāciju. Ar viduslaikiem paralēles savilki?

BRlVlBA avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa HarijsMedaļa Recidīvists
  BRlVlBA 23.08.13 18:46
5
0

atbildot uz L4URO komentāru " Zinu,ka nav viduslaiki,bet es nesa... " Viduslaikos revolūciju nebija. Tad bija tikai karaļi un baznīca, kas uzkundzējās zemniekiem un dzīvoja uz viņu rēķina un zemnieki neko neteica. Tas man atgādina kaut ko pazīstamu....

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 23.08.13 19:18
4
0

atbildot uz BRlVlBA komentāru "Viduslaikos revolūciju nebija. Tad bija tikai k... " tas tev atgādina kaut ko pazīstamu?

I see what Nils Ušakovs did there

theuser avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa Seko Facebook 8000Medaļa Maģistrants
  theuser 24.08.13 13:35
3
0

atbildot uz Yeslaifers komentāru " tika sakārtota? jā mums ir krāšņi pilsētas sv... "

Bet es tak saku ka daļēji!!  Lai visu Rīgā sakārtotu ir nepieciešami nereāli līdzekļi.... (Dēļ iepreikšējo mēru vienaldzības)

slinks darbaholiķis avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Žurnālists
  slinks darbaholiķis 04.09.13 12:09
2
0

haha, a kurš ir redzējis Rīgas karogu jauno?:D man mūzīgi tam ejot garām ir vairāk Krieviska nevis Latviska sajūta :D tas tā, for the record)))