Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
361

Vai esat kādreiz domājuši, cik cilvēku ir miruši visā cilvēces vēstures gaitā? Un vai esat domājuši, kas notiktu, ja visi šie cilvēki atgrieztos dzīvē?

Šobrīd pasaules iedzīvotāju skaits ir 7,7 miljardi. Tas ir daaaaudz cilvēku, tas ir lielākais skaits cilvēku, kas jebkad vienlaicīgi dzīvojuši uz šīs planētas visā tās vēsturē. Cilvēki ir eksistējuši uz šīs planētas jau pārsimt tūkstošus gadu- 200 tūkstošus, ja gribam būt pavisam precīzi. Taču 7,7 miljardi cilvēku, kas dzīvo patreiz ir tikai, 7% no visiem cilvēkiem, kas jebkad dzīvojuši uz šīs planētas. Ja 7,7 miljardi cilvēku ir tikai 7% un visi šie pārējie cilvēki atgrieztos dzīvē, tad pēkšņi uz zemeslodes vienlaicīgi dzīvotu 108 miljardi cilvēku. No vienas puses būtu labi, ja visi , kas jebkad dzīvojuši atgrieztos dzīvē. Mums beidzot būtu iespēja satikt un aprunāties ar tādiem ietekmīgiem ļautiņiem, kā Elvisu Presliju, Jūliju Cēzaru, Kleopatru, Jēzu Kristu, Merilinu Monro, Kārli Ulmani, Annu Brigaderi un citiem. Es noteikti gribētu aprunāties ar Merilinu un Annu, un uzdot viņām pāris jautājumus un uztaisīt kopīgus selfijus, jo dievinu šīs sievietes. Iedomājieties, cik forši būtu, ja visi jūsu senči, kurus jūs pat neesat redzējuši būtu atkal dzīvi. Ja cilvēki, kurus jūs reiz mīlējāt, bet kuri aizgāja aizsaulē pārāk ātri, atkal būtu dzīvi. Taču kāda būtu samaksa par to?

Zinātnieki prognozē, ka mūsu planēta var vienlaicīgi uzņemt ne vairāk kā 10 miljardus cilvēku un ir sagaidāms, ka mēs sasniegsim šo cilvēku skaitu līdz 2100.gadam. Tas nav nemaz tik tālu, taču mums ir vēl 80 gadi, lai izdomātu, ko pie velna darīt ar mūsu augošo planētas iedzīvotāju skaitu un kur mēs visus liksim. Protams, ir milzīgas sauszemes teritorijas uz šīs planētas, kas ir mazapdzīvotas. Pirmais, kas nāk prātā ir Sibīrija. Pietiekami daudz vietas ir arī Kanādā un Antarktikā. Taču ne visi ir gatavi dzīvei asinsstindzinošā aukstumā. Varbūt mēs vienkārši sāksim būvēt augstākas mājas, ir plāni būvēt milzīgus debesskrāpjus, kas sniegtos līdz pat stratosfērai. Bet mēs nesam ne tuvu šobrīd spējīgi uzbūvēt kaut vienu tādu torni, kur nu vēl tūkstošus, kas būtu vajadzīgi 108 miljardu cilvēku izmitināšanai. Varbūt mūsu vienīgais risinājums būtu kolonizēt Mēnesi vai Marsu un pārvietot cilvēkus tur. Ceļošana kosmosā gan ir ārkārtīgi dārgs prieks, un tas prasa laiku. Mums paveiktos, ja mēs varētu ielikt pāris tūkstošus cilvēku kolonijā uz Marsa, kur nu vēl vairākus miljardus. Ja uz Zemes dzīvotu 108 miljardi cilvēku, tikai nedaudziem būtu atļauts radīt bērnus. Aizmirstiet viena bērna politiku, kāda pastāv Ķīnā, tagad būtu neviena bērna politika. Valdības amatpersonas droši vien piespriestu nāvessodu visiem slepenībā dzimušajiem bērniem, un tas, bez šaubām, izraisītu dusmas pilsoņu vidū. Bet kāda cita izvēle viņiem būtu? Mūsu planēta nevar uzturēt 108 miljardus cilvēku. Iemesls, kāpēc zinātnieki apgalvo, ka 10 miljardi ir maksimums - ir tas, ka mums vienkārši nepietiktu pārtikas, lai pabarotu tik daudz cilvēku. Pašlaik dzīvo 7,7 miljardi cilvēku un mēs esam kultivējuši trešdaļu pasaules aramzemes platību. Parēķiniet paši. 90% no šiem 108 miljardiem cilvēku dzīvotu nožēlojamos apstākļos un , visticamāk, mirtu no bada. Dzīvojot apstākļos, kuros ir ierobežots dzīvībai nepieciešamo resursu daudzums, sāktos globāls karš par tiem, kurā ietu bojā miljardiem un miljardiem cilvēku. Galu galā, nomirtu arī visi cilvēki, kas nevarēja atrast kaut ko ēdamu. Varbūt pēc daudziem gadiem pasaules iedzīvotāju skaits atkal nokristos uz 10 miljardiem, bet pat tad visiem palikušajiem būtu diezgan dranķīga dzīve. Būtu pārāk daudz cilvēku, nepietiekami daudz darbavietu; nepietiekami daudz vietas, kur dzīvot un nepietiekami daudz pārtikas. Cerēsim, ka mēs izdomāsim, kas notiks visiem 10 miljardiem cilvēku, kas dzīvos uz mūsu planētas 2100.gadā un kā mēs radīsim vienlīdz labu dzīvi viņiem visiem.

Komentārā ieraksti ar kuru mirušu vēsturisku personu tu labprāt aprunātos, ja varētu.
Jauku dienu!

0
361
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [27]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 28.07.19 11:49
24
0

Daba nav muļķe un izdomās, kā regulēt ļautiņu skaitu, ja izdomās restartēt Zemes ekosistēmu, atsūtīs kādu asteorīdu kā dinozauru laikā, tāpēc nav īpaši jēgas satraukties par lietām, ko nevaram ietekmēt. Varam tikai priecāties, ka varam padzīvot uz šīs brīnišķās planētas kādu brītiņu!

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 28.07.19 19:19  
18
0
Ja cilvēki nevairotos sūdīgos apstākļos, nebūtu arī pārapdzīvotības problēmu, bet nē - labāk situācijā, kad pašiem nav ko ēst, sadzemdēt piecus sīkos!!!!
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 28.07.19 10:46  
16
0
Pasaules gals ir tuvu, Eiropas vēl tuvāk. Vismaz civilizētas Eiropas. Cilvēku skaits aug kritiskā ātrumā. Šobrīd klimata problēmu dēļ ap 100 miljoniem cilvēku ir pakļauti dzīvības briesmām. Tuvākajos 10 gados visi šie 100 miljonu musulmaņu, nēğeru u.c. otrās šķiras cilvēku nāks uz Eiropu izraisot milzīgu humāno krīzi. Problēma tikai augs līdz kaut kas sāks planētu iztukšot. Nav svarīgi, vīruss, kataklizma vai bads, bet gals būs šausmīgs un pie tam drīz!
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 28.07.19 09:59
13
0

Nu par tiem 10 miljardiem īsti nepiekritīšu, gadus 100 atpakaļ tas limits bija kādi 5 miljardi,, un arī daļa zinātnieku brēca ka 2000 gadā būs globāls karš dēļ ēdamā, otra daļa stāstija ka būs komunisms un milzu kolonijas uz marsa.. 

Pasulē šobrīd izmet ārā ļoti daudz pārtikas, tāpat vel ir daudzi neizmantoti proteīna avoti - teiksim kukaiņi un aļģes... arī jūrasaugi- faktiski netiek izmantoti - jūras kāposti, un vel kādas dažas pasugas- pārējie tiek ignorēti... tā kā skaits noteikti ir lielāks par 10 miljardiem.. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 28.07.19 12:44
9
0

atbildot uz Tadeušs Zvēriņš komentāru " Daba nav muļķe un izdomās, kā regulēt ļ... "

Astroids uz zemes nokritīs - par to šaubu nevienam nav, tik jautājums kad... 

P.S. nu maziņi viņi krīt katru dienu, zeme nokrīt apmēram 100 tonnas kosmisko "atlūzu" (neskaitot tehnogēnos).. 

StāvNoVakardienas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  StāvNoVakardienas 28.07.19 13:25
8
0

Es jau nu noteikti negribētu, ka visi mirušie atgrieztos.    Cik daudzi tika nogalināti, cik daudzi tika nepatiesi apsūdzēti un pakārti, nošauti, spīdzināti.. Daudzi gribētu atriebties, uz Zemes sāktos īsts haoss vārda vistiešākajā nozīmē. Turklāt kas aizgājis, tas aizgājis. Un paturpinot tēmu, bija viens interesants seriāls Resurrection, tur atgriezās mirušie, protams ne visi uzreiz.   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 28.07.19 11:01
8
0

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru "Pasaule neizturēs klimata problēmas. Okeāni un ... "

āfrika ir bagāts kontinents, tas ka viņi savus ūdens resursus ir piedirsuši (vārda vistiešākajā nozīmē), nav Eiropas problēma, tāpat to ka gribēja komunismu- un to dabuja - tagad viens otru apšauj..  Es runāju ka zeme realitātē var izturēt  vairāk par 10 miljardiem - resursi pietiktu, protams ja tos saprātīgi izmantotu...

 

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 28.07.19 23:41  
6
0
atbildot uz kaķūns komentāru " Pavisam nesen tika sasniegti 7 miljardi... "

Es piekrītu, 2 gadu laikā 100 miljoni piedzimst. Līdz 2100. vajadzētu būt jau ap 14 miljardiem. Vai nu tie, kas skaitīja ir stulbi, vai arī zin ko tādu, ko mēs nezinām.
Roterdama avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Roterdama 28.07.19 22:15
6
0

Ir arī sliktā puse. Ja visi cilvēki atgrieztos, atgrieztos arī Staļins un Hitlers ar savām komandām.... Vēstures notikumi, visticamāk, atkārtotos, un ja tā, tas tiešām nekas labs nebūtu.

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 28.07.19 10:48  
5
0
atbildot uz Grey Wolf komentāru " Nu par tiem 10 miljardiem īsti nepiekri... "

Pasaule neizturēs klimata problēmas. Okeāni un viss dzīvais izmirst. Āfrikā nēğeriem savā rīklē nav, ko likt un dzert, bet jātaisa 15 bērni, kas piesārņo visur, kur var. 10 miljardu man liekas jau vairs nesasniegsim, tas nav reāli.
The Legend avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  The Legend 28.07.19 10:26
5
0

Gribu aprunāties ar jacky! Slavena persona ne? Varbūt nav miris, bet tāpat  .

norlatvija avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  norlatvija 28.07.19 09:46  
4
0
Ak tu tētīt! Zeme no tāda svara nokristu "zemē"!!! Bet ja nopietni,tad labprāt aprunātos ar Teslas kungu!
Ventīlis avatars
Medaļa BučiņaMedaļa SirdsMedaļa Bučiņa
  Ventīlis 29.07.19 23:41
4
0

Lab jā, bet sakars te ar Jēzu ? 

makuzhs avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa JubilārsMedaļa Doktorants
  makuzhs 29.07.19 08:34  
4
0
Nu esmu skatījies zinātnisko video kur bija aprakstīti dažādi modeļi ar iedzīvotāju skaitu uz pasaules. Cik daudz varētu planēta uzturēt cilveku. Un max bija ap 250 miljardi. Tā kā tavi minētie 10 miljardi ne tuvu nav limits. Cik saspiesti un kvalitatīvi mēs varētu dzīvot tas jau cits jautājums.
Krīze avatars
Medaļa DoktorsMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoks
  Krīze 29.07.19 00:07  
4
0
atbildot uz Grey Wolf komentāru " Nu par tiem 10 miljardiem īsti nepiekri... "

Nemocies ar to vārdu "proteīni" saki latviski "olbaltumvielas".
Banančiks00 avatars
Medaļa DeputātsMedaļa KomiķisMedaļa Profesionālis
  Banančiks00 28.07.19 21:43
4
0

Labs nekas nebūtu...  

giba@speles avatars
Medaļa Lieldienu zaķisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Krustvardu recidivists
  giba@speles 28.07.19 10:04  
4
0

Es piemēram uzzinātu savus 16 senčus 4 paaudzes atpakaļ vai 32 senčus  piecas paaudzes atpakaļ. 

Tālāk nevajag, jo par Ādamu un Ievu tāpat visu zinu!  

mix41 avatars
Medaļa SpoksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas doma
  mix41 28.07.19 10:28
3
0

kāds normāli dabutu pa muti   

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Fēlikss Edmunda dēls 29.07.19 08:53
3
0

Hmm, lai aprunātos ar kādu no vēstures lielajām(vienalga-pozitīvā vai negatīvā nozīmē), vajadzētu labi pārzināt kādu no valodām, kurās viņi runā.  Mūslaikos un nedaudz agrāk vēl nekas-bet,piemēram,  viduslaiku vai seno laiku  ļaudis diez vai saprastu angļu vai krievu valodu. Nāktos mazliet palauzīties senajās valodās. Nu, un protams arī cik liela iespēja, ka vispār būtu iespējams tikt  tādā attālumā, lai ar viniem varētu ko pārrunāt.  Līdz Cēzaram, Kleopatrai vai Elizabetei I būtu pagrūti tikt

Santa Sudakova avatars
Medaļa Patīk rakstsMedaļa Patīk rakstsMedaļa Literāts
  Santa Sudakova 28.07.19 22:26
3
0

Aprunātos ar Niki Laudu (F1 čempionu).