Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
420
Pagājuscaronā gadsimta... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
1.

Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados Borneo salā uzliesmoja malārija. Iesaistījās Pasaules Veselības organizācija un gaisā tika izsmidzināts DDT, kas nogalināja moskītus. Kā vēlāk izrādījās, pesticīds iznīcināja arī lapsenes, kuras palīdzēja kontrolēt salmu ēdošo kāpuru populāciju. Pateicoties tam, māju jumti sāka iebrukt.
Tai pašā laikā ar DDT saindēties sāka arī citi mazie insekti, kuri ir gekonu barība. Gekoniem izveidojās izturība pret indi, taču kaķiem, kuri tos ēd, nē un to populācija sāka samazināties. Tas noveda pie žurku skaita palielināšanās visā salā. Lai atjaunotu balansu, Karaliskie Gaisa spēki no līdmašīnas ar izpletnīšiem meta lejā dzīvus kaķus.

Britu ierēdņi 18 gadsimtā... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
2.

Britu ierēdņi 18. gadsimtā, atrasdamies Indijā, sāka ēst hinīna pulveri, lai ārstētu malāriju. Hinīns pats par sevi ir ļoti rūgts, tāpēc viņi to sāka bērt klāt minerālūdenim, lai vieglāk norīt. Tā radās toniks. 
Ierēdņi jauniegūto dzērienu atveda uz Eiropu, kur to reklamēja kā līdzekli pret malāriju. Lai toniku padarītu garšīgāku (un arī tāpēc, ka viktoriāņiem patika alkohols), tam tika pievienots džins. Arī mūsdienās džins ar toniku ir populārs dzēriens.

Aizvēsturē zirgi bija tikai... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
3.

Aizvēsturē zirgi bija tikai Ziemeļamerikā. Mazliet vēlāk tie nokļuva Āzijā un Ziemeļamerikā izmira. Ja vien lietas būtu iegrozījušās mazliet citādāk, zirgu dabiskā vide varēja būt Ziemeļamerika vai tie varēja izmirt pavisam. Zirgu neesamība Eiropas un Āzijas vēsturi iegrozītu pavisam citās sliedēs. 

Ja vien... mūsu senči kaujas laukā neizmantotu cūkas. 

1959 gadā prezidents... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
Attēls no: www.facebook.com
4.

1959. gadā prezidents Eizenhauers Padomju savienībai gribēja parādīt, cik Amerika ir varena, tāpēc valdība noorganizēja Amerikas Nacionālo izstādi un aizsūtīja turp viceprezidentu Niksonu. 
Niksons un PSRS līderis Hruščovs sāka strīdēties par komunismu un kapitālismu, tāpēc iejaucās Pepsi prezidents, kurš pasniedza Hruščovam pepsi dzērienu. PSRS līderim dzēriens ļoti iepatikās un viņš to vēlējās redzēt savas valsts tirgū. Vienīgā problēma bija tā, ka citur pasaulē rubļus kā maksāšanas veidu nepieņēma. Kā jau īsti krievi, viņi Pepsi iemainīja pret vodku, kuru iepludināja Amerikas tirgū un Pepsi kompānija kļuva par milzīgu vodkas piegādātāju Amerikas Savienotajām valstīm.
1989. gadā šim tirdzniecības līgumam beidzās termiņš. Pepsi jau bija 21 rūpnīca PSRS teritorijā un viņi gatavojās būvēt vēl 26. Šeit problēma atkal bija naudā. Ar vodku vairs nepietika, jo jaunā darījuma izmaksas bija 3 miljardi dolāru. Krieviem ienāca prātā papildus piedāvāt militāro tehniku, kas bija palikusi pāri no Aukstā kara un Pepsi nekas cits neatlika kā darījumu pieņemt. 

Tā nu uz neilgu laiku Pepsi kļuva par sesto lielāko militāro organizāciju pasaulē. Vēlāk tehnika tika pārdota zviedru metālpārstrādes kompānijai. 

Britu valdība vēlējās tikt... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
Attēls no: www.thenational.ae
5.

Britu valdība vēlējās tikt vaļā no kobrām Indijā, tāpēc sāka piedāvāt naudu par beigtas čūskas uzrādīšanu. Daudzi indieši to izmantoja savā labā un sāka audzēt kobras nogalināšanai. TIklīdz briti apjēdza notiekošo, viņi pārstāja maksāt un indiešu ''fermeri'' izlaida kobras brīvībā. Rezultātā savvaļā bija vēl vairāk čūsku kā iepriekš.

Līdzīga situācija 2007.-2008. gadā notika Fortbeningā, Džordžijā. Štata valdība nolēma iznīdēt mežacūku populāciju, kas pēdējos gados stipri postīja laukus, piedāvājot atlīdzību par nogalēšanu. Pēc gada, mežacūku skaits bija palielinājies. Eksperti lēš, ka pie tā vainīgs barības pārpalikums, piebarošana pievilināšanai un tas, ka medniekiem vairāk interesēja trofeju medības, nevis auglīgo indivīdu likvidēšana.

Piedaloties Olimpiskajā... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
6.

Piedaloties Olimpiskajā finālā, sengrieķu bokseris Kleomēds nogalināja savu pretinieku, iedurot tam krūtīs savus pirkstus. Tas nozīmēja, ka viņš ir zaudējis, jo pastāvēja dīvains likums, ka, ja cīņas laikā kāds tiek nogalināts, par uzvarētāju kļūst mirušais. Tātad par spīti tam, ka Kleomēds izdzīvoja, viņš bija zaudētājs. Ne slava, ne olīvzaru galvasrota. 

Atgriezdamies mājās Astipalaijā, viņš iekrita dziļā depresijā un, dusmu pārņemts, iebelza pa vienu no pilsētas skolas atbalsta stabiem. Skola sabruka ar visiem bērniem iekšā un tā Kleomēds izdarīja, iespējams, pirmo bērnu masu slepkavību.
Pilsētā savācās niknu iedzīvotāju pūlis un Kleomēds, no tiem bēgdams, iespruka vienā no Atēnas tempļa lādēm. Pūlis nespēja atvērt lādi, tāpēc plēsa to vaļā pa dēlim vien, lai atklātu, ka tur neviena nav. Visi bija nesaprašanā un tāpēc pie Delfu orākula nosūtīja pāris ļautiņus, lai gūtu skaidrību. Orākuls paziņoja, ka Kleomēds bija pēdējais patiesais Astipalaijietis un, ka viņš turpmāk jāpielūdz kā pusdievs. Tā, lūk, bijušais olimpietis kļuva par auglības dievību, nogalinot lērumu bērnu. 

 

Hanu dinastija padzirdēja ka... Autors: kaķūns Neparastas notikumu virknes vēsturē
7.

Hanu dinastija padzirdēja, ka Qin dinastijai ļoti patīk megaprojekti un milzīgi ieguldījumi infrastruktūrā, tāpēc Hani nolīga hidraulikas inženieri un aizsūtīja viņu pie Qin, lai pārdotu tiem absurdu kanāla būvniecības ideju - izveidot milzīgu kanālu, kas apvienotu ūdeņus no divām plūdu riskantām upēm, lai apūdeņotu citādi nederīgus plašumus. Upes nepārplūst, daudz vairāk lauksaimnīecības zemes, visi uzvar. Hanu dinastijas mērķis bija iesmērēt Qin dinastijai lielus un dārgus plānus, kuru izpilde prasītu gadu desmitus un lielu bagātību. Viņiem tas izdevās, taču aptuveni pusceļā, Qin saprata kas notiek un konfrontēja inženieri Džendžou. Viņš atzinās, ka ir spiegs un šeit atsūtīts, lai sabotētu plānus, taču viņa profesija ir īsta un viņš tic, ka plāns tiktiešām izdosies. Qin piekrita, ka Džendžou paliks atbildīgais par projektu, jo zaudēt tāpat vairs nav ko.

Galu galā projekts izdevās. Ūdens no upēm nonāca tuksnešainajos plašumos un pārvērta to par auglīgu zemi reizē arī nosargājot jau ierastos laukus no plūdiem. Džendžou kanāls Qin dinastiju padarīja vēl daudz turīgāku. Iegūtā bagātība tika ieguldīta armijas izveidošanai. Viņi nospieda uz ceļiem Han dinastiju un uz neilgu laiku apvienoja Ķīnu. 

0
420
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
norlatvija avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  norlatvija 29.08.19 08:56  
10
0
Mjā,dīvainu notikumu secība!
SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 29.08.19 07:25
6
2

  

197403 avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  197403 29.08.19 07:28
6
2

  

The Legend avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  The Legend 29.08.19 09:37
9
5

Ļoti labs raksts!