Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
314

1989. g. 9. oktobrī notika pirmais Anatolija Kašpirovska teleseanss. Pēkšņi pati lasošākā nācija pasaulē, ar pasaulē labāko izglītības sistēmu, metās pie televizora uzlādēt ūdens kannas - acumirklī sāka pazust brūces, čūlas tika izārstētas un plikpauriem izauga mati...

Mani vienmēr ir mulsinājis tas, ka ateistu valstī Nr. 1 ne no šā, ne no tā uzradās kaut kāds dziednieks.

nbspPārraide bija ļoti... Autors: Lestets Kāpēc PSRS cilvēki ticēja Kašpirovskim?
Attēls no: obashneft.ru
1.

 

Pārraide bija ļoti neparasta, kaut vai tāpēc, ka nekas tāds agrāk netika rādīts televizorā. Kopumā parādīja 5 seansus, bet ar to pietika. Vēlāk  Kašpirovskis varēja doties "offline" tūrēs un cilvēku nekad netrūka.

 

Tomēr interesants ir pavisam kas cits. Kas un kāpēc atļāva šādas pārraides? PSRS laikā televīziju kontrolēja partija, un tur neko nevarēja vienkārši tāpat parādīt. Kāpēc gan cilvēki tik spēcīgi uz to reaģēja?

 

Var droši apgalvot, ka pati slavenākā seansu frāze ir "dodu uzstādījumu" (даю установку). Vajadzēja tikai paskatīties viņa seansu, un problēmas pašas no sevis atrisinājās, kā arī iestājās miers.

 

Visi raidījumi tika saskaņoti ar partiju, un šāda veida raidījuma palaišana bija lielisks veids, kā novērst cilvēku uzmanību no brūkošās valsts ikdienas problēmām un tukšajiem veikalu plauktiem. Turklāt tajā laikā uzplaiksnīja Kalnu Karabahas konflikts. Vienā no seansiem Kašpirovskis pateica: "Daudzi runā, ka šis viss ir uzsākts tāpēc, lai novērstu cilvēkus no problēmām, no Karabahas un tā tālāk, bet tas tā nav."

 

Visdrīzāk tieši tā arī bija. Turklāt bija vēl labais mags Alans Čumaks, kurš uzlādēja ūdens kannas ar enerģiju un pozitīvismu, toties Kašpirovskis kļuva par tumšo magu. Cilvēkiem radās "izvēle". Varēja ticēt Čumakam vai arī Kašpirovskim.

nbspquotPasaulē labākā... Autors: Lestets Kāpēc PSRS cilvēki ticēja Kašpirovskim?
Attēls no: obashneft.ru
2.

 

"Pasaulē labākā izglītība"

Tas nešķiet nekas īpašs, ka televīzijā parādījās divi magi, bet toties kā cilvēki visā nopietnībā varēja ticēt, ka pie televizora noliktais ūdens iegūs kaut kādu dziedniecisku enerģiju un tas tiks "uzlādēts"?

 

Kā būtu ar nelielu ieskatu vēsturē?

PSRS 70 gadu pastāvēšanas laikā jebkurš domājošs cilveks bija pakļauts nopietniem riskiem kā nonākt cietumā, tikt nogalinātam vai nokļūt GULAG nometnē. Galvenais bija izpildīt rīkojumus no augšas. Kritiskā domāšana nepastāvēja. Kāpēc gan tā būtu vajadzīga, ja ikdienā visa informācija bija propaganda?

 

Cilvēki apguva instrumentālas prasmes nevis spēju spriest. Vajadzēja būt paklausīgiem un paļauties uz augstāku autoritāti. Šajā gadījumā par tādiem kļuva Čumaks un Kašpirovskis. Nevarēja nepakļauties, jo savādāk tevi samīcīs, neļaus dzīvot.

nbspPar laimi PSRS sabruka... Autors: Lestets Kāpēc PSRS cilvēki ticēja Kašpirovskim?
Attēls no: twitter.com
3.

 

Par laimi PSRS sabruka. Šie seansi aizgāja nebūtībā, bet Kašpirovska iegūtā slava ir bijusi pietiekami liela, lai viņš arī mūsdienās spētu nopelnīt iztiku ar dziedināšanu.

 

Televizors jau nemelos? 

Ja visa informācijas aprite tiek kontrolēta, un tu zini, ka redzētais ir muļķības, bet tev nav nekādu citu informācijas avotu, tad beigu beigās tu tik un tā tam noticēsi. Tā rakstīja Orvels "1984" romānā, un tā arī dzīvoja cilvēki PSRS. 

 Autors: Lestets Kāpēc PSRS cilvēki ticēja Kašpirovskim?
Attēls no: supercoolpics.com
4.
2
314
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 19.10.19 08:05
24
0

Vai tad tagad ir kaut kas mainījies? Joprojām tirgo dārgus „bioloģiski aktīvus" ūdeņus, kas „šūnu līmenī" velk un dziedē. Ja tirgo, tātad ir, kas pērk!

Han Solo avatars
Medaļa SpoksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Rainis
  Han Solo 19.10.19 10:12
21
0

Ļoti labs rakstiņš, īpaši man patika - ar pasaulē labāko izglītības sistēmu metās pie televizora uzlādēt ūdens kannas   

 

atbildot uz Tadeušs Zvēriņš komentāru " Vai tad tagad ir kaut kas mainījies? Jo... "

pērk ne tikai „bioloģiski aktīvus" ūdeņus, pērk pat vienkārši lietotu vannas ūdeni 0.3 pudelītē par 30$ (UK, pāris mēnešu atpakaļ)   

 

rasiks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa JolkaMedaļa Maska
  rasiks 19.10.19 09:45
17
0

Ne jau tā vairums noticēja, bet dzīzāk tā bija sakāpināta interese par kko nebijušu.  

norlatvija avatars
Medaļa MasonsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Burvju klana biedrs
  norlatvija 19.10.19 09:27  
13
0
Atceros gan šito šarlatānu!
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 19.10.19 11:00
12
0

atbildot uz Han Solo komentāru "   atbildot uz Tadeušs Zvēriņš komentāru... "

Tā ir, sevišķi dārgs ir, piemēram, Kardašjanas tualetes poda ūdens, kas cenas ziņā ir pielīdzināms laba konjaka cenai, Krievijā tirgo IPhone ar Stīva Džobsa drēbju gabaliem, tālu no viduslaikiem neesam tikuši, kad tirgoja naglas no Tā Kunga krusta, Sv.Pētera gūžas kaulus (viņš laikam bija simtkājis) un apustuļa Pāvila pelnus.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 19.10.19 09:36  
10
0
Padomju ASMR
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 20.10.19 12:04
5
0

Tājā brīdī,nāca vaļā informācijas slūžas, runāja par NLO, par ekstrasensiem, burvjiem, magiem un visu pārējo ko PSRS valdība bija ilgus gadus apkarojusi..  - tātad ja bija aizliegts, tad valdība ko bija slēpusi..  Kaut patiesībā, valdība tika apkarojamānu zinātnes, tāpat kā reliģiju..  - tajā laikācilvēki masveidā apmeklēja baznīcu - nekad vairPSRS teritorijā baznīcas nav tik daudz apmeklētas kā ap '90 gadu sākumu..  Latvijā tobrīd uzradāspokaiņu mežs- cilvēki metās skatīt ko nebijušu,kautganpatiesībā tās fiss bija fufelis..  - un nekas tur nebija saistīts ar politiku...

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas joks
  anice 19.10.19 21:14
5
0

Pasakas vai ne pasakas, bet es personiski pazīstu cilvēku, kam pēc Kašpirovska seansiem patiešām sāka augt biezāki mati. Acīmredzams jaunu matu ezītis starp garākiem, pati redzēju. Citu iemeslu nebija. Ne uz visiem cilvēkiem tas darbojās, bet uz dažiem darbojās gan. Pat par pašiedvesmu to nevar nodēvēt, jo tas cilvēks krieviski saprata maz.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.10.19 11:37
3
0

vai  tad LAtvijā šodien kas cit;adāk?/ Cilvēki aizgūtnēm tic pērkot dārgas zāles ,kuras tomēr ir placebo..valdība sdeputāti lien pie ļaudīm uun cilvēki tiem tic  latvijā šodien ir tik daudz burvju ,ekstrasensu un citi dziednieki,ka tos pat neuzskaitī..jo parastajiem medicīnas ārstiem uzticēties nevar..

Narimands avatars
Spēja Partijas biedrsMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  Narimands 19.10.19 13:50
3
0

Vidus KLaiklos viņi sadegtu sārtfā! Tagad, burvju, raganu saviesies, ka ne apmaisīt! Inkviziftori un bendendces neftikftu gaklā

motorwalwes avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa ZebraMedaļa Kill Chick
  motorwalwes 19.10.19 21:13
2
0

Mana mamuļa reis ar varu visu famīliju kaut kā piespieda skatīties,Utverždāla ka tas ir mega veselīgi    

Ulrihs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa TrumpeMedaļa Jubilārs
  Ulrihs 23.10.19 10:52
1
0

Lestets, kā jau Lestets, nemaina savu šaurpieraino domāšanu un kā parasti meklē sensāciju tur kur viņas nav. Vienkārši cilvēki ne ar ko tādu iepriekš nebija saskārušies un tas ir faktiski vienīgais iemesls tam kāpēc bija interese. Tā pat kā tieši tajā brīdī izķēra jebkādus žurnālus/avīzes par NLO, tā pat kā stāvēja kilometru garā rindā pēc pirmā Penguin saldējuma, tā pat kā lielās rindās pēc pirmajām fraņču bagetēm pie Dailes teātra utt.

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 21.10.19 08:19  
1
0
i belive i kan fly
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 17.11.19 10:41
0
0

Atceros to visu. Bija Kashpirovskis,Chumaks un Dzuna . Ar Chumaku man pasam bija interesanta pieredze,kad reiz nejausi uzduros uz vinja parraides sakumu ....Sagatavojiet traukus ar udeni un kadus kremus ,parraides gaita tie tiks uzladeti... aizjozu uz virtuvi un pagrabu tuksu trislitru burku ,ieleju iepriekseja diena no akas atnesto udeni un noliku pie televizora.Pakeru pirmo krema tubinju (roku adas mikstinosais krems no Niveja) kuru atradu un noliku pie burkas. Noskatijos ka vins tur gramstijas pa gaisu ar rokam ,,velkot ara slimibas  ,, un pa brizam ienirdzu . Tad skatijos talak tv un piemirsu to visu.No skolas atnaca meita,no darba sieva un uzreiz gribeja zinat ,kas tas par udeni burka uz maza galdina pie loga.Tad nu smiedamies stastiju ,ka Chumaks man vinju ,,ladeja,, grabstidamies ar rokam pa gaisu,ka mironis gar svecem   Sakam to burku petit un grozit .Sienas bija ka nosetas ar burbulisiem ,it ka gazetais udens  butu ieliets.Pat izskatijas garsigi un mes salejam pa glazem .Ari tajas burbulisi turejas uz sienam... Udens likas ka no avota,patikams un garsigs ,izdzeram ka limonadi . Tad nu atcerejos par kremu .Man taisni bija sasapejusi mugura un iesmereju ar ,,uzladeto,,niveju...  Ja ,sapes pierima gandriz tulit. Vel paris reizes iesmerejos un pargaja pa visam.Zel ka tik maza tubina bija ,atri beidzas .