Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
149

Vai tu kādreiz esi aizdomājies par to, kāds ir tavu attiecību tips? Protams, ka visi mēs esam kaut nedaudz saskārušies ar attiecībām, mīlestību un tā visa gan labajām, gan ēnas pusēm. Lai turpmāk nepieļautu vecās kļūdas, neslikta doma ir saprast, kāda tipa attiecībās tu esi/biji iesaistīts. Kad to sapratīsi, tas var palīdzēt atvieglot lēmumus, kas saistīti ar tavu mīlas dzīvi. Neko ilgi negaidot, ķeršos pie šo 5 tipu apraksta.

P.s. Kā jebkurā lietā ir iespējams, ka tavas attiecības neatbilst nevienam no tipiem vai atbilst vairākiem. Šīs ir tikai "vadlīnijas" nevis strikts nodalījums.

nbsp1 KlintsKlints ir viens... Autors: Latvian Revenger Izrādās, ka ir tikai 5 attiecību tipi, kurš no tiem atbilst tavām attiecībām?
1.

 

1. Klints

Klints ir viens no vislabākajiem attiecību tipiem. Ja tu atrodi savu klinti, tu esi atradis, kādu kas tev liks justies komfortabli un izvedīs gaismā tavas labākās īpašības. Klints var palīdzēt aizmirst negatīvo no pagātnes pieredzes. Šāda persona ir uzticama un var palīdzēt tev veikt svarīgus lēmumus, domājot tieši par tavām interesēm. Klints tipa attiecības reprezentē vislaimīgākās ilgtermiņa attiecības. Ja tu esi nopietnās attiecībās un kaut kā negribi saistīt savu otro pusi ar klinti, varbūt tev derēs, kāds no citiem tipiem.

 

2. Pauze no realitātes

Pauze no realitātes ir viens no visjautrākajiem, bet sāpīgākajiem attiecību tipiem. Šādas attiecības bieži ļoti iet pie sirds tiem, kuri šķīrušies pēc citām ilgtermiņa attiecībām. Vismaz viena no šajās attiecībās iesaistītajām personām vēlēsies pauzi no realitātes un nopietnās ikdienas dzīves, un vēlas baudīt prieku un laimi ar kādu. Pauzes no realitātes attiecību tipa cilvēki bieži ir raksturīgas arī cilvēkiem ar stresa pilnu dzīvesveidu. Piemēram, tiem, kas daudz strādā. Šāda persona vēlās pāris reizes nedēļā nolais tvaiku, bet viņam nav laika vai vēlmes lielai sevis atdošanai. Šīs attiecības kļūst sāpīgas tad, kad abi iesaistītie sāk justies dažādi. Kad viens no iesaistītajiem cilvēkiem pret otru sāk attīstīt nopietnākas jūtas, viņi sāk ciest. Šāda tipa attiecībās ir svarīgi ziņot otram par to, ko tu jūti un vēlies, tā, lai viens no jums nesanāk šis viens, kas gribēja ko nopietnu un otrs, kurš gribēja tikai pauzi no realitātes.

 

3. Partneris Trofeja

Tu noteikti esi dzirdējis kaut ko līdzīgu vārdiem "trofeju sieva" vai "trofeju meitene". Šāds termins azpīmē sievu vai draudzeni, kas ir vizuāli ļoti pievilcīga un savam vīram būtībā ir statusa simbols. Šāda tipa attiecības ir saistītas ar to nesošajiem labumiem, un šie labumi iet abos virzienos. Arī puisis var būt trofeja attiecībās, tikpat viegli kā meitene, un viņu attiecībām nav obligāti jābūt laulībai. Bieži šāda tipa attiecībās viens no partneriem sociāli tiek izmantots kā "pastarītis", lai arī viņiem ir cita tipa priekšrocības, piemēram, nauda, ietekme. Parasti otrā persona attiecībās ir ļoti izskatīga vai tai pieder citas kvalitātes, kas viegli iespaido apkārtējos. Šī tipa attiecības būs stipras tik ilgi, cik ilgi abiem iesaistītajiem patiks viņu izveidotā dinamika.

 

4. Projekts

Projekts ir viens no vispilnīgākajiem attiecību tipiem, tad ja tas izdodās. Projekta attiecībās viena no personām jūt spēcīgu vēlmi palīdzēt otrai personai piepildīt kādu tās mērķi. Viņi jūtās tā it kā viņi atvērtu acis savai otrajai pusītei. Dažos gadījumos šādās attiecībās iesaistītie pat jūtās tā, it kā tas būtu viņu dzīves mērķis palīdzēt viņu partnerim. Reizēm reliģiozi cilvēki uzskata, ka tas ir viņu pienākums pārliecināt savu otro pusīti par pievienošanos viņu reliģijai, tad ja iepazīstoties otrā pusīte tic citai religijai vai netic nekam. Projekta tipa attiecības sevī ietver arī tos, kuri velta ļoti daudz laika un enerģijas, lai palīdzētu savam partnerim ar karjeru. Šī tipa mīnuss ir tāds, ka šāda tipa attiecības var kļūt ļoti grūtas un ne viss tajās notiek vienlīdzīgi. ir viegli apjukt, ja sāc justies tā, it kā atdod visu savu laiku kādam citam. Tajā pat laikā šīs attiecības parasti būs ilgstošas, jo projekts nekad nav pilnībā pabeigts. "Projekta menedžeris" vienmēr jūt to, ka ir vieta uzlabojumiem un izbauda iespēju palīdzēt. Pat tad, kad šādas attiecības noslēgsies, persona, kura izbauda projektu veidošanu arī nākamajās attiecībās meklēs ko līdzīgu.

 

5. Mežonīgais eksperiments

Šīs, iespējams, ir visjautrākais, taču arī visīsākais attiecību tips, salīdzinot ar pārējiem. Dažreiz šāda tipa attiecības noris jaunākā vecumā, kad vienkārši vēlies darīt ko traku. Citkārt šādas attiecības nākas pieredzēt pusmūža krīzes laikā. Dažkārt šādas attiecības var iesaistīt sevī pilnīgi dažādus cilvēkus vai pat eksperimentēšanu ar dzimumiem. Teiksim tā - vienā teikumā izskaidrojot, mežonīgo eksperimentu - tu sāc veidot attiecības ar cilvēkiem, kas parasti nebūtu "tava tējas tase" - ja parasti tev patīk sportiskie, šoreiz veidosi attiecības ar resnīti. Tev vienmēr ir patikuši mierīgi, lēnīgie, visu apdomājošie? Mežonīgā eksperimenta attiecībās tu saiesi kopā ar kādu impulsīvo, kurš dzīvo tikai šodienai.

Attēls no: pixabay.com
1
149
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 20.03.19 00:32
2
0

Kā būtu ar attiecību tipu "Fatamorgāna"? Respektīvi, kādam liekas ka tev ir(vajadzētu būt) attiecībām, bet tev tādu nav?

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 20.03.19 01:00
2
0

Kaut kas starp klinti un projektu

 

Santha Ley avatars
Medaļa MērisMedaļa Facebook čomsMedaļa Visskaistākajai sievietei
  Santha Ley 21.03.19 00:07
1
0

3.   

Naete avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Neglītais džemperis
  Naete 20.03.19 11:04  
0
0
Trofeja! Viennoziimiigi!