Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
591

Kā jau jūs noprotat, raksts būs par kognatīvo disonansi, bet pirms es sāku par to, es gribu paskaidrot savu motivāciju rakstīt šo rakstu:

Neskatoties uz to ka, bieži man vairāk nav vēlmes runāt par vegānismu ar tuviem cilvēkiem un, jo tas reizēm noved pie asa strīda, personīgiem uzbrukumiem un lielas vilšanās sajūtas pat vis izglītotākajos cilvēkos, kad es nolēmu mēģināt augu valsts dīetu un pievērsties vegāna dzīvesvaidam man bija ļoti liela vēlme runāt par šo tēmu ar dažādiem cilvēkiem. Nejau lai kautkādā veidā uzspiestu savus uzskatus, vai pataisītu kādu par vegānu, bet gan lai izprastu šos iemeslus kapēc cilvēkiem tas neinteresē, un pat izraisa ļoti negatīvu attieksmi. Ko es nekādīgi nevarēju saprast, bija šī nevēlēšanās runāt par problēmām un bieži vien apsolūti absurdi argumenti lai aizstāvētu savu nostāju. Es saprotu, kapēc cilvēki ēd standarta diētu, arī es to darīju 22 gadus no sirds ticot ka man tas ir jādra un man nav izvēles, jo veģetārismu redzēju kā ļoti nedabīgu un neveselīgu dzīvesveidu, nerunājot par vegānismu, bet tikko man bija informācija un pierādījumi, ka visi mani uzskati bija maldīgi un balstoties uz zinātni nepamatoti, man bija ļoti liela vēlme mācīties par to vairāk, lai dzīvotu ētiskāku dzīvesveidu, kamēr vairumam cilvēku ir vēlme to noniecināt neizprotot filozofiju, vai vienkārši izvairīties no sarunas.

Es jau iepriekš esmu nedaudz rakstījis par cilvēku divkosību, kad runa ir par diētu un vardarbību pret dzīvnieku, bet šoreiz gribu vairāk pieskārties mūsu psiholoģijai, un rakstīt par to no kurienes nāk šī uzvedība, kā arī, kas ir šis iemesls mūsu negribēšanai runāt par šo tēmu. Ir pagājis kāds laiciņš un man ir liela pieredze kā gaļēdājam, un nu jau arī kā vegānam un es jūtu ka šodien man ir vairāk atbilžu uz maniem jautājumiem, kā tas bija 2015. gadā.

Mans raksta galvenais mērķis... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
1.

Mans raksta galvenais mērķis ir runāt par kognitīvas disonances stāvokli, kad  tiek izaicināta mūsu attieksme pret dzīvnieku vardarbību un diētu, bet pirms es eju dziļākās deteļās par diētu un vardarbību, gribu tikai nedaudz parunāt par teoriju un sākt ar vienkāršākiem piemēriem. 

Kas tad īsti ir Kognitīvā disonanse? 

Termina kognitīvā disonance (Cognitive Dissonance) pirmsākumi ir meklējami 1957. gadā, kad Leons Festingers (Leon Festinger) izvirzīja šo teoriju, ka cilvēks vienmēr mēģina dzīvot dzīvi tā lai mūsu darbības un uzskati būtu harmonījā, līdz ar to, brīdi, kad mēs darām kaut ko, kas nesaskan ar mūsu uzskatiem mēs izjutīsim psiholoģisku stresu, jeb diskomfortu, kas var arī novest līdz fizioloģiskiem procesiem organismā, piemēram paaugstināts sirds ritms, vai pat izraisīt psiholoģisku fight or flight reakciju, kas liek cilvēkiem strīdēties vai izvairīties no tēmas. Vienā teikumā sakot, kognitivās disonances stāvoklis rodas, kad mūsu uzskati ir pretrunā viens pret otru, vai pretrunā ar mūsu darbību. 

(https://www.simplypsychology.org/cognitive-dissonance.html)

Scarono stāvokli var radīt... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
2.

Šo stāvokli var radīt daudz un dažādi iemesli - spēcīga ietekme no kultūras, piemēram tradīcijas, kas tiek prioritizētas pār mūsu ētiku, loģiska nepatstāvība piemēram diskriminācija, vai reizēm cilvēki seko vairākuma viedoklim, kas nevienmēr saskan ar paša uzskatiem. 

Populārs un ļoti vienkāršs piemērs kognitīvai disonancei ir smēķēšana. Visi zin, ka lai arī smēķēšanā mēs varam saskatīti atsevišķus pozitīvus aspektus uz psiholoģisko ietekmi īstermiņā, kopumā ieradums ir kaitīgs mūsu veselībai, un mūsu sabiedrībā smēķētāju netrūkst, kas var viņiem likt justies neērti par savas dzīves izvēlēm, kas var tikt definēta kā kognitīvās disonances stāvoklis, jo viņi apzināti dara ko tādu, kas bojā viņu veselību. 

Brīdī kad cilvēks izjūt... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
3.

Brīdī, kad cilvēks izjūt šo diskomfortu, 1. reakcija bieži būs aizstāvēt savus uzskatus un darbību un atrast šo iemeslu lai liktu sev justies atkāl labi. Piemēram smēķētājs var teikt: "Smēķēšana nav nemaz tik kaitīga, nav jau nelegālas narkotikas. Ja būtu tik kaitīgi, tad tas būtu nelegāli." u.t.t. Atsevišķos gadījumos var mēģināt atsaukties uz pētījumiem, kas apgalvo ka fizisko aktivitāšu trūkums ir 21. gadsimta lielākā problēma (http://bjsm.bmj.com/content/43/1/1), kas boja cilvēka veselību. Līdz ar to tas kautkāda veidā liek viņiem domāt ka jūs varat smēķēt cik gribat un ēst visu pēc kārtas, galvenais ir sports. 

Sūs ar to ka patiesībā... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
4.

Sū*s ar to, ka patiesībā fizisko aktivitāšu trūkums nav pat top 3 nedz starp nāves un invaliditātes izraisītājiem Amerikā un ir 10. vietā globāli kamēr tabakas smēķēšana ir 2. vietā Amerikā. Bet industrijas būs gatavas maksāt lielu naudu, lai zinātnieki veido pētījumus ar šaubīgu metodiku un vainu noveļ uz kādu citu un veido cilvēkiem apjukuma sajūtu, jo brīdi, kad cilvēks ir apjucis - visticamāk pieturēsies pie ierakstajiem ieradumiem. 

Pat ja jums sanāks smēķētājam ieskaidrot ka viņa ieradums nav veselīgs, pastāv risks ka viņš jums sāks personīgi uzbrukt sakot: "Mūsdienās viss izraisa vēzi, arī tu ēd pārtiku ar pesticīdiem, kas nav veselīgi" Taktika ir pavisam vienkārša: parādi ka arī 2. cilvēks nav perfekts, pavelkot to uz leju, kas indivīdam kognitīvās disonances stāvoklī liks justies labāk, jo redz viņš nav vienīgais šajā situācijā...  

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23842577

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5436627/

 

Bet tagad par galveno kas ir... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
5.

Bet tagad par galveno, kas ir nedaudz sarežģītāka situācija un bieži izraisa vēl lielāku diskomforta sajūtu, jo pretrunā ir netikai uzskati un darbība, bet arī uzskati savā starpā. Ja jums kāds jautās vienkāršu jautājumu:"Vai jūs atbalstāt vardarbību pret dzīvniekiem?" Vairākums noteikti ar pārliecību kratīs galvu pa labi un kreisi apgalvojot ka dzīvnieki ir jāmīl un jāsargā. Cilvēkiem tiešām patīk ticēt šim apgalvojumam, kaut vai tikai tāpēc ka jums ir kaķis vai suns, bēt kā ir ar citiem dzīvniekiem? Vai jūsu diētas rezultātā nemirst tikpat jūtīgas un saprātīgas būtnes kā jūsu suns vai kaķis? Šajā brīdi vairumam cilvēku būs vismaz 10 argumenti kapēc dzīvnieku agrikultūra nav vardarbība pret dzīvnieku, līdz ar to mēģinās pierādīt, ka uzskati "Es esmu pret dzīvnieku vardarbību" un "Ēst gaļu un citus dzīvnieku produktus ir ētiski" var pastāvēt vienlaicīgi. Patiesība ir tāda, ka cilvēkam nav bioloģiskas nepieciešamības patērēt dzīvnieku valsts produktus nevienā dzīves posmā, ko pierāda arī pasaules lielākās veselības un dietoloģijas iestādes, piemēram Amerikas dietaloģijas asociācija (ADA) (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864), kā arī visas pārējās. Līdz ar to mēs loģiski varam secināt ka mūsu izvēle ēst gaļu nav nekas vairāk kā nevajadzīga tradīcija, ērtība (Kas patiesībā rada vairāk problēmu kā risinājumu) vai vienkārši garšas bauda. Un šī mūsu nevajadzīgās izvēles rezultātā mirst dzīvnieki. 

Parasti cilvēki gan mēģinās... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
6.

Parasti cilvēki, gan mēģinās argumentēt, ka dzīvnieki tiek audzēti un nogalināti cilvēcīgos apstākļos, kas pats par sevi neko daudz neizsaka. Būsim godīgi, jebkurā iestādē, visi šie dzīvnieki ir kāda īpašums, kura mērķis ir ražot peļņu, tikko peļņas nebūs - dzīvnieks tiks nogalināts. Ja mēs saucam lietas īstajos vārdos, tad dzīvnieku agrikultūra ir dzīvnieku izvarošana (Mākslīgā apaugļošana) lai radītu nākošo paaudzi, kas tiks izverdzināta naudas pēc dažādos veidos, bet beigās nogalināta. Ja šī nav vardarbībā, tad kas ir? 

Realitāte ir tāda, ka šie piemīnētie uzskati "Es esmu pret dzīvnieku vardarbību" un "Ēst gaļu un citus dzīvnieku produktus ir ētiski" vienlaicīgi pastāvēt nevar, neatkarīgi kādus argumentus jūs izmantosiet (Visus šeit uzskaitīt būtu neprāts) jūsu loģika būs nepatstāvīga, vai jūs būsiet spiesti kosties ekstrēmos apgalvojumos, ko mūsu sabiedrība nepieņems. 

Lai pierādītu ka scaronie... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
7.

Lai pierādītu, ka šie uzskati var pastāvēt vienlaicīgi, jums ir jābūt spējīgiem aizstāvēt diskriminācija pret šiem dzīvniekiem nosaucot iezīmi, kas viņus būtiski atšķir un šī vardarbība ir pieņemama. Piemēram, mēs nedrīkstam teikt, ka melnos ir normāli izverdzināt, jo mēs esam balti, bet viņi melni - Šī ir nepamatota diskriminācija. Savukārt ir ētiski likt cietumā krimināli atbildīgus cilvēkus, jo viņi ir drauds sabiedrībai, jo šī ir pamatota diskriminācija, lai pasargātu sabiedrību.  

Protams, ka lopi nav drauds, līdz ar to jums ir jābūt spējīgiem nosaukt iezīmi, kas piemīt šiem lopiem, kuru jūs varat attiecināt pret cilvēku un saglabāt savu loģiku. Piemēram, "lopi nav tik gudri, tāpēc ir ētiski tos diskriminēt". Vai būs ētiski diskriminēt zīdaini, jo tas nav pietiekami gudrs? Protams, ka nē, līdz ar to tā ir nepatstāvīga loģika. ...Vai potenciāls varētu būt arguments? Vai cilvēki ar psihiskām nepilnībām bez potenciāla var tikt izverdzināti lopu vietā? Laikam jau vairākums sabiedrības tam nepiekritīs, līdz ar to mēs atkāl nonākam pie nepatstāvīgas loģikas, un tā tālāk...

Kā jau minēju visi scaronie... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
8.

Kā jau minēju, visi šie argumenti, piemēram; garša, tradīcijas, evolūcija, veselība, diskriminācija, dabas aizsardzība un citi tiks apgāsti. Un tad cilvēki bieži ķerās pie nākošā līdzekļa un sāks uzbrukt tam, kas izraisīja šo kognitīvo disonanci, sakot ka arī viņš ir atbildīgs pie dabas bojāšanas izmantojot mašīnu vai ko tam līdzīgu. Absurdākais, ko esmu piedzīvojis, ir brīdis, kad ļoti izglītots draugs sāka salīdzināt vegānus ar ISIS. Sabiedrības kustība, kas mēģina ar diskusiju panākt neaizsargātu dzīvnieku vardarbības izbeigšanu ar teroristisku organizāciju kas ar varu uzspiež savas tradīcijas, karo, nogalina izvaro u.t.t. Negribu nevienu aizvainot, bet ja šajā situācija kāds ir pielīdzināms ISIS, tad tas noteikti ir gaļēdājs, kas atbalsta vardarbību pret dzīvnieku savu tradīciju vai ērtības labad. 

Nobeigumā tik gribu teikt ka... Autors: FoxRio Kognitīvā Disonanse
9.

Nobeigumā tik gribu teikt ka mans mērķis nebija nevienu aizvainot, atvainojos ja jūtaties aizvainoti. Un ja jūs jūtat nemieru sirdī, iespējams tā ir kognitīvā disonance...

Esat informēti, esat gudri un mīlat viens otru. 
Peace out.

5
591
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [27]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
obezjānis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  obezjānis 13.09.17 09:11
15
1

Raksta ievads lieliski atklāj stereotipiskā veģetārieša būtību:

" kad es nolēmu mēģināt augu valsts diētu un pievērsties vegāna dzīvesvaidam, man bija ļoti liela vēlme runāt par šo tēmu ar dažādiem cilvēkiem "

Vnk kāpēc?! Ēd ko gribi, kaut vai salmus, bet atkraties taču no citiem. Neesi Tu, veģetārieti, gudrāks ne par vienu. Nevienam Tavas dzīves atklāsmes neinteresē. Tu ar savu uzbāzību tikai bojā citiem dzīvi. Runa nav par veselīgu vai ētisku dzīvesveidu, runa ir par Tava Ego vērtējumu un par Tavu nicinošo attieksmi pret citiem.

" Ko es nekādīgi nevarēju saprast, bija šī nevēlēšanās runāt par problēmām"

Tieši tā! Bet, redz, uzrodas viens, kam liekas, ka visi pārējie ir muļķi un viņam ir visi jāizārstē no viņu "problēmām". Problēmu nav. Vismaz citos nav. Ja kāds ir neapmierināts ar savu dzīvi un uzbāzīgi meklē uzmanību, tad problēma ir tikai viņā.

Un absurdie argumenti parasti sākas tad, kad kāds Olološs Tev bāžas virsū ar savu pārgudro viedokli un nesaprot, ka neviens negrib viņu un viņa mēslus dzirdēt.

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 13.09.17 13:36
11
0

Starp citu, dārzeņus arī audzē speciāli priekš ēšanas. Augs arī ir dzīvs, bet tu to burkānu izrauj, norauj lakstus, nokasi ar asu nazi mizu un tad vēl vāri vai vēl kaut kā apstrādā.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 13.09.17 04:39
8
0

Nu re ,jau aizmuldejies ka normalie cilveki pielidzinami isis ...                                                                                   Virs vegetarietis lamajas ar sievu vegani.Kas tas bija vakarinjas, ka man tagad mute surst un kakla svilina ? Natru zupa... ! Virs blauj- ko tu pat uzvarit nevizoji ?! Sieva - es jau ta tev pretimnakshanu lielu iztaisiju ,udeni pieliedama...!

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 13.09.17 15:52  
8
0
Daudz man nav ko teikt, jo citi cilvēki jau ir pateikuši to, kas vajadzīgs. Cilvēks = dzīvnieks ( visēdājs ). Lāči ir visēdāji un ēd gan to, gan to un dzīvo labi. Neiet runa par to, ka cilvēkam gaļa ir negatīvi domāta, bet jārunā ir par nenormālo gaļas pārprodukciju. Ir ok, ja gaļu dabū reizi nedēļā vai pāris, bet tas nav normāli, ja katru dienu štopē desas, karbonādes, cepešus - tāpēc organismam paliek ar laiku slikti. Pie tam, ja samazinātos šī drausmīgā rīšana, tad arī neētiskās dzīvnieku fermas klapētu ciet un cilvēkiem būtu pieejama ekoloģiski tīra ( bez hormoniem, antibiotikām ), svaiga gaļa, kura audzēta ētiski. Un var pastāvēt uzskats, par dzīvnieku mīlēšanu un to ēšanu vienlaicīgi, jo mājlopi tiek speciāli audzēti kaušanai un tā tas ir ticis darīts jau tūkstošiem gadu. Kā arī absurds ir tas, kā izcēla cits komentētājs, ka tu gribi runāt ar visiem par veģetārismu, jo pats ar to sāki nodarboties. Nē! Tas nav jāpopularizē, neviens taču neiet un nesaka, cik labi ir ēst gaļu un gaļa būtu jāēd visiem. Cilvēki paši lemj ko un kā ēst, nevajag būt kaut kādam sludinātājam... Un augi ir tik pat dzīvi un arī jūt, kā dzīvnieki... To gan jūs nepieņemat, jo ne tikai nezinat, bet negribat zināt. Tu nogalini augus... Lūdzu, ņem un ēd akmeņus!
obezjānis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  obezjānis 13.09.17 10:11
6
0

Es tikko sapratu, kas ir kognitīvā disonanse - kad Tu esi rupji pasūtījis ratā kādu dīvaini, kas runā muļķības, ir nekompetents, pārlieku uzbāzīgs vai agresīvs, bet nav sapratis pieklājīgu atraidījumu, un pēc tam Tu izjūti savas rīcības neētisko dabu un vainas apziņu par to. Tavs oponents ir aizvainots un dusmīgs uz Tevi, bet Tu sevi attaisno, ka tā bija Tava vienīgā iespēja pārtraukt radušos bezpriģelu.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 13.09.17 09:28
6
0

Es esmu pret BEZJĒDZĪGU vardarbību attiecībā uz dzīvniekiem (t.i. nogalināšanu just for fun vai spīdzināšanu), bet neredzu nekādu problēmu dzīvnieku audzēšanā un jā, arī nogalināšanā gaļas (un citu produktu) industrijā. Es ēdu gaļu un ēdīšu - ja vien nebūs tā, ka man dakters kategoriski aizliegs to darīt

Un pareizi jau te cilvēki komentos atzīmēja - tieši `karojošie vegāni` ir tie, kas sludina vegānismu visur kur vajag un kur ne. Protams, vegānu salīdzinājums ar ISIS ir perebors - tieši tāpat kā gaļēdāju salīdzinājums ar ISIS. Tikpat nepamatots. Kaut gan es teiktu, ka `karojošie vegāni` kaut kādā ziņā atgādina tos reliģiskos sludinātajus, kas staigā pa ielām un uzmācas garāmgājējiem ar `vai jūs nevēlētos parunāt par Jēzu/Krišnu?`

Mr Jancis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  Mr Jancis 16.09.17 17:08  
6
0
Nelasot otro daļu, no pirmās varu spriest,ka tev prasās atzinību un uzslavējumus par tavu "Pareizo" izvēli ēdiena izvēlē. Tik drastisks un agresīvs salīdzinājums, kā tu salīdzini "👑Vegānu 👑" un cilvēku "💩parasto💩" norāda uz to, ka tu vienkārši nevari sadzīvot, ka kāds nepieņem tavus uzskatus, un esot "👑Vegāns👑" tu jau sevi neapzināti pieskaiti pie augstakas rases ar augstāku intelektu. Tas ir no tēmas: Nav objektīvas pasaules,ir tikai katra sebjektīva pasaules uztvere. Ko es ar to gribu teikt, ir apsveicami un labi, ka ir cilvēki kas cīnās par neaizsargātu dzīvnieku tiesībām un tiešām nežēlīgu izturēšanos, bet tomēr atver acis, pasaule ir nežēlīga, izdzīvo stiprākais, vājākais atrod atrunas. Es personīgi dievinu gaļu un ievēroju sabalansētu diētu, un problēmas nekādas nav! Prāts ass un ķermenis spēcīgs
Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 13.09.17 14:41
5
0

1. Plants are sentient beings as well. 2. Arguments par to ka cilvēkam nav paredzēts ēst gaļu ( no dabas ) nav patiess, jo man ir ļoti lieli ilkņi, un diezin par ko tas varētu liecināt. Par burkānu graušanu? Es pazīstu pāris vegānus, un varu teikt, ka nevienam no viņiem nav ilkņu. To varbūt ir vērts papētīt. Kopumā, raksts tradicionāli tuvredzīgs. Es reizēm saku ka Vegāni patiešām ir Isis, jo viņi ir pieteikuši karu augu valsts pārstāvjiem, jo viņi aizstāv dzīvnieku tiesības. Tā tomēr arī ir sava veida diskriminācija. Patiesība ir tāda, ka nevar dzīvot nenogalinot, vairs. Ja tu gribi dzīvot, tu nogalini. Un pārējais viss ir tikai katra individuālais egoisms. Ja tu nespēj pieņemt to kā tiek kauti lopi, tad tu aizej uz mazāko ļaunumu, jeb nogalini augus. No sērijas, izvēlies mazāko ļaunumu* un jūties par to lepns. Ha.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 13.09.17 04:51  
4
0
Vai žurkas ar' nav jānogalina?
Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 16.09.17 12:51
3
0

Tīri objektīvi cilvēks ir plēsoņa, un savākt nepieciešamo OBV daudzumu bez dzīvnieku izcelsmes produktiem ir visai  problemātiski. Labi, var vēl kaut kā zitikt bez gaļas - bet mocīt dzīvniekus ar slaukšanu un olu ražošanu neizbēgami nākas. Simbiozē ar cilvēkiem dzīvo kaķīši, kuri sargā divkājaino īpašumā  esošos labības produktus no sīkajiem  grauzējiem. Kaķītim nav variantu - kaķītim ir jāēd gaļa, jo viņam ir īss zarnu trakts, un nav pietiekoši vietas, kur augu barībai uzsūkties. Cilvēkam viņš arī nav  pietiekoši garš, ja kas. 

Dzīvojot galīgi aukstā klimatā veģetāriešiem ļoti ātri pārietu žēlums uz dzīvnieciņiem un šie lupītu iekšā gaļu tā ka  nu tikai. 

Mix avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Draugu draugsMedaļa Sertificēts spoks
  Mix 13.09.17 14:03  
2
0
Bet ,kā ar augiem? Tie arī spēj izjust sāpes ,ja noplūc vai uzkāp virsū puķes vai salātiem un arī paziņot par ,ka draud briesmas...
65 65 avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa MarioMedaļa Patīk komentārs
  65 65 20.09.17 10:42
2
0

Palasīju - nekā īpaša - kārtējais vardarbības pret augiem atbalstītājs no pilsētas. Pats pārbraucu no Rīgas uz laukiem, turam ar sievu vistiņas - gan broilerus, gan dējējas. Rūpējamies par tām labāk kā jebkurš dārzkopis - putnu dārzs, viss kā vajag - nekādas vardarbības. Kad broileri paliek pieteikoši lieli, lai tos nokautu - vnk eju un savācu savus augļus. Nedaudz žēl ir, bet nu toties garšīga gaļa, un nekādas vardarbības - čiks un viss. 

Paskatoties uz apgalvojumiem, ka ADA kā arī visas pārējās organizācijas ir sarīkojušas pētījumus, ir ne tikai vienpusīgs skatījums uz stilīgo vegānismu, bet brīžiem arī absurds uztiepums no raksta autora puses. Ievadi kaut vai google "vai vegānisms ir veselīgs" - būs daudz viedokļu, bet tie nav fakti un pierādāmi apgalvojumi it īpaši.

Mani secinājumi ir kā parasti - vegāni pārāk agresīvi cepjas ar savu vegānismu, un aņuks par to, ka senindiešu valodā veģetārietis ir slikts mednieks, kārtējo reizi apsiprinās

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 17.09.17 09:09  
2
0
Ja vegāns NEatsakās no auto ( ādas apdare, eļļas, kuras indē vidi, izplūdes gāzes, nodilušas riepas- inde, utt), ādas apģērba vai aksesuāriem, KOSMĒTIKAS, daudzām dabiskām krāsvielām, kuras iegūtas no dzīvām būtnēm ( kukaiņiem), lauksaimniecībā iegūtiem augiem ( kuri iegūti noindējot miljoniem gliemju, kukaiņu, utt) tad tas viss vegānisms ir klaunāde un cirks lai izrādītos pret citiem. Te sanāk dīvaina morāle - cūka ir dzīvnieks, kura žēl, bet gliemezis ir maita, kurš jānoindē. Klauni un āksti. Ja esi vegāns, tad izdari pašnāvību. Atbrīvo vietu un daudzi dzīvnieki izdzīvos. Nu vai pārvācies uz eko ciematu, kur cilvēki dzīvo no tā, ko izaudzē. Ja tā nedari, tad esi muldoņa un klauns.
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 16.09.17 23:13  
2
0
atbildot uz DzidridDzidrītis komentāru " Nu ļoooti pretenciozs raksts. Es te sēž... "Tāpēc ka visēdāji nav agresīvi.
Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 13.09.17 14:51
1
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Tāpēc, ka iebāzts literatūras sadaļā. " meh, biju jau aizmirsis kā spoki sargā literāturs un tie kas raksta pavisam briesmīgus romānstāstus.

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 16.09.17 18:06  
1
0
atbildot uz Viens Zeks komentāru " Te ir runa par ko citu. Viena lieta ir... "Vegāni ir agresīvi. Viņi visiem cenšas pierādīt, savu "taisnību", cepas, strīdās. Domāju, ka ja sāktos karš - vegāni vs visēdāji, tā izraisītāji būtu vegāni. Tas jau ir iemesls aizdomāties. Ja jau vegānisms rada tādas psihiskas novirzes, tad nekas labs tas točna nav.
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 16.09.17 17:41  
1
0
Te ir runa par ko citu. Viena lieta ir dzīvot kognitīvā disonancē, cita, - tā UZSKATĪT. 99.9 procenti tikai uzskata, ka dzīvo. Cilvēks ir pacifists, un domā ka ir labs. Viņam patīk būt par pacifistu, lai gan tas nav nekas labs. Vissliktākais ļaunums ir tas, kad "labie" neiejaucas. Kad "labie" sēž mierā, ļaunums uzvar. Anglijā, kur nedrīkst nēsāt ieročus ir dauz reizes vairāk slepkavību, izvarošanu nekā ASV vai Šveicē, kur ieročus atļauts nēsāt. Pat visas masu apšaudes ASV ir štatos, kur gun free zonas. Nekas nedod ļaundariem uzdzīvot, kā pacifisti. Bet pofig statistika. Galvenais, ka cilcēks jūtas labi. 2) vegānisms. Cilvēkam pofig, ka lai izaudzētu viņa burkānu, tiek iznīcināti kaitēkļi. Vai ar ķīmiju, vai manuāli, bet NEKAS neizaugtu pat bioloģiskajās saimniecībās, ja ļautu kaitēkļiem izplatīties. Bet cilvēks pārliecināts, ka dzīvo labi. Uzspiež savu viedokli citiem, kā sektants, bet domā, ka baigais pasaules glābējs. Vissliktākais ir tas, ka tādī atsaldeņi tā sāk audzēt arī savus bērnus un dzīvniekus ir suņu veģetārā barība). Kad 30-it gadīgs cilvēks sajūk prātā un sāk dzīvot tā, lai viņš justos labi, cita - tā uzspiest dzīvot bērnam, nepiedāvājot viņam izvēli. Un pēc tam dot visādus ķīmiskus vitamīnus, lai iegūtu normālu minerālvielu balansu organusmā. ( tikai nesāciet melot, ka tā nav.) Bet patiesība ir tāda, ka ja cilvēks grib dzīvot harmonijā ar dabu, viņam vajag - nomirt. Vai iet dzīvot kaut kur mežā. Kad kaut kur savācas pārāk daudz dzīvnieku, viņi sāk izmirt. Žurkas - kož nost savus bērnus, lemingi slīkst, citi kļūst neaulīgi, citus iznīcina citas sugas, bet cilvēku jau ir pārāk daudz. Cilvēkiem vajag izmirt, nevis vairoties. Raksta autors - reāls zābaks un zombijs. Iesaku vairāk lasīt, nevis kopēt sektantu viedokli.
Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 13.09.17 14:48
1
0

protams, ka ASV spiež uz to lai cilvēki vairāk ēstu augus, jo no tā uzlabojas viņu ekonomika un tiek samazināts ūdens patēriņš lauksaimniecībā. Bet es jums pateikšu vienu - Metodes un ķīmija, ko izmanto lauksaimniecībā, ir vāks, un, ja tu pats nespēj audzēt savā piemājas darzā, tad vegānismam nav jēgas, jo tā ir tikai organisma graušana. Esmu bijis tepat, Holandē, un no pieredzes varu teikt ka pesticīdi, ar kuriem miglo, piemēra, gurķus, jau pie pirmās saskarsmes izraisa niezi. Es tikai varu iedomāties kas notiek uz Amerikas kukurūzas laukiem, tāpat banānu plantācijās, riekstu fermās, un jebkurā citā jomā kas skar tieši NE-gaļēdāju kultūru. Atgriežoties uz zemes, gaļa ir jāēd, bet ne tā kā mēs esam pieraduši to darīt - katru dienu, vai trīs reiz dienā.

Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 13.09.17 14:43
1
0

kāpēc par šo rakstu nevar balsot ar ?

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 13.09.17 08:18
1
0

Tu odus un dundurus arī sit, jo tas ir tavas ērtības labad    

Un cilvēki jau kopš seniem laikiem ir ēduši gan zaļo paiku, gan gaļu, gan zivis. Aizej viņiem pasaki, ka viņi ir kā ISIS