Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
757
BriefMessage... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
1.

#BriefMessage kampaņa

Balstoties uz Pasaules Veselības Organizācijas datiem, 35% sieviešu ir pieredzējušas vīriešu uzmākšanos uz savas ādas, šāda veida vardarbība daudzām sievietēm ir zināmas sajūtas. Tieši tāpēc 8. martā, Sieviešu dienā, mākslinieks Aleksandro Palombo deva sievietēm balsi. Sievietēm tika dota iespēja uzrakstīt savas domas un pēc tam, Palombo tās apkopoja foto galerijās. 

Feminisma vēstules uz... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
2.

Feminisma vēstules uz paketēm.

Feminisms, protams, ir temats par kuru būtu vērts parunāt, bet ir grūti piesaistīt cilvēku uzmanību uz to. Kāda sieviete no Vācijas atrisināja šo problēmu diezgan netipiskā veidā. 8. martā braucot mājup no darba sieviete pie stabiem piestiprināja paketes ar dažādiem tekstiem, īstā diena, lai pievērstu cilvēku uzmanību. Galu galā, sievietei uzradās tūkstošiem atbalstītāju un pat feminisma kritiķi nostājās vācietes pusē. 

Scaroneit pāris piemēru no... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
3.

Šeit pāris piemēru no Liora K fotostudijas bildēm, kur sievietes arī pauž savu sakāmo to uzrakstot uz sava ķermeņa. Protams, viss tika rakstīts uz kaila ķermeņa, lai liktu saprast, ka tas nav domāts tikai izmantošanai savām iegribām.

Projekts... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
4.

Projekts "Unbreakable"

21 gadu veca studente, kas studēja mākslas akadēmijās, izveidoja akciju, nofotogrāfējot sievietes, jaunietes, kas tikušas vardarbīgi izmantotas. Tās uz lapas uzrakstīja vārdus, ko viņām teikuši uzbrucēji. 

Studente savā projektā... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
5.

Studente savā projektā iekļāva arī vīriešu kārtas upurus.

Jāpiezīmē, ka projekts sākās jau 2011. gadā, kad meitenei bija tikai 19 gadi, bet līdz 2013. gadam viņa savai kampaņai bija pievērsusi lielu pūļu uzmanību.

Kembridžā studenti izveidoja... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
6.

Kembridžā studenti izveidoja kampaņu uzskaitot faktus, kāpēc feminisms ir jāciena un kāpēc tad tāds ir vajadzīgs. Visa kampaņa sākās ar vārdiem - Feminisms ir nepieciešams, jo... - un tad arī paši stundenti pauda savas domas, kāpēc tā. kampaņas globālais sprādziens notika pēc tam, kad bildes tika ievietotas sociālajā vietnē Facebook un divu nedēļu laikā saņēma miljoniem shares. Pēc tik liela atbalsta, bildes tika ievietotas arī Tumblr, kur bildes re-blogoja vairāk nekā 230 000 cilvēku. Pēc kāda laika kampaņa parādijās jau arī uz žurnālu vākiem, piemēram, Cosmopolitan.

Protams ir arī milzum daudz... Autors: Zutēns Kampaņas PRET Seksuālu Uzmākšanos Sievietēm !!!
7.

Protams, ir arī milzum daudz kampaņu, gan uz ielām, gan interneta vietnēs, kur cilvēki, kas nav tikuši vardarbīgi izmantoti atbalsta tos, kam nav paveicies. Hanna Boes uzsāka šīs kampaņas, teikdama, ka iedvesmojusies no jau minētā - Feminisms ir neieciešams, jo... ! 

8
757
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [61]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Moonwalker avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Gada Spoks 2015Medaļa Sensejs
  Moonwalker 17.04.15 12:08
 
51
4

Emmm... un ko tādā veidā viņas cenšas panākt? Viņuprāt, tie deģeneratīvie vīrieši, kas instinktu vadītu izvaroja sievietes, pēkšņi sapratīs, ka ir izdarījuši kaut ko nepareizu? 

zolo123321 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Vecīša cepure
  zolo123321 17.04.15 12:42
 
39
2

Ivarotāji ir jādauza tā lai zili melns staigātu un ir  jātupina aiz restēm tur būs paši dirsā ņemti... ar šito neko nepanaks.

Anonīms
karpovs 17.04.15 13:31
 
31
7

Feminisms ir labs līdz brīdim, kad tas sāk sieviešu tiesības likt augstāk par vīriešu un praktiski visus vīriešus automātiski padara par neliešiem, bet sievietes par viņu upuriem. Beigās tas nav vairs par vienlīdzību, bet gan par sieviešu privilēģijām.

ShockWay avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa RecidīvistsMedaļa Caca
  ShockWay 17.04.15 13:13
 
15
0

Šādā veidā tiek pievērsta vismaz neliela uzmanība šim jautājumam. Ir jācīnās pret tādiem cilvēkiem, kas savas pretīgās tieksmes dēļ liek ciest citiem. Un kas zin cik daudz cilvēku ir noklusējuši šo, jo kaunās? Tie, kas saka, ka tas ir bezjēdzīgi-bet viņi vismaz cenšas cīnīties pret to. Kā tu rīkotos, ja nākamais upuris būtu tu pats?vai arī kāds no taviem radiem, draugiem, kaimiņiem?Redziet- neviens nav pasargāts. Un dauzīšana, vai pakāršana daudz nelīdzēs. Man ir žēl to, kas ir cietuši no tik pretīgas tieksmes un man ir prieks, ka viņi cīnās pret to.  

Anonīms
Negribe 17.04.15 15:10
 
15
2
atbildot uz zmpi komentāru "Neiet runa par izvarosanu, bet vispar par sexua... "Ja tu nevari savu mantību savaldīt, redzot meitenes ķermeņa daļas atklātas, tad tā ir tava vaina, nevis meitenes. Ja meitene tiek izvarota, viņai jājūtas vainīgai, jo viņai "svārki bija par īsu", un kādā mūdzī dzivnieks pamodās??? Tas nevienam nav attaisnojums, lai nodarītu pāri otram. Protams, ir cilvēki ar reāliem psihes traucējumiem, bet sieviete/meitene nav nekāds gaļas gabals.
kurm1s avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  kurm1s 17.04.15 12:26
 
12
0

atbildot uz Moonwalker MD komentāru " Emmm... un ko tādā veidā viņas cen... " tad vispirms ir jāuzdod jautājums kā rodas tādi vīrieši. ja tādas tieksmes rodas audzināšanas dēļ, tad tādā veidā šādas kampaņas uzlabo audzināšanas sistēmu. ja tādas tieksmes ir iedzimtas un vienkārši ir jāapslēpj, tad varbūt panāks lielāku sabiedrības spiedienu, kas apslēps to. vēl jau ir visādi varianti kāpēc tas notiek, bet katrā ziņā tas pievērš uzmanību šim jautājumam

HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 19.04.15 11:21
 
9
0

Atceramies arī lūdzu to ka feminisms ir par vienlīdzīgām iespējām neatkarīgi no tava dzimuma. 

Tie cilvēki, kas uztraucās tikai par savu dzimumu NAV feministi. Tās dažas trakās sievietas, ko mēdiji izceļ visvairāk, kuras runā tikai par sieviešu problēmu novēršanu un smejas par vīriešu problēmām nav ne grama feminestes, bet gan "misandrist" (cilvēki kas ienīst vīriešus). 

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 19.04.15 12:24
 
8
0

atbildot uz Deaxi komentāru " Tikai nevajag, pēdējā lieta, kas Latvijai ir ... "

Tur jau tā sāls, ka tumblr'ā nav feminisma. Tas ir vanabī feminisms. Ja, Tavuprāt, ar to nodarbojas feminisms, tad atkārotšos - LV ir ļoti niecīga izpratne par to. Tas, ka sabiedrībā vislielākos skandālus izraisa pāris dīvainas ekshibicionistes, nenozīmē, ka tāda ir visa feminisma būtība. Tas būtu tāpat kā spriest par visiem mūziķiem, skatoties uz Nikiju Mināžu. Tāpat kā jebkurā nozarē, feminismam ir dažādi novirzieni.

Lienite99 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  Lienite99 17.04.15 14:15
 
9
1

atbildot uz legalterorist  komentāru " Tik pat labi tu vari izsalkušam lācim deguna ... " zini ar ko cilvēks atšķiras no dzīvnieka? Ar savu tieksmju savaldīšanu

El Diablo avatars
Medaļa BučiņaMedaļa BučiņaMedaļa Bučiņa
  El Diablo 19.04.15 01:35
 
8
0

atbildot uz Žļurga komentāru " Tātad ja skuķis piedzerās un pārgu... "

 

Kāds tam sakars ar visu kopējo tēmu? Ā, nu jā, jebkurā gadījumā vainīga ir sieviete (jeb upuris)... Tas nekas, ka ļoti daudzos izvarošanas gadījumos upuris nav bijis dzērumā, nav ģērbies/uzvedies izaicinoši vai kā citādi provocējis uzbrucēju. Un pat ja sieviete ir bijusi piedzērusies un/vai ģērbusies vulgāri, tas nevienam nedod nekādas tiesības pieskarties viņai. Protams, ka pastāv tādas, kuras izmanto savu dzimumu, stāvokli un seksu kā iespēju manipulēt ar vīriešiem, taču šeit ir runa par reālu seksuālu vardarbību. 

Freesia avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Freesia 18.04.15 20:05
 
8
0

Nu paklau! Kādā sakarā te var vainot apģēbu utt. Kā būtu, ja es tagad kādu uz ielas piekautu un aizstāvētos sakot, ka man nepatika viņa apģērba krāsa, jo tā man šķiet agresīva utt.?

HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 19.04.15 20:06
 
7
0

atbildot uz Harbinger of sorrow komentāru " tieši tāpēc to sauc par FEMinismu. nope. no i... " Kā var vienlīdzība būt fokusēta uz vienu pusi? Ja viens ir līdzīgs otram, tad tas otrs arī ir līdzīgs pirmajam. 

Kustības pamatos ir lai sievietes būtu atzītas politiski, ekonomiski, kulturāli, sociāli vienlīdzīgas vīriešiem, jo visu laiku viņas tika noliktas klasi zemāk, kā citas rases piemēram. Baltais vīrietis vēl joprojām atrodas piramīdas aukšgalā, un vienīgais ko īsti feministi vēlas ir izlīdzināt šo piramīdu, un tas nenozīmē padarot dzīvi vīrietim grūtāku, bet gan dot iespēju sasniegt sievietei to pašu ko var vīrietis, lai pret sievieti izturās ar cieņu, kā lielākā daļa vīrieši savā starpā. Lai piedzimstot, tavs dzimums nevarētu noteikt tavu nākotni, lai izvēle būtu tavās rokās.  

El Diablo avatars
Medaļa BučiņaMedaļa BučiņaMedaļa Bučiņa
  El Diablo 19.04.15 01:40
 
8
1

Victim blaming at its finest.

Redzot, kāda šeit, komentāros, ir kopējā attieksmes un uzskatu aina, prātā nāk tikai viens... Davaj, apzagšanas gadījumos arī vainosim apzagto, nevis zagli. Nu kā - apzagtais taču pats bija vainīgs, ka, izgāja ārā no mājas izskatā, kas ļāva citiem noprast par viņa (iespējams) labo materiālo stāvokli, atļāvās paskatīties telefonā, vai arī atvērt vaļā somu. Viņš taču izprovocēja nabaga zagli, kāpēc tagad skrien uz policiju un sūdzas?!

Principā, uz slepkavībām var attiecināt šo pašu taktiku.

Lienite99 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  Lienite99 17.04.15 14:03
 
8
1

atbildot uz zmpi  komentāru " Neiet runa par izvarosanu, bet vispa... "

nekāds ģerbšanās un uzvešanās veids NAV ataisnojums izvarošanai vai tam lai uzmāktos, tikai morāls kroplis var tā uzskatīt

HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 19.04.15 11:32
 
7
0

atbildot uz karpovs  komentāru " Feminisms ir labs līdz brīdim, kad... " Man šķiet tu nezini, kas ir feminisms. Tiklīdz kāds dod privilēģijas kādam dzimumam - tas vairs nav feminisms. Feminisms ir par vienlīdzību, un tas ka kāds nosauc sevi par feministu nenozīmē ka viņš ir feminists.

HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 19.04.15 11:29
 
4
0

atbildot uz Moonwalker MD komentāru " Emmm... un ko tādā veidā viņas cen... " Es domāju tie cilvēki mēģina pievērst izvarošanai vairāk uzmanības kā šausmīgai nelietībai, pastiprinot sabiedrībā necietību pret to. 

Neatrisinās jau problēmu vienā dienā, mēnesī vai gadā, bet desmit gados, ceļot sabiedrību, kura ciena cilvēku neatkarīgi no viņa dzimuma un apzinās cik izvarošana ir šāusmīga, mēs redzēsim lielu izvarošanas un ikdienas seksisma gadījumu samazināšanos. Vēsture rāda, ka tikai klusējot nekas nemainās. 

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 20.04.15 07:25
 
5
2

A pa manam, tad tieši mūs večus sievietes apspiež un seksuāli uzmācas. Neskaitāmas reizes sabiedriskajā transportā esmu pieķēris uz sevi vērstus  pavecāku kundzīšu neķītros skatienus. Pēc šādiem braucieniem es jūtos seksuāli izmantots. Kad es iedomājos, kādas fantāzijas risinās šo dāmīšu galvās un kāda vieta tur atvēlēta man, šermuļi skrien pār kauliem. Jūtos netīrs, izmantots un pamests. Man ir reāla psiholoģiskā trauma! Kur es varu meklēt palīdzību ....?

HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 19.04.15 21:11
 
3
0

atbildot uz Harbinger of sorrow komentāru " tu nevari staigāt apkārt un bļaustīties par... " Ja tu palasītu manus iepriekšējos komentārus redzētu, k es saku,ka tie feministi, kas smejas par vīriešu problēmām nav feministi. 

Ir grupas, kas koncentrējas par vīriešu disktrimināciju utt: http://en.wikipedia.org/wiki/Men%27s_rights_movement nevar tak viena grupa par visām problēmām cīnīties, un ja tā necīnās par kāda citu problēmu, nenozīmē, ka tā ir pret to. Tas būtu tā it kā es teiktu "man patīk sievietes" un tu teiktu, "ak tad tu ienīsti vīriešus, ja?", kā jau izskatās tu to dari. 

Un es diršu par "īstiem feministiem", jo dažiem nepietiek prāts lai saprastu to ka, to ko mediji tiem saka / rāda neatspoguļo grupu / kustību kurai viņi paši ir pasludinājuši, ka pieder.

El Diablo avatars
Medaļa BučiņaMedaļa BučiņaMedaļa Bučiņa
  El Diablo 19.04.15 21:12
 
3
0

atbildot uz Harbinger of sorrow komentāru " tu nevari staigāt apkārt un bļaustīties par... "

Kas tad bija/ir jāuzlabo otrai grupai (vīriešiem)? Kur viņi tik drausmīgi cieš un tiek diskriminēti?

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 23.04.15 14:11
 
3
0

Vajag izkauties, kas stiprāks, tam taisnība. Vienkārši, skaidri un saprotami!

« 1  2  3  4 »