Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
63

Sveiki! Kārtējais pārdomu raksts, bet šoreiz par kaut ko reālāku, ar ko es saskaros ikdienā un kas mūs visus noved līdz galvassāpēm, depresijai un dažus pat līdz histērijai...

UNIVERSITĀTE. Vieta, kur tu vari iegūt augstāko izglītību, diplomu par konrēto prasmju iemaņām. Daudziem vidusskolēniem liekas, ka te ir tik labi un gaida to patīkamo brīdi, kad varēs izlauzties no skolas rutīnas un nu beidzot būs brīvībaun brīnišķīga dzīve. Man arī tā likās... Pat pēc atvērto durvju dienu apmeklēšanas es biju pārliecināta, ka universitāte ir kas tāds, ko varētu visiem ieteikt un pavadīt šos 4 gadus(manā gadījumā) priekā un pārpilnībā.

Tātad par realitāti...

1. Nekas nemainās un varbūt pasliktinās.

Liekās, ka nu skola ir beigusies un vairs nebūs vienmuļo 40 minūšu garu stundu, kurās skolotāji liek rakstīt nekam nederīgus konspektus, iemāca faktus un prasa kontroldarbā to rakstiski atstāstīt. 40 minūtes un 10 minūšu pauze un tā 6 līdz 8 reizes... A, un pa vidu pusdienas!! Šis laikam ir patīkamākais brīdis no katra skolnieka dzīves skolā.

Tātad absolvējot skolu ir vēl 3 mēneši, kuros var paslinkot, paskraidīt pa zaļu zālīti, paslaistīties naktīs pa ielām, nedomājot ne par kādiem mājasdarbiem, jo nu skola ir beigusies, bet universitātes vēl nav. Cik jauki! Un tad sākas septembris - sākumā liekas, ka viss ir forši, gandrīz kā amerikāņu filmās. Tu atnāc, pirmajā dienā iepazīsties ar pašiem foršākajiem cilvēkiem, godīgi apmeklēvisas lekcijas un cītīgi mācies vakaros, atveltot laiku arī izklaidei. Bet tā pat uz pusi nav Kā tad ir?

2. Trakāk nekā skolā.

Jā, tu pareizi izlasīji - trakāk nekā skolā, jo tagad tev būs jāsēž universitātē gandrīz visu dienu, jo lekcijas ilgst pusotru stundu un pārtraukums ir pusstundu un vienā dienā var bū visas piecas lekcijas. Tad rēķinies, ka varēsi sēdēt universitātē no 10 rīta līdz 8 vakarā. Pirmajā semestrī lekcijas liekas tik interesantas un neparastas, jo tu nekad iepriekš nebiji saņēmis tik daudz interesantas un vajadzīgas informācijas tādā apjomā. Tu pildi visus mājasdarbus, nāc uz lekcijām pat ar iesnām un temperatūru, jo baidies kaut ko izlaist. Otrajā semestrī tu turpini cītīgi mācīties, taču motivācija nedaudz pazūd, jo nu jau ir pavasaris un kā tad nepastaigāt ārā ar draugiem. Bet tas nekas - drīz ir sesija - studenta labākais draugs. Un tu atkal mācies - līdz jūnijam. Un tad jūnija vidū nokārto sesiju, paskaties un savām sekmēm un saprati, ka neesi izkritis. Nu var svinēt!

3. Otrais mācību gads.

Tu paskaties uz jauno grafiku un saproti, ka priekšmeti vairs nav tik interesanti un saistoši, kā iepriekšējā mācību gadā, bet nekas, tu taču esi apņēmības pilns un mācīsies līdz pašām beigām. Bet priekšmetos tu saskati arvien mazāk saistības ar savu topošo profesiju, pasniedzēji sāk palikt kaitinošāki un lekcijas neituramas. Kas notika? Tikko bija tāda motivācija mācīties, kaut ko darīt, apmeklēt lekcijas, un tad viss izgaisa... Patiesībā, tu vienkārši apzinies, ka lekcijās nemāca neko TIK svarīgu, saistība ar profesiju ir minimāla un jēgas nekādas. Vienkārši atsēdi. Tu centies mācīties, jo esi jau te un tev gribās zināt kaut ko vairāk par viduvējo, bet tev nesanāk, jo izglītības sistēma ir tikpat tizla, kā skolā. Iemāca faktus un liek atstāstīt rakstiskā veidā. Protams, ir daži pasniedzēji, kas māca pavisam savādāk, māca kustināt smadzenes un PAREIZI lietot Google, nevis tikai uzrakstot, piemēram, "Bernulli formula" vai "Kā pareizi aizpildīt dokumentus VIDā". Bet lielākā daļa paliek pie vecā...

4. Ar katru gadu arvien trakāk.

Trešajā mācību gadā tu lekciju apmeklējumu samazini līdz minimumam - apmeklē tikai to, ko pats uzskati par nepieciešamu, un tad ne vienmēr. Atrodi pilnas slodzes darbu un strādā, paralēli mēģinot sarunāt ar pasniedzējiem kādu patstāvīgu darbu uz atzīmi, jo lekcijas apmeklēt laika nav. Lekcijas paliek par absurdu - piemēram, loģistikas programmā jāsēž un jāklausās "Kvantitatīvās metodes ekonomikā", un apmeklējums ir obligāts, jo neapmeklēšana ietekmēs gala atzīmi. Nopietni?? Trešajā kursā taisīt obligāto apmeklējumu? Man pat vidusskolā tādu joku nebija...

5. Atziņas

Universitāte noteikti nav pati labākā vieta, kur mācīties, taču tam ir jāiziet cauri. Ļoti iesaku vienkārši dzīvot un būt pateicīgam par to visu, kas notiek vai notiks ar tevi universitātē, jo šie gadi tavā dzīvē būs neaizmistami. Apsolu!!!

Īpaši sesjias laikā, kad tu saproti, ka no 7 eksistējošiem priekšmetiem tu esi nesekmīgs 10! Dzīve universitātē ir traki aizraujoša, ja vien tu proti saskatīt ko labu šajā dzīvē!

P.S. patiesībānav tik traki, vienkārši vēl 4 rutīniski gadi, iegūstot kārtējo papīrīti par izglītību un viss.

Varbūt saņemšos uzrakstīt OTRO daļu. Rakstiet komentāros, kas pietrūka šajā rakstā un ko vēl pastāstīt!! ((:

1
63
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Lolita Ercika avatars
Medaļa Spoks
  Lolita Ercika 11.04.19 13:49  
4
0
Ir grūti,bet ja patīk un ir interese,tad nekas nešķiet neiespējams. Vienkārši mazāk čīkstēt vajag, tas tāpat nevienam neinteresē.
abolzinis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  abolzinis 10.04.19 20:37
3
0

Jēziņ, studijas RTU bija visgaišākais laiks manā dzīvē. Pat neskatoties uz to, ka studijas manā specialitātē bija īpaši koncentrētas un smagas. Mums bija reāli JĀMĀCĀS, jāpilda laboratorijas darbi, jākārto neskaitāmas ieskaites un eksāmeni, kā arī jāiemācās improvizēt un naski atrast pareizos risinājumus. Manā grupā iestāšanās brīdī bija 30 censoņu, bet studijas pabeidzām tikai mēs 6.  Tiesa mēs studējām '90. gados, kad studijām vēl bija kāda vērtība.

Jānis Baroniņš2 avatars
Medaļa Spoks
  Jānis Baroniņš2 10.04.19 22:00
3
0

Tipisks neorientēta puszābaciņa raksts. Studijas nav tikai iespēja piebāzt galvu. Studijas ir iespēja atrast savu vietu plašājā pasaulē. Ja jau zini, ko gribi darīt, tad studiju laikā atradīsi gan darbu, kam palīdzēs studiju laikā uzkrātās zināšanas, gan arī uztaisīsi lielisku noslēguma darbu, kurā šīs zināšanas tiks parādītas prakstiskos risinājumos. Diemžēl, vidēji aritmētiskais students ir tas puszābaziņš, kurš iestājas universitātē ar pārspīlētiem sapņiem un beigās nepavelk realitāti. Ja izdzīvo, tad skatās uz citiem studentiem kā uz puszābakiem, kuri nezin, ko grib, jo, tāpat kā izdzīvojušais, tas studentiņš sapņo pārāk daudz un tiek realitātes atsēdināts.

Bongacams avatars
Medaļa Spoks
  Bongacams 10.04.19 20:48  
0
0
Pamacies padomijaa mixtais mileniali XD
coldasice avatars
Medaļa PērleMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Admins iesaka
  coldasice 10.04.19 22:21
0
0

atbildot uz Jānis Baroniņš2 komentāru " Tipisks neorientēta puszābaciņa raksts.... "

galīgi garām,aizgāju ,sapratu,ka tas ir lieki un pārstāju apmeklēt.. strādāju pirms iestājos un turpinu dotajā jomā darboties vēljoprojām..jo piebāza galvu ar lieku un neinteresantu informāciju..

coldasice avatars
Medaļa PērleMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Admins iesaka
  coldasice 10.04.19 22:31
0
0

atbildot uz abolzinis komentāru " Jēziņ, studijas RTU bija visgaišākais l... "

pilnīgi pretēji,viss lieks un pilnīgi nevajadzīgi,garlaicīgi un bez izdales materiāliem,jo viss otrā kursa parādniekiem uz rokām,bet mums nav no kā macīties,mācā tāpat kā profenēs pēc PSRS laiku materiāliem-lieki ,neaktuāli un nevajadzīgi,ja man informātikā pensionārs grūž iekšā paskālu un saka,ka tas attīstīs manu loģisko domāšanu,un dzīvē man noderēs,tad atbildēšu ir pagājuši padsmit gadi,nekas no tā ,ko bāza galvā netika pēc tam izmantots. Kā strādāju pirms tam būvniecībā tā arī strā'daju ar rokām un galvu,jo ar papīriem un cilvēkiem vnk. nevēlos..

eliizaaa avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Zebra
  eliizaaa 11.04.19 08:34
0
0

atbildot uz Jānis Baroniņš2 komentāru " Tipisks neorientēta puszābaciņa raksts.... "

Tu jau nezini visu to ikdienas gaitu, kurā esmu universitātē. Protams, es šajā rakstā akcentēju domu uz to slikto pusi, bet ir jau arī gaišā puse. Ir atsevišķi pasniedzēji, ka ir tik tiešām augstā līmenī, bet 80% ir pilnīgi nederīgi šim amatam cilvēki, par ko arī bija rakstīts...

eliizaaa avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Zebra
  eliizaaa 11.04.19 08:36
0
0

atbildot uz Els Bels komentāru " Universitāte ir huiņa! Labāk iet strādā... "

Tā gluži nav, universitāte KAUT KO jau iemāca(kas arī ir nosacīti), kā arī beigās tu saņem papīru, ar kuru vari dabūt labāku darbu. Bet daļa taisnības tev ir )

Els Bels avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk komentārs
  Els Bels 10.04.19 22:24  
0
2
Universitāte ir huiņa! Labāk iet strādāt uzreiz pēc skolas! Ja izmācīsies par kaut ko tad tāpat te Latvijā nedabūsi darbu savā nozarē! Velti izšķiests laiks!!!