Kas notiktu, ja visi cilvēki, kas dzīvojuši uz šīs planētas, atgrieztos dzīvē?31

 384  1

Vai esat kādreiz domājuši, cik cilvēku ir miruši visā cilvēces vēstures gaitā? Un vai esat domājuši, kas notiktu, ja visi šie cilvēki atgrieztos dzīvē?

Šobrīd pasaules iedzīvotāju skaits ir 7,7 miljardi. Tas ir daaaaudz cilvēku, tas ir lielākais skaits cilvēku, kas jebkad vienlaicīgi dzīvojuši uz šīs planētas visā tās vēsturē. Cilvēki ir eksistējuši uz šīs planētas jau pārsimt tūkstošus gadu- 200 tūkstošus, ja gribam būt pavisam precīzi. Taču 7,7 miljardi cilvēku, kas dzīvo patreiz ir tikai, 7% no visiem cilvēkiem, kas jebkad dzīvojuši uz šīs planētas. Ja 7,7 miljardi cilvēku ir tikai 7% un visi šie pārējie cilvēki atgrieztos dzīvē, tad pēkšņi uz zemeslodes vienlaicīgi dzīvotu 108 miljardi cilvēku. No vienas puses būtu labi, ja visi , kas jebkad dzīvojuši atgrieztos dzīvē. Mums beidzot būtu iespēja satikt un aprunāties ar tādiem ietekmīgiem ļautiņiem, kā Elvisu Presliju, Jūliju Cēzaru, Kleopatru, Jēzu Kristu, Merilinu Monro, Kārli Ulmani, Annu Brigaderi un citiem. Es noteikti gribētu aprunāties ar Merilinu un Annu, un uzdot viņām pāris jautājumus un uztaisīt kopīgus selfijus, jo dievinu šīs sievietes. Iedomājieties, cik forši būtu, ja visi jūsu senči, kurus jūs pat neesat redzējuši būtu atkal dzīvi. Ja cilvēki, kurus jūs reiz mīlējāt, bet kuri aizgāja aizsaulē pārāk ātri, atkal būtu dzīvi. Taču kāda būtu samaksa par to?

Zinātnieki prognozē, ka mūsu planēta var vienlaicīgi uzņemt ne vairāk kā 10 miljardus cilvēku un ir sagaidāms, ka mēs sasniegsim šo cilvēku skaitu līdz 2100.gadam. Tas nav nemaz tik tālu, taču mums ir vēl 80 gadi, lai izdomātu, ko pie velna darīt ar mūsu augošo planētas iedzīvotāju skaitu un kur mēs visus liksim. Protams, ir milzīgas sauszemes teritorijas uz šīs planētas, kas ir mazapdzīvotas. Pirmais, kas nāk prātā ir Sibīrija. Pietiekami daudz vietas ir arī Kanādā un Antarktikā. Taču ne visi ir gatavi dzīvei asinsstindzinošā aukstumā. Varbūt mēs vienkārši sāksim būvēt augstākas mājas, ir plāni būvēt milzīgus debesskrāpjus, kas sniegtos līdz pat stratosfērai. Bet mēs nesam ne tuvu šobrīd spējīgi uzbūvēt kaut vienu tādu torni, kur nu vēl tūkstošus, kas būtu vajadzīgi 108 miljardu cilvēku izmitināšanai. Varbūt mūsu vienīgais risinājums būtu kolonizēt Mēnesi vai Marsu un pārvietot cilvēkus tur. Ceļošana kosmosā gan ir ārkārtīgi dārgs prieks, un tas prasa laiku. Mums paveiktos, ja mēs varētu ielikt pāris tūkstošus cilvēku kolonijā uz Marsa, kur nu vēl vairākus miljardus. Ja uz Zemes dzīvotu 108 miljardi cilvēku, tikai nedaudziem būtu atļauts radīt bērnus. Aizmirstiet viena bērna politiku, kāda pastāv Ķīnā, tagad būtu neviena bērna politika. Valdības amatpersonas droši vien piespriestu nāvessodu visiem slepenībā dzimušajiem bērniem, un tas, bez šaubām, izraisītu dusmas pilsoņu vidū. Bet kāda cita izvēle viņiem būtu? Mūsu planēta nevar uzturēt 108 miljardus cilvēku. Iemesls, kāpēc zinātnieki apgalvo, ka 10 miljardi ir maksimums - ir tas, ka mums vienkārši nepietiktu pārtikas, lai pabarotu tik daudz cilvēku. Pašlaik dzīvo 7,7 miljardi cilvēku un mēs esam kultivējuši trešdaļu pasaules aramzemes platību. Parēķiniet paši. 90% no šiem 108 miljardiem cilvēku dzīvotu nožēlojamos apstākļos un , visticamāk, mirtu no bada. Dzīvojot apstākļos, kuros ir ierobežots dzīvībai nepieciešamo resursu daudzums, sāktos globāls karš par tiem, kurā ietu bojā miljardiem un miljardiem cilvēku. Galu galā, nomirtu arī visi cilvēki, kas nevarēja atrast kaut ko ēdamu. Varbūt pēc daudziem gadiem pasaules iedzīvotāju skaits atkal nokristos uz 10 miljardiem, bet pat tad visiem palikušajiem būtu diezgan dranķīga dzīve. Būtu pārāk daudz cilvēku, nepietiekami daudz darbavietu; nepietiekami daudz vietas, kur dzīvot un nepietiekami daudz pārtikas. Cerēsim, ka mēs izdomāsim, kas notiks visiem 10 miljardiem cilvēku, kas dzīvos uz mūsu planētas 2100.gadā un kā mēs radīsim vienlīdz labu dzīvi viņiem visiem.

Komentārā ieraksti ar kuru mirušu vēsturisku personu tu labprāt aprunātos, ja varētu.
Jauku dienu!

Komentāri 31

0/2000

Daba nav muļķe un izdomās, kā regulēt ļautiņu skaitu, ja izdomās restartēt Zemes ekosistēmu, atsūtīs kādu asteorīdu kā dinozauru laikā, tāpēc nav īpaši jēgas satraukties par lietām, ko nevaram ietekmēt. Varam tikai priecāties, ka varam padzīvot uz šīs brīnišķās planētas kādu brītiņu!

 27  0 atbildēt
Ja cilvēki nevairotos sūdīgos apstākļos, nebūtu arī pārapdzīvotības problēmu, bet nē - labāk situācijā, kad pašiem nav ko ēst, sadzemdēt piecus sīkos!!!!
 22  0 atbildēt
Pasaules gals ir tuvu, Eiropas vēl tuvāk. Vismaz civilizētas Eiropas. Cilvēku skaits aug kritiskā ātrumā. Šobrīd klimata problēmu dēļ ap 100 miljoniem cilvēku ir pakļauti dzīvības briesmām. Tuvākajos 10 gados visi šie 100 miljonu musulmaņu, nēğeru u.c. otrās šķiras cilvēku nāks uz Eiropu izraisot milzīgu humāno krīzi. Problēma tikai augs līdz kaut kas sāks planētu iztukšot. Nav svarīgi, vīruss, kataklizma vai bads, bet gals būs šausmīgs un pie tam drīz!
 17  2 atbildēt

Nu par tiem 10 miljardiem īsti nepiekritīšu, gadus 100 atpakaļ tas limits bija kādi 5 miljardi,, un arī daļa zinātnieku brēca ka 2000 gadā būs globāls karš dēļ ēdamā, otra daļa stāstija ka būs komunisms un milzu kolonijas uz marsa.. 

Pasulē šobrīd izmet ārā ļoti daudz pārtikas, tāpat vel ir daudzi neizmantoti proteīna avoti - teiksim kukaiņi un aļģes... arī jūrasaugi- faktiski netiek izmantoti - jūras kāposti, un vel kādas dažas pasugas- pārējie tiek ignorēti... tā kā skaits noteikti ir lielāks par 10 miljardiem.. 

 13  0 atbildēt

Es jau nu noteikti negribētu, ka visi mirušie atgrieztos.    Cik daudzi tika nogalināti, cik daudzi tika nepatiesi apsūdzēti un pakārti, nošauti, spīdzināti.. Daudzi gribētu atriebties, uz Zemes sāktos īsts haoss vārda vistiešākajā nozīmē. Turklāt kas aizgājis, tas aizgājis. Un paturpinot tēmu, bija viens interesants seriāls Resurrection, tur atgriezās mirušie, protams ne visi uzreiz.   

 9  0 atbildēt

Ir arī sliktā puse. Ja visi cilvēki atgrieztos, atgrieztos arī Staļins un Hitlers ar savām komandām.... Vēstures notikumi, visticamāk, atkārtotos, un ja tā, tas tiešām nekas labs nebūtu.

 8  0 atbildēt

Lab jā, bet sakars te ar Jēzu ? 

 6  0 atbildēt

Hmm, lai aprunātos ar kādu no vēstures lielajām(vienalga-pozitīvā vai negatīvā nozīmē), vajadzētu labi pārzināt kādu no valodām, kurās viņi runā.  Mūslaikos un nedaudz agrāk vēl nekas-bet,piemēram,  viduslaiku vai seno laiku  ļaudis diez vai saprastu angļu vai krievu valodu. Nāktos mazliet palauzīties senajās valodās. Nu, un protams arī cik liela iespēja, ka vispār būtu iespējams tikt  tādā attālumā, lai ar viniem varētu ko pārrunāt.  Līdz Cēzaram, Kleopatrai vai Elizabetei I būtu pagrūti tikt

 6  0 atbildēt

Pavisam nesen tika sasniegti 7 miljardi cilvēku. Nu ir ļoti tuvu astotajam miljardam. Sanāk, ka mirstība palielināsies/dzimstība samazināsies turpmāko 80 gadu laikā, ja 10 miljardi tiks sasniegti tikai ap 2100. gadu...   Kā tā? Jo vairāk cilvēku, jo ātrāk vairosies. Vai tomēr melnos kāds būs iepazīstinājis ar prezervatīviem?

 6  0 atbildēt

Es piemēram uzzinātu savus 16 senčus 4 paaudzes atpakaļ vai 32 senčus  piecas paaudzes atpakaļ. 

Tālāk nevajag, jo par Ādamu un Ievu tāpat visu zinu!  

 6  0 atbildēt

Labs nekas nebūtu...  

 5  0 atbildēt
Nu esmu skatījies zinātnisko video kur bija aprakstīti dažādi modeļi ar iedzīvotāju skaitu uz pasaules. Cik daudz varētu planēta uzturēt cilveku. Un max bija ap 250 miljardi. Tā kā tavi minētie 10 miljardi ne tuvu nav limits. Cik saspiesti un kvalitatīvi mēs varētu dzīvot tas jau cits jautājums.
 5  0 atbildēt

Gribu aprunāties ar jacky! Slavena persona ne? Varbūt nav miris, bet tāpat  .

 5  0 atbildēt

Aprunātos ar Niki Laudu (F1 čempionu).

 4  0 atbildēt

kāds normāli dabutu pa muti   

 4  0 atbildēt
Ak tu tētīt! Zeme no tāda svara nokristu "zemē"!!! Bet ja nopietni,tad labprāt aprunātos ar Teslas kungu!
 4  0 atbildēt
Jēzus Kristus vispār nav vārds un uzvārds. Tas tā informācijai. Man to baznīcā iemācīja pats bīskaps.
 3  0 atbildēt

Bet reizē ar citiem atgrieztos Hitlers, Staļins, daudzi sērijveida slepkavas, maniaki U.C. vai to vajag?

 2  0 atbildēt
Pārtika ne tuvu nav vienīgais iemesls, lai Zeme varētu uzturēt vien salīdzinoši nelielu skaitu cilvēku. Varbūt to teorētiski varētu sagādāt tiem 10 miljardiem, bet, lai neiznīcinātu visus zemes resursus, jeb lai sanāktu ilgtspējīga dzīvošana, tā teikt, tas limits ir ap 4 miljardiem. Tā, ka nevaram būt pārsteigti par klimata krīzi un ko vēl planēta pret mums nesadomās triekt.
 1  0 atbildēt
Projektam "Mitgārd" ir atvēlēts 60 miljardi dvēseļu no 13 "namiem". Kas cikliski reinkarnējās jau 14 000 gadu.
 0  0 atbildēt