Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
32

Kristīne Kolinsa 36 gadus meklēja savu dēlu, kurš mīklainos apstākļos pazuda un tā arī nekad neatgriezās mājās.

Klints Īstvuds par šo satraucošo stāstu radīja filmu, kuru iesaku arī citiem noskatīties. Changeling. Andželīna Džolija nevainojami atveidoja galveno varoni, māti, kura zaudēja dēlu, tā arī nekad nerodot iespēju no viņa atvadīties.

Pievienoju arī video ar filmas treileri. Es pieļauju, ka daudzi šo filmu ir redzējuši, bet vai zina to, kas slēpjas aiz šī stāsta?

Ja kāds stāsts atbilst... Autors: StāvNoVakardienas Changeling (Samainītais)
1.

Ja kāds stāsts atbilst teicienam – patiesība ir dīvaināka nekā izdomājums, tad tas būs šis gadījums.

Tas sākās Losandželosā 10. martā, 1928. gadā. Kristīne Kolinsa (Christine Collins), vadītāja telefonu konpānijā, aizsūtīja savu deviņgadīgo dēlu Valteru (Walter) uz kino. Dēlu viņa nekad vairs neredzēja, lai gan Losandželosas policijai labpatikās viņu pārliecināt par pretējo. Kad Valters neatgriezās, Kolinsa no sākuma bija pārliecināta, ka tā ir atriebība no bērna tēva puses, krāpnieka un zagļa, kurš izcieta sodu par bruņotu laupīšanu. Kolinsas saucieni pēc palīdzības sasniedza dzirdīgas ausis un lieta sasniedza plašu uzmanību. Vietējo tiesībaizsardzības iestāžu spiediens palielinājās, jo sabiedrība prasīja atbildes, kādēļ zēns nav atgriezies pie mātes

Piecus mēnescaronus pēc... Autors: StāvNoVakardienas Changeling (Samainītais)
2.

Piecus mēnešus pēc Valtera pazušanas, parādījās rezultāts. Zēns no Illinoisas apgalvoja, ka ir Kolinsas dēls. Pēc apmainīšanās ar vēstulēm un fotogrāfijām un sajūsmas, Kolinsa piekrita apmaksāt bērna vilciena biļeti uz Losandželosu. Kad Kolinsa ieradās policijas rīkotajā mazajā, laimīgajā atkalapvienošanās pasākumā, viņa uzreiz pamanīja, ka zēns nav viņas dēls. Viņš atgādināja Valteru, bet tas noteikti nebija Valters. Un tas nebija viss. Kad policija iztaujāja ‘’Valteru’’ par nolaupīšanu un kā viņš nonāca Illinoisā, bērna stāsts bija pilnīgi nesakarīgs. Ārstiem bija aizdomas, ka zēns kaut ko slēpj, bet nespēja izvilināt no viņa patiesību.

Tas ir ļoti skumji, bet daudzi bērni pazūd. Bet kas šo stāstu padarīja tā vērtu, lai Klints Īstvuds pēc 100 gadiem radītu par to filmu, bija policijas priekšnieka Džonsa (Capt.J.J.Jones) atbilde. Tā vietā, lai atvainotos Kolinsai un atlīdzinātu biļetes izdevumums, kuru viņa nopirka zēnam, un apsolītu atrast viņas īsto dēlu, Džonss uzstāja, ka viņa zēnu ‘’izmēģinot’’, it kā viņš būtu kāda jauna zobu pasta nevis bērns. Džonss bija ļoti uzstājīgs, tādēļ Kolinsai nenācās viegli sevi pārliecināt, ka tas tomēr nav viņas dēls. Tas turpinājās trīs nedēļu garumā, līdz beidzot viņas mērs bija pilns. Viņa paņēma Valtera zobārstniecības ierakstus un ar draugu ‘armiju’ devās uz policijas iecirkni. Draugi viņu atbalstīja un uzstāja, ka bērns nav Valters Kolins. Tā vietā, lai atzītu savu kļūdu, Džonss sadusmojās un apsūdzēja Kolinsu par to, ka viņa izvairās no mātes pienākuma un cenšas policiju padarīt par apsmieklu. Džonss ne tikai atteicās ticēt Kolinsas protestiem, ka zēns nav viņas īstais dēls, bet pat ieslodzīja nabaga sievieti psihiatriskajā slimnīcā. 

nbspBet tomēr viņscaron... Autors: StāvNoVakardienas Changeling (Samainītais)
3.

 Bet tomēr viņš toreiz šaubījās, jo pirmo piecu dienu laikā, ko sieviete pavadīja slimnīcā, viņš izvilka satriecošu atzīšanos no iemainītā. Beidzot bērns atzinās, ka viņš tomēr nav Valters Kolins, viņa vārds bija Artūrs Hačins (Arthur Hutchins), viņš bija 12 gadīgs ‘’bēglis’’, kurš izlikās par Valteru, lai varētu dabūt bezmaksas ceļojumu uz Holivudu un satikt savas mīļākās slavenības. Desmit dienas pēc Artūra atzīšanās, Kolinsa tika atbrīvota no slimnīcas un nekavējoties iesūdzēja Džonsu un Losandželosas policiju. Viņa uzvarēja un Džonsam piesprieda 10,800 dolāru lielu sodu, ko viņa plānoja izlietot dēla meklēšanai, bet Džonss tā arī nesamaksāja. 

 Policijai tomēr izdevās... Autors: StāvNoVakardienas Changeling (Samainītais)
4.

. Policijai tomēr izdevās kaut ko atrast. Viņi ticēja, ka Valters Kolins bija viens no Gordona Stjuarta Nortkota (Gordon Stewart Northcott) un viņa mātes upuriem, kuri bija atbildīgi par slepkavībām vistu fermā, netālu no Losandželosas, kuri nolaupīja, seksuāli izmantoja un nogalināja neskaitāmus zēnus. Nortkota vistu fermā policija atrada ķermeņa daļas un apģērba gabalus, kas atbilda Valteram, kas ļāva viņiem ticēt, ka Valters bija viens no Nortkota upuriem. Nortkotu notiesāja par trīs zēnu slepkavību un tūlīt pat viņš saņēma spriedumu par nāvessodu. Sākumā Gordons atzinās, ka nogalinājis Valteru, bet visu laiku mainīja savu stāstu un kad vairs nespēja pateikt, kāda bija zēna acu krāsa vai kāds bija tā apģērbs, un vai vispār viņš zēnu ir redzējis, tas mātei deva cerību, ka bērns joprojām ir dzīvs. Neskatoties uz reāliem pierādījumiem, Kolinsa atteicās pieņemt to, ka Nortkots ir nogalinājis viņas dēlu. Viņas apņēmība tikai nostiprinājās, kad pēc pieciem gadiem uzradās viens no zēniem, kurus Nortkots bija gribējis nogalināt, apgalvojot, ka viņam ir izdevies izbēgt no vistu fermas. Turoties pie šī nelielā cerību salmiņa, savu atlikušo dzīvi, līdz pat savai nāves dienai 8. decembrī 1964. gadā,  Kristīne Kolinsa pavadīja meklējot Valteru.

Pievienotie video

0
32
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ezkins avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa PingvīnsMedaļa Betmens
  ezkins 28.10.19 22:32
3
0

Jaa, skatiijos filmu. Smagi.

vecais_sakārnis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Spoks
  vecais_sakārnis 28.10.19 23:30  
2
0
Filma laba. Tikai skatīties to vēlreiz nevēlos. Pārāk smaga.
Lorenco Lamata avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Maģistrants
  Lorenco Lamata 29.10.19 10:36
2
0

Filma ir smaga,bet ir vērts noskatīties.

Banančiks00 avatars
Medaļa KomiķisMedaļa MērisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 28.10.19 22:51
1
0

Stulba filma, par to psihiatrijas daļu vispār gribējās izraut automātu un bang bang bang