9

 22  7
Kā jau normāli, kapitālismam arvien vairāk ielaužoties mūsu dzīvēs, rodas pilnīgi pretēji efekti, kā tas bija sovjetu laikos, kad cilvēki centās uzkrāt, ko vien varēja. Taču tagad gluži otrādi, jo lielākā daļa šo mantu nonāk šķūņos un pagrabos un tml. Līdzīgi bija arī man, kad pirms daudziem gadiem šādā mantu revīzijā lielākā daļa nonāca garāžā, bet šī grāmatiņa ne, par ko arī gribu pastāstīt.

Es vispār esmu ļoti švaks lasītājs, tāpēc man nepatīk lielas (biezas) grāmatas. Brežņeva atmiņas nepavisam nevar nosaukt par biezu grāmatu, tādēļ nejauši atvēru (ko nekad nedarītu ar biezu grāmatu) un iemetu acis. Vēl man kā vēstures fanam un padomju laiku analītiķim likās diezgan aizraujoši, ko tad stāsta lielais līderis. Vēl jo vairāk interesanti, ka katrs vārds ir kā padomju ideoloģijas slavinājums, līdz ar to no 60 lappušu brošūras iznāk lieliska propaganda. Iepostošu dažus teksta fragmentus kā tas izklausās.

grāmta sākas ar teikumu: "Man laimējās piedzimt, izaugt un iegūt darba rūdījumu strādnieku ģimenē lielā strādnieku ciematā."

"Mans tēvs un māte sastapušies nevis pastaigas laikā, nevis pilsētas dārzā, nevis viesos un nevis klubā, kura, starpcitu, viņu laikā vispār nevarēja būt, bet gan tepat, Dņepras rūpnīcas dzelzs velmēšanas cehā."

"Es vēl neesmu teicis: ne vien mans tēvs bija lasītpratējs, bet arī māte prata rakstīt un labprāt lasīja.."

"Un tā pienāca senlolotā diena, kad rūpnīcas signāls atskanēja arī man, un es kopā ar tēvu devos uz maiņu un strādāju tāpat kā visi. Līdz sāpēm smeldza muskuļi, sviedri koda acīs, bet es biju patiesi laimīgs."

"Tomēr es domāju, ka ikviens no mums, komunistiem, ja viņam pajautātu, vai viņš gribētu izvēlēties citu ceļu, noteikti atbildētu: nē."

"Padomju laikā mēs pārcēlāmies dzīvot uz Peļina ielu, uz jaunu rūpnīcas māju, kur dabūjām divistabu dzīvokli pirmajā stāvā. Vienu istabu tēvs atvēlēja tēvoča ģimenei."

Komentāri 9

0/2000
esmu lasījis. Jauka grāmatiņa..
 0  0 atbildēt
citādi "pizģec"! :D
 0  0 atbildēt
cena: 20 kap. :)
 0  0 atbildēt
brīžiem uzmācas nostaļģija un dažreiz gribētos pavadīt kādu laiciņu sabiedrībā, kurā lielākā daļa cilvēku tomēr ir vienlīdzīgi un nākamie oligarhi un citi privatizācijas speciālisti strādā pie blakus "stonaka" fabrikā...
 0  0 atbildēt
daudziem pēdējā laikā nāk nostaļģijas par pagājušajiem laikiem :)
 0  0 atbildēt
nu vienkārši nav jau tā, kā tagad tiek uzpūsts, ka viss bija sūdīgi un tagad viss ir forši. toreiz skaitījās, ka viss notiek valsts labā, bet reālu labumu dabūja cilvēks(izglītība, veselības aprūpe, nodrošināts darbs). tagad viss tiek vērsts uz cilvēku, lai viņam būtu labi(uz papīra), bet reāli ļoti labi ir tikai tiem, kas tika pie siles valsts izzagšanas laikā . un viss. pilnīgi saprotu tos krievus, kuriem viss tagad liekas slikti, jo agrāk viss tika pasniegts uz paplātes un visi bija vienādi
 0  0 atbildēt
nu kā saka, ka nav sliktuma bez labuma un otrādi. Un te jau tas arī parādas, kā izpaudās "sociālisms" un kā izpaužas "mežonīgais kapitālisms" :) anway, tā kā pastāvēja PSRS tā valsts vispār nevar pastāvēt, tas bija ļoti mākslīgs mehānisms tīri no ekonomiskā viedokļa un tas ir viens no iemesliem kāpēc sagruva..
 0  0 atbildēt
to man vari nestāstīt- ļoti labi saprotu, kapēc sabruka psrs. tagad pat brīnos, ka tas nenotika ātrāk, jo komunisms/sociālisms ir utopija jau pašā saknē- cilvēkam vienmēr gribēsies privātīpašumu un vairāk kā citiem. es par šito esmu ļoti daudz runājis ar pašiem krieviem (nu ne jau tiem"ruki proč ot russkih škol" , bet normāliem, mūsdienīgi domājošiem cilvēkiem)
 0  0 atbildēt
jā, pilnīga utopija un tāda vienlīdzība nav nemaz iespējama, jo vienmēr kāds būs apdalītāks un nelaimīgāks. Vienmēr kāds būs gudrāks, kādam veiksies labāk, kādam būs smukāka sieva utt. Es pat gribētu teikt, ka šī ideoloģija ir neveiksminieku pacelšana pāri viesiem. Jo tu neveikmsīgāks un dumāks, jo tu esi labāks komunists. Nu tufta galu galā kau kāda.. :D Es arī par šo esmu daudz diskutējis, analizējis un pētījis.. interesanti karoč, tapēc arī šāds raksts par šo grāmatiņu, kas man ļoti patika.
 0  0 atbildēt