189

 2763  20

Jūs domājat, ka gandrīz viss ir ražots Ķīnā, jo tur ir lēts darbaspēks? Jūs maldāties... Ir arī citi, daudziem nezināmi iemesli, kuri iespējams ir pat daudz svarīgāki!!!

Vai jūs nekad nav mulsinājusi situācija, ka visi uzņēmumi masveidā ir pārcēluši savas ražotnes uz Ķīnu? No Eiropas, Krievijas, Austrālijas, Vācijas, ASV un daudzām citām valstīm – visi augsto tehnoloģiju uzņēmumi kā sarunājuši stāv rindā pie ķīniešiem, lai tie ražotu viņiem preces...

Komentāri 189

0/2000

Sibīrijā zem zemes ne tādas vien bagātības.

 255  1 atbildēt

Ne tikai ķīna. Nacionālajā ģeogrāfijā redzēju, ka āfrikas valstīs, kur iegūst šos retos metālus, norisinās lieli nemieri un ir nedroši. Ražotās preces neviens nevēlas balstīt uz citu asinīm, tādēļ ar izvēlās ĶĪnu, ne kādu no valstīm, kur šos metālus iegūst. Bet njā, tie 95-97% ir stipri relatīvi skaitļi, jo šie metāli sastopami daudzās valstīs. Jāsāk tik tos apgūt!

 121  5 atbildēt

Nu labi, lai tie šķībacainie ražo mums tos produktus, bet nejau tādus kuri saplīst pēc nedēļas vai norauj tev roku jaungada naktī.

 77  6 atbildēt

Atliek tik Ķīnai pacelt normāli minimālo algu un mēs samsung galaxy s4 vai iphone6 pirksim par 1000ls......

 64  1 atbildēt

Ļoti labs raksts tagad kad tas konkurs ir tiek vienkārši iemesti nekvalitatīvi 10 minūšu laikā veidoti oriģinālraksti vai arī superoriģinālraksti ar vienkārši bildītēm bet, šo rakstu patiešām bija prieks izlasīt un arī piesaistīja mani.

 59  0 atbildēt

cerams Latvijā mistiskā veidā uzradīsies šie metāli, un krīzei sadot pa zobiem, cilvēkiem atkal darbs, visi dzīvo laimīgi :] 

 48  2 atbildēt

Ko nu uzrūk Ķīnai. Paši jau jūs gribat jaunākos un krutākos bakstāmrīkus un telefonus.

Ķīnieši ir ģēniji ka neļauj izvest negatavas preces. Tik žēl ka mūsu valstvīriem nav tikpat daudz smadzeņu un ļauj izvest visu ko var pacelt.

 41  3 atbildēt

Dievs radīja pasauli, pārējais viss ir ražots Ķīnā !

 28  2 atbildēt

Autor - raksts būtu bijis aktuāls pirms gadiem desmit, tagad iesaku kā papildinājumu rakstam ietvert ļoti svarīgu aspektu: iespējams ziniet iespējams nē, bet Ķīnā kopā 1979.gada pastāv "Viena bērna likums" jeb politika, kā rezultātā ja parēķinam ap šo brīdi Ķīnai sāk pietrūkt darba spēka, kas nozīmē, ka drīz jau viņi nespēs apmierināt strauji augošo pasaules pieprasījumu pēc tās lētajām precēm. 

 16  0 atbildēt

Malacis, viens no pēdējā laika saturīgākajiem rakstiem, no kura patiešām var iegūt kautkādu noderīgu, vai izglītojošu informāciju!

 15  1 atbildēt

pieļauju, ka ar frāzi 'reti sastopami metāli' domāji 'rare earth elements'. tie nebūt nav tie retāk sastopamie materiāli, bet jā, visvairāk iegūst tieši ķīnā, tā kā taisnība vien ir. visa mūdienu pasaule griežas pateicoties šiem elementiem, kaut arī ir neloģiski visu darbināt ar materiāliem, kas pieder vienai vienīgai valstij

 8  0 atbildēt

Kaut kā negribās ticēs šiem rakstā minētajiem argumentiem. Ķīna nav vienīgā valsts uz pasaules, kuras dzīlēs ir praktiski visa Mendeļejeva periodiskā sistēma.

