Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
20
2759

Jūs domājat, ka gandrīz viss ir ražots Ķīnā, jo tur ir lēts darbaspēks? Jūs maldāties... Ir arī citi, daudziem nezināmi iemesli, kuri iespējams ir pat daudz svarīgāki!!!

Vai jūs nekad nav mulsinājusi situācija, ka visi uzņēmumi masveidā ir pārcēluši savas ražotnes uz Ķīnu? No Eiropas, Krievijas, Austrālijas, Vācijas, ASV un daudzām citām valstīm – visi augsto tehnoloģiju uzņēmumi kā sarunājuši stāv rindā pie ķīniešiem, lai tie ražotu viņiem preces...

Un tā ir pat neskatoties uz... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
1.

Un tā ir pat neskatoties uz to, ka daudzās valstīs nav tā labākā ekonomiskā situācija, ir augsts bezdarba līmenis, samērā zemas algas, izmirst veseli rūpnieciskie rajoni un pat pilsētas...

To visu ir pieņemts izskaidrot ar mistisko frāzi: Ķīnā ir lēts darbaspēks! Pateicoties tam, var izgatavot preces par zemu pašizmaksu, un gandrīz mēs visi akli ticam šai pasaciņai.

Jautāsiet kāpēc tā ir... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
2.

Jautāsiet, kāpēc tā ir pasaciņa? Tāpēc, ka pie vainas ir ne tikai zemā pašizmaksa, ir vēl daudz dažādi svarīgi faktori, kuri ir pat nozīmīgāki nekā zemā pašizmaksa. Vai tad pirms 20 gadiem Ķīnā bija algas daudz augstākas nekā tagad? Tajos laikos visi ražoja savas preces savās valstīs un nerāvās uz Ķīnu tik masveidīgi, kaut gan tur būtu bijusi iespēja ražot preces daudz lētāk! Tajā laikā no Ķīnas eksportēja tikai lētu apģērbu, eksotiskos suvenīriņus un visi bija laimīgi. Un cenas Rietumu valstīs nebūt nebija tik augstas lētajām Ķīnas precēm, kā tas ir tagad.

Un ir taču valstis kur... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
3.

Un ir taču valstis, kur strādnieku algas ir vēl zemākas nekā Ķīnā. Arī iedzīvotāji tajās valstīs nav neizglītotāki par ķīniešiem. Un pie konveijera salikt preces, var iemācīt pat mērkaķi, bet nē... Lielākajai daļai vajag tieši Ķīnu!

 

Kas tad īsti ir mainījies... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
4.

Kas tad īsti ir mainījies pēdējos 10-20 gados, ka Ķīna gandrīz vai tiešā nozīmē ir uzspiedusi visai pasaulei monopolu preču ražošanā? iFixit ir publicējuši savā ziņā sensacionālu rakstu, par patiesajiem iemesliem, kāpēc Ķīna ir uzspiedusi augsto tehnoloģiju ražošanas monopolu tieši Ķīnā... Rakstā ir runa par Apple iemesliem, kāpēc piespiedu kārtā (tieši tā, piespiedu kārtā, nevis brīvprātīgi) viņiem savus iPad nākas ražot Ķīnā, bet minētie iemesli ir viegli attiecināmi uz citiem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem!

 

Problēma izrādās ir tajā ka... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
5.

Problēma izrādās ir tajā, ka jebkurā mūsdienu augsto tehnoloģiju produktā tiek izmantoti reti sastopami metāli! piemēram iPad ražošanā tiek izmantoti vismaz 17 tādi metāli. Piemēram, Litija jona baterijās tiek izmantots lantāns, speciālā vāciņa (attēlā) stiprināšanā tiek izmantoti neodīma magnēti., stikla ekrāna pulēšanā tiek izmantots cērija oksīdu utt.

 

Un tagad pats... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
6.

Un tagad pats interesantākais... Ķīnā ir pieejami aptuveni 95-97% no visiem reti sastopamajiem elementiem. Un pats svarīgākais ir tas, ka Ķīna ir aizliegusi eksportēt šos elementus tīrā veidā, atļauts tos eksportēt ir tikai gatavā produktā, kurš ir ražots Ķīnā.

 

Lūk jums iemesli kā Ķīna ir... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
7.

