Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
253

Lauki izmirst, tie paliek tukši.Nereti par zemes īpašniekiem ir kļuvuši ārzemnieki. Jaunie cilvēki pārceļas dzīvot uz pilsētām, kur ir darbs, un citi pilsētas pakalpojumi, kur ir ceļš, pa kuru nokļūt mājās un uz darbu. Vai -meklē darbu ārzemēs. Tā kā cilvēki sameklē citu dzīves vietu, skolas slēdz. Laukos trūkst ārstu, skolotāju, un citu profesiju pārstāvju.

Valdība pašlaik nedara neko, lai to mainītu. 37 cilvēki katru dienu savāc savus čemodānus un dodās prom no Latvijas. Lai arī pēc oficiālajām statistikām, iznākums nešķiet tik slikts, bet Eiropas savienības šengena zona ļauj cilvēkiem izbraukt uz jebkuru ES valsti bez vīzas, tas nozīmē, ka cilvēki arī var strādāt officiāli nedeklerējoties tajā valstī. Tas nozīmē, ka ir vismaz izbraukuši 2-3 reizes vairāk nekā statistikā norādīts, un tas nozīme 600-900 tūkst. cilvēku vairs neatrodās Latvijas teritorijā. Dēļ tā, demogrāfiskie rādītāji krītās, jeb nomirst cilvēku, vairāk nekā piedzimst. Mākslīgi padomju laikos veidotās vietas, un mājas paliek tukšas it īpaši lauku apvidū, un valstī iestājās krīze! Krītās patēriņš, un tā dēļ arī pieprasijums, kas noved valsti pie lēnas attīstības. To varētu atrisināt ar lielākiem pabalstiem daudzbērnu ģimenēm, un atbalstu tiem kuri vēlētos atgriezties atpakaļ Latvijā!

Cilvēku aizbraukšana, vai demogrāfija nebūt nav vienīgā problēma. Infrastruktūras nēesamība liek attīstībai un cilvēkiem sarukt, šajos lauku reģionos. Cilvēki nevar nokļūt uz paredzētajām vietām, vai pat darbu, tādēļ pamet darbu, vai pat aizbrauc no laukiem. To varētu attrisināt tikai piešķirot lielāku finansējumu infrastruktūras izbūvēšanai, un mobilitātes pasākumiem! Tie varētu sākt pievilināt cilvēkus doties atpakaļ uz laukiem, un sekmēt attīstību.

Mēs būvējam jauno Latvijas valsti! Mēs izlemsim, kas notiks tālāk ar laukiem, vai mums! Mums ir jāpārdomā, vai tiešām mēs gribam lai lauki vairāk nēeksistētu ap 2050.gadiem.

2
253
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [35]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Mahitoo avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Moderatora favorīts
  Mahitoo 18.03.19 19:54
28
0

Un kuru tas uztrauc?

Valdības devīze:"Sūds par bitēm, ka tik medus", skaties drīz atkal kādu nodoklīti pacels vai izdomās, jo samazinoties iedzīvotāju skaitam, protams kritīsies arī ieņemto meslu daudzums, bet pie nemainīga birorātiskā aparāta, neieņemtie nodokļi ir jākompensē!   

Un te sākas apburtais loks - nodokļi tiek paaugstināti, pakalpojumi sadārdzinās, dažam labam piegriežas un šis dodas uz ārvalstīm, atkal jāpaaugstina nodokļi... Tikai cik ilgi tas cikls var turpināties?    Ja nav bišu, nav arī medus   

spoku dienas doma

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 18.03.19 19:52
23
0

Patiesībā tie ir atsevišķi rajoni.. Lielākā daļa lauku tomēr tiek apstrādāta..

Un pareizi piefiksēji - mākslīgi veidotās vietas.. - nav tās Latvijai vajadzīgas, - Latvijā dominē viensētas, mevis sādžas - kā krievijā.. 

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 18.03.19 20:03
17
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Vel desmit - piecpacmit gadiņu , un lau... "

Loģika vienkārša, vairs nav 19 gadsimts, ja nespēj pavilkt tuvu pie 100 hektāriem zemes, tad - neko nenopelnīsi..  - izeja viena, apvienoties, vai zemi nomāt..  Ir kas nomā, un dzīvo, brauc ar labām un dārgām mašīnām, būvē saimniecību - ir vietas kur lētu šņabi nenopirksi, tikai dārgā gala alkahols, pie tam vairāki veikali, jauni bērnudārzi un skolas..  - ne viss ir tik slikti - pabraukā pa Latviju redzēsi - ir nolaisti lauki, bet lielākā daļa apkopti .. - liela dāla nekopto lauku ir tieši Rīgas tuvumā - visi zemi tur - nevienam ne iznomā, ne pārdod..  citur - visi lauki apsēti un apstrādāti, tie remontētas mājas un vecās saimniecības... - ja netici - paskaties cik šobrīd maksā māja laukos - summas ir ļoti lielas, Un tas ir rādītājs, ka cilvēkiem ir interese.. 

