Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
159

Kādā Facebook grupā tika uzdots jautājums «Ko tev nemācīja skolā, bet vēlētos, kaut tas tiktu mācīts?» Zemāk atbildes uz uzdoto jautājumu. Kā domā tu?

nbsp1nbspnbsp nbspNolasīt... Autors: The Diāna Atrasts Facebook: «Ko tev nemācīja skolā, bet vēlētos, kaut tas tiktu mācīts?»
Attēls no: unsplash.com
1.

 

1.    Nolasīt skaitītāja rādījumus
2.    Skaitīt nodokļus, nevis zīmēt parabolas
3.    Nozare, bez kuras neiztikt - atkritumi un kā turpmāk sadzīvot ar atkritumiem.
4.    Apgūto zināšanu praktisko pielietojumu dzīvē.
5.    Reģistrēt galveno ienākumu gūšanas vietu EDS, aizpildīt ienākumu deklarāciju, reģistrēt ārstniecības čekus. Rakstīt pareizi CV, aprēķināt algu , atvaļinājumu utt.
6.    Valstisko iestādījumu atbildības...kur jāgriežas konkrētās situācijās.Piem., ko dara VSAA, VID, Valsts Kanceleja. Kaut kādi pamati par likumdošanu būtu nepieciešami. Veidot pamatus par kritisko domāšanu.
7.    Kā veidot attiecības. Kā audzināt bērnus. Kā saprast sevi ka personību un pieņemt
8.    Par ģimenes budžetu
9.    Kā pelnīt daudz naudas
10.    Kā izdzīvot ar minimālo algu
11.    Kā zināšanas pielietot praksē un vairāk mācīt praktiskās lietas- ģimenes budžets un tā plānošana, kredīts, nosacījumi, sekas. Sakarību starp nodokļiem un valsts/ pašvaldības ienākumiem un izdevumiem, pakalpojumiem un infrastruktūru. Skaidrot kā un kur risināt problēmsituācijas un strīdus, kas kurā gadījumā var palīdzēt. Kā arī iedzīt naglu sienā, salikt plauktiņu, iešūt pogu un pagatavot ēst. Seksualitāte un veselīgas attiecības.
12.    Mediju pratību! Kādiem rakstiem/ziņām/īsziņām/e-pastiem ticēt vai neticēt. Kā pārbaudīt info patiesumu.
13.    Nodokļi, maksāt rēķinus. Kaut kas ar pabalstiem, pārējo visu kas jādara, kad, piemēram, piedzimst bērns. Kas jādara (papīru ziņā), kad gribu tikt pie mājas. Radiatori, elektrība, ūdens, to skaitīšana utml. Algas rēķināšana, utml.
14.    Mājturībā vairāk mācīt nevis zeķes adīt, bet ēst gatavot (meitenēm), ne tikai 1x gadā.
15.    puišiem būtu jāmāca celtniecības darbi. Tapetes likt, grīdu mainīt, krāsot utml. Malku skaldīt, kārtot šķūni. Nomainīt podu utml.
16.    Praktiskās lietas, kas būtu jāmāk. Salikt virtuves skapīti, nomainīt auto eļļu, elementāras lietas, lai nav jāsauc meistars, lai sienā naglu iedzītu.
Bioloģijā tā vietā, lai mācītu šūnas uzbūvi, vairāk vajag pievērsties slimībām, kā tās atpazīt un kā rīkoties. Neatceros, ka būtu mācīts, kā atpazīt infarktu, bet zinu daudz par ķērpjiem.

17.    Kā noīrēt/pārdot/izīrēt dzīvokli? Kādam jāizskatās īres līgumam? Zemesgrāmatai? Kā nopirkt/pārdod automašīnu? Kam jābūt darba līgumā? Pie kā vērsties problēmu gadijumā? Utt.
18.    Kā Rīgā var izdzīvot ar 600 eiro īrējot dzīvokli un dzīvojot viens.
19.    Man nemācīja publisko runu, kaut vai pareizi pajautāt cenas veikalos vai vispār sarunāties ar auditoriju ārpus klases robežām.
20.    Kā maksāt nodokļus un to, kur šī nauda aiziet. Jaunieši nesaskata jēgu godīgi sākt maksāt, ja nesaskata tam jēgu.
21.    Kā pārvarēt stresu, kā kļūt patstāvīgam, kā un kur tērēt pareizi naudu.
22.    Kas ir depresija, diabēts, bulīmija un anoreksija, kā tās atpazīt, novērst un kā rīkoties. Kā pareizi saplānot laiku, lai viss ir izdarīts un paliek brīvs laiks atpūtai, kā arī to, kāda nozīme ir garīgām un fiziskām aktivitātēm visa mūža garumā.
23.    Komunikācijas prasmi.
24.    Joprojām gramatiku!!!
25.    Sadzīviskas lietas... Ka tikt galā ar dažādam ikdienas situācijām. Iemācīties dzīvot patstāvīgi.