Lūk, jums iemesli, kā Ķīna ir panākusi gandrīz vai monopolu augsto tehnoloģiju produktu ražošanā. Prātam nav aptverams, kā pasaule ir pieļāvusi to, ka esam nonākuši šādā situācijā. Tāda sajūta, ka pasaule tikai šodien pamodās, un tādas kompānijas, kā ASV bāzētā Molycorp un Austrālijas Lynas Corp, tikai 2012. gada beigās sāka plānot pašas iegūt reti sastopamos elementus. Un viņi tikai sāka plānot, nevis reāli tos iegūt...

 

Bet pat tad ja tiks sākta... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
8.

Bet pat tad, ja tiks sākta šo elementu ieguve, fiziski nebūs iespējams nodrošināt pieprasījumu, 2010. gada dati rāda, ka pieprasījums pēc retajiem elementiem kopumā bija 136100 tonnas, un šo piedāvājumu pašreiz 95-97% apmērā nodrošina Ķīna!

Ņemot vērā šos faktus, nākas pavisam savādāk paskatīties uz situāciju pasaules ekonomikā... Kurš tad reāli ir atkarīgs no kurā? Kurš ir lūdzējs un kurš ir situācijas saimnieks?

ASV bija iesnieguscaroni... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
9.

ASV bija iesnieguši sūdzību PTO (Pasaules Tirdzniecības organizācijā) par Ķīnas politiku reti sastopamo zemes elementu eksporta aizliegumu. Redz ļaunie ķīnieši nepārdod viņiem savus izejmateriālus. PTO ir radīta, lai aizsargātu rietumvalstu ekonomisko interešu un īpaši intelektuālā īpašuma aizsardzībai. Protams, attīstīto valstu rokās PTO ir efektīvs instruments, bet trešās pasaules valstis jau sen ir iemācījušās izrādīt pretestību šai organizācijai ne tikai stādot pretprasības, bet arī ievelkot strīdīgo jautājumu risinājumus līdz bezgalībai. Visticamāk, ka brīdī, kad Ķīna piekritīs eksportēt šos retos elementus, visas pasaules valstis jau būs atvērušas rūpnīcas Ķīnā, vai arī nepieciešamība pēc šiem elementiem jau būs izzudusi, jo būs izstrādātas alternatīvas tehnoloģijas.

Jebkurā gadījumā tas jau ir... Autors: Tas i es Made in China - Šokējošā patiesība!
10.

Jebkurā gadījumā, tas jau ir cits stāsts. Rietumiem pašreiz nav praktiski nekādu izredžu tuvākā nākotnē izveidot savu datoru, viedtālruņu, planšetu, mp3 pleijeru, GPS navigāciju un citu tamlīdzīgu produktu ražošanu savās valstīs vai kaut kur citur izņemot Ķīnu! Ķīna pašreiz visus tur stingri aiz pau.iem un pati nosaka, pie kādas mūzikas mēs dejosim!

...........................................................................................................................................................................................................................................

Bet šeit ir daudzi šokējoši, izglītojoši,

interesanti un smieklīgi raksti:

http://www.spoki.lv/profils/tasies

......................................................................

20
2759
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [189]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 04.03.13 18:08
255
1

Sibīrijā zem zemes ne tādas vien bagātības.

Mūsdienu domātājs avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Gada raksts 2014
  Mūsdienu domātājs 04.03.13 18:12
121
5

Ne tikai ķīna. Nacionālajā ģeogrāfijā redzēju, ka āfrikas valstīs, kur iegūst šos retos metālus, norisinās lieli nemieri un ir nedroši. Ražotās preces neviens nevēlas balstīt uz citu asinīm, tādēļ ar izvēlās ĶĪnu, ne kādu no valstīm, kur šos metālus iegūst. Bet njā, tie 95-97% ir stipri relatīvi skaitļi, jo šie metāli sastopami daudzās valstīs. Jāsāk tik tos apgūt!

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 04.03.13 19:02
108
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Ne tikai ķīna. Nacionālajā ģeogrāf... " Kuriļos un Kamčatkā ir visa Mendeļejeva tabula.

