0

 11  2
Bijušais ASV prezidents un Nobela miera prēmijas laureāts Džimijs Kārters pašreizējo prezidentu Džordžu Bušu nodēvējis par "sliktāko vēsturē", vēsta aģentūra ?Associated Press?.

"Manuprāt, tajā, kas attiecas uz negatīva tēla radīšanu par amerikāņu nāciju pasaulē, Buša administrācija kļuvusi par vissliktāko visā vēsturē,? paziņoja Kārters. ?Pašreizējā ASV vadība sākusi izmantot apsteidzošā kara metodi un iesaistās bruņotā konfliktā ar citu valsti pat tādā gadījumā, kad mūsu valsts drošībai nepastāv tiešu draudu. Ar militārām kampaņām ASV cenšas mainīt politisko režīmu, un tas ievērojami atšķiras no iepriekšējo Baltā nama administrāciju politiskā kursa."

Kārters arī kritizēja Buša politiku attiecībā uz Izraēlas un palestīniešu konflikta risināšanu. Pēc viņa domām, sarunas starp Izraēlu un palestīniešiem var nosaukt par "nulli".Kā liecina nesen veiktas aptaujas rezultāti, pašreizējo Baltā nama saimnieku atbalsta tikai 30% amerikāņu. Turklāt 58% aptaujāto paziņoja, ka vēlētos, lai Buša prezidēšana "vienkārši izbeigtos". Pēdējā pusgadsimtā nepopulārākā prezidenta atkāpšanos pieprasa 86% demokrātu un 21% republikāņu. Tāds pats viedoklis ir 59% amerikāņu, kas neietilpst nevienā partijā.

Komentāri 0

0/2000