Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
207

Sveiciens! Zinu, ka tēma no sērijas "Nedzirdēti, interesanti fakti" ir nedaudz pieēdusies (varbūt). Tomēr bradājot pa internetu periodiski atrodu (kā man liekas) interesantus atgadījumus, "faktus" vai kādas tradīcijas un tamlīdzīgas lietas. Apgalvot, ka tie ir nedzirdēti vai nelasīti es nevaru, bet šāds formāts personīgi man patīk (pašam lasīt). Tas ir ļoti viegli un ātri lasāms, tajā nevajag īpaši iedziļināties un vienmēr var atrast ko jaunu priekš sevis. Pabrīnīties vai nošokēties, aizdomāties vai pat pasmieties. To var labi izmantot brīžos kad ir pāris brīvas minūtes! Ceru, ka šis raksts būs viens no tiem!

quotČārlijs Čaplins reiz... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
1.

"Čārlijs Čaplins reiz piedalījās konkursā "Čārlija Čaplina dubultnieki" un ieguva tajā trešo vietu". Šī ir frāze no 2006. gada filmas "Lucky Number Slevin". Iespējams daudzi domā, ka tas ir joks, bet tā ir patiesība. Īstenībā notika vēl ļaunāk. Pēc 1915. gada filmas "The Tramp" ar Čaplina piedalīšanos, kura guva vērā ņemamus panākumus tika izsludināts konkurss. Tika meklēti Čārlija dubultienieki, vizuāli līdzīgi cilvēki, kopētāji (cik saprotu tad līdzīgi tieši varonim grimā). Joka pēc zem sveša vārda tajā nolēma piedalīties pats Čārlijs, bet rezultātā neieguva tur trešo vietu... viņš netika pat līdz finalām. Grūti iedomāties, kāda ir sajūta, kad tev pasaka, ka kaut kāds kreisais čālis ir līdzīgāks tev nekā tu pats.

Kad Princis Čārlzs mācījās... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
2.

Kad Princis Čārlzs mācījās Kembridžas universitātē, kā jau pienākas Princim, viņam klāt vienmēr bija viņa miesassargs. Viņš apmeklēja pilnīgi visas lekcijas un seminārus kopā ar viņu. Mācību beigās pasniedzēji nolēma, ka būtu taisnīgi ļaut nokārtot eksāmenu arī pašam miesasargam. Galu galā Prinča miesasargs eksāmenā ieguva vairāk balles nekā pats Čārlzs un pelnīti saņēma Universitātes diplomu.

Noteikti esat kaut reizi... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
3.

Noteikti esat kaut reizi pielietojuši šādu "pūšamo baloniņu" pret odiem. Tas ir repelents. Līdz šim es biju pārliecināts, ka šis baloniņš aizbiedē odus. Viņiem kļūst nepatīkami atrasties manā tuvumā un es kļūstu viņiem pretīgs. Īstenībā tas dara ko citu. Šī viela bloķē odiem receptoru, kurš atbild par upura sajušanu. Odiem nepaliek slikti no manis, viņi vienkārši zaudē ožu uz barību un nevar saprast kur tā atrodas.

Pilnīgi visi ASV prezidenti... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
4.

Pilnīgi visi ASV prezidenti nesāja brilles. Ņemot vērā faktu, ka ASV prezidentu, mūsdienās, nobildēt "paparaci" stilā ir neiespējami, to ir ļoti viegli noslēpt. Lai gan nezinu kapēc tas būtu jāslēpj. Visi prezidenti (kā minimums savos kabinetos lasa ar brillēm), bet publikā rādās bez tām. Tajā skaitā bija arī Baraks Obama.

The Fulani Sharo Tradition... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
5.

The Fulani Sharo Tradition. Iespējams kāds ir dzirdējis par kāzu tradīciju par sievas nolaupīšanu-izpirkšanu. Tā ir salīdzinoši nevainīga nodarbe. Āfrikā (konkrēti Nigērijā) ir savas tradīcijas. Lai pierādītu, ka esi īsts vīrietis tev ir jāiziet tests... Tas ir vienkāršs: tu stāvi un tevi sit ar pātagu. Doma ir tāda, ka nedrīksti izrādīt sāpes. Domāju, ka pati ietekmēšānas metode nav tik būtiska. Tādā veidā pārbauda tavu spēku (acīmredzot spēku noturēties un neiesist pretī ), izturību, disciplīnu. Visas piekaušanas notiek publiski, kā tad bez tā... Ja tests nav iziets, tad tu tiec noņemts no cīņas par šo līgavu. Paskatoties uz vīrieti bildē, precīzāk uz viņa muguru, var nojaust, ka tās viņam nav pirmās kāzas vai mēģinājums apprecēties. Spriežot pēc vēziena virziena, seja viņam nav labāka.

Iespējams esat... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
6.

Iespējams esat ievērojuši, ka ASV ugunsdzēsēju bāzēs ir šādas spirālveida kāpnes. Augšā jākāpj, lejā var slīdēt lai netērētu laiku. Īstais iemesls, kāpec vispār šādas kāpnes tika veidotas ir saistīts ar tiem laikiem, kad ugunsdzēsēji strādāja ar zirgiem un ar to palīdzību nogādāja smagumus uz citiem stāviem. Protams kāpnes bija platākas nekā attēla, bet pa šīm kapnēm nestaigā zirgi. Lieta tāda: kā zināms, daudziem lieliem lopiem ir "problēmas ar kāpnēm"... cik man zināms, tads govs spēj tikai uzkāpt pa kāpnēm, bet nespēj no tām nokāpt. Zirgam arī līdzīga neraža. Zirgs spēj uzkāpt tikai pa šādām spirālveida kāpnēm. Diemžēl es nezinu vai tas ir fizioloģisko vai psiholoģisko problēmu dēļ.

Ja esi kritis uz Mongolietēm... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
7.

Ja esi kritis uz Mongolietēm tad nāksies pabrīdināt par to, ka nekādu kaislīgo pirmo kāzu nakti Tev nesagaidīt. Tā vietā būs "3 diennakšu likums". Tieši tik ilgi ir jāgaida pēc kazām lai baudītu intīmo tuvību Mongolijā. Tādā veidā tiek piemānīti un aizdzīti ļaunie gari. Ļaunie gari saprot, ka līgava nav nekāda nešķīsta grēciniece un pēc trīs dienām dodas prom...

Strīdīgi bet tomēr Vidējais... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
8.

Strīdīgi, bet tomēr. Vidējais cilvēka garums par pēdējiem 100 gadiem ir mainījies par vairāk nekā 10 centimetriem. Normālais augums 100 gadus atpakaļ bija 165cm (vidējais pasaulē). Šobrīd pie 177cm. Tas ir saistīts ar to, ka ir uzlabojusies medicīna, barība, higiēna. Kopumā tas ir saistīts ar progresu daudzās jomās. Interesanti ir tas, ka līdz otrajam pasaules karam visstraujāk augšanā progresēja ASV un ap otrā pasaules kara laiku tā bija garākā nācija (vidēji 176cm). Nezināmu iemeslu dēļ tā tik pat strauji tā beidza "augt" un joprojām atrodas šajā atzīmē. Šī teorija ir strīdīga, jo daudzās valstīs, īpaši jau ASV dzīvo daudzu tautību pārstāvji.

Stāsts par diviem... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
9.

Stāsts par diviem blēžiem-neveiksminiekiem. Divi vīri, bija nolēmuši iegūt naudu negodīgā ceļā. Viņi nolēma pārdot gleznu, kuru pasniedza kā Fransisko Goja meistardarbu, taču patiesība tā bija cita mākslinieka zīmēta kopija, kura protams nebija nekā īpaša vērta. Uz šo feiku viņiem uzradās bagāts klients "Ārabu šeihs", kurš kā jau pienākas tāda statusa cilvēkiem, darbojās caur starpnieku. Cena ko pieprasīja par gleznu sākotneji bija 4 miljoni Šveices franku (aptuveni 4 miljoni $), bet tomēr izdevās vienoties par 1,7 miljoniem. Starpnieks pieprasīja lielu komisiju - 300 000$, bet kad runa ir par tādu naudu, tas neliekas aizdomīgi. Krāpniekiem izdevās atrast aizdevēju šai summai uz to brīdi kamēr viņi nesaņems naudu par gleznu. Darījums notika. Viņiem izdevās pārdot viltoto gleznu un saņemt naudu. Problēma bijā tajā, ka arī nauda bija viltota. Viņi to uzzināja tikai tad, kad mēģināja novietot šo summu kādā no Ženēvas bankām. "Nelaimīgais, apkrāptais" pircējs nozuda ar visu "komisiju" un tā arī netika atraksts.

Gandrīz neviens nebaidās no... Autors: Flix Interesanti fakti un atgadījumi.
10.

Gandrīz neviens nebaidās no zirnekļiem un gandrīz visi ir dzirdējuši par Cūciņu Pepu. Kādā no sērijām ir stāstīts par ko, ka nav jābaidās no zirnekļiem... no tiem kuri rāpo mājas un neko ļaunu nedara. Taču Austrālijā situācija ir savādāka. Viņiem mitinās ļoti indīgas un bīstamas zirnekļu sugas, no kurām ir jābēg pēc iespējas tālāk. Bērnu vecāki sāka rakstīt sūdzības vienu pēc otras un kā rezultātā šī sērija tika banota. Iemesls tam ir bērnu dezinformācija.

0
207
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 11.10.18 16:22  
7
0
atbildot uz eMMe komentāru " Jā, piekrītu. Man patika par Čaplinu un Stīvu... "Un par princi Čārlzu..
Flix avatars
Medaļa DeputātsMedaļa BestsellersMedaļa Uberziņa
  Flix 11.10.18 16:45
7
0

atbildot uz Minka Mika komentāru "Un par princi Čārlzu.. "

Jāatzīst, ka droši vien Čārlza miesassargs jau bija labi izglītots līdz tam, bet tāpat bez papildus mācīšanās grūti veiksmīgi nokārtot eksāmenu tādā Universitātē. Klausoties vien... 

Flix avatars
Medaļa DeputātsMedaļa BestsellersMedaļa Uberziņa
  Flix 11.10.18 15:17
6
0

atbildot uz Minka Mika komentāru " Interesanti! Par Čārliju Čaplinu tomēr ... "

Jā, piekrītu. Man patika par Čaplinu un Stīvu.  

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 11.10.18 15:09  
5
0
Interesanti! Par Čārliju Čaplinu tomēr vislabākais stāsts, manuprāt! ;D
cherihe avatars
Medaļa BotsMedaļa RecidīvistsMedaļa Burvju klana biedrs
  cherihe 12.10.18 21:12
0
0

Ljoti interesanti bija lasiit. Paldies.

 

saulite3556 avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  saulite3556 14.10.18 10:22  
0
0
14. Tik tiešām par suda gleznu tādu naudu atdod... Ble labdarībai ziedo labak