Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
81

Sveiki, Spocēni. Ar šodienu uzsākšu nelielu rakstu sēriju par godu Latvijas Simtgadei. Daudzi runā (cits patiesāk, cits nepatiesāk) cik Latvijā ir slikti, cik mums slikta valsts un viss pārējais. Bet tuvojoties svētkiem, derētu vairak domāt par labo. Godīgi sakot, vienmēr vajag domāt par labo un izcelt tieši labo nevis tikai slikto. Katrā rakstā no manis būs 1 iemesls par tematiku "Kāpēc Latvijā nav nemaz tik slikti"

Pirmais raksts būs par tēmu par ko daudzi neaizdomājās - par to, ka pie mums nevar būt postošas, dabiskā veidā radušās katastrofas.

Latvietim nekad nebūs labi. Daudzi dzirdējuši šo teicienu, jo ziemā par auksti un par sniegainu, pavasarī par drēgnu, vasarā par karstu un rudenī par slapju. Nekad nav labi. Raudam, ka gribam tādu pat siltumu, kā Okeāniskās salās vai kaifīgu ziemu kā ziemeļvalstīs, bet reti aizdomājamies, ka tam būtu mīnusi, kas mūsu Latvijai par laimi nedraud. Latvija atrodās teritorijā, kurā nopietnas zemestrīces, vulkāna izvirdumi vai taifūni/tropiskās vētras ir atrodami tikai nakts murgos un tv un datora ekrānos. Šīs katastrofas katru gadu pasaulē nodara miljardiem dolāru/eiro/mārciņu - sauciet, kuru valūtu gribat lielus zaudējumus, iet bojā cilvēki. Latvijai nekas tāds nedraud. Jā, pie mums mēdz uzpūst stiprāks vējš (rekords ir 45 metri sekundē, bet tas ir brāzmās (162 km/h), jā pie mums 100 gadu laikā ir bijušas pāris 2-3 baļļu stipras zemestrīces, bet nekas nopietns nav noticis. Ja pēc Latvijas vētrām, kas salīdzinot ar tropiskajām vētrām ir bērna šļupsti (vismaz lielākā daļa) mums jau ir nopietnas problēmas - sagāzti koki, elektro apgādes zudumi vairākos tūkstošos mājsaimniecību, tad kas notiktu, ja pie mums iepūstu, kāda spēcīgāka vētra jeb hurricane. Salīdzinājumam, Asv, šobrīd satraucās par viesuļvētru Florenss, kuras maksimālais stabilais ātrums ir 209 kilometri stundā (brāzmu ātrums un sānu vēji var būt vēl līdz 30% augstāki) un tās diametrs ir 800 kilometri. Savukārt, Taivānu šobrīd apdraud Manghurts, kuras stabilā vēja maksimālais ātrums ir 259 km/h un diametrs 900 kilometri. Zemestrīces Japānā nodarījušas tik lielus postījumus, ka Saporo, atteiksies no kandidēšanas uz 2026. gada olimpiādi un domāju daudzi labi atcerās vulkāna izvirdumu sekas pirms dažiem gadiem netālajā Islandē.

Pats labākais, pie patreizejiem apstākļiem, pat ar visas globālās sasilšanas klātbūtni, nākotnē Latvijai draud tikai 1 no šīm problēmām - viesuļvētras. Kāpēc tikai tās? Varam teikt paldies, mūsu ģeogrāfiskajam izvietojumam. Mēs esam tālu no plātņu robežām, kas līdz minimumam samazina iespēju, ka dabiskā veidā varētu rasties zemestrīces vai vulkāna izvirdumi. Savukārt, viesuļvētras pie mums ir iespējamas ar piebildi - globālajai sasilšanai ļoti jāpacenšās, jo, lai izveidotos viesuļvētra tādā izpratnē, kā to saprot pasaulē, jūras/okeāna ūdenim ir jābūt vismaz 26 grādus pēc Celsija siltam. Un tam tādam ir jābūt ilgstoši nevis 1-2 dienas.

Tas ir tikai viens no iemesliem kāpēc dzīvot Latvijā nav nemaz tik slikti. Novērtēsim to, kas mums ir, jo tikai cienot paši sevi, varam uzlabot vidi ap sevi. Ja, mēs vēlamies, lai Latvija, kādreiz atgrieztos bagātu un cienītu valstu vidū, ir jāsāk ar to, ka jānovērtē tas, kas mums ir un jāmēģina attīstīt to nevis jāskrien pakaļ citiem.

Florensa un Manghurta... Autors: Latvian Revenger Iemesli, kāpēc Latvijā nav nemaz tik slikti #1
1.

