local-stats-pixel

Elyn Saks: stāsts par šizofrēniju - no iekšpuses.6

220 0
220 0 6
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 6

0/2000
Labāk šizofrēnija nekā aids!!!
6 0 atbildēt

Jā, Rietumos un arī citā Civilizētajā pasaulē, cilvēki, kas sirgst ar šizofrēniju vai kādām citām garīgām problēmām, netiek uzreiz norakstīti un nolemti nožēlojamai un bezcerīgai eksistencei. Viņiem iemāca ar savu slimību sadzīvot un dzīvot salīdzinoši 'normālu' dzīvi. Tā ir atšķirība starp padomiju un Civilizāciju. Jāsaka, ka arī 4.maija režīma "veiksmes stāstā" personas ar psihiskām saslimšanām netiek ārstētas, bet vienkārši, bez ceremonijām ieslodzītas slēgtās "āstniecības" iestādēs. Diemžēl.

Pats personīgi pazīstu vienu čali, kuram bija šāds 'zīmogs' uzštempelēts. "Ārsti" paziņoja, ka viņš nekad neko nesasniegs un mūžu pavadīs "slimnīcās". Par laimi viņa ģimene emigrēja uz ASV, kur viņš bez lielām problēmām pabeidza Universitāti, kļuva par juristu un visnotaļ cienījamu pilsoni. Tik vienkārši.

5 0 atbildēt
Man no cilvekiem ar psihozi ir bail. Manam tevocim bija insults,+trombs aizdambeja kaja asinsvadu un nacas amputet. Ja ar to ir par maz,tad paralizeta palika ari kreisa roka. Apciemojot vinu slimnica,bija visai nesakariga runasana ar apgaismibas briziem. Bija loti jociga sajuta. Viena bridi ar stradajoso roku sakera parlizeto roku un uz mani skatoties saka kliegt-Zena,ej prom! Lieki pieminet,ka Zena bija vina draudzene,kura tobrid tur nebija. Biju parbijusies vnk nenormali. Pec tam tik izlasiju,ka pec tadam slimibam prats nespej aptvert,ka ta paralizes skarta kermena dala pieder pasam. Un vel,vinam "sapeja kaja" kura jau vairs nebija. VAJPRATS!
2 0 atbildēt
na*uj tadu dzivi.
1 0 atbildēt
Spoki sūdzās, ka te vairs nav normālu rakstu, bet kā ieliek - fig kāds novērtēs. :|
1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt