136

 3356  17

Fotogrāfējot jauniešus, kuri izdzīvoja pēc šausminošā Breivīka sarīkotā slaktiņa Norvēģijā uz Ūteijas salas, fotogrāfs Andrea Gjestvanga (Andrea Gjestvang) izjautāja viņus par to, kā viņi dzīvo šobrīd.

Raksts veidots 24.09.2012.

 3356  17 136
Ieteikt: 00

Komentāri 136

0/2000

Nezinu kā jums, bet man, tulkojot pēdējā zēna stāstu, pat gandrīz asaras sāka birt.

 210  4 atbildēt

Vai kāds saprata kādu mācību pasaule no tā ir guvusi???

Tur tas viens džekiņš tā arī neko nav sapratis kapēc tas vis tā ir noticis....Viņš saka Es gribu lai Norvēģija ir maksimāli dažāda.... Tā ir pilnīgi kļūdaina doma... Katrai valstij ir sava kultūra ar kuru katram iebraucējam ir jārēķinās.. Tas ir tā pat kā meš gribam lai Latviešu valoda Latvijā būtu vienīgā. Visas nelaimes sākas no tā ka kāds vienmēr lien kāda cita zēmē, mēģina mainīt citas kultūras utt. tas nekad neko labu nav nesis tikai postu un iznīcību, un tas dod tādiem kā tas nāpslis un slekava Breivīsk iespēju sevi attaisnot,,un iespējams pat jsuties labi....

Tā pat liela kļūda ir rakstīt par to breivīku un mēģināt viņu publiski analizēt.. Ja par viņu runā značit viņš savu ir panācis...

A par šiem cilvēkiem varu teikt tikai vienu Viņi nekad to neaizmirsīs, taču tas būs pagājis un viņi var uzsist sev uz pleca un pateikties sev ka viņi bija tādi malači un izdzīvoj, un viņiem ir jāsaprot tas ka labāk ka kāds cits nevis viņi tur palika. Un tas ir tikai normāli..

 180  13 atbildēt

Lasot pārņem divējadas sajūtas. Esmu pats bijis uz tās salas viena projekta ietvaros. Sen atpakaļ, bet joprojām skaidri atceros katru vietiņu uz salas. Tā ir maziņa, un reāli es varu iedomāties kā jutās bērni uz kiuriem tika šauts- aizmukt nav kur, paslēpties nav kur...

 Breivīks gribēja pateikt kādu lietu. Ļoti svarīgu lietu. Norvēģija mirst, Mirst no tiem čurku bariem, kas ievazā savu uzbāzīgo un agresīvo kultūru. Skandināvi ir pāršāvuši pār strīpu ar savu tolerantismu. Cik no jums ir bijuši Skandināvijā? Visur čurkas, melnie, musļiki ar savu uzbāzību, netīrību, agresiju. Riebjas tur uzturēties. Breivīks aicināja mosties. Diemžēl izvēlējās diezgan stulbu metodi lai to paziņotu.

 Diemžēl, bet nemainot imigrācijas politiku, Norvēģijā nāks vēl Breivīki. Un vēl. Un vēl. Esam aizgājuši par tālu ar savu tolerantismu. Ir laiks atvērt acis

 106  2 atbildēt

Labs raksts , var redzēt ka esi pacenties

 88  0 atbildēt

Hmmmm - pārsvarā baltie cilvēki. Kur tad palika visi tie tuvu austrumu emigranti, pret kuriem būtībā bija vērsta Breivīka ofensīva?

 75  7 atbildēt

ļoti Žēl  To Jauniešu  Viņi nepaguva Visu Dzīvi Izbaudīt...Mans Tēvs Redzēja tos jaukos cilvēkus kas ar laivām brauca glābt jauniešus..Es Biežu tur garām braucot pabirdinu asaras...Lai Tas stulbai Vecis Ar Saviem 1000 Advokātiem Iet Nomirt!!!!Viņš izspostīja Visiem Jauniešiem Dzīves!  

 33  4 atbildēt

liek aizdomāties

 22  0 atbildēt

Ammm vis būtu ļoti labi rakstam izņemot to ka nav apraskta pa slaktiņu :/

 18  5 atbildēt

Breivika piespriestais cietumsods ir smieklīgs...

 15  4 atbildēt

Ja es būtu bijis to policistu vietā , kuri pirmie nonāca uz salas un apcietināja Breiviku... vnk bez domāšanas sašautu abus ceļgalus viņam, īsāk sakot , pataisītu par kropli, un atskaitē rakstītu ka tā bij pašaizsardzība... nevis apcietinātu bez neviena ziluma....  un vēl tagad tas maita sūdzās ka apstākļi cietumā esot necilvēcīgi, par kkādām cilvēk tiesībām spriež, reizēm es *jebu to demokrātiju...

 10  3 atbildēt

kāpēc tā bija jānotiek? 

 12  6 atbildēt

tas ir tik skumīgi,ka cieš nevainīgi cilvēki 

 5  1 atbildēt

Paldies NA, kas jebkuru patriotu un nacionāli noskaņotu cilvēku ir padarījis par muļķi.

 4  0 atbildēt

Žēl tos jauniešus, kuri tika nepatiesi sodīti. Dzīve dažkārt ir ļoti negodīga.

 5  1 atbildēt

Es neesmu iedziļinājies visā šitajā, bet pateikšu kā izskatās visa šitā breivika padarīšana man.  Cik esmu redzējis breiviks laiku pa laikam pieprasa pilnīgi debīlas lietas, kā jaunāku video spēļu konsoli, spēles, lielāku naudu utt. Un priekš manis tas izskatās, ka breiviks tādā veidā grib parādīt problēmu ar iebraucējiem un cilvēkutiesībām utt. Ķip, musulmaņi iebrauc, zog, demolē, nestrādā, bet viņiem neko nedara + vēl dod visiem šitiem pabalstus (bezdarba, bērnu utt)  Un viņš savā veidā parādija to pāšu tikai ļoti pārspīlēti. 

viņš nogalina cilvēkus = nokļūst cietumā kur saņem visu ko sirds vēlas

musulmaņi un citas čurkas iebrauc, neasimilējas, zog, demolē = saņem kaudzi pabalstiem un visu ko ''viņi grib - mošejas un citas lietas. 

 5  1 atbildēt

Man vienmēr kaut kas pakrūtē iesāpās, kad atkal   kaut kur netā uzpeld šī traģēdija. Norvēģija man ir ļoti mīļa . Atceros, cik sāpīgi bija caur TV ekrānu raudzīties to cilvēku asarās un, cik šokējoša vispār bija tā diena...    skumji. 

   Lai arī cik banāli un salkani tas varbūt izklausās , bet tā ir tiesa :  Kas tevi nenogalina, padara tevi stiprāku. 

 4  1 atbildēt

5. un 8. varēji ielikt tikai seju, bet vispār es biju domājis, ka uz tās salas bija tikai musulmaņi, interesanti kā tā?

 3  0 atbildēt
Slikti viniem, un ka tagad nabaga Breiviks jutas.
 4  1 atbildēt

Kas notika uz tās salas ? kāds iemetīs linku ?

 9  6 atbildēt

Šausmīgi, ka kaut kas šāds notiek! pasaule pilna ar slimajiem!

 3  0 atbildēt
« 1  2  3  4 »