Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
5
Zviedrijā — 90%, Beļģijā — 70%, Rīgā tikai 6% sadzīves atkritumu tiek šķiroti un pārstrādāti.

Sašķiroto sadzīves pārpalikumu gan nav kur nolikt tikai centrā un privātmājās dzīvojošajiem, mikrorajonu daudzdzīvokļu namos mītošajiem šāda iespēja ir. Par spīti tam joprojām šķiro tikai niecīga pilsētnieku daļa, kas to dara pēc tīrākās sirdsapziņas, jo citas motivācijas atlasīt no drazām otrreiz pārstrādājamās lietas nav. Eksperti saka, ka to stimulēt var, šķirošanu ieviešot kā dzīvesveidu un padarot kā ekonomiski izdevīgāko variantu.

Kā tad sokas šķirošana daudzdzīvokļu namos Rīgas mikrorajonos? "Jocīgi, jo nevar pat spriest par tendencēm. Nav tā, ka vienā rajonā ir tīrāks un otrā — netīrāks, piemēram, Pļavniekos vienā ielā savācam netīrus sašķirotos atkritumus, kur ir piejaukti klāt sadzīves drazas, bet blakus ielā ir ļoti tīri un kārtīgi sašķiroti. Paši brīnāmies un nevaram saprast. Turklāt Maskavas priekšpilsētā ir kārtīgāk sašķiroti atkritumi kā dažos prestižos rajonos," stāsta R.Ceplis.

Lai noskaidrotu, kur ir tuvākais dalīto atkritumu konteiners, var vērsties pie apkalpojošā operatora vai ieskatīties organizācijas Zaļais punkts mājaslapā, kur ir pērn apkopotā informācija ar to vietu uzskaitījumu, kurās atrodas šādi konteineri.
0
5
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes