Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
92

Nereti iedzīvotāji satraucas par medikamentu cenu neizskaidrojamo pieaugumu. Taču šoreiz kādu Twitter lietotāju izbrīnījis zāļu cenu samazinājums. Iedzīvotāja dalījusies ar čekiem, kas parāda, kā mainījusies zāļu cena gada laikā. Skaidrojumu šādām cenu svārstībām sniedz Veselības inspekcija.

sākot zāļu izplatīšanu Latvijā, Zāļu valsts aģentūrā jādeklarē ražotāja cena, par kādu zāļu ražotājs paredzējis konkrētās zāles izplatīt.

Zāļu aptiekas cena veidojas, ražotāja realizācijas cenai pievienojot vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzcenojumu (atkarīgs no ražotāja cenas) un pievienotās vērtības nodokli.

«Maksimāli pieļaujamo uzcenojumu zālēm ir apstiprinājis Ministru kabinets, un ne zāļu vairumtirgotājs, ne aptieka nedrīkst piemērot augstāku uzcenojumu par noteikto. Nacionālais veselības dienests aprēķina no valsts budžeta līdzekļiem apmaksājamo ārstniecībā izmantojamo (tajā skaitā kompensējamo zāļu sarakstā iekļauto) zāļu un medicīnisko ierīču cenas, regulāri veic Kompensējamo zāļu sarakstā (turpmāk – KZS) jau iekļauto medikamentu cenu analīzi, Tādējādi pacientiem tiek nodrošinātas citas izmaksas un terapeitiski efektīvāku zāļu kompensācija, samazinot izdevumus KZS iekļauto zāļu kompensācijai un nodrošinot zāļu kompensāciju lielākam pacientu skaitam.

Gadījumā, ja iedzīvotājiem ir šaubas par zāļu cenu pamatotību, par to jāziņo Veselības inspekcijai.

 Autors: Raivo Logins3 Kāpēc novērojamas milzīgas cenu svārstības kompensējamiem medikamentiem?
1.
Izmantotie avoti:
http://tvnet.lv
2
92
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 20.07.18 10:49
6
0

Ražotāja ieteiktā cena, ir gala cena. tādai arī vajadzētu būt aptiekā. jo tur jau ir iekļautas gandrīz visas iespējamās izmaksas.. bet pie mums vel uzliek maksimālo uzcenojumu. nevis reāli tirgum atbilstošu...

vienas grupas medikamentu cena var atšķirties gandrīz desmitkārši..

Teiksim ja nepmaksājamais preparāts ar vielu X  maksā 1 eur.. tad identisks preparāts ar to pašu vielu X bet citu nosaukumu, kas ir kompensējams maksā jau 20 Eur..  - tā ir dzīves aptiesība..  pašas aktīvās vielas ir dārgas, un sarežģīti sintizējamas.. bet zālēs viņu ir ārkārtīgi niecīgs daudzums..  

Anonīms
Anonīms 20.07.18 20:53
5
0

Tas ir pa skumjo - es domāju, šī negausīgā spekulācija uz citu slimības rēķina. Ražotājs, tirgotājs zāļu cenu "izzīž no pirksta" - tieši tāpēc arī svārstības iespējamas visos iespējamos virzienos un amplitūdā. Jo nopietnāka slimība, jo vairāk var nokāst. Skaudri, bet patiesi. Cilvēkam jau nav izvēles.

Zāles vispār neko nemaksā - būsim reāli. Izmaksā zāļu izstrāde, pētniecība - pēc tam sākas "štancēšana" un tas viss ir tas pats ķīnas konveijera variants. Neko tas ražotājam nemaksā. Taču kāpēc nepaņemt, ja cilvēks ir iedzīts stūrī?

Anonīms
Škuks 20.07.18 10:38
4
0

Valsts kompensējamie medikamenti ir tik dārgi jo valsts viņus kompensē. Farmācijas darboņi zin - uzliksim pasakainu cenu un valsts maksās. Nu nevar pāris grami ķīmisku vielu maksāt tik daudz. Legalizēta šantāža.

ķesters avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TestētājsMedaļa Students
  ķesters 20.07.18 11:20
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Ražotāja ieteiktā cena, ir gala cena. t... "

Razotaja ieteikta cena Maz ko nosaka, njemot vera faktu ka izejot uz pasutijuma apjomiem no razotaja ir iespejams dabut samerigas % atlaides, tas pats princips sadzives tehnikas tirgu, maz kas atbilst razotaja ieteiktajai cenu kategorijai

Anonīms
Hehe 20.07.18 14:17  
0
0
atbildot uz Škuks komentāru " Valsts kompensējamie medikamenti ir tik... "Pāris gramu ķīmisku vielu ir jāizgudro un klīniski jātestē( process vismaz vairāki gadi)
Anonīms
ratans11 20.07.18 12:50  
1
2
Vairāk kā pus gadsimtu spieda mācīties krievu val.tagad vairāk kā puse nosaukumu ir velns viņ zin kādā mēlē.Bij viena okupācija tgad paši ielīdā okupācijā.tāpēc nežēlojies par cenām.