local-stats-pixel fb-conv-api

Es vēl paspēšu...4

80 0

... visiem dot kādu nieka prieka dzirksti! emotion

Jo!

Šodien ir vispasaules sniegpulkstenīšu diena! emotion

5 km no Maskavas. Meklējam sniegpulkstenīšus. Par soda naudu no 300 līdz 3000 rubļiem, atkarībā no reģiona, atceramies. Jo ne jau raut, tikai iemūžināt. Un pārbaudīt ticējumu, ka liela veiksme gaida to, kurš atradīs sniegpulkstenīšu pļaviņu. 40 minūtes un nekā...

Bet botāniskajā dārzā Maskavas centrā jau no aprīļa sākuma visi fotografē. Šogad sniegpulkstenīši izplaukuši 2 nedēļas agrāk. Gaisā jūtama medus smarža.

- Kad es mācījos skolā, stāsta kāds apmeklētājs, dzirdēju leģendu: pie dievietes Floras nāca dažādi ziedi visādos košos tērpos, bet šis atnaca vienkāršā baltā tērpā, un viņa tam iedeva vardu Galanthus (latīniskais sniegpulkstenītes nosaukums).

Krievijā ir apmēram 18 sniegpulkstenīšu šķirnes. Visvairāk Kaukāzā un Krasnodaras rajonā. No turienes pagājušajā pavasarī uz botānisko dārzu atvesti vairāk nekā pusotra tūkstoša sīpoliņu, kuri spēja iedzīvoties galvaspilsētas centrā, un tagad botaniskaja dārzā zied gandrīz divi miljoni sniegpulkstenīšu. Dažām šķirnēm jau ir vairāk kā 300 gadu. Sals ziediem nekaitē, jo tie satur vielu, kas ir radniecīga antifrīzam, tas nozīmē, ka ledus kristāli neveidojas pat pie -10 grādu temperatūras. Augs nav kaprīzs, tāpēc, ja ir vēlēšanās, katrs to var izaudzēt pats. Ja tos iestāda ēnā, tie ilgāk zied - nevis divas, bet gan trīs nedēļas... (tulkots)

Paldies, ka lasījāt! emotion

80 0 4 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 4

0/2000

Manā pusē jau visi ir noziedējuši.   emotion  

5 0 atbildēt

Tu mani pārsteidzi, labā nozīmē. Ļoti labs. emotion  emotion 

2 0 atbildēt