1
159
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [18]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 28.09.19 12:37
11
1

Galvenais, ko vajadzētu iemācīt ir - kā kļūt pieaugušiem! Citādi, tie cilvēciņi vēl pat līdz 39 g.v. skaitās - jaunieši!

Akmenī avatars
Medaļa TeamworkMedaļa PingvīnsMedaļa Moderatora favorīts
  Akmenī 28.09.19 14:34  
9
0
Hz. Ir 22 gadi. Jau kādus 3 gadus uzsavām kājām bet trūkst reāli šo jautājuu pieredzītes jā. Velarvien nevaru iemācīties dzīvot īsti patstāvīgi
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 28.09.19 13:21
10
1

Toties tagad skolā māca kā pareizi dievu lugt..

PSRS laikos pirmajās 3 klasītēs bija ceļu satiksmes noteikumi.. kur mācija kā uzvesties uz ielas, ko drīkst ko nedrīkst, arī par to kāds mašīnai ir bremzēšanas ceļš - lai nebūtu dunduku kas lec uz ceļa, domājot ka mašīna apstāsies momentā.. (arī vilciens), - tagad māca ka visur dievs palīdzēs.. 

- Vai tad veselības mācība vairs skolās nav?

- un kā ar ekonomikas pamatiem? (tiesību pamati).. 

Nu jā dievs, dievs visu izdarīs.. 

Ville Valo avatars
Medaļa RudzupuķeMedaļa Patīk komentārsMedaļa Fraktālis
  Ville Valo 28.09.19 15:00
8
0

Pluss. 

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 28.09.19 12:25
8
0

Nezinu, kā ir vidusskolās, bet profenē man gandrīz visu šo mācīja.

Ciepanick avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TulpīteMedaļa Sertificēts spoks
  Ciepanick 28.09.19 17:31  
6
0
Visu nav jāmācās skolā. Daudz ko mācās ārpus skolas,mājās,dzīvē.
Rigel avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa ZebraMedaļa Dienas doma
  Rigel 30.09.19 10:23  
4
0
Tam visam klāt var pielikt ģimeniskās vērtības. Kā audzināt bērmus, kā veidot attiecības utt. Vispār, tu skolā nosēdi 10 gadus. Bet no visa iegūtā, labi ja 25% var izmantot dzīvē. Šodienas skola vairāk degradē cilvēku nekā viņu attīsta. Tā ir vieta, kur bērns tiek pakārtots sistēmai un nevis sistēma pakārtojās bērnam
Sreka avatars
Medaļa ApokalipseMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Sreka 28.09.19 23:00  
4
0

Eh, kā es šo saprotu! Man bērni skolā mācās sinusus, tangensus, senos mūzikas instrumentus un to cik dzimtcilvēku kam piederēja, bet jēgpilnas lietas, kas noder dzīvē mācam paši. Ir jau labi, ja bērnam ir vecāki, kam ir šīs zināšanas i kā cv rakstīt i kā tapetes līmēt, bet ne jau visiem tā ir. Pati klusām apdomāju vai sākoties vidusskolai neaiziet pie skolas vadības ar pieteikumu pasniegt dažas stundas mēnesī par to pašu cv, darba intervijām, darba līgumiem un algu aprēķinu, jo tas ir mans darba lauciņš. Bet nav ne jausmas vai skolas vadība tam vsp piekristu. Skolnieki jau tāpat ir ļoti noslogoti mācoties i vajadzīgo i ne pārāk derīgo.      

rasty avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  rasty 28.09.19 22:08
4
0

1. Pirmo neatliekamo palīdzību, kā rīkoties. Es speciāli darbā dabūju apmācības tīri, lai zinātu, kā rīkoties katrā situācijā. Ir bijis ka pat nācās glābt dzīvību kolēģim. (pateicībā pat keksiņus dabūjām)    2. Redzot kādi tizleņi uz ielām - ceļu satiksmes noteikumus.  3. Redzot kādi tizleņi internetā - iemācies sadzīvot ar domu, ka cits var nepiekrist tavam viedoklim un neapvainoties par to kā mazulim. tas būtu mans top 3..

