Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
1
153

Prostitūtas darbs nebija un arī tagad nav mana sapņu nodarbošanās. Bet man tas ir veids, kā nodrošināt sev normālu dzīves līmeni, - tā intervijā portālam TVNET saka jauna sieviete Zane, piekrītot izstāstīt, kā līdz tam nonāca un kāpēc nemeklē kaut ko citu.

Sieviete sarunai ar TVNET piekrīt tikai tad, kad vairākkārt nosolos nekur neminēt viņas īsto vārdu, pilsētu, rajonu un ielu, kurā viņa strādā, kā arī darba veidu. Viņa arī nepiekrīt fotografēties vai filmēties. «Pasaule ir pārāk maza, baidos, ka kādudien manis teiktais var tikt pavērsts pret mani pašu,» viņa pamato vēlmi pēc anonimitātes.

Kā kļuva par prostitūtu?

«Nevaru teikt, ka kļūt par ielasmeitu bija mans bērnības un jaunības sapnis. Protams, nē. Tāpat kā citas sētas meitenes, vēlējos kļūt par medmāsu, skolotāju vai pārdevēju. Bet manā dzīvē viss nenotika tik gludi, un varbūt tā ir arī labāk. Nez vai es būtu laimīgāka, ja sēdētu lielveikalā aiz kases nogurdinoši garas stundas?» Zane retoriski jautā un pēc mirkļa pie sevis nosaka: «Diez vai...»

Click_Here!

«Skolas pēdējos gados un augstskolas pirmajā kursā strādāju par bārmeni un viesmīli. Darbs bija labs, jo varēju apvienot ar mācībām. Arī alga bija ļoti laba, ņemot vērā manu nelielo pieredzi. Dzīvoju labāk nekā manas kursa biedrenes, kas pēc mācībām piestrādāja par apkopējām un bērnu pieskatītājām.» Varēju atļauties labu kosmētiku - toreiz pirku krēma bundžiņu par 50 latiem.

Dzīve apmet kūleni

Taču Zanes, līdzīgi kā daudzu citu Latvijas iedzīvotāju, dzīve apmeta kūleni ekonomiskās krīzes laikā 2009.gadā. «Pēkšņi štatu samazināšanas dēļ paliku bez darba un iztikas līdzekļiem. Man nebija nekādu uzkrājumu, un jau pēc mēneša sākās problēmas.

Pēc pusgada biju spiesta arī pārtraukt studijas, jo vairs nespēju samaksāt. Pirmos trīs pusgadus par studijām maksāju vieglu roku, bet ceturtajam vairs nevarēju sagrabināt. Man vienkārši nebija naudas. Meklējot darbu, nejauši uzdūros sludinājumam, kas piedāvāja salīdzinoši labu algu bez lielas piepūles. Negribu iedziļināties detaļās, bet varu tikai pateikt, ka sākums nebija viegls.

Protams, man bija seksuālā pieredze, bet pirmās reizes bija ļoti grūti parādīt svešam vīrietim savas plikās krūtis. Ar laiku pie tā pierod un psiholoģiski it kā iemācies distancēties no notiekošā. Ļauju vīrietim piepildīt vēlmes, bet neļauju sev darīt pāri. Ja man sāk sāpēt vai kaut kas ir nepieņemami, mēģinu notiekošo pagriezt citā virzienā.»

Savas kundes

Pārsvarā Zanes klienti ir diezgan labi situēti vīrieši. Viņa zina, ka daļai vīriešu ir arī ģimene un bērni. «Esmu distancējusies no klienta privātās dzīves. Kamēr esam kopā, daru visu, lai viņam būtu labi, bet laikam nevēlos zināt, uz kurieni viņš aizbrauc no manis. Dažreiz iesmeldzas, ka viņš pie manis apmierina savas fiziskās vēlmes, bet pārējo dzīvi dala ar citu sievieti, bet cenšos to pieņemt.» Visbiežāk es esmu tā vīrieša dzīves daļa, ko viņš slēpj no apkārtējiem.

Zane novērojusi, ka daļai vīriešu vajadzīgs ne tikai seksuāls kontakts, bet arī vienkārša parunāšanās vai, precīzāk sakot, uzklausīšana: «Ārēji vīrietis var izskatīties pēc mačo, bet mana sievietes intuīcija saka, ka dažreiz viņam nav uzticības cilvēka, ar ko atklāti parunāt un būt patiesam. Ir bijušas situācijas, kad esmu gribējusi piezvanīt klienta sievai un pateikt, lai viņa beidzot novērtē un paslavē savu vīru. Man šķiet, ka daudzas sievietes pārāk daudz «zāģē» savus vīrus, bet pēc tam brīnās, ka viņš meklē prostitūtas pakalpojumus.»

Negrib nīkt garas stundas

Sieviete nenoliedz, ka regulāri domā par nodarbošanās maiņu, bet realitātē nav viegli atrast citu tik labi apmaksātu darbu. «Esmu pieradusi pie diezgan brīva darba režīma un salīdzinoši normāliem ienākumiem. Nezinu, vai varu sevi iedomāties sekretāres amatā no pulksten 9 līdz 18 katru darba dienu, par ko mēneša beigās saņemtu 500 eiro.

Ja man kāds piedāvātu normālu algu, varbūt es pamestu ielasmeitas darbu, bet pagaidām, kamēr tā nav, samierinos ar esošo nodarbošanos. Manuprāt, tas nav sliktākais darbs pasaulē - dažās stundās nopelnu tikpat daudz, cik cita sieviete visas dienas laikā.»

Nav netīra cūka

Zane arī piebilst, ka saistībā ar prostitūtu darbu sabiedrībā valda vairāki mīti. Pirmkārt, daudzi domā, ka prostitūtas ir netīras, nevīžīgas un, kontaktējoties ar viņām, var saķert slimības. Tā neesot tiesa.

«Esmu izteikti kārtīga, pat pedantiska, un man nepatīk, ja kaut kas ir netīrs vai savandīts,» viņa saka un uzsver, ka mazgājas bieži jo bieži. «Mani klienti nav padibenes, kuriem vienalga, ar ko un kā nodarboties ar seksu. Lai apmierinātu klientu vēlmes, man regulāri jākopj viss ķermenis. Es nevaru staigāt apkārt netīra kā cūka.» Ja būšu netīra un smakojoša, klienti meklēs citu meiteni.

Arī par veselību Zane rūpējoties, bet, protams, nestāstot dakteriem, ar ko patiesībā nodarbojas.

Skolniece ar labām sekmēm

Otrs mīts, ko sieviete dzirdējusi saistībā ar prostitūtām, ir par viņu aprobežotību un neizglītotību. Bet arī tā neesot patiesība. Kā pierādot savu viedokli, Zane stāsta, ka ar ļoti labām sekmēm pabeigusi arodskolu un pat iestājusies augstskolā, kur nomācījusies pusotru kursu. Galva man ir viegla - ja vien es ļoti gribētu, varētu studēt tālāk. Tiesa, patlaban viņa nedomā par mācībām, jo neredz īstu nepieciešamību pēc tām.

«Lai zinātu, kas notiek pasaulē, šad un tad, gaidot klientu, palasu telefona internetā ziņas, bet televīzijas politiskos raidījumus gan neskatos. Man vienalga, vai valsti vada Valdis vai Andris,» viņa saka. Viņa ir informēta, ka šovasar gaidāmas Valsts prezidenta vēlēšanas, bet Zane atzīstas, ka viņai nav ne jausmas, kas ir Latvijas premjers. Viņa smejoties min, ka mūsu Ministru prezidents joprojām ir Valdis Dombrovskis.

 Autors: Fosilija Ielasmeita: visgrūtāk bija pirmās reizes parādīt plikas krūtis
1.  
1
153
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
keiivanlol avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  keiivanlol 28.05.15 09:37
 
20
0
Nebūtu pieprasījums, nebūtu profesija. Nenosodu viņu. Visas profesijas ir nepieciešamas. Arī šādas, sabiedrībā nosodītas.

spoku dienas doma

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.05.15 09:17
 
12
0
Vispār tā ir viņas darīšana. Ja tas viņu apmierina, lai tak dara.
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 06.12.18 11:01
 
7
0

Es ar plikām krūtīm visu vasaru staigāju.

Krīze avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa MaģistrsMedaļa Recidīvists
  Krīze 06.12.18 12:01  
 
6
0
Diezgan glups tas sievišķis izklausijās ar saviem, 50 eiro par krēmu, labi pabeidzu arodskolu, es tak mazgajos, sita cauri tādu kas no dziļiem laukiem izlīdusi, vai nu vnk aita.
Pēcnācējs avatars
Medaļa ZebraMedaļa Dienas joksMedaļa Man patīk Facebook 7000
  Pēcnācējs 06.12.18 12:45
 
4
0

Caursista zem astes kā saka.

Pliiners avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk komentārs
  Pliiners 28.05.15 11:25
 
4
0
Augstskolu gan būtu labāk pabeigt kamēr ir nauda. Kad pamodīsies kādu rītu veca un krunkaina, būs par vēlu.
Anonīms
Andrejs 06.12.18 15:23
 
3
0

Šī raksta galvenā doma skan šādi - "Droši kļūsti par prostitūti, jo nav nemaz tik slikti".

Manuprāt, šinī portālā nav prātīgi publicēt šādu rakstu, kur diendienā tup simtiem tīņu meiteņu, kuras iespaidojas, uzņem pieejamo informāciju, neko nesaprot u.c.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.05.15 23:38
 
3
0
atbildot uz marsinsh@speles komentāru " Pa 300 Eirikiem strādā visa LV? Nestāsti man p... "Tu domā, ka ja tu sēdi kasē, tu dabū kaut ko vairāk par minimālo? Kā tad. Apğerbu veikalos pašas pardevējas vēl telpas mazgā, strādā 10h dienā un saņem smieklīgi niecīgu summu. Latvijā nestrādājot melnos darbus nav tik viegli dabūt darbu, īpaši ja nav pazīšanās. Neņem darbā, jo nav izglītibas. Izmācies. Neņem darbā, jo nav darba pieredzes. Kur tad lai pieredzi dabū? Protams, var pieteikties un cerēt, ka kāds pa velti tevi paņems savā uzņēmumā, bet mutē arī vajag kaut ko ielikt. Un kur nu vēl šitie mazgadīgie "vecāki". Viņi laikam vispar nedomā ar galvu. Domā, ka māte visu mūžu uzturēs. Par šo varu visu dienu runāt, jo tas ir vienkārši smieklīgi.
marsinsh@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  marsinsh@speles 28.05.15 11:21
 
6
3

Pa 300 Eirikiem strādā visa LV? Nestāsti man pasakas ...  Pat Rimi pārdēvēja saņem vismaz, kā bija minēts tekstā 500Eiriki, un tas ir uz rokas ... 

17 avatars
Medaļa BetmensMedaļa BetmensMedaļa Betmens
  17 28.05.15 13:17
 
1
0

Ir dzirdēti trakāki gadījumi.

Anonīms
Anonīms 06.12.18 22:29  
 
0
0
atbildot uz Fosilija komentāru " Viņa negrib strādāt par 300 eiro? Vis... "

Ej pastràdà..🤣
pankeeik avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  pankeeik 30.05.15 20:27
 
0
0

vari beigt copy-paste, kāda no tā jēga?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.05.15 13:27
 
0
0

atbildot uz marsinsh@speles komentāru " Pa 300 Eirikiem strādā visa LV? Ne... " 500 eiro? Tu tici pasakam, jo man tur stastīja saņem tikai 250-300 eiro, pat mazāk! 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.05.15 08:23
 
5
5

Viņa negrib strādāt par 300 eiro? Visa Latvija strādā par 300 eiro un cīnas nevis dara melno darbu! Nokaunies!