100

 2523  16

Sveiki spoki un spocenes! Šoreiz no manis raksts par Latviju. Domāju, ka uzzināsiet daudz ko jaunu. Rakstā parādīšu kādas vietas pasaulē ieņem Latvija un tās kaimiņvalstis kopējā valstu statistikā.

Nu tad lai labi lasās!

Komentāri 100

0/2000
Gan jau Nigerija nav nemaz tik s*dīgi. Es runajos ar nigerieti un viņš par dzīvi nesūdzējās. Pat parādīja dažas bildes un pie viņiem tusiņos galvenais nav nodzerties, bet gan jautrība
 2  0 atbildēt

Par krūtīm neticās! Varbūt starp pamatskolniecēm  varētu būt vidēji A un arī tad nešķiet patiesi...

 2  1 atbildēt

Krievietes var but ir tiiri skaistas, bet vinju nokarenas D izmera krutis atbaida. Vecumdienas vispar iet traki, gan ar mugursapem, gan visu parejo. 

 1  0 atbildēt

>> Latviešiem vidēji mazais draudziņš ir 14.12cm garš. 

>> Latvija cilvēka ķermeņa masas reitingā pasaulē ieņem 68 vietu ar vidēji 68.8 kg.

 

Tas vidēji ar zīdaiņiem ieskaitot, ja?

 

 1  0 atbildēt

Erakcijas stāvoklī???

 1  0 atbildēt

Bļ.. sen nav mērīts!

 1  0 atbildēt

Nopietni, vari svinēt - tev tikai 6 cm līdz vidējam pietrūkst!

 1  0 atbildēt
ŠVeicē viss ir par dārgu. Šodien biju Šveices makdonaldā. Paņēmu visu ko ņemu Latvijā un iznāca divreiz dārgāk(maksāju ar eiro nevis frankiem). Baigi dārgā valsts.
 2  1 atbildēt

Gan jau labs raksts bet lasīt slinkums visu:(

 0  0 atbildēt

Lieliski, ka kāds beidzot uztaisīja šādu rakstu  Vienīgi par to laimes indeksu (GNH) - kā tas tiek aprēķināts? Vnk, aptaujā cilvēkus - "atzīmējiet cik skalā no 1 līdz 7 cik laimīgi jūs esat" vai arī pēc citiem faktoriem?

 0  0 atbildēt
Latviešoem...nav lieli
 0  0 atbildēt

Par vidējām algām būs maldīgi, vidējās algas tiek aprēķinātas uz ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu, kuri saņem darba samaksu nevisi visiem iedzīvotājiem, tajā skaitā bezdarbniekiem. Tiesa Latvijā joprojām liela daļa iedzīvotāju visus ienākumus nedeklarē un uz papīra saņem minimālo, vai vispār pusslodzes darba samaksu, tādēļ patiesais vidējais darba samaksas līmenis ir augstāks, kā uzrāda oficiālie statistikas dati. Jāpievērš vēl uzmanība tam, ka lielākoties darba samaksas dati tiek uzrādīti bruto izteiksmē, ņemot vērā, ka nodokļu politika ir ļoti dažāda, neto alga var krietni atšķirties, spilgts piemērs ir LV un LT salīdzinājums, bruto izteiksmē mums ir augstāks algu līmenis par ko ekonomiskajās analīzēs LV pārvalde mēdz lielīties, taču pēc nodokļu atskaitīšanas, uz rokas saņemam mazāk, pie tam patēriņa cenu līmenis mums ir augstāks, līdz ar to nopirkt varam krietni mazāk.

Ja ir interese un vēlme, vari paanalizēt Numbeo.com tādu tabulu - Cost of Living Index for Country 2018. Tajā atrodami  pirktspējas indeksa dati pa valstīm, kas atspoguļo vietējo iedzīvotāju iespējas iegādāties konkrētu preču grozu pieņemot, ka viņš saņem vidējo algu, indekss izteikts pret Ņujorkas iedzīvotāju pirktspēju, kas nozīmē, ka pie indeksa 53.1 par vidējo algu varam iegādāties 46,9% mazāk preču un pakalpojumu kā NY iedzīvotājs ar savu vidējo algu. Tas ir krietni labāks dzīves līmeņa indikators, ja nemaldos bijām tikai ap 65. vietu  pasaulē.  Vidējais algas līmenis protams arī parāda dzīves līmeņa attīstību un parāda globālo pozīciju pēc ienākumiem, teiksim, ja mēs aizceļotu uz Ukrainu, kur patēriņa cenas ir uz pusi zemākas, kā pie mums, tad ar savu vidējo algu varētu tur uzdzīvot kā karaļi.  Kamēr te esmu parāvis vaļā savu verbālo caureju, uzskatu, ka Latvija kā nācija ir ļoti daudz zaudējusi, tāpēc, ka dzīvojam tik ekonomiski attīstītā reģionā, jo patiesībā jau mums iet labi uz globālā fona, bet tā kā mums ir tik daudz ekonomiski un sociāli attīstītas valstis, kurām iestājoties ES pievienojāmies brībvās preču un darbaspēka kustības zonai, iedzīvotājiem tika pavērtas durvis pie jau desmitiem un simtiem gadu attīstītām ekonomikām, un nevar jau pārmest, ka cilvēks grib dzīvot labi, bet tas diemžēl smagi iegrieza mūsu pašu ekonomikai un attīstībai, jāsaprot, ka k;a valsts ar visu tās darbības kultūru esam ļoti zaļi gurķi. Piemēram, centrālāzijas valstis, kas būtībā pēc PSRS sabrukuma bija vienā laivā ar mums, ekonomiski attīstījušās krietni lēnāk un dzīvo vēl nabadzīgāk, neskatoties uz to, ka daudzas no viņām ir bagātas ar dažādiem izrakteņiem un dabas resursiem, taču socio-ekonomiskā kultūra tomēr neļauj visai sabiedrībai vienā līmenī augt.

 0  0 atbildēt

Nu čaļi atzīstās, kuram zem latviešu vidējā. :D

 0  0 atbildēt

Tas jau ir domāts garums,kad ir novītis,jā?,nevis full potentional.

 0  0 atbildēt
Šis cipari ir jauki. Bet te redzamā viena Sakarība, kopā ne katrs pamanīs. Runājam par IKP un laimes indeksu. Baltkrieviem un krieviem IKP mazāks kā LV. Bet viņi vienalga laimīgāki. Un zinu arī kāpēc. Janvārī viņu saņem mazāk. Toties viņi arī maksā mazāk par dzīvošanu, ēšanu un pārējām lietām. Mēs esam priekšā bez vienalga nelaimīgi. Es kad vēl dzīvoju LV, alga man bija apmēram 800 Ls / apmēram 1100 Euro. Un vienalga kaut kā nesanāca. Jo par apkuri, īri, elektrību maksāju apmēram 500 Euro. Plus pārējais transporta izdevumi un tā tālāk. Vācijā šobrīd saņemu ap 2100 Euro un par dzīvokli maksāju 600 Euro. Kopā ar elektrību, TV un internetu. Un tāpēc arī esmu laimīgāks. Jo paliek vairāk pāri...
 0  0 atbildēt

Nu dažī fakti tādi apšaubāmi un negribas ticēt, bet lai nu būtu pluss tāpat.   

 0  0 atbildēt

pie svara klāt prasās vēl arī auguma salīdzinājums, jo, šķiet, ka Mikronēzjā un Šrilankā augumu atšķirības varētu būt diezgan iespaidīgas...

 0  0 atbildēt

Un tu to pamato ar ko?

 0  0 atbildēt

Treknākais pluss tev no manis :)

 0  0 atbildēt

Interesanti. Prieks, ka kādam vēl interese par ko šādu. Pluss no manis. 

 0  0 atbildēt
« 1  2  3 »