 6  0 atbildēt

4. Jūlijā, kad bija Amerikas ''dzimšanas diena'' es nopirku Amerikas karogu, jo varēja redzēt arī Amerikāņus, uz karoga kaut ko varēja salasīt... ''MADE IN CHINA'' man liekās, ka man vēl ir tas karodziņš :D

 6  0 atbildēt
Plus mīnuss man jau tāda nojauta bija... Bet + par rraxtu.
 3  0 atbildēt

Padomājies loģiski, kurš tad īsti ir zaudētājs? Ķīna vai pārējā pasaule, kura drīkst būvēt savus cehus ķīnā un indēt ķīniešus?!  Padomājiet tak loģiski, kāda būtu pārējā pasaule, ja katrai valstij būtu neskaitāmi šo materiālu pārstrādes cehi ar no tā izrietošām sekām....  Es uzskatu, ka lētāk ir būvēt Ķīnā savu ražotni un elpot svaigu gaisu savā zemē, nevis indēties pašiem neiegūstot nekādu lielo peļņu.  Ja arī ķīna atļaus izvest šos materiālus, tad drīz vien jau tā uzcenotais iphone vai ipad maksās vismaz ar vēl vienu nullīti galā!

 3  0 atbildēt

Nekas jauns un sensacionāls jau nu tas nav. Un otkārt - pareizi Ķīna dara. Ļauj no valsts izvest resursus tikai ar pievienoto vērtību, neba kā pie mums uz ārzemēm izved tīru apaļkoku, nepievienojot tam vērtību (t.i. vismaz sazāģējot), bet mēs jau neko nevaram aizliegt: brīvais tirgus.

 3  0 atbildēt

Kina razo ari labas kvalitates preces, ne viss ir uz nedelu.

 3  0 atbildēt

vot šādas pasaciņas man var nestāstīt. pasaules resursiem robežu nav!! ja kādam spēkam vajadzēs kādus resursus, paņems bez jautāšanas jebkurā gadījumā. Tie, kas uzskata, ka Urlija ir verana ar savām naftām un gāzēm smagi maldās. Urlija par ubagu cenām iztirgo savas bagātības, lai būtu ko mutē bāzt. Uz to pašu nepieciešamības gadījumā var piespiest i Ķīnu, i jebkuru citu zemi. Politiskās robežas pastāv tikai uz kartes, pasaulē reāli valda citi spēki un sistēmas, kuriem politiskās iekārtas ir pie kājas. Ir simtiem metožu kā jebkuru procesu pavērst sev labvēlīgā virzienā. Un ja vēl ir nauda, tad tas vispār ir tākā divi pirksti apč*****. Pasauli stingri vada pēc noteikta scenārija un noteiktā virzienā, nemaz nebrīnītos, ka vairums kari un varēnie totalitārie režīmi bijuši tikai teātri.... Pierādījumi? - Elementāri - kāpēc lai tā nebūtu, kāpēc lai tas nebūtu iespējams?

Bet + pa rakstu un diskusijas veicināšanu.

 5  3 atbildēt

interesanti:D

 2  0 atbildēt

Runa ir par to, ka neviens neiegūst tos retos izrakteņus citur... nākamais jautājums ir par to, kādas izmaksas būtu tos iegūstot Sibīrijā, ja tos sāktu iegūt, un ja vispār tur ir tie konkrētie metāli pieejami... Jā Krievijā un jo īpaši Sibīrijā ir ĻOTI plašs visādu derīgo izrakteņu klāsts, bet ne visu...

 4  2 atbildēt
« 1  2  3  4  5 »