Cilvēce jau sen ir sapņojusi par nemirstību. Zinātnieki cenšas atrast veidu, kā pagarināt cilvēka dzīvi. Un viņi pat gūst panākumus šajā jomā, jo tā ilgums pieaug ar katru desmitgadi.

10. vietu dala aras un aligatori. Tik dažādi, bet dzīvo apmēram tikpat ilgu mūžu - 60 gadus.

Āfrikas zilonis, 70 gadi - 9. vieta.
Ziloņi ir pārsteidzoši dzīvnieki. Viņiem ir ne tikai laba atmiņa, viņi tiek iedalīti kreiļos un labročos, un viņi ir ļoti gādīgi vecāki saviem mazuļiem. Tie ir arī ilgmūžīgi.

Grenlandes valis un Tuatara,Sphenodon punctatus (Lat)
Grenlandes valis ir absolūts rekordists starp ilgdzīvojošiem zīdītājiem.

Kirzaka Sphenodon (Tuatara punctatus) ir tiešs seno rāpuļu pēcnācējs, kam raksturīgs ļoti mazs izmērs - 80 centimetri.

Bruņurupuči, 180 gadi - 7. vieta.
Mēs visi esam dzirdējuši stāstus par ilgi dzīvojošiem bruņurupučiem. Ziloņu vai Galapagu bruņurupuču un milzu bruņurupuču paredzamais dzīves ilgums ir milzīgs. Daži indivīdi spēj nodzīvot vairāk nekā 200 gadus, bet vidēji dažu bruņurupuču sugu paredzamais dzīves ilgums ir aptuveni 180 gadi.

Tardigrada un Koi karpas 200 gadi - 6. vieta.
Tardigrade https://en.wikipedia.org/wiki/Tardigrade ir mazs posmkāji, kura izmērs ir aptuveni 1 milimetrs un kas spēj izdzīvot pat visneticamākajos apstākļos. Zinātnieki pakļāva tardigrādu gigantiskai starojuma devai, apstaroja ar ultravioleto gaismu, saindēja ar sērūdeņradi un oglekļa dioksīdu, mēģināja to sadedzināt un sasaldēt – taču tas izdzīvoja. Tardigrade ir ne tikai praktiski neiznīcināms, bet arī dzīvo apmēram 200 gadus.

Un ļoti skaisti koi tāpēc sāka uzskatīt par gudrības simboliem, jo viņi dzīvo 200 gadus. Šāda zivs izdzīvos vairākas tās īpašnieku paaudzes.

Grenlandes polārhaizivs un cauruļtārpi, 300 gadi - 5. vieta.
Godpilnajā piektajā vietā ierindojās Grenlandes haizivs un cauruļtārpi. Zinātnieki joprojām nesaprot, kāpēc šī milzīgā haizivs dzīvo tik ilgi. Bet pastāv pieņēmums, ka viss iemesls slēpjas lēnā vielmaiņā zemās ūdens temperatūras dēļ.
Tev patiks šie raksti