Florensa un Manghurta termo  satelītattēli

 Autors: Latvian Revenger Iemesli, kāpēc Latvijā nav nemaz tik slikti #1
2.
0
81

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [13]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kaspars776 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājsMedaļa Maģistrs
  kaspars776 14.09.18 12:04
 
5
0

atbildot uz CrazyManiaks komentāru " Par izglītību es gan tā neteiktu.  &nbs... "

Par Latvijas? Reizēm, lai saprastu kas ir kas, der redzēt kā ir citur

spoku dienas doma

kaspars776 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājsMedaļa Maģistrs
  kaspars776 14.09.18 00:26  
 
5
0
Jā, tas ir pluss. Vēl varu pateikt ka medicīna, izglītība un internets Latvijā ir augstā līmenī. Es dzīvoju okeāniskajā Tenerifes salā. Te nav odu, nav vētras, ir izcils klimats. Dienvidos 16-30 grādi visu cauru gadu ieskaitot naktis. Ūdens visu cauru gadu 19-23 grādi. Lietus līst tikai dažas dienas nosacïtajā ziemā. Alkohols un cigaretes ir 2x lētākas kā LV. Alga 800€ minimālā. Pensija 700€ minimālā. Cilvēki daudz smaidīgāki un draudzīgāki. Bet medicīna un izglītība un internets gan sūkā. Jāiet poe privātajiem krievu dakteriem. Tiesa gan, viss attīstās. Spriediet paši kur labāk.
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 18.09.18 14:08
 
4
0

Es esmu latvietis un man vienmēr ir labi. Nekad neesmu domājis, ka Latvijā ir slikti. Vispār nesaprotu un negribu saprast to čīkstuļu baru, kas nevar saprast elementāru lietu - nekur nav viss perfekti. Nu, ir virkne nejēdzību, kas izriet no šķības politikas, nu, un? Pakustiniet mozgas un izdomājiet kā apiet, lai tās jūs neskar nevis raudat kā skuķi. Memļaku bars, nekas vairāk.

kaspars776 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājsMedaļa Maģistrs
  kaspars776 14.09.18 00:35  
 
3
0
Vēl varu piebilst, ka ir vulkāns, gandrīz 4000 metrus augsts, bet viņš nav darbojies jau vairāk kā 100 gadus, tā ka diez vai rada kādus reālys draudus. Toties fantastiskus dabas skatus gan
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 18.09.18 14:12
 
2
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Labāk pasaki, kā tur nokļuvi!!! Izklausās ļo... "

Man, piemēram, nekas no viņa teiktā neuzrunāja. Mūžīgu vasaru negribu. Lai vai man ļoti patīk silts laiks, pie visa pierod un viss apnīk. Esmu secinājis, ka gadalaiku maiņas ir stipri lielāka vērtība par mūžīgu vasaru. Pie tam dienvidos ātri paliek tumšs, man labāk patīk mūsu vasaru gaišie vakari.

Roterdama avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Sviestmaize
  Roterdama 14.09.18 22:10
 
2
0

Es, par laimi, neesmu tā, kura saka, ka viss ir slikti. Es ļoti novērtēju to, ka šeit nav nevienas no rakstā minētajām dabas katastrofām.

kaspars776 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājsMedaļa Maģistrs
  kaspars776 17.09.18 00:29
 
0
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Labāk pasaki, kā tur nokļuvi!!! Izklausās ļo... "

2x biju kā tūrists, ļoti viss iepatikās. Tad jau radās doma, ka kādreiz varētu pamēģināt ko jaunu dzīvē. Tā kā bija iespēja drusku pelnīt arī uz salas, tad plānu realizējām dzīvē. Tiesa gan, īre te nav maza.. kaut gan neteiktu ka Rīgā tā ir mazāka tagad... Protams viss atkarīgs no rajoniem.

Vinnīts avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Doktorants
  Vinnīts 15.09.18 21:03
 
0
0

atbildot uz kaspars776 komentāru " Jā, tas ir pluss. Vēl varu pateikt ka m... "

Labāk pasaki, kā tur nokļuvi!!! Izklausās ļoti feini 

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 14.09.18 21:06
 
0
0

atbildot uz Edzhz komentāru " Jā, varam teikt ka Latvija atrodas labā... "

Tu pats atbildēji uz šo jautājumu - mēs viņus ievēlam. Tātad mums ir jāsāk ar to, ka jāizvērtē tos ko ievēlam un ja mums tiek piedāvāti tikai "zagļi un pašlabuma meklētāji" tad vai nu jāklusē par to, ka kaut kas nepatīk, vai jāiet pašam politikā vai arī jāizdara viss perfekti vismaz katra paša mazajā zemes pleķītī.

Anonīms
Edzhz 14.09.18 13:42  
 
0
0
Jā, varam teikt ka Latvija atrodas labā ģeogrāfiskā vietā. Mums ir meži, svaigs gaiss. Bet ir viens bet. Mūsu pašu ievēlētie augstāk stāvošie ir tā sadirsuši valsi. Arī mes, un es neesmu bez vainas. Es čīkstu ka ir slikti, bet ne sūda nedaru. Bet vai valstij nebūtu pirmajai kautko iesākt? Lai mēs skatītu piemēru no valsts. Un sāktu darīt. Piedod bet es sekoju savam saimniekam - valsts galvām. Un ja viņi neko negrib darīt. Pasaki 1 iemeslu lai man tas būtu jādara.
CrazyManiaks avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  CrazyManiaks 14.09.18 11:14
 
0
0

atbildot uz kaspars776 komentāru " Jā, tas ir pluss. Vēl varu pateikt ka m... "

Par izglītību es gan tā neteiktu.   

SAMSS avatars
Medaļa Pavasara laiksMedaļa RecidīvistsMedaļa Pavasara laiks
  SAMSS 14.09.18 07:01
 
0
0

  

Anonīms
Anonīms 14.09.18 06:59
 
0
0