deepBLACK avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  deepBLACK 04.03.13 19:14
80
4

atbildot uz Budists komentāru " Nu labi, lai tie šķībacainie ražo ... " Runa nav par kvalitāti, runa ir par to, ka viņi kontroloē vispasaules augsto tehnoloģiju tirgu. Reāli, sanāk, ja viņiem kaut kas nepatīk, viņi noslēdzas no ārpasaules, neko neražo, neko nedod, noskatās kā pasaulē sabrūk ekonomika, kamēr paši cepuri kuldami dzīvo tālāk, pēc tam aizdod naudu, kuru tāpat aizņēmēji nevarēs atdot.. un viss.. hujaks un lielākā daļa valstu teritorijas atrodas Ķīnas īpašumā, un viņi sāk veidot savu idealoģisko pasauli. Mums no malas skatoties liekas - kas tad tur, ja ražo Ķīnā, pofig, lai tikai ražo, galvenais, lai nesaražo sūdus uz kociņa. Tur apgrozās miljardi, TIKAI no tā paša Apple. Agrāk vai vēlāk sāksies visādas herņas ar naudām un pašu Ķīnu un tā arī viss aizies pa burbuli. Tākā tas nav nekāds sīkums, šim ir jārod risinājumu, jo es varu patiekt uzreiz - LABI TAS NEBEIGSIES! P.S. Tas pats arī ir ar tiem AAE un tām arābu valstīm, kuru rīcībā ir lielākā daļa naftas atradnes. Viņiem kaut kas nepatīk - viss, eiropai naftas nebūs, pārdosim citiem, benzīna cenas kāpj līdz fenomenālam līmenim un ekonomika sāk brukt.

spoku dienas doma

Budists avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa ZebraMedaļa Sviestmaize
  Budists 04.03.13 18:06
77
6

Nu labi, lai tie šķībacainie ražo mums tos produktus, bet nejau tādus kuri saplīst pēc nedēļas vai norauj tev roku jaungada naktī.

superwizard avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  superwizard 04.03.13 19:13
64
1

Atliek tik Ķīnai pacelt normāli minimālo algu un mēs samsung galaxy s4 vai iphone6 pirksim par 1000ls......

GreenValdis avatars
Medaļa Reāls pacansMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  GreenValdis 04.03.13 21:37
59
0

Ļoti labs raksts tagad kad tas konkurs ir tiek vienkārši iemesti nekvalitatīvi 10 minūšu laikā veidoti oriģinālraksti vai arī superoriģinālraksti ar vienkārši bildītēm bet, šo rakstu patiešām bija prieks izlasīt un arī piesaistīja mani.

spoku dienas doma

AwesomeComment avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  AwesomeComment 04.03.13 19:06
48
2

cerams Latvijā mistiskā veidā uzradīsies šie metāli, un krīzei sadot pa zobiem, cilvēkiem atkal darbs, visi dzīvo laimīgi :] 

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 04.03.13 19:16
41
3

Ko nu uzrūk Ķīnai. Paši jau jūs gribat jaunākos un krutākos bakstāmrīkus un telefonus.

Ķīnieši ir ģēniji ka neļauj izvest negatavas preces. Tik žēl ka mūsu valstvīriem nav tikpat daudz smadzeņu un ļauj izvest visu ko var pacelt.

Zaibinders avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  Zaibinders 04.03.13 18:45
28
2

Dievs radīja pasauli, pārējais viss ir ražots Ķīnā !

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.03.13 18:39
19
2

atbildot uz MONTANNA komentāru " Tam taa būt " MONTANNA made in china,tam tā būt?

miks153 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Bakalaurs
  miks153 04.03.13 19:55
16
0

Autor - raksts būtu bijis aktuāls pirms gadiem desmit, tagad iesaku kā papildinājumu rakstam ietvert ļoti svarīgu aspektu: iespējams ziniet iespējams nē, bet Ķīnā kopā 1979.gada pastāv "Viena bērna likums" jeb politika, kā rezultātā ja parēķinam ap šo brīdi Ķīnai sāk pietrūkt darba spēka, kas nozīmē, ka drīz jau viņi nespēs apmierināt strauji augošo pasaules pieprasījumu pēc tās lētajām precēm

Vakuums avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas joksMedaļa Veiksmes lāde
  Vakuums 04.03.13 19:19
15
1

Malacis, viens no pēdējā laika saturīgākajiem rakstiem, no kura patiešām var iegūt kautkādu noderīgu, vai izglītojošu informāciju!

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 04.03.13 23:57
11
1

atbildot uz niknaiszemnieks komentāru " Kurs teikums tavupraat ir patiess? :D &nbs... " Pasaule ir atkarīga no Ķīnas tā pat, kā Ķīna ir atkarīga no pārējās pasaules... Atšķirība tikai ir tajā, ka pasaules atkarība no Ķīnas laika gaitā aug! Pirms 20 gadiem Ķīna bija valsts, par kuru lielai daļai bija nospļauties, tagad Ķīna ir valsts, ar kuru visi rēķinās! Ķīna ir valsts, kura nevis meklē palīdzību starptautiskajos valūtas fondos, bet gan valsts, kura aizdod citiem naudu, tā padarot citas valstis no sevis atkarīgas!

Es neapgalvoju, ka Ķīna ir ļaunuma iemiesojums... Katra lielā, varenā impērija reiz zaudē savu varu... tā bija gan ar romu, gan Bizantiju, gan Livoniju,'Britu impēriju, PSRS un tā pat būs arī ar ASV... Tā ir normāla parādība... Un patreiz viss rāda, ka nākamā būs Ķīna, kas būs galvenā noteicēja ar laiku...

nahrenizators avatars
Medaļa TīģerisMedaļa BakalaursMedaļa Sertificēts spoks
  nahrenizators 08.03.13 13:15
8
0

pieļauju, ka ar frāzi 'reti sastopami metāli' domāji 'rare earth elements'. tie nebūt nav tie retāk sastopamie materiāli, bet jā, visvairāk iegūst tieši ķīnā, tā kā taisnība vien ir. visa mūdienu pasaule griežas pateicoties šiem elementiem, kaut arī ir neloģiski visu darbināt ar materiāliem, kas pieder vienai vienīgai valstij

Krotow avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Bakalaurs
  Krotow 06.03.13 16:23
7
0

atbildot uz Cr3at1vEX komentāru "Un tas nav ķīnā :D Litija baterijas pašlaik vei... "  

Visas retzemju metālu atradnes nav Ķīnā. Tas pats litijs komerciālos apjomos visvairāk iegūstams Bolīvijā. Ķīna pašlaik piesaista uzmanību tieši ar zemām darbaspēka izmaksām UN iespējamu lielu saražotās produkcijas apjomu īsā laikā. Ar produkcijas kvalitāti gan iet visādi. Nenoliedzami, ķīnieši prot uztaisīt arī ļoti kvalitatīvas lietas. Tiesa, tās arī attiecīgi maksās. Taču mūsdienās visur cenšas "optimizēt izmaksas" un tas saražotā kvalitāti ietekmē ne jau uz labo pusi. Un ķīnieši ir lieli "optimizācijas" meistari, krievi viņiem tuvu nestāv. Tāpēc viņu ražotā masu produkcija būs lēta, taču kvalitāte - kā paveicas. Pēdējā bilde to labi parāda. NCAP testi Ķīnā ražotajiem auto vēl tiešāk. Elektronika un sadzīves tehnika, kas pēc pusotra gada salūst, nav nekas jauns.

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 04.03.13 19:19
6
0

atbildot uz deepBLACK komentāru "Runa nav par kvalitāti, runa ir par to, ka viņi... " Un ja tev piederētu kāda lieta kas būtu vajadzīga visiem citiem. Tu to atdotu pa lēto lai pasaulē būtu taisnība, vai arī bez sirdsapziņas pārmetumiem kā monopolists visu pārdotu par vislielāko iespējamo cenu?

belge avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Kill ChickMedaļa Recidīvists
  belge 16.03.13 20:33
6
0

Kaut kā negribās ticēs šiem rakstā minētajiem argumentiem. Ķīna nav vienīgā valsts uz pasaules, kuras dzīlēs ir praktiski visa Mendeļejeva periodiskā sistēma.

Craftermaans avatars
Medaļa TahikardijaMedaļa KardiologsMedaļa Tahikardija
  Craftermaans 04.03.13 18:47
6
0

4. Jūlijā, kad bija Amerikas ''dzimšanas diena'' es nopirku Amerikas karogu, jo varēja redzēt arī Amerikāņus, uz karoga kaut ko varēja salasīt... ''MADE IN CHINA'' man liekās, ka man vēl ir tas karodziņš :D

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 05.03.13 14:07
5
0

atbildot uz wtfs komentāru "nez vai psrs bija tā, kurai bija liela ekonomis... " PSRS bija ekonomiskā ietekme daudzās citās valstīs un plus militārā ietekme... Tikai ar saviem iekšējiem kašķiem dēļ varas un rietumu un arābu valstu palīdzību, pateicoties spēlītēm ar naftas cenām PSRS sagrāva... Katrai lielvarai reiz pienāk gals... Visas impērijas reiz sabrūk...

« 1  2  3  4  5 »