Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
504

Sveiki, spoki, vēl pavisam nesen visi mediji bija pārbāzti ar info par Sentluisas policistu, kurš nošāva melnādaino pusaudzi ASV (Ferguson) Tam sekoja vairāki protesti, Sentluisas futbola komandas spēlētāji laukumā iznāca ar paceltām rokām utt.

Šoreiz stāsts par kādu 32 gadīgu vīrieti no Bosnijas, kurš ASV ieradās labākas dzīves meklējumos..

Tātad scaronis attēlā ir... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
1.

Tātad šis attēlā ir Zemirs Begičš (Zemir Begic) , kurš ASV ieradās kopā ar ģimeni, bēgdami no pilsoņu kara sekām, 1996. gadā.

Sākumā puisis ar ģimeni dzīvoja Utikā, Ņūdžersijā, tad pārcēlās uz Aiovu un vēlāk Fīniksu, līdz beidzot,pārcēlās uz Sentlūisu, lai veidotu kopdzīvi ar savu līgavu, kura tur dzīvoja ar ģimeni.

Viņa dzīve ritēja ļoti... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
2.

Viņa dzīve ritēja ļoti veiksmīgi, pirms sešiem mēnešiem tika svinētas kāzas ar jauku meiteni, strādāts samērā labi atalgots darbs, jaunais vīrietis mīlēja dzīvi, tam patika dziedāt, kā teica viņa māsa, viņš mīlēja ASV.

Bilde kopā ar sievu Arijanu... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
3.

Bilde kopā ar sievu, Arijanu, principā, pirmā bilde ir ņemta no šīs, nu īsāk sakot, ļoti jauks un pozitīvs pārītis, līdz nepilngadīgie bandītēni, kuru nākotne ir State Penitentiary (citiem vārdiem sakot, cietums) to visu izbeidza.

Nelietība notika pie... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
4.

Nelietība notika pie krustojuma, agrā Svētdienas rītā (neilgi pēc pusnakts), kad Begičš, viņa sieva un ģimenes draugs Suads brauca mājās pēc bāra apmeklējuma. 

Apstājoties pie sarkanās gaismas, kā to dara katrs godīgs pilsonis, viņu automašīnu ielenca bariņš ar bezdzīves pusaudžiem, pēc policijas informācijas aizdomās turamo skaits bija 4 (aizturēti ir 3), interesanti, ka galvenajos ziņu portālos tas nav pieminēts, bet pusaudži bija tā sacīt jāsaka, afroamerikāņi/spāņu izcelsmes.

 

Tad nu lūk, šie salašņas ieleca upuru auto, un sāka pa to dauzīt ar āmuriem, Begičš izkāpis no automašīnas, un viss bars salecis viņam virsū, tad atstājuši puisi guļot uz ielas, viņi aizmuka

Kā savā paziņojumā izteicās... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
5.

Kā savā paziņojumā izteicās Sentlūisas policijas pārstāvji, tad noziegums neesot rasistisku motīvu vadīts, kaut gan paveikts tikai 20 jūdzes (32 kilometri) netālu no Fērgusonas, kur polcists tika nošāvis melnādaino zēnu.

Scaronis te ir 17 gadīgais... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
6.

Šis te ir 17 gadīgais Roberts Mičels (Robert Mitchell), kurš policijā pieteicās pats, pēc viņa 15 un 16 gadus veco drauģeļu aizturēšanas, acīmredzami, cerībā uz mīkstinātu soda mēru. Viņam par nelaimi, pēc Misūrī štata likumiem, par šādu noziegumu puisis jau tiks tiesāts kā pieaugušais. Izvirzītā apsūdzība - 1. Pakāpes slepkavība, kā arī par bruņotu kriminālu darbību, tā kā Misūrī štatā par 1. pakāpes noziegumu pienākas mūža ieslodzījums bez apžēlošanas (life without parole) vai nāves sods, tad brīvību, visticamāk, šis indivīds vairs neredzēs.

Life without parole nozīmē to, ka ieslodzītais visu atlikušo dzīvi pavadīs cietumā, bez iespējas tik atbrīvotam par labu uzvedību.

 

Kas attiecas uz draudziņiem,kuru vārdi nav publiskoti (15 gadīgs afroamerikānis un 16 gadīgs meksikāņu izcelsmes zeņķis) tad tie tiks tiesāti nepilngadīgo tiesā, bet, ir iespējas, ka viņus tiesās kā pilngadīgos, taču viņiem ir mazliet labākas izredzes, lai gan, nedomāju, ka tur var izaugt lietaskoki, bet ceturto, ~15 gadus veco afroamerikāņu izcelsmes pusaudzi policija vēl meklē, domāju, ka viņu sazīmēs ātrāk vai vēlāk, jo ''komandas biedri'' nodos. 

Tātad kā jau minēts... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
7.

Tātad kā jau minēts, noziegumu briesmoņi izdarīja ar līdzīga tipa āmurīšiem, pirktiem (vai drīzāk zagtiem) kādā Mājas Depo veikalā, brīdī kad Zemirs izkāpa no auto, to darīja arī viņa sieva, bet kā stāsta pati sieviete, tad viņas vīrs viņu esot pastūmis nost no šuneļiem, tādējādi, iespe'jams glābjot viņas dzīvību, bet samaksājot par to ar savējo, Zemirs tika nogādāts Sentlūisas Universitātes slimnīcā, kur, diemžēl, no gūtajām traumām mira. Pēc policijas info, vairāki sitieni ar āmuru pa galvu, rokām, ķermeni, diezgan briesmīgi, attēlu šeit nelikšu.

 

Kas attiecas, uz draugu, Suazu, tad viņš, diemžēl, nevis centās palīdzēt draugam, bet izkāpdams no automašīnas aizmugures aizmuka līdz blakus esošajai auto stāvvietai, kur noslēpās starp mašīnām.

Būtiski arī ka neilgi pirms... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
8.

Būtiski arī, ka neilgi pirms aprakstītā notikuma, pusaudži  uzbruka arī šim attēla redzamajam jaunajam cilvēkam, Seldinam Džananovičam, apakšā video.

Kā saka pats puisis, tad izvelkot āmuru slepkavnieciski noskaņotie daunatnes pārstāvji esot viņam situši, turklāt ar aso galu, par laimi, sitēji laikam tikai iesildījās, un dzīvībai bīstamas traumas viņš neguva.

Viņscaron mīleja ikvienu... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
9.

''Viņš mīleja ikvienu,'' teica Zemira māsa. ''Pat nezinu ko lai par to domā, tik nepareizi ir tas, ko viņi izdarīja, viņi ne tikai sāpināja Zemira ģimeni  un draugus, bet arī paši savas ģimenes, jo esmu droša, ka viņu mātes viņus vairs neredzēs'' (nu, ja neskaita cietuma apmeklētāju vizītes)

Tad nu lūk viens ir tas ka... Autors: Vinnīts Kārtējais rasu naida noziegums ASV
10.

Tad nu lūk, viens ir tas, ka dēļ šādiem sūdabrāļiem sievas zaudē vīrus, māsas brāļus, vecāki bērnus utt., bet otrs ir šo notikumu, manuprāt, neadekvātā atspoguļošana, ar to es domāju, ka gadījumā kur tika nošauts melnādainais puisēns, par to dzirdēt varēja visur, pat Latvijas ziņu portālos, šis, turpretī, pievērsis daudz mazāku uzmanību, lai gan noziegums pats par sevi ir smagāks, turklāt, nekādi ''rasistiski motīvi'',pret ko man nebūtu dižu iebildumu, bet, katru reizi, kad tiek nogalināts kāds melnādainais,un to izdara baltādains cilvēks, pirmais ko mēs dzirdam ir ''hate crime'' Tas ir apmēram, kā pie mums ziņas par avārijām, kā iesaistīts BMW, tā uzreiz tas tiek pieminēts, un īpaši izcelts...  Vēl bija gadījums, kur čaļi, arī afroamerikāņi, gandrīz līdz nāvei piekāva kādu jaunieti, tikai par to, ka viņa draudzene bijusi afroamerikāniete, ja kādu interesē, varu aizsūtīt linkus, bet īpaši par to rakstīt man negribas.

Personīgi uzskatu, ka cilvēkiem vajadzētu vienreiz izaugt, un beigt šito rasisma buļļasūdu, tas attiecas uz visu rasu pārstāvjiem, lai gan dzīvoju Latvijā, man ir pazīstams afroamerikāņu izcelsmes cilvēks, ar kuru joprojām uzturu kontaktus skype, un vispār, cilvēks kā jau cilvēks, arī ārzemēs esot zālītēs, ne reizi nav bijušas problēmas, jo ja izturies pret cilvēku kā pret cilvēku, nevis tupi  lūri virsū, LOL NEGERIS,vai ari kaut ko rauc degunu, tad arī attieksme pretī lielākoties būs normāla, bet, šādi visādi huligāni, ''sitiet melnos, sitiet baltos'' visu to sabojā -_-

Lai gan, cik man zināms, situācija ASV ir stipri uzlabojusies salīdzinot ar to, kāda tā bija pirms, teiksim, gadiem 60-70, bet laikam tāls ceļš vēl ejams, vispār šis mani diezgan nokaitināja, un turpmāk par šādām lietām es šeit nerakstīšu.

Pievienotie video4
504
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [12]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
jankovskis2 avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  jankovskis2 04.12.14 20:28
27
2

Es neesmu rasists man vienkārši zb tie nigēri.

Nu reāli, novāc mello uzreiz rasisms( tajos protestos fergusona nogalināja 11 mentus- tas jau nekas.. )

Arī melnie Amerikā uztaisa balvu pasniegšanu tikai melnajiem, ja kāds uztaisītu tikai baltajiem , atkal nigas psihotu..

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.12.14 20:14
25
0

ASV vajadzētu nāves sodus izpildīt tādā pašā veidā kā slepkava nogalināja upuri. Šajā gadījumā, ja būtu nāves soda lēmums, tad dauzīt ar āmuriem. Lai tie maitas saprot ko izdarījuši, nevis prosta noindēt.

Norķis23 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Norķis23 04.12.14 23:22
15
1

Kur prāts kāpt ārā no mašīnas, kad to ir ielenkuši ar āmuriem bruņojušies nēģerēni   tur vienīgais variants ir spiest pedāli grīdā lai tie pašķīst.

Reutāns avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa MaģistrsMedaļa Sertificēts spoks
  Reutāns 04.12.14 21:10
12
1

Baltos ļaudis nedrīkst aizskart! 

Madam Butterfly avatars
Medaļa JubilārsMedaļa MaģistrantsMedaļa Teamwork
  Madam Butterfly 12.12.14 08:45
8
0
Mūsdienās jau vairāk rasisms izpaužas attiecībā uz baltajiem. Amerikā, ja darbā pieteiksies 5 gudri baltie un 1 dumjš melnais, tad darbā pieņems melno. Vadībā negrib, lai viņus apsūdz rasismā, taču tajā pašā laikā diskriminē baltās rases pārstāvjus. Un tas pats rasisms vien sanāk...
polis2 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Fraktālis
  polis2 04.12.14 20:58
7
0

atbildot uz jankovskis2 komentāru " Es neesmu rasists man vienkārši zb... " Gribēju ko līdzīgu rakstīt,bet Tu jau visu pateici!

pieturzīme avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Spoks
  pieturzīme 04.12.14 20:48
7
0

atbildot uz jankovskis2 komentāru " Es neesmu rasists man vienkārši zb... " Stāsts ir vienāds gan par feministēm, gan homoseksuāļiem, gan "nigeriem"...

eduaas avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa TeamworkMedaļa Sviestmaize
  eduaas 04.12.14 22:54
6
0

ir divu veidu protestētāji-tādi,kas ir miermīlīgi un patiešām grib uzlabot situāciju. Un ir arī tādi,kuri protestu aizsegā dara nelikumīgas lietas,jo viņi uzskata,ka policija tādās sarežģītās situācijās ir bezspēcīgi.

janchuks 24 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  janchuks 24 14.12.14 23:03
3
0

atbildot uz Citronz komentāru " ASV vajadzētu nāves sodus izpildīt... " nedrīkst - viņu izpratnē būs rasisms

BastardsLatvia avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  BastardsLatvia 05.12.14 07:14
4
2

Mums Latvijā arī ir savi ''nigeeri'' tikai baltā ādas krāsā...

Anonīms
Nazi 19.01.18 06:50  
1
0
Kāda atšķirība starp nobrauktu niggeru un suni? Pirms suņa ir bremzēšabas pēdas!
Tavs murgs avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa TeamworkMedaļa Komiķis
  Tavs murgs 05.12.14 02:21
1
1

Dīvaini ir tas, ka afroamerikāņus sauc par nigeriem, nēģeriem. Tie ir afroamerikāņi.