18

 499  0

!!!Šī nav sazvērestības teorija, visu zemāk aprakstīto ir iespējams pārbaudīt izmantojot internetu!!!

Nav šaubu, ka šī informācija ir daudziem zināma, bet iespējams kādam tā varētu likties interesanta vai līdz šim nedzirdēta.

Katrs no mums atcerās vismaz nedaudz no ģeogrāfijas stundām. "Atlants", pasaules karte ...

Mēs zinām kā izskatās pasaule: milzīgā Krievija, kurā spriežot pēc kartes, varētu ievietot veselus divus Āfrikas kontinentus vai vismaz piecas Eiropas... Taču patiesībā viss nav tā kā izskatās. Sen atpakaļ (1596. gadā) kartogrāfs vārdā Gerards Merkators* prezentēja pasaulei savu kartogrāfisko projekciju, kura tiek izmantota joprojām. Īsumā tas ir veids kā attēlot mūsu apaļo planētu (strīdīgi, bet tas ir cits stāsts) "Atlantā". Jātzīst, ka GOOGLE MAPS ir veicis apdeitus, un ir iespēja aplūkot karti "globusa režīmā" un jau tur ar neapbruņotu aci var manīt, ka izmēri nav tādi, ka uz "papīra" kartes.

*Sīkāk par Merkatoru un projekciju (google: Gerardus Mercator) es nerakstīšu. To visu varēsiet atrast, ja būs vēlme sīkāk izpētīt šo tēmu.

Man var klibot gramatika un bilžu kvalitāte, nesaprotu kādā izmērā/svarā ir jāievieto bildes lai tās netiktu "izkropļotas"

Izmantotie avoti:
https://thetruesize.com/

Komentāri 18

0/2000
Vai ir iespējams redzēt karti kur visi kontinenti norādīti pareizajā izmērā? 🤔
 13  0 atbildēt

Forši, interesants raksts un tēma kopumā!  

 11  0 atbildēt

Sakarā ar virsrakstu "Maldinošā...". Ievērojat kā pirmajā attēlā ir norādīts mērogs pēc kura mērīt attālumu. To nevar reāli nevar izmantot. Pamēriet paši un salīdziniet ar google attālumu mērītāju.

 9  0 atbildēt

  

 9  0 atbildēt

1 komentārs: tik tiešām, autoram ir taisnība pēc būtības - kartes ir apzināti kropļotas un ar to viss ir pareizi, bet raksta sākumā ielikt uzrakstu " Šī nav sazvērestības teorija, visu zemāk aprakstīto ir iespējams pārbaudīt izmantojot internetu " gan ir komiski Internets kā pierādījums

 7  0 atbildēt
Tikai globus ir precizs
 6  0 atbildēt

sfēras virsmu nevar izklāt plaknē ...  un viss   

ir arī citas zemes virsmas projekcijas kartē, bet arī visās pārejās ir savas neprecizitātes.

Deal with it   

 6  2 atbildēt
Krievija izskatās tik mazs sūdīgs nieks. Forši. Būtu man profils plusu ieliktu.
 5  1 atbildēt
Pag, tad sanāk, ka zeme ir apaļa?
 3  0 atbildēt

Interesanti    

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

... jā, bij tur kautkādi paradoksi, ka no Ankaras caur Keiptaunu uz Sidneju ātrāk aizlido nekā pa taisno, bet ja nu padomā no fizikas viedokļa; viss ir loģiski pareizi....  

 2  0 atbildēt