100

 2523  16

Sveiki spoki un spocenes! Šoreiz no manis raksts par Latviju. Domāju, ka uzzināsiet daudz ko jaunu. Rakstā parādīšu kādas vietas pasaulē ieņem Latvija un tās kaimiņvalstis kopējā valstu statistikā.

Nu tad lai labi lasās!

Komentāri 100

0/2000

Gan jau labs raksts bet lasīt slinkums visu:(

 0  0 atbildēt
Tā smaidīgā tautu meita ir mana klasesbiedrene:D
 0  0 atbildēt

Visīsākie mazie draudziņi ir Āzijas valstīs, no kurām tieši Dienvidkorejai vidēji ir īsākie mazie draudziņi - 9.66 cm.

 0  0 atbildēt

 

 0  0 atbildēt

 

 0  0 atbildēt

Vispār jau aug tikai līdz 14 gadiem tā manta

 0  0 atbildēt

Nu dažī fakti tādi apšaubāmi un negribas ticēt, bet lai nu būtu pluss tāpat.   

 0  0 atbildēt
Šis cipari ir jauki. Bet te redzamā viena Sakarība, kopā ne katrs pamanīs. Runājam par IKP un laimes indeksu. Baltkrieviem un krieviem IKP mazāks kā LV. Bet viņi vienalga laimīgāki. Un zinu arī kāpēc. Janvārī viņu saņem mazāk. Toties viņi arī maksā mazāk par dzīvošanu, ēšanu un pārējām lietām. Mēs esam priekšā bez vienalga nelaimīgi. Es kad vēl dzīvoju LV, alga man bija apmēram 800 Ls / apmēram 1100 Euro. Un vienalga kaut kā nesanāca. Jo par apkuri, īri, elektrību maksāju apmēram 500 Euro. Plus pārējais transporta izdevumi un tā tālāk. Vācijā šobrīd saņemu ap 2100 Euro un par dzīvokli maksāju 600 Euro. Kopā ar elektrību, TV un internetu. Un tāpēc arī esmu laimīgāks. Jo paliek vairāk pāri...
 0  0 atbildēt

    

 0  0 atbildēt
Es sapratu, ka ar sanāk G izmērs krūtīm Latvijā neiederos. Tas arī izskaidro kāpēc es nevaru nopirkt krūšturi
 0  0 atbildēt

Par vidējām algām būs maldīgi, vidējās algas tiek aprēķinātas uz ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu, kuri saņem darba samaksu nevisi visiem iedzīvotājiem, tajā skaitā bezdarbniekiem. Tiesa Latvijā joprojām liela daļa iedzīvotāju visus ienākumus nedeklarē un uz papīra saņem minimālo, vai vispār pusslodzes darba samaksu, tādēļ patiesais vidējais darba samaksas līmenis ir augstāks, kā uzrāda oficiālie statistikas dati. Jāpievērš vēl uzmanība tam, ka lielākoties darba samaksas dati tiek uzrādīti bruto izteiksmē, ņemot vērā, ka nodokļu politika ir ļoti dažāda, neto alga var krietni atšķirties, spilgts piemērs ir LV un LT salīdzinājums, bruto izteiksmē mums ir augstāks algu līmenis par ko ekonomiskajās analīzēs LV pārvalde mēdz lielīties, taču pēc nodokļu atskaitīšanas, uz rokas saņemam mazāk, pie tam patēriņa cenu līmenis mums ir augstāks, līdz ar to nopirkt varam krietni mazāk.

Ja ir interese un vēlme, vari paanalizēt Numbeo.com tādu tabulu - Cost of Living Index for Country 2018. Tajā atrodami  pirktspējas indeksa dati pa valstīm, kas atspoguļo vietējo iedzīvotāju iespējas iegādāties konkrētu preču grozu pieņemot, ka viņš saņem vidējo algu, indekss izteikts pret Ņujorkas iedzīvotāju pirktspēju, kas nozīmē, ka pie indeksa 53.1 par vidējo algu varam iegādāties 46,9% mazāk preču un pakalpojumu kā NY iedzīvotājs ar savu vidējo algu. Tas ir krietni labāks dzīves līmeņa indikators, ja nemaldos bijām tikai ap 65. vietu  pasaulē.  Vidējais algas līmenis protams arī parāda dzīves līmeņa attīstību un parāda globālo pozīciju pēc ienākumiem, teiksim, ja mēs aizceļotu uz Ukrainu, kur patēriņa cenas ir uz pusi zemākas, kā pie mums, tad ar savu vidējo algu varētu tur uzdzīvot kā karaļi.  Kamēr te esmu parāvis vaļā savu verbālo caureju, uzskatu, ka Latvija kā nācija ir ļoti daudz zaudējusi, tāpēc, ka dzīvojam tik ekonomiski attīstītā reģionā, jo patiesībā jau mums iet labi uz globālā fona, bet tā kā mums ir tik daudz ekonomiski un sociāli attīstītas valstis, kurām iestājoties ES pievienojāmies brībvās preču un darbaspēka kustības zonai, iedzīvotājiem tika pavērtas durvis pie jau desmitiem un simtiem gadu attīstītām ekonomikām, un nevar jau pārmest, ka cilvēks grib dzīvot labi, bet tas diemžēl smagi iegrieza mūsu pašu ekonomikai un attīstībai, jāsaprot, ka k;a valsts ar visu tās darbības kultūru esam ļoti zaļi gurķi. Piemēram, centrālāzijas valstis, kas būtībā pēc PSRS sabrukuma bija vienā laivā ar mums, ekonomiski attīstījušās krietni lēnāk un dzīvo vēl nabadzīgāk, neskatoties uz to, ka daudzas no viņām ir bagātas ar dažādiem izrakteņiem un dabas resursiem, taču socio-ekonomiskā kultūra tomēr neļauj visai sabiedrībai vienā līmenī augt.

 0  0 atbildēt
Latviešoem...nav lieli
 0  0 atbildēt

Īgnie un ar visu neapmierinātie krievi stipri laimīgaki kā latvieši? interesanti zinat, kā to rēķina!

 1  4 atbildēt
« 1  2  3 »