local-stats-pixel fb-conv-api

Ko par tevi pasaka tava acu krāsa!4

36 1

Katram no mums ir sava acu krāsa. Vienam tās var būt neticami dzidras un zilas, kamēr citam tumši un gandrīz melni brūnas. Kas rada acu krāsu? Ja tu domā, ka tas ir kāds pigments, tad tas tā ir tikai daļēji.

Svarīgi ir arī noskaidrot savu tipu- ziema, pavasaris, vasara vai rudens. Savu tipu tev palīdzēs noskaidrot dažādi fakti, īpatnības, kas piemīt konkrētajam tipam. Par to varēsi lasīt raksta beigās.

Acs krāsaino daļu sauc par varavīksneni un tā apņem citu daļu, ko sauc par zīlīti. Varavīksnene ir veidota no diviem šūnu slāņiem: priekšējo slāni sauc par stromu, bet mugurējo par epitēliju. Epitēlijs ir neticami plāns – tas sastāv tikai no diviem šūnu slāņiem, kas sēž viens uz otra, un šajās šūnās atrodas melni brūns pigments. Mazi tumši stariņi un citi elementi, ko var ieraudzīt varavīksnenē veidojas tieši epitēlija slānī. Tikmēr stroma ir veidota no caurspīdīgām kolagēna šķiedrām. Dažkārt stromā var būt pigmenta melanīna ieslēgumi, bet citreiz tā ir kristāltīra. Starp stromas kolagēna šķiedrām izvijas sīki asinsvadi jeb kapilāri un nervu šķiedriņas. Bet nu pievērsīsimies dažādām acu krāsām.

Tumši brūnas acis.
Tumši brūnās acīs stromā atrodas ļoti daudz melanīna, kas absorbē gaismu un rada tumši brūno toni. Epitēlija slānis praktiski nepiedalās šīs acu krāsas veidošanā, jo tumšā stroma aiztur visu gaismu. Diezgan vienkārši viss ir ar brūnām acīm.

Tie, kam ir brūnas acis, jau no dabas ir apveltīti ar šarmu, jūtīgumu un azprātību. Viņi ir ļoti temperamentīgi cilvēki. Brūno acu īpašnieki ātri iekarst taču viegli aizmirst visus pāridarījumus. Par viņu trūkumu var uzskatīt biežās kaprīzes. Astrologi apgalvo, ka cilvēki ar brūnām acīm (Saules un Venēras sajaukums ar Saturna piemaisījumu) ir ārkārtīgi sabiedriski un viegli saprotas ar citiem. Viņi ātri iemīlas, tomēr cik ātri viņos dzimst mīlas liesmas, tikpat ātri reizēm arī nodziest.

Gaiši brūnas acis.
Šajā gadījuma stromā ir mērens daudzums melanīna. Brūnās krāsas intensitāte variē atkarībā no melanīna daudzuma dažādās varavīksnenes vietās tādēļ šur tur var parādīties pat zaļgani un dzeltenīgi elementi. Tā kā melanīna šoreiz nav tik daudz, tad daļu no gaismas varavīksnene atstaro un tā izkliedējas apkārtējā telpā.

Gaiši brūno acu īpašnieki ir kautrīgi, sapņaini un uz vientulību tendēti. Viņus var uzskatīt par pragmatiķiem, kas, iespējams, padara viņus tik strādīgus un centīgus. Uz šiem cilvēkiem vienmēr var paļauties- viņi nekad nepievils. Par brūno acu īpašnieku īpatnību var uzskatīt viņu individuālismu, tieksmi visu darīt pašiem. Dzīvē viņi parasti daudz sasniedz. Taču necieš ietekmi no malas. Astrologi piebilst, ka gaiši brūno acu īpašnieki (Saules un Venēras enerģiju sajaukums) ir ļoti jūtīgi un var citiem nerdzot smagi pārdzīvot uz sevi tendētu apvainojumu vai pāridarījumu.

Dzeltenas jeb Tīģerkrāsas acis

Šāda acu krāsa veidojas līdzīgi, kā gaiši brūno acu gadījumā. Lielākoties viss ir cieši saistīts ar vecāku gēniem un gēnu kombināciju.

Šāda acu krāsa cilvēkiem sastopama ļoti reti. Cilvēkiem ar šādām acīm piemīt reti talanti, viņi spēj lasīt citu domas. Dzelteno acu īpašnieki ir artistiski, ar radošu pieeju pei jebkuras lietas risinājuma. Ja jums nekā slikta padomā nav, tad kontaktēties ar šiem cilvēkiem ir īsta bauda.

Zaļas acis
Šajā gadījumā krāsas veidošanās jau kļūst sarežģītāka. Stromā atrodas maz melanīna, kas piešķir vieglu brūnumu acīm, taču zaļā krāsa veidojas cita iemesla dēļ. Par galveno varoni kļūst Tindāla efekts – gaismas izkliedēšanās, ko rada sīkas daļiņas. Līdzīga efekta dēļ debesis mums ir zilas nevis kādā citā krāsā. Tikmēr acs gadījumā stromas kolagēna šķiedrainā struktūra darbojas līdzīgi sīkām daļiņām un izkliedē zemas frekvences gaismu vairāk nekā augstās frekvences. Rezultātā zaļā acs krāsa veidojas viegli brūnajai krāsai, kombinējoties ar Tindāla efekta radīto zilo krāsu.

Zaļacainie cilvēki ir ļoti maigi un draudzīgi. Viņu jūtas vienmēr ir patiesas, viņi mīl no visas sirds un ir uzticīgi savam partnerim. Zaļas acis bieži vien ir īstiem bruņiniekiem. Uz zaļo acu īpašniekiem vienmēr var paļauties, par ko viņus augstu vērtē draugi. Savukārt ienaidnieki šos cilvēkus neieredz par viņu principialitāti un rakstura stingrību. Zaļo acu īpašnieki ir labi klausītāji un sarunu biedri. Vispār šie cilvēki pieskaitāmi pie labvēlīgākās kategorijas. Viņi stabili ar abām kājam stāv uz zemes, pie kam daba tiem devusi arī iztēles spējas. Lieliski tiek galā ar vadošiem amatiem.

Zilas acis
Zilo acu gadījumā, stromā vispār nav melanīna. Būtībā šis varavīksnenes slānis ir caurspīdīgs. Tačcu tik līdz tajā nokļūst gaisma tā tiek atstarota un izkliedēta apkārtējā telpā. Un tas ir pats fascinējošākais zilo acu gadījumā. Ja tev ir zilas acis, tad zini, ka šo krāsu neveido kāds īpašs pigments vai, bet gan vistīrākā fizika. Zilas acis veidojas gandrīz pēc tā paša principa kā zilas debesis. Turklāt zilās krāsas intensitāte ir atkarīga no gaismas daudzuma telpā, kurā atrodas cilvēks. Tas nozīmē, ka reizēm acis ir košāk zilas, bet citreiz blāvākas.

Zilo acu īpašnieki (krāsa atbilsts planētai Venēra) ir romantiķi, ļoti emocionāli un jūtīgi cilvēki. Viņi ir spējīgi ne tikai neprātīgi iemīleties savā partnerī, bet arī aizraut viņu ar savu kaislīgo trauksmi. Viņu domu gājiens brīžiem var šķist pilnīgi neparedzams. Starp citu, šādiem cilvēkiem līdztekus visam pārējam, ir ļoti attīstīta taisnīguma izjūta, reizēm viņi gatavi aizstāvēt taisnību pat tad, ja tas pašiem ir par sliktu. zilacainie cilvēki ir ļoti patiesi. Viņu galvenais trūkums- augstprātība un uzpūtība. Viņie patīk pastrīdēties, iesaistīties konfliktos, steidzināt notikuku gaitu. Zilacainie ne vienmēr saprot svešas problēmas.

Pelēkas acis.
Pelēka acu krāsu ir salīdzinoši retta parādība. Pelēko acu gadījumā, stromā tāpat nav melanīna, taču tajā ir papildus kolagēna deposīti, kas traucē veidoties Tindāla efektam (vismaz tāda ir pašreizējā teorija, jo līdz galam naz zināms pelēko acu iemesls). Ņemot vērā, ka Tindāla efekts tiek it kā bloķēts, visi gaismas viļņa garumi, kas iekļūst varavīksnenē, tiek izkliedēti un atstaroti vienādi, radot pelēku toni.

Pelēko acu īpašnieki ir ķoti gudri un izlēmīgi. Viņi, saskaroties ar problēmām, nekad neslēpj kā strausi galvu smiltīs. Tieši otrādi, risina tās bez vilcināšanās. Līdz ar to ir pilnīgi bezspēcīgi situācijās, kur prāts nav palīgs. Pelēkas acis ir jūtīguma un zinātkāres liecinieki. Šādiem cilvēkiem viss interesē. Tieši tāpēc viņiem veicas karjerā un mīlestībā.

Pelēkizaļas acis

Šāds acu krāsas tonis veidojas līdzīgi pelēkajam tonim, taču šīm acīm piemīt mazāk kalogēna deposīta. Tā kā gan pelēka, gan zaļa acukrāsa ir visai reta parādība, tad pelēkzaļa ir superunikāla acu krāsa.

Cilvēkiem ar pelēkzaļām acīm ir ļoti izteikts gribasspēks. Viņiem pa spēkam būs sasniegt jebkuras dzīves virsotnes. Kaut arī ar šiem cilvēkiem ir grūti par kaut ko vienoties, tieši tas viņiem bieži vien palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Pelēkzaļo acu īpšnieki ir stūrgalvīgi, kas sev svarīgos jautājumos var izrādīt apbrīnojamu stingrību un nepiekāpību.

Uzzini kāds ir tavs tips!

A ziemas tips

Āda- olīves, dzeltena, melna, balta, bāla, rozā.
Mati- tumši, melni, sudrabpelēki, tumši brūni, pelnu brūni, balti.
Acis- brūnas, zaļas, tumši zilas, lazdu.
PIESTĀV- sarkans, zils, dzeltens, jūras, melna, balta, pelēka, fuksijas, tirkīza, violeta, citrona, dzeltena.
IZVAIRĪTIES NO- oranža, brūna, bēša, zelta, rūsas, persiku.

B vasaras tips

Āda- bēša, sārta, sārti brūna, ruda.
Mati- blondi, sudraba, brūni, platīna, perlamutra balti, tumši brūni.
Acis- zilas, pelēkzaļas, pelēkas, akva, lazdu, maigi brūnas.
PIESTĀV- jūras zila, balta, zilganzaļa, belēkzila, rozā, lavandu, plūmju, akva, dzeltena, pelēka.
IZVAIRĪTIES NO- oranža, zelta, dzeltenzaļa, melna.

C pavasara tips

Āda- ziloņkaula, persiku, bēša, rozā.
Mati- zeltaini blondi, gaiši sarkani, zeltaini brūni, zeltaini pelēki.
Acis- zilas, zaļas, akva, zeltaini brūnas, krīkļa.
PIESTĀV- sarkana, gaiši zila, spilgti zaļa, persiku, rozā, dzeltena, ziloņkaula, zeltaina, bēša, violeta.
IZVAIRĪTIES NO- tumši brūnas, zilgansarkanas, melnas, zilas.

D rudens tips

Āda- ziloņkaula, persiku, bēša, zelta brūna.
Mati- sarkani, brūni, blondi, melni, pelēki, vara.
Acis- brūnas, zaļas, zilganzaļas, lazdu, akva, tirkīza.
PIESTĀV- tumši brūns, bēšs, rūsas, zelta, olīvju, sinepju, meža zaļa, violeta, tirkīza.
IZVAIRĪTIES NO- sarkana, dzekltena, gaiši pelēka, melna, zilgansarkana, rozā.

36 1 4 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 4

0/2000
Zaļas acis un pavasara tips. Tieši 10-niekā. emotion
2 0 atbildēt
Man ir brun-zal-pelekas acis. Ka tad veidojas?
0 0 atbildēt

man ir b vasaras tips emotion  emotion 

0 0 atbildēt