Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
155

Šorīt Delfos lasīju jaunā Krievijas vēstnieka pārdomas par „ģeopolitiku”
(kā viņiem pašiem patīk apzīmēt starptautiskās attiecības…. Parasts rakstiņš, bet man likās interesants, jo neatceros ka iepriekš tas jaunais vēstnieks būtu paspējis ko teikt…..

1) "Mēs nevienam neuzbāžamies ar savām receptēm, nevienu necenšamies izārstēt un teikt, kā ir jādzīvo”.

Tiešām? Lūk kas ir diplomātija…. Man liekas ka pat Briseles stingrākās prasības nav tik uzbāzīgas un pamācošas kā jebkurš krievijas politiķis… Tad viņi mums saka kas jādara, tad saka, ko nedrīkstam darīt, pa vidu vēl pamāca kādas dienas nedrīkst atzīmet un kādus svētkus vajag svinēt….

2)”Vēstnieks arī vairākkārt norādīja uz, viņaprāt, neskaidrajām ES vērtībām, lūdzot viņam tās izskaidrot un sakot, ka demonstrāciju izklīdināšana Krievijā nav vērtību pārkāpums, jo tādā gadījumā arī pat Eiropa pārkāpjot konkrētas vērtības, izgaiņājot protestus savās valstīs.”

Šitais bija izteikti PSRS un Ķīnai pagājušā gadsimtā… tām šķita ka pietiek nosaukt procesus līdzīgos nosaukumos, lai tos uzskatītu par pilnīgi vienādiem….. ja tu pasaki, ka tavā valstī tiek ievērotas cilvēktiesības, tātad tiek … bet patiesība ir tā, ka tie paši pieminētie protesti mēdz būt atšķirīgi (vardarbīgi un nevardarbīgi) un nav pamata izklīdināt nevardarbīgus protestus. Tāpat arī izklīdināt var dažādi.. var aizsūtīt mājās (kaut vai pielietojot fizisku spēku) un var arī ielikt cietumā….

Pasmejoties par šo krievu – ķīniešu diplomātijas paņēmienu varu piedāvāt šādu salīdzinājumu – Tas, ka Tu savu auto nosauc par bruņumašīnu, vēl nenozīmē, ka tā ir ložu droša, tāpat tas nenozīmē to, ka vienīgais efektīvais paņēmiens kā ceļu policijai apturēt šādu auto ir prettanku mīnas un prettanku artilērija ar kumulatīvajiem lādiņiem.

3)”jo iepriekš Krievijai ticis solīts, ka alianse uz austrumiem vairs nepaplašināsies”.. lai nu kurš muti vaļā būtu vēris un par solījumiem runājis

4) Un nobeigumā pats labākais… jau aizmirsies pirmo punkt (ka krievi it kā nemācot citus dzīvot) "Es esmu novērotājs un analītiķis, bet neesmu tas, kuram šeit ir jāved investīcijas. Ja jums ir tik labi, ka nevajag daudzu miljonu no "Nord Stream 2" projekta... ir arī citu valstu ostas, kur tās caurules stāvēs, un cik labi ir tas, ka projekts būs bez jums, es nezinu, tā ir jūsu darīšana,"

Vai pastāv šaubas ko viņa izpratnē nozīmē – vienlīdzīgi partneri? Nē …. Viņa izpratnē vienlīdzīgi partneri ir ES un RUS vai NATO un RUS, nevis LAT un RUS…. Līdz ar to pilnīgi sapratoams, ka jebkura sadarbība ar RUS nozīmē pilnīgu pakļaušanos RUS diktātam, jo neesam taču vienā plauktiņā

Tad nu secinājums – kā jau bija gaidāms – šis vēstnieks pilnīgi neko nepanāks attiecību uzlabošanā, kas laikam bija iemesls, kāpēc šo šeit atsūtīja….

foto no dižās Gūgles Autors: Riebekliitis Jaunais pamācītājs no kaimiņu sādžas
1.

foto no dižās Gūgles...

2
155
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 11.06.17 10:10
6
1

Atšķirība ir tāda, ka tas, ko runā Krievijas vēstnieks, mums nav saistošs (tipa, lai runā, ko grib). Ar Briseli ir savādāk - ko Brisele saka, tas jāpilda.

drumsibumsi avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Recidīvists
  drumsibumsi 12.06.17 00:36  
4
0
Vienlīdzība krievu politiķu un bieži vien arī parasto krievu izpratnē ir tad, ja latvietis kurpes laiza krievam. Cik reižu novērots.
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 11.06.17 11:51
4
0

atbildot uz SAMSS komentāru " sankcijas tik krieviem nak par labu attista v... " aha.. govju ganampulku var dubultot.. gada laikā, tāpat graudus var sākt ražot 3 reizes vairāk.. Tas viss ir blefss.. krievijā ir reālas problēmas nopirkt kvalitatīvu sieru, ja Maskavā un lielās pilsētas tas vel ir iespējams (kontrabanda), tad ārpus tām tas ir pilnīgi neiespējami..  jo ir lietas kuras var uzsākt ražot ātri, un lietas kuru ražošnas attīstībai vajag laiku.. Viena no laikietilpīgākajām ražošnas nozarēm ir lauksaimniecība.. Teiksim abolu ražu iegūsi labi ja tikai pēc pieciem gadiem, pie tam ar nosacijumu ka būs jau stādi, un gatava infrastruktūra..  tāpat govju ganāmpulku gada laikā nedubūltosi, ja vien vispār nepārtrauksi piena un gaķas ieguvi... Tikai daži procenti aiziet ganāmpūlka papildināšanai, normāli  ganāmpulku papildina un atjauno no fermām kas uz to specializējās, bet tās arī sākumā jaizveido, un to neizdarīsi uzreiz.. Tā kā, par to ražošnas atjaunošnu - tas ir kārtējais blefs.. Pārtika jau itkā viņiem netrūkst, tikai zaudē kvalitāti ( krievija NEKAD pati nav sevi varējusi pabarot, un nevar arī tagad)..  

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 11.06.17 11:33  
4
0
Es arī var sabrukt,bet man ir svarīgāks ļaunuma federācijas krievijas sabrukums!!!Krievi izmirst ik gadu pa diviem miljoniem!!!Kā viņi noturēs visas okupētās teritorijas??!Skaidrs,ka sabrukums ir neizbēgams!!!Sibīrija drīz kļūs par neatkarīgu valsti un paliks par Āzijas Kanādu.Protams pārējās krievu apspiestās tautas arī sacelsies pret saviem utainajiem saimniekiem!!!Tu domā ka tatāri,jakuti,dagestāņi un pārējiem negrib neatkarību???Skaidrs,ka utaino impērijai dienas ir skaitītas,jo asiņainais Putins nav mūžīgs!!!
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 11.06.17 09:49  
6
3
Jā,vatņikus ar prātu nesaprast!!!Bet labā ziņa ir tā,ka ļaunuma federācija krievija tuvāko 10 gadu laikā sabruks kā Dienvidslāvija pa nacionālajām republikām!!!Bet bandītiem jau patīk mācīt citus!!!
Riebekliitis avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Riebekliitis 11.06.17 12:28
2
0

atbildot uz hugo komentāru " dienvidsla'vija tika iznīcināta .un tev pat j... " Draudziņ, veinīgais kuru žults no iekšpuses ēd esi tu pats.. Es baudu saulainu dienu un ierēcu par to, ka krievu vštniks  (kā tu viņu dēvē, tas laikam tāpēc kā vārdi Vešnakovs un vēstnieks tavā apziņā sakausēti kopā) pamanās vienlaicīgi dot "padomus" un vienlaicīgi apgalvot ka nemāca citus dzīvot   

Bet tev uzreiz sāpe, ka kādam vēl humors patīk un prāta pietiek, lai to pamanītu, kamēr tev pašam tikai žults.......  

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 12.06.17 19:19
1
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Jā,vatņikus ar prātu nesaprast!!!Bet la... "

Tik pat daudz arī ES var sabrukt.   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 11.06.17 19:18
1
0

atbildot uz SAMSS komentāru " a cik lidz 5 gadiem atlicis logiski ka viss u... "

nav ja starpība 5 vai 50.. krievi to nespēja izdarīt pat 100 gadu laikā, kāpēc tad domā ka varēs to izdarīt 5 gados?

 jā jā 100 gados 1917-2017 rudenī būs simts gadi kopš sarkanie pie varas... Un pārtiku kā pirka no ārvalstīm tā pērk joprojām...  velreiz atkārtošos krievija pati sevi pabarot nevar.. ja visas valstis pārstātu krievijai piegādāt pārtiku, tajā gada laikā iestātos bads.. ..  jo pašā krievijā lauksamniecība ir nenopietna attiecībā uz cilvēku skaitu..

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 11.06.17 12:04  
1
0
No šitā jaunā vēstnieka mežonīgs voblu un alkahola smārds nāk ārā!!!Gribētu no šitā ūsainā vatenieka,kādreiz dzirdēt vārdus,kā krievija taisās Latvijai maksāt kompensācijas par okupācijas laikā pastrādāto postu!!!Varēja vismaz tiem cilvēkiem,kurus krievi deportēja uz Sibīriju samaksāt kādu sāpju naudu!!!
SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Recidīvists
  SAMSS 11.06.17 19:37
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru "nav ja starpība 5 vai 50.. krievi to nespēja iz... " lai ta butu

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Recidīvists
  SAMSS 11.06.17 19:13
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " aha.. govju ganampulku var dubultot.. gada la... " a cik lidz 5 gadiem atlicis logiski ka viss uz reizi nevar izdarit

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.06.17 11:24
0
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Jā,vatņikus ar prātu nesaprast!!!Bet la... " 10 gadu laikā? Apšaubāmi... 50 gadu laikā varbūt, bet 10 gadu laikā nepavisam ne. 

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Fēlikss Edmunda dēls 11.06.17 11:09
0
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Jā,vatņikus ar prātu nesaprast!!!Bet la... " kas tev liek domāt ka viņi sabruks un nevis ES?

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Recidīvists
  SAMSS 11.06.17 10:25
0
1

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Jā,vatņikus ar prātu nesaprast!!!Bet la... " sankcijas tik krieviem nak par labu attista vinu razosanu