local-stats-pixel

Latvijas politika / Krievija!11

Manā uztverē atlaist saeimu nozīmē, ka nākamajā dienā ir 100 cilvēku gara rinda pie bezdarbnieku kantora!

Pēdējā laikā ir vērojama diskusija internetā par politisko bezdarbību, beidzot cilvēki sāk saprast, ka nodokļi ir viņu nauda! Es izklāstīšu savu redzējumu uz notiekošo, un šeit mēs esam saistīti ar Krieviju stiprāk kā domājam.

Skatījos vienu raidījumu, kurā krievi apsprieda Baltiju, nezinu kāpēc, bet Latviju viņiem uzrunāt patīk īpaši. Galvenais arguments ir šāds, ka Padomju Savienība Latvijā ir uzbūvējusi neskaitāmas rūpnīcas, ražošanas apjoms bija nenormāli augsts mašīnbūves nozarēs un tika radīta pasaulē labākās akustiskās iekārtas, kā arī dzimstība pārsniedza mirstību 2 reizes. Taisnība, es piekrītu, rūpniecība bija, bija arī diženi zinātnieki, tas pats mildronāts par piemēru, bet.... Ja mēs paskatītos vēsturē nedaudz tālāk, Ulmaņa laiki, Latvija bija vienā līmenī ar Dāniju, mums bija liels lauksaimniecības preču eksports, un mēs tajā laikā uzsākām attīstību tāpat kā jebkura cita Eiropas valsts, un ja tā būtu turpinājies tālāk, tad šodien pie mums būtu tūkstošiem bēgļu un mēs nezinātu, kā viņiem iemācīt papīrus mest miskastēs! Mums nebūtu vajadzīgs, lai PSRS kaut ko būvētu, mēs paši būtu sabūvējuši rūpnīcas un normālas mājas!

Ulmanis vispār bija malacis- pirmais ,protams- saeimu cietumā un paņēma grožus rokās, viss gāja kā pa sviestu, viņš mīlēja Latviju, un mīl vēl šodien, viņš ar visu sirdi cīnījās par izaugsmi, bet tad atvilkās sarkanās pakaļas no austrumiem! Situācija nebija vienkārša, mans vēstures skolotājs apgalvoja, ka vajadzēja cīnīties pretī, un tas bija nepareizi, ka padevāmies ultimātam, bet es saku, ja vadonis mīl savu tautu kā savus pirmos radiniekus, viņš būs gatavs noliekt galvu, jo viņam bija cerība, ka tomēr pažēlos, un mirs mazāk padodoties, kā karojot! Tā nav gļēva rīcība, tā bija mīlestība. Tas bija karš, bet es izsakos virspusēji!

Padomju laikos visi bija tik pieklājīgi un pareizi, ka pat baloži lidoja uz mežu nokārtoties. Tur valdīja dūre. Ekonomiskā krīze radīja atmodu cilvēkos un arī Latvijai izdevās revanšēt savu neatkarību- bez ieročiem, vienkārši cilvēki nostājās un pateica, ka šādi mēs nevēlamies dzīvot turpmāk! 1991. Gadā latviešu tauta vēlējās veidot savu izaugsmi un veidot savu lepnumu, taču ar tā gada notikumiem netīšām tika pārrauta kanalizācija caurule, un visas žurkas , kas peldēja izkārnījumos uzreiz salīda kur siltāks- Valdībā! Līdz šai dienai smaka klejo mums līdzi, lai kur mēs ietu, ja mūsu brīvības piemineklis ir ar trim zvaigznēm, tad Eiropā mēs pirmkārt esam termiņa beidzies produkts!

Kāpēc politiķi Latvijā ir tādi paši kā Krievijā? Nu tik spēlēt spēlītes un domāt tikai par savām interesēm, grābt sev cik vien var, tāpēc, ka Latvijas pašreizējie politiķi ir Padomju laiku izkārnītie, viņi šodien cīnās pret Krieviju, bet patiesībā cīnās paši pret sevi, jo viņi ir tā laika audzināti. Viņi bija ieņēmuši amatus, kur viss notika pa blatu, un turpina tagad tādā pašā garā! 25 gadi un politiķi nav mainījušies, viena lobēšana un savtīgi nodomi, bet Latvija mirst un viņiem tas neinteresē, viņi jau ir atzinuši iznīcību un tagad rauj vēl pēdējo, ko var sagrābt!

Es nezinu kāds bija premjers Godmanis neatkarības atgūšanas pirmsākumos, jo biju mazs, bet kad viņš bija otro reizi, tas ir kā dienā redzams, ka viņš tur ielīda, lai tikai izpalīdzētu Parex īpašniekiem. Paņēma kredītu, notīrīja kurpes tiem diviem un tagad priecīgs peldās šampanieša vannā tur tālu Briselē, ik pa laikam pagejo pa bišķiņam un dzīve rožu dārzs. Nākamais pēctecis nosēdēja pie varas ilgāk kā divus mēnešus un arī šodien no rītiem sagaida savus līderus un palīdz viņiem pāraut apavus. Cirpējs!

Es nesaprotu, kā var nodot savu valsti par santīmiem, taču tik vienkārši ir parūpēties par to un tad naudas būs tik daudz, ka nezinās kur likt! Ieguldies savā valstī un piķis būs! Krieviem ir teiciens- iedod naudas koferi nabagam un viņš nezinās ko ar to darīt, bet senie romieši ir teikuši, ka vergi nekad nekļūs par vadoņiem! Mums nav vadoņu valdībā, ir tikai vergi, kas pielaizās kaut kam! Skolā man stāstīja par Staļinu, ka viņš bija despots un vēstures lielākais varmāka. Arī man bija tāda pārliecība, bet šodien es saprotu, ka krievi nevar bez Staļina, viņiem šāds personāžs ir nepieciešams kā maize, ja viņi nejūt stingru roku, sākās bezatbildība! Arī Putins ir Staļinisks, viņš tak ir KGB, tur viss notiek klusu un mierīgi. Un kad es paskatos uz mūsu politisko eliti es sāku saprast Staļina ideoloģiju, es tagad saprotu, kāpēc bija vajadzīgas represijas, protams, čalis „bišķiņ” aizrāvās, pie tam, kāpēc ierāva Latviju visā tajā es nezinu, jo mēs bijām pavisam citāda kultūra!

Padomju politika bija iepludināt pēc iespējas vairāk slāvu nāciju iekarotajās zemēs, lai samazinātu pretošanos, arī LV gandrīz puse ir slāvi, un to jaukteņi ir politikā! Salīdziniet paši politiķus Rus un LV! Jo kad juka PSRS- bardaks bija vienāds kā LV, tā RUS- Reketi, autoritārisms, necilvēcība, un vai šodien mēs būdami Eiropā esam galvas tiesu pārāki par Krieviju?

Krievu un Latviešu savstarpējā cīņa, kas ir politiski konstruēta, bet mīļie draugi, tie cilvēki te dzīvo 25 gadus, jeb reālu darbaspējas paaudzi, kādi viņi vairs krievi, viņi ir krieviski runājošie latvieši, jo sen jau seko latviskajām paražām! Viņi domā, ka ir krievi, bet 18. novembrī bauda brīvdienu!

Tautas vadošai elitei ir jābūt tādai, kas izejot uz ielas redz pensionārus un uztver tos kā savus vecākus, redz vīrus un sievas, tie ir viņu brāļi un māsas, bērni- kā savi bērni, un tad arī būs rezultāts! Tāpēc es uzskatu, ka pašreizējais pārvaldes modelis ir nederīgs, jo tautai nav instrumenta, kā iespaidot saeimu! Te daudzi, kliedz, ka vajag atlaist saeimu, bet ko tas dod? Viņi pārgrupējās un turpina ideotismu. Manā uztverē atlaist saeimu nozīmē, ka nākamajā dienā ir 100 cilvēku gara rinda pie bezdarbnieku kantora!

Mums ir jāveido jauna pārvaldes struktūra un par pamatu jāņem mūsu vēstures labākie aspekti. NR 1 Ulmaņa režīms, kas ir līdzīgs Baltkrievijai, kur ir „backa”, kurš norāda attīstības virzienu. Tas būtu prezidents, kuru ievēl tauta, kurš arī ierādītu nākotnes vadlīnijas. Saeimas vietā būtu 1 pārstāvis no katra novada, kurus ieceļ pilsētu domes, un tiem 4 klāt nāk profesiju pārstāvji, veselības speciālists, no veselības nozares, izglītības speciālists ir ievēlēts no skolotāju aprindas utt. Tas nozīmē, ka katra profesija pati izvēlas sev pārstāvošo cilvēku, un ja nav rezultāta, tad paši vainīgi, ka lohu izvēlējās! Profesionālam politiķim ir jābūt tikai starptautiskajās attiecībās, un finanšu ministram ir jābūt grāmatvedim. Būtībā, kas gribēs, manu ideju sapratīs, jo 100 deputātu saeima ir fabula par putnu, vēzi un zivi! Man ir teikuši, ka es neko nesaprotu no politikas, bet es demagoģiju netaisos saprast, es vēlos Latvijas attīstību nevis nāvi. Kur redzēti uzņēmēji ar politisko izglītību!

Sākumā ir jāizveido diskusijas loks jaunam pārvaldes aparātam, es piedāvāju savas idejas un bezmaksas darbu, ja kādam ir interese, rakstiet komentārā! Latvijas himna sākas ar „Dievs svētī Latviju!” Mēs esam svētīti, mēs nedrīkstam pazust vēsturē, ja esi izlasījis/usi līdz galam- dalies ar saiti, varbūt tavs ziņas izplatīšanas darbs ir daudz vērtīgāks, kā mans raksts, jo ar šo var iepazīties cilvēki, kas ir vienisprātis ar mani!

Amerikā ir izmaiņas režīmā, viņi pamainīja to pēc 16 gadiem, mēs 25 gadus auklējamies un žēlojamies, laiks ir nākt jaunajai, savādāk domājošai sabiedrībai pie varas, kas būs tieši tendēta jau uz Latvijas glābšanu, un Dievs mums palīdzēs!

Paldies.

234 1 11 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 11

0/2000
Ja vien tas butu iespejams. Iestasti to pusei latvijas cilveku un politikiem. Nevienam tur nav motivacija ciiniities. Bet taisniba jau tev ir
6 0 atbildēt

Piekrītu gandrīz visam.

5 0 atbildēt

Principā pilnīgi piekrītu autoram... Latvija = Mazā Krievija   emotion  

Bet ar valsts pārvaldes reorganizāciju nebūs tik vienkārši... Nav vairs pagājušais gadsimts, kad ar pliku tautskološanu un lauksaimniecību varēja veselu nāciju uzturēt dzīvu...   emotion  

Sen bija ideja mainīt vēlēšanu sistēmu- nevis par partiju klaniem un mafijām balsot, bet par konkrētiem pārstāvjiem.

Šeit gan vēl daudz darāmā- nevar aitu baram likt sevi uzraudzīt. Vajadzīgas toļi gudras aitas toļi uzticami aitu suņi... Diemžēl tādu mums trūkst... Tauta LV ir diezgan "padumja" un "panaiva" - uzsvars uz PA - no PADOMJU...   emotion  

Jaizstaigā laikam tie "Mozus tuksneša gadi", kamēr visi, kas dzimuši verdzībā, apmirs... Tad varbūt viss nostāsies pareizās vietās... Jautājums tikai, kas pa tiem gadiem notiks ar valsti...   emotion  

3 0 atbildēt

ir tikai 2 varianti - revolūcija ar asiņu izliešanu vai arī gaidīt kad visi padumjo laiku produkti apmirs t.i. vēl 20 gadus

3 1 atbildēt

Patreiz notiek atkārtota okupācija - bet šoreiz tā ir bīstamāka jo nav tik uzkrītoša

2 0 atbildēt

latvijai tāds nato nav vajadzīgs, mums vaig spekulēt uz to, ka krievijas agresija pret mums nāktu par sliktu arī citām valstīm kas mums ir apkārt, piemēram zviedrijai, lietuvai, igaunijai u.t.t. un viņi būtu ieinteresēti palīdzēt mums aizsargāties bez nekādiem 2% aizsardzībai

2 2 atbildēt

tu pateici to, ko baidījos uzrakstīt!

0 0 atbildēt
Nav obligāti diktatoru režīms. Pilnīgi pietiek Latvijā samazināt partiju skaitu saemā. Samazināt arī deputātu skaitu. To var izdarīt elementāri- divas vēlēšanu kārtas. Uz otro kārtu iziet tikai divas partijas, kuras pirmajā kārtā savāca vairāk balsu. Un otrajā kārtā balso par tām divām. Uzvar viena partija. Pazudīs amatu dalīšanas un tirgus. Citādi tagad iziet bars tāds pats kā pagājušajās vēlēšanās, tikai ar citādā skaitā un veido koalīcijas. Lai kāda liela partija varētu visu kontrolēt, viņiem vajag pierunāt kādu mazo, piedāvājot viņiem kādu siltu vietiņu. Bet mazais var pievienoties otrajam lielākajam, ja tas piedāvās vēl siltāku vietiņu.... utt. Mūsdienās visu partiju mērķis ir iekļūt saemā. Lai iekļūtu, vajag 5%. Saemā iekļuvi un viss. Ja tu neesi kreisais, savu pīrāga gabalu nokodīsi tik un tā. Atbildības nav nekādas. Vienmēr var novelt vainu uz citām partijām. Vienas partijas saemā atbildība ir tikai vienai partijai. Ja viņi grib uzvarēt nākošo reizi, vajag censties. Un pats galvenais, nav turgus. Nevajag nekādu amatu atdot kaut kam tikai tāpēc, ka viņi ir koalīcijā.
0 0 atbildēt

Ļoti, ļoti labs raksts, gribētu vairāk dzirdēt no tevis.

Vienīgais kas ir jāsaprot, ka Latvija nav vienīgā ar šādu problēmu, mēs vienkārši esam maza valsts, bet politiķi grib sevi uzturēt kā valstī ar 10 M iedzīvotāju. 

Domāju, ka tava teorija varētu izdodies, bet ne kamēr esam zem EU. Ar visām kvotām un valūtas kontroli zem eiro būs grūši kaut ko mainīt.

Bez tam kur cilvēki ir diezgan akli, tas, ka mūs tagad vistiešākajā nozīmē ir okopējusi ES. Visas valstis eiropā ir neo-liberālas, tas nozīmē, ka valsts ir kā viens milzīgs uzņēmums. + Daudz kas ir aiz kadra, piemēram fakts, ka mēs no saviem ienākumiem katru mēnesi maksājam Eiropas perlamentam, nemaz nerunājot par mūsu parādiem. Ļoti apšaubu, ka tas tā - netīšām sanācis kopš, kā minēju iepriekš, tas nav tikai Latvijā. 

Un par to Ulmani, sava taisnība ir, bet tad jau mēs visu vēsturi varam izķidāt un teikt - varēja tā, bet bija tā. 

Drīzāk gribu pajautāt: Kā tu domā būtu jārīkojas? (Es tev tiešām piekrītu par Baltkrievijas modeli, bet vai tas ir iespējams pie mums? Balkrievija izdarīja pareizi, jo viņi vēl aizviens ir atstatus no pārglobalizācijas, vai atbilde būtu pārņemt aptuveni to ko Tramps nesen sasolīja? (T.I. Atgriezt ražošanu un apiet Eiropas uzliktos likumus?))

0 0 atbildēt