25

 863  2

Sveiki, spocēni!

Pagājušās simtgades 60-tie gadi ir vēsturē atzīmēti, kā hipiju laiki ar brīvu sevis parādīšanu, dzīvesprieku un mīlestību. Sākumā nelielam ievadam pāris (vai vairak kā pāris) vārdos par to, kas tad tie hipiji īsti ir. Tātad, hipiji ir subkultūra, kā arī jauniešu kustība, kas izveidojās pagāšā gadsimta 60-to gadu vidū Amērikas Savienotajās Valstīs un velāk izplatījās pārējās pasaules valstīs. Neiegrimšu detalizētā aprakstā par to, no kurienes un kāpēc cēlies šis vārds "hipiji", bet vēl pāris (vai vairāk) vārdos par hipiju filozofiju. Viņu filozofija saistās ar pozitīvu attieksmi pret garīgām lietām, viņi iestājas par pacifismu, altuismu, mīlestību un brīvo seksuālo attiečību veidošanu. Kā var noprast no iepriekš minētā, hipiji negatīvi attiecas pret visu, kas saistās ar karu un autoritātes varu. Patiesībā filma "Across the Universe" ar The Beatles dziesmām ļoti labi parāda hipiju laikus. Hipiji klausījās psihodēlisku roku, centās īstenot seksuālu revolūciju, bija pret vardarbību un karu, kā arī daudzi izmantoja dažādas apbūlinošas vielas (marihuānu, LSD, maģiskās sēnes..), lai nonāktu citos apziņas stāvokļos.

Šajā rakstā es vairāk vēlos parādīt 60-to gadu hipiju stilu. Ja iet runa par to laika stilu, hipiji atbalsta dzīves veidu, kas saistās ar dabu jeb "atgriešanās pie dabas", tapēc viņu apģērbs parasti ir krāsains, brīvs un dabisks.. tāpēc aŗī hipiji tiek saukti par "puķu bērniem". Dodu 14 bilžu ieskatu, kā tajos laikos ģērbās ASV jaunieši.

P.S. Laikam daudzi pamanīja, ka atpakaļ nāk kādreizējo apģērbu mode. Noskatoties šīs bildes, jūs visticamāk neatradīsies lielu starpību ar mūsdienu jaunatnes ģērbšanās stilu.

Komentāri 25

0/2000

Džekiem labs- Skaties un domā: "Jēeee... tādas čiksītes... mmmm" un tad iedomājies, ka tagad viņām ir pie 60 gadiem.  

 49  1 atbildēt

nezinu kapeec, bet hipiji man vienmeer saistiisies ar zaaliiti un mieru

 36  0 atbildēt

Un ko tik maz Hipiji - džeki?

 10  0 atbildēt

Seksīgi hipiji

 9  0 atbildēt

Neesmu jau nekāds baigais heiteris, bet sliktākais ko es esmu dzirdējis par hipijiem ir tas ,ka viņi nemazgājās ,tā arī neko pasaulesmēroga nozīmīgu nepanāca, kā arī to ka viņi bija diezgan slikti vecāki.

Itkā jau lasot visus mīnusus par hipijiem neliekas daudz, bet vai viņi bija noderīga paaudze, vai viņi lietas pasaulē padarija labākas? Apsverat paši

 8  0 atbildēt

Indiāņu skuķis  

 7  0 atbildēt

Tātad visi jaunieši ir mūsdienu hipiji??

 6  0 atbildēt

Kur manas strīpotās kļošenes ?    Jā, no tiem laikiem man tikai garie mati ir palikuši..... 

 4  0 atbildēt

tik daudz skaistu sieviešu...

bāc , kas notiek ar cilvēkiem, cilvēki laikam ejot paliek tiktiešām neglīti

 3  0 atbildēt

Nav gan tagad gadijies ko tadu redzet dzive.

 3  0 atbildēt

Njā tajos laikos meitenes bija skaistākas un gudrākas.

 3  0 atbildēt
Nevis altuisms, bet altruisms. 15 gadus atpakaļ pats sevi par tādu uzskatīju un atbilstoši ģērbos. Un kļošas ir jūrnieku izgudrojums, jo ūdenī tādas bikses ir vieglāk dabūt nost. P.s bija tāds filozofs hipijs lielais, sokrata laika biedrs, aizsāka kinētisma filozofiju
 3  0 atbildēt

Mūsdienas:

Re, man hipiju stiliņš. 

Oooo, jēē, manam Aifonam arī tādu vajag... 

 3  1 atbildēt

Tās sievietes!!!   

 2  0 atbildēt

"Pagāšās"  

 2  0 atbildēt

Smaidīgi.: ) 

Man tīk.

 1  0 atbildēt

Reāli... Stilīgi!

 1  0 atbildēt

kā tu to zini ? esi hipijs??

 0  0 atbildēt

Es esmu hipijs

 0  0 atbildēt

pārāk apģērbti

 0  0 atbildēt