VitalyG avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  VitalyG 29.09.19 10:00  
3
0
Ja šo visu liktu mācīties, noteikti būtu raksts, par to ka Valsts uzspiež konkrētu modeli, kā man jādzīvo. Muļķis ir un vienmēr paliks muļķis.
Roterdama avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MērisMedaļa Paciņa no Ziemeļpola
  Roterdama 28.09.19 19:42
3
0

Jā, Jā sagribējāt! Vieglāk jau ir bojāt smadzenes ar parabolām un funkcijām un stāstīt, ka tās Jums dzīvē ļoti noderēs, nevis kaut ko normālu mācīt. Lai kaut kas tāds notiktu, būtu jāmaina visa valsts apmācību sistēma, bet diezin vai kāds jebkad sāks par kaut ko tādu domāt, un par darīšanu vispār nerunāsim.

Will  Smith avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Will Smith 28.09.19 12:42  
5
2
atbildot uz Epicentrs komentāru " Nezinu, kā ir vidusskolās, bet profenē ... "Videné nemáca
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 30.09.19 10:18
1
0

atbildot uz rasty komentāru " 1. Pirmo neatliekamo palīdzību, kā rīko... "

Padomijā, vidusskolā, mācija pirmo palīdzību, CSN - mācija pirmajās 3 klasītēs.. nez kāpēc šos priekšmetus izmeta no mācību satura.. pimklasniekiem pielika ticības mācību (ja nu vecāki uzraksta iesniegumu tad ētiku).. bet redz CSN esot jāmāca vecākiem.. man gan liekās ka tieši ētiku jāmāca vecākiem, un bezmaz jau no zīdaiņa vecuma- kā pareizi uzvesties pie galda, un kā pateikt paldies.. nevis to mācīt skolā..  Arī ticīgie- lai ved bērnus uz baznīcu- tur onkuļi maigi paglaudīs, iedos buču- un pastāstīs ka visu to dievs paredzējis..   -vel viens priekšmets, kas var dzīvē noderēt, ir civilā aizsardzība, kā rīkoties stihiju gadijumā.. (nu krieviem gan puse bija ko darīt ātomkara gadījumā)... , ja tagad notiktu milzu dabas katastrofa, 99% būtu pilnīgi nesagatavoti.. , pat gāzmasku (ko izdalītu), nemācētu uzvilkt.. 

Lilitinja avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Dienas domaMedaļa Stringi
  Lilitinja 30.09.19 08:40  
0
0
Ir daži punkti, ko vajadzētu skolā mācīt, bet vispār pašapmācības ceļā var iemācīties, ja ļoti grib dzīvot pastāvīgi. Man tā kā neviens nemācīja, kas un kā, tagad es saviem vecvecākiem, gan vecākiem mācu, jo ir kaut kas jauns, īpaši tehnoloģijā, jo viss caur datoru.
Lilitinja avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Dienas domaMedaļa Stringi
  Lilitinja 30.09.19 08:37  
0
0
atbildot uz Akmenī komentāru " Hz. Ir 22 gadi. Jau kādus 3 gadus uzsav... "Es jau 16 gados pastāvīgi dzīvoju un tagad nav problēmu. Dzīve visu piespiež būt pastāvīgai, un tāpēc visus ātri iemācījos un nebija jālūdz kāda palīdzību. Vienkārši, ja ir laba galva un loģikas, tad var ātri visu iemācīties.
KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 29.09.19 21:49
0
0

atbildot uz Sreka komentāru " Eh, kā es šo saprotu! Man bērni skolā m... "

Vidusskolas ekonomikā to jau sen māca, tas ir pamatprogrammā iekļauts jau stabili gadus 10 (kad vēl pats tam gāju cauri). Tālāk, kad ej studēt, to pašu maļ vēl un vēl un vēl detalizētāk neatkarīgi no izvēlētās studiju programmas (obligātā pakete visām programmām). Tā ka skolas vaina tur īsti nav...

KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 29.09.19 21:44
0
0

Kādas 2/3 stabili tiek apskatīts sākot no 1. līmeņa augstākās izglītības (koledžas), daudz kas arī pirms tam. Pārējais - ja rokas no pakaļas neaug un galva uz pleciem, tad elementāri - pilnīgi visu no šī var ļoti ātri sameklēt internetā... Bet vienmēr jau kāds cits vainīgs, ka muļķis esi sanācis...

Roterdama avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MērisMedaļa Paciņa no Ziemeļpola
  Roterdama 28.09.19 22:25
0
0

atbildot uz rasty komentāru " 1. Pirmo neatliekamo palīdzību, kā rīko... "

Piekrītu. Ļoti noderīgi un vērtīgi!