 

mazais muks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk rakstsMedaļa Patīk komentārs
  mazais muks 18.03.19 19:56  
13
0

Vel desmit - piecpacmit gadiņu , un laukos apmirs vecie buki ! Jaunajiem te darit nav ko ! 

Zemes uzpērk arzemju kapitals jo spej krietni vairak maksat par vietejiem zemniekiem ! 

Personigi es neticu ka var ko glabt vai mainit ! 

spoku dienas doma

Griffith avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sviestmaize
  Griffith 18.03.19 20:29
11
0

Godīgi sakot, es arī labprāt brauktu mājās uz LV un dzīvotu laukos. Bet ir viena liela, liela problēma. Viss maksā naudu, arī par ģimenes īpašumā esošu māju plēš neproporcionālus nodokļus. Elektrība un interneta pieslēgums maksā dārgāk nekā pilsētniekiem. Visam vajag naudu, bet laukos darba kā tāda vispār nav, it īpaši, ja ir izglītība pilsētā derīgā specialitātē. 

spoku dienas doma

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 18.03.19 20:12
10
0

atbildot uz Arturs Korņējevs komentāru " Negribēju iejaukties, bet ss.lv paskatoties t... "

Es pieminēju - tie ir atsevišķi rajoni.. un ar katru gadu tādu kļūst mazāk.  Dīvaini jau varbūt izklausās, bet lauki pamazām atkopjās.. Padomija tomēr bija pamatīgu postu nodarijusi, iznīcinot lielās saimniecības..

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 19.03.19 17:21
10
0

Man šķiet, ka pašā pamatā problēmai laukios ir tīri psiholoģiskais faktors. Ļaudīs iepotēta doma,ka, ja tu nāc no t.s laukiem, tu esi mazvērtīgāks, atpalikušāks, tur tu neko nesasniegsi. Viss progress,dzīve, kultūra notiek tikai lielajās pilsētās utt. Lauki, tie jau uzreiz tiek apzīmogoti ar  nabadzības un bezcerības zīmogu. Gluži kā Latgales novads. Lai gan nebūt nav tā!

Arturs Korņējevs avatars
Medaļa TransoformerisMedaļa Testu veidotājsMedaļa Zebra
  Arturs Korņējevs 18.03.19 20:19
10
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Es pieminēju - tie ir atsevišķi rajoni.. un a... "

Tā ir Padomju Savienība nodarija postu, būvējot pilsētas kurām pat nevajadzēja būt, sadzenot kolhozos, bet Latvijas valdība vēl joprojām neliekas ne zinis par to kas šobrīd notiek un es uzskatu ka tas ir nepieņemami! Lai vai kā būtu 600-900 tūkst. aizbraukušo varbūt pat neatgrieziesies un tas ir ļoti liels posts valstij gan ekonomiski, gan kulturāli!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 18.03.19 20:44
9
0

atbildot uz Griffith komentāru " Godīgi sakot, es arī labprāt brauktu mā... "

Kopš kura laika Interneta pieslēgums ir dārgāks? Paņem mobīlo pieslēgumu un viss.. cena cik Rīgā tikpat otrā Latvijas pusē..  Un jau minēju - laukos var nopelnīt tikai divos veidos, lielas platības, vai darbs - kuru var darīt no jebkuras pasaules malas..  / nu labi, vel jau citas iespējas ar, bet ne pārāk daudz/

 

Arturs Korņējevs avatars
Medaļa TransoformerisMedaļa Testu veidotājsMedaļa Zebra
  Arturs Korņējevs 18.03.19 20:06
8
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "Vel desmit - piecpacmit gadiņu , un laukos apmi... "

Negribēju iejaukties, bet ss.lv paskatoties tādas lauku vietas, kā Latgalē var nopirkt pa grašiem. Pārdodās daudz ha zemes pa ļoti lētām cenām salīdzinoši ar citām Latvijas pilsētām, vai pat Eiropas mērogā

Arturs Korņējevs avatars
Medaļa TransoformerisMedaļa Testu veidotājsMedaļa Zebra
  Arturs Korņējevs 18.03.19 21:11
8
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Kad es, pirms astoņiem gadiem, meklēju māju t... "

Es uzskatu, ka īpašumu vairāk nav, jo cilvēki vair nevēlās pārdod savas vecvecāku vai vecvecvecāku mājas, un atstāj sev īpašumā! Lielākoties tās mājas netiek atjaunotas, jo naudas nav. Ir lielas skandināvu, vācu un poļu kompānijas kuras pārpērk visu lauku zemi par daudz lielākām cenām nekā var atļauties mūsu zemnieki. Sarūk arī interesējošo cilvēku loks un nav kam pārdot.   

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Pērle
  Panzer 19.03.19 17:26
8
1

Saderu uz visu savu mantu, ka līdz 2050. Latvija jau būs izmirusi. 

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Bērndārznieks
  Latvietis99 18.03.19 20:59
7
0

atbildot uz Arturs Korņējevs komentāru " Negribēju iejaukties, bet ss.lv paskatoties t... "

Kad es, pirms astoņiem gadiem, meklēju māju tad SS katrā novadā bija pa 50-80 piedāvājumu. Tagad labi ja 20, un vai nu nojaucams grausts, par 5-10 tūkstošiem, bez zemes, vai atjaunots īpašums par 100 un vairāk tūkstošiem. Lauksaimniecības zemi vispār nevar nopirkt, vienīgi kādu purvainu, vai gadu desmitiem nekoptu divu, trīs hektāru platībā. Tas nozīmē ka lauki atdzimst, vai arī ārzemnieki visu izpirkuši. 

Banančiks00 avatars
Medaļa MērisMedaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 19.03.19 17:42
6
0

Paprasīt pilsētniekiem vai vēl grib kartupeļus, ābolus, zemenes utt. nerunājot par importu..

Arturs Korņējevs avatars
Medaļa TransoformerisMedaļa Testu veidotājsMedaļa Zebra
  Arturs Korņējevs 18.03.19 20:32
6
0

atbildot uz Griffith komentāru " Godīgi sakot, es arī labprāt brauktu mā... "

Valdība šobrīd es uzskatu, ka nedara tiešām neko! Vēl es tomēr ceru ka varēs tuvākos 10-15 gados cilvēki dzīvot jebkur Latvijā, kur gribēs, un pirmā doma nebūs nauda!   

Kapteinis Cerība avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sensācija
  Kapteinis Cerība 23.03.19 07:02
6
0

Latvijā nevar nopelnīt tādu naudu, piemēram, lai jaunieši gūto mantojumu - lauku sētu - spētu renovēt... Man ir tieši tāda pati situācija, kad nāksies īpašumu pārdot kādam, kuram droši vien māja neinteresē, bet gan interesē tikai tās zemes platība!

spoku dienas doma

Anonīms
Indus 19.03.19 23:42  
6
0
. Kāds nav sen laukos bijis? Ar prieku uzņemšu. Varēsiet sev gan malku ziemai sagatavot gan kartupeļus izaudzēt. Zalsozols@gmail.com p.s. bez jokiem un bez valdības.
Anonīms
andulis 19.03.19 18:17
5
0

Un ne tikai, valdībā, pie varas esošie arī laukus iznīcina. Pagaidiet, kad sāks darboties Pūces plāns par reģionu izveidi, lauku cilvēkiem tad ''elle'' būs vaļā. Šis tik runā cik vis būs labi, cik pieejami būs pakalpojumi, skolas utt. Viss izklausās skaisti un Rožaini, tikai tas Rožu dārzs ir ''piedirsts''. 

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 18.03.19 22:00
5
0

atbildot uz Griffith komentāru " Godīgi sakot, es arī labprāt brauktu mā... "

Nerunāsim par to, ka lauku ceļi, jo sevišķi pavasarī, ir faktiski neizbraucamas dubļu jūras!!

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 23.03.19 12:00
6
1

Laukos ir dārga dzīve, jo ēkas prasa darbu un ieguldījumus, zemes apstrāde u.t.t. Tomēr, no otras puses, ja laukos ir kāda mājiņa, tas dod sasodītu drošības sajūtu, jo zinu - pat ja pilsētā sāksies zombiju apokalipse un viss aizies konusā, vienmēr būs, kur aizbraukt un kaut izaudzēt pārtiku. 

spoku dienas doma