local-stats-pixel fb-conv-api

Atbilde uz A.Šķēles ambīcijām Andra Šķēles runā TP 12.kongre15

Šobrīd liela daļa Latvijas pilsoņu savu viedokli vairs neveido paši. Viņi faktiski to pērk avīžu slejās un TV dzeltenajās reportāžās, kas pilnīgi nomākušas nopietnāku analīzi. Un sliktākais, ka lielākā daļa indivīdu nesaprot, ka viedokli viņiem iepotē, nomācot viņu pašu spēju patstāvīgi spriest un domāt.

Diez vai, Šķēles kungs! Latvija par dzeltenās preses poligonu kļuva, kad zaudēja ticību Latvijas politikai, kuras radīšanā esat līdzvainīgs. Jūsu mērķis biznesa politikas mārketingā bija cēls, radot TP. Tomēr ne tik cēls, lai Jūs spētu norīt to aizvainojumu, ko Jums meta LC- vecie komunisti un Latvijas tautsaimniecības nogremdētāji, izlaupītāji privatizācijas ceļā. Jūsu TP dibināšanas mērķis bija pierādīt, ka esat stiprs un spējīgs. Tomēr TP bija pašmērķis, kas Jūsu partijas mahinatoriem deva iespējas, mācoties no Jums, gūt pašlabumu politikā, operējot ar informāciju, tai skaitā valsts noslēpumu.


Jūtos atbildīgs, jo es biju viens no tiem, kuri dibināja Tautas partiju. Jūtos atbildīgs, jo arī kā ierindas biedrs es pārstāvēju Tautas partiju. Partiju, kuras vadība diemžēl vairs nedzirdēja ierindas biedru vairākuma viedokli. Viedokli, kurā ir sāpe par Latviju. Par depresīvu, demoralizētu, nemotivētu un sašķeltu nāciju. Mēs visi esam šīs nācijas ierindas biedri. Mūsu katra atsevišķā sāpe veido visas Latvijas sāpi.Lai maza ļaužu kopa sasniegtu savus mērķus, tai jābūt labi organizētai, tai jābūt disciplinētai un tai jābūt morāli stiprai. Katram šīs grupas biedram ir jābūt izcilam. Ir pilnīgi vienalga, kas tu esi – prezidents, zemnieks, ārsts vai sētnieks. Svarīgākais – esi izcils. Esi izcils sava darba darītājs.


Šie visi ir tukši vārdi, ko vada bailes no tautas par sastrādāto, jo pats esat vainīgs, ka nepieskatījāt savu bērnu – TP. Jūs turpinājāt shēmot savam šauram pašlabumam, tādēļ nevietā ir runāt par kādu tur sāpi. Vienreiz esmu tikai vienu Jūsu ieceri un darbu atbalstījis- kad pirmoreiz valsts budžets nonāca briesmās, kura deficītu vajadzēja glābt, tomēr kopš tiem senajiem laikiem nekas vairs lietderīgs tautas labā nav darīts, tādēļ Jums nav nekādu tiesību vairs ne lemt, ne vadīt.

Pilnīgi atrauti izskan spriedelējumi par kādu tur izcilību, ja pat vidusskolas izglītību Latvijas lielākā iedzīvotāju daļa saņem nožēlojami atpalicīgā līmenī.Tie nevis izmanto savu autoritāti un zināšanas par demokrātiju, bet faktiski ir uz vienu roku ar valsts pamatu grāvējiem. Linča tiesas un paraugprāvu augstais pieprasījums preses slejās slēpj sevī biedējošu tukšumu arī daudzo ceturtās varas pārstāvju izpratnē par tās atbildību demokrātiskas un pilsoniskas sabiedrības izaugsmē.

Jā, šī reālā vēsturiskā nepieciešamība- linču tiesas, kriminālprocesi, kas citādi kavē Latvijas sabiedrības attīstību. Tieši Jums bija dota vēsturiskā izdevība nepieļaut šo situāciju, dibinot TP, izvirzot augstākus ideālus, nevis ierindas biedriem rādot piemērus – biznesa shēmošanas paraugus savam pašlabumam, izmantojot politikā pieejamo informāciju. Jūsu rīcībā bija pietiekami resursi, lai tos izmantotu sabiedrības labumam, paredzot ne tikai sava pašlabuma mērķus, bet arī, kas notiks ar sabiedrību pēc totalitārisma (komunisma) periodā, no vēsturniekiem mācoties, ka šādā situācijā rodas oligarhi, kas izlaupa valstis. Jūsu vaina, ka pats esat oligarhs un šo situāciju izmantojāt savam labumam, ne Latvijas sabiedrības, Jums bija iespēja būt izcilam!


Latvijai jākļūst par izcilu mazas nācijas labāko piemēru.

Šķēles kungs, beidziet nu ar šo frāzi muļķot sevi un citus, tas ir nereāli. Šādā veidā no cilvēciski normāliem Latvijas iedzīvotājiem prasot totalitārisma laiku varonību.


Lai Latvija būtu izcila, mums jāpaveic 5 lieli darbi. Pirmkārt, Latvijā ir jāatjauno tautas izaugsme. Otrkārt, mums jāattīsta ražošana. Treškārt, mums jānodrošina saprātīga enerģijas apgāde. Ceturtkārt, mums pašiem jāspēj pārvaldīt savas valsts finanses. Piektkārt, jāsakārto valsts pārvalde.

Šai sakarā esam atklausījušies mērķu nosaukšanu jāvajadzības izteiksmē. Ja Jums tā patīk runāt un domāt, jums jāklausās un jāskatās Domburšovs. No tā, ka sacīsit salds, mutē saldāk nekļūs...


Tie, kas saka, ka bija iespējams izveidot pilnībā pietiekamas rezerves pirmskrīzes gados valsts budžetā, acīm redzot matemātiku ir aizmirsuši.

Runājot par krīzi. Tieši Jums, kas skaitāties no gudrākiem politiķiem, biznesmeņiem, kas esat bijis daudziem paraugs, tiem, kas sākuši nodarboties ar biznesu, tieši Jūs ar TP, kas bija pie varas, esat VAINĪGS prognozēs, ekonomikas karsēšanā. Tieši Jums un TP bija jāredz un jāparedz, kas notiks ar Latviju, neatkarīgi no krīzes, pat nerunājot par tādas prognozēšanu. Jums bija jāredz, ko Jūs darāt ar Latvijas ekonomiku, tajā ļaujot saimniekot Zviedrijas bankām. Veicinot Latvijas H un Z bankas bezdarbību. Tieši Jūs un TP ir pie vainas, ka pieļāva Parex un politiķu savstarpējo korumpēšanos, Parex ziedojot partijām un prasot savu labumu, tai skaitā valsts un pašvaldību budžetu apkalpošanu, neizvērtējot šos riskus.

Tieši Jums un TP bija jāredz, ko Zviedrijas bankas dara ar Latvijas sabiedrību – to sašķeļ un aplaupa. Sašķelšanā izpaudās apstāklī, ka viena sabiedrības daļa pirka nekustamos īpašumus no otras puses tās pašas sabiedrības, nekustamo īpašumu cenas dzenot uz augšu, lai nākotnē, bankām izņemot naudu no apgrozības, kontrolējot biznesa vidi Latvijā, par zemām cenām atsavinātu ieķīlātos īpašumus. To, protams, ka, iespējams, paredzēja daudzi, bet neparedzēja, ka tas tā turpināsies tik ilgi, kamēr nauda pietrūks tai sabiedrības daļai, kas pirmajiem pārdeva savus īpašumus, un arī tie sāks savus īpašumus ieķīlāt bankās, lai izdzīvotu un skolotu savus bērnus, Latvijas sabiedrību padarot arvien nabagāku. To paredzēt bija tieši Jūsu un TP politiķu uzdevums. Tagad ir par vēlu, Latviju pamet simtiem tūkstoši cilvēku.


Bet to pašu naudas mazumiņu, 117 miljonu pārpalikuma veidā, šodienas skaļākie politiskie aktieri no jaunizceptā veidojuma Vienotība, piespieda Godmani saplosīt 2008.gada pensiju referenduma laikā. Un arī Tautas partija to nespēja apturēt.

Godmani neviens nav piespiedis, Godmanis ar savu partiju un TP, u.c. korumpējās ar Parex un arī šoreiz atdeva Parex savu parādu, glābjot Parex un nerezidentu naudu ar valsts budžetu, kā arī Godmanim, iespējