Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
113

No priekiem līdz tiesai

Jaunās, skaistās un flirtējošās sekeretāres tēls dzimst kara laikā. Vīri karo, un nav kas strādā birojā. Vai tad sievietes nevar? Prese asi kritizē šo soli, paredzot nepatikšanas tur, kur abi dzimumi būs kopā. Tā arī notiek.

Sveiki spocēni esmu atpakaļ ar rakstu jo jaunā Ilustrētās pasaules vēstures žurnāla

1861Sievietes ieņem... Autors: Artefakts Mīla birojā
1.

1861.

Sievietes ieņem biroju

ASV pilsoņu kara laikā daudzi biroju darbinieki atrodas kaujas laukā. Darbi krājas un kavē daudzu iestāžu darbu. Finanšu ministram Fārnsisam Spineram rodas ideja: kāpēc biroja darbu nevarētu paveikt sievietes? Pēc karstām diskusijām viņa priekšlikums tiek atbalstīts. Kopumā Spiners dažādos darbosiesaista līdz pat 100 sieviešu un izpelnās asu preses kritiku. Viņa ideju dēvē par amorālu, jo vienā darbavietā vīrieši strādā kopā ar neprecētām sievietēm.

1893biroja romāns rada... Autors: Artefakts Mīla birojā
2.

1893.

biroja romāns rada sašutuma vētru

Kā jau paredzets, abu dzimumu strādāšana kopā rad vienas vienīgas problēmas. 1893. gadā Bufalo pilsētā, ASV, avīzes ziņo par nepiedodamu gadījumu: sekeretāre Alise Brenda aizvīlusi savu priekšnieku Aleksu Fortjē no 23 gadus ilgas laulības. Mīlnieku sakars izraisa sašutumu, un avīzes tīksminās ap tā detaļām, piemēram, Fortjē dāvanām jaunajai blondajai sekeretārei. " Apģērbi, kurpes un saldumi," raksta žurnālisti. 

1921Sekeretāre kā... Autors: Artefakts Mīla birojā
3.

1921

Sekeretāre kā priekšnieka biroja sieva

Pēc Pirmā pasaules kara sieviešu sekeretāru loma palielinās un viņu pulks ātri pieaug. Izdevēju nekavējas publicēt jaunā amata rokasgrāmatas, kas savā vārdu izvēē atgādina mūsdienu laulības rokasgrāmatas:"Uzzini kas viņam patīk, un tā arī dari, pat ja tu pati vienmēr tam nepiekrīti. Pieņem, ka viņam vienmēr ir taisnība." Izteiciens office wife 20. gados kļūst par plaši pazīstamu sekeretāres apzīmējumu. tiesa lielākoties tas biroja darbiniekiem- kā vīriešiem, tā sievietēm - šķiet apkaunojoši: smagi strādājošas sekeretāres nedrīkst nomelnot tikai tāpēc, ka daži vīrieši nespēj savaldīties. Tikmēr dažādas konservatīvas sieviešu biedrības ASV liek priekšā statistiku, kas atklāj: stenogrāfistes 20. gadsimta sākumā ir galvenais šķiršanās iemesls valstī. Kāda Bostonas sieviešu grupa pat ierosina, ka birojos obligāti jāievieš dzelzs stiepļu mūtu, lai precēti vīrieši nenoāktu tuvā kontaktā ar jaunajām stenogrāfistēm. 

1930Holivuda uzspodrina... Autors: Artefakts Mīla birojā
4.

1930

Holivuda uzspodrina sekeretāres tēlu

Seksīgās sekeretāres tēls izrādas ļoti ienesīgs. Kinoteātri ar panākumiem demostrē romantiskās komēdijas" The ofice wife","My dear seceretary" un "Skyscraper souls", bet rakstniece Feita Boldvina pelna lielu naudu, citu pēc cita publicējot romānus par mīlu birojā. 30. gadu vidū Boldvinas romāni ir ļoti populāri. 20.-30. gadi ir laiks, kad uzplaukst arī tā dēvētie confesion magazines- žurnāli, kuros var lasīt pirmajā personā sarakstītus, dienasgrāmatai līdzīgus romantiskus stāstus par mīlu darbavietās un sapņot par Pelnrušķītes līdzīgu likteni.

1970Sievietes cīņā pret... Autors: Artefakts Mīla birojā
5.

1970

Sievietes cīņā pret uzmākšanos

Plašāka sabiedrība jēdzienu "seksuāla uzmākšanās" pirmo reizi dzirf 1975.gadā. Kāda sieviete Irakā, Ņujorkas štatā, iesūdz tiesā savu prieksnieku, kad tas mēģina viņu piespiest uz seksu. Sieviete prāvu zaudē,taču šis notikums nes jaunu ziņu visām sekeretārēm. Viņām vairs nav jāsamierinās ar nevēlamiem priekšnieka tuvošanās mēģinājumiem. Avīze" busines Week" 1970. gadā brīdina lasītājus par jauno dumpi. "Priekšnieks, kam vajadzīga privātsekeretāre, riskē iekļūt sieviešu atbrīvošanās cīņas mutulī ar visiem tās vienlīdzības principiem,"raksta "Busines Week". 1976. gadā elizabete Reja (33 gadi) vēršas presē, atmaskodama kongresa locekli Vienu Heisu. Viņš ir pieņēmis Reju par sekeretāri, lai gan viņa, pēc pašas vārdiem, "neprot ne drikāt uz rakstām mašīnas, ne argivēt lietas,  ne atbildēt pa telefonu".Viņas pienākums ir būt seksuāli pieejamai. Neilgi pēc tam FIB izmeklē apsūdzību par seksuālu uzmākšanos, kas izteikta pet ASV Pārstāvju palātas locekli Džonu Endrū Jangu. Atklājas, ka vismaz desmit ASV Kongresa un Pārstāvju palātas locekļi ir iekļāvuši savās darba intervijās. 

Pazemojoscaroni sekeretāres... Autors: Artefakts Mīla birojā
6.

Pazemojoši sekeretāres darbi

70. gadu beigās pavisam maz sieviešu sapņo par sekeretāres karjeru. Šajā situācijā kā punkts uz "i" ir amerikāņu organizācijas "Women Office Workers if New York City" organizētais konkurss par pazemojošāko sekeretāres uzdevumu. Atklājās ka dažas ir bijušas spiestas tīrīt priekšnieka zobu protēzes, citām no slimnīcas jāved priekšnieka sieva uz jaundzimušais. Par uzvarētāju 1980. gadā kļūst sekeritāra, kas saņēmusi uzdevumu nokopēt seksiskas karikatūras no žunāla "Playboy". Pireikšnieks ir vēlējies tās izdalīt uzņēuma klientiem.

1994Seksuāla uzmākscaronanās... Autors: Artefakts Mīla birojā
7.

1994

Seksuāla uzmākšanās kļūst dārga

neilgi pirms jaunās tūkstošgades sākuma gan priekšnieka reputācijai, gan naudasmaks dabū trūkties tiesas prāvās par seksuālu uzmākšanos darbavietā. 1991. gadā ASV prezidenta Džordža Buša izvēlētais Augstākās tiesas tiesnesis Klarenss Tomass pirms stāšanās amatā ir spiests atbildēt uz apsūdzībā par seksuālu uzmākšanos. Mēnesi vēlāk prezidents paraksta likumu, kas atļauj prasītājiem šādās prāvās pieprasīt kompensācijas. Pirmajā lielajā prāvā 1994.gadā sekeretāre Rena Vīksna svin izšķirošu uzvaru pār savu priekšnieku Mārtinu Grīnšteinu. Viņš ir ietekmīgs advokāts no starptautiskā advokātu biroja "Baker&McKenzie",un tiesa piespriež viņam par uzmākšanos Vīksnai samaksāt astoņus miljonus eiro. Prāva iezīmē oficiālu atteikšanos no iedejas par the office wife.

0
113
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Blēdis avatars
Medaļa Seko Facebook 8000Medaļa TeamworkMedaļa Nostradams
  Blēdis 08.06.18 09:28
 
6
0

Viss ir labi, bet vajadzētu pārlasīt uzrakstīto un palabot kļūdas, citādi tā vien gribās tevi kā tie priekšnieki tās sekretāres...

Pēcnācējs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa DoktorsMedaļa Moderatora favorīts
  Pēcnācējs 11.10.18 22:23
 
2
0

Nu aitas, pašas sajāja sistēmu, būtu turpinājušas zēlēt burkānus un dzīvotu neuztraucoties, tagad točna pieliks piedarba. !!!

hooliganos avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  hooliganos 07.10.14 17:22
 
1
0
No kluba vai FHM...nesen,kā lasīju.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.10.14 21:20
 
1
0

just fuck her hard!

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 12.10.18 00:40
 
1
0

  nu gan sarakstiits taa,ka jaatulko...

IgnisDei avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa KardiologsMedaļa Burvju klana biedrs
  IgnisDei 12.10.18 12:46
 
1
0

Viens no iemesliem, kpc nav gribējies strādāt par sekretāri. 

uga uga@speles avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Zoles 3000 speles
  uga uga@speles 28.05.18 23:49
 
0
0

diemzhel tas,kas radija visu dzivo uz planetas zeme visu bija izdomajis.dzimuminstinkts njem virsroku paari visam,ieskaitot veselo sapraatu.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 20.06.18 18:59
 
0
0

Interesanti    

aleksandrs ozoliņ avatars
Medaļa NostradamsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mario
  aleksandrs ozoliņ 12.10.18 19:46
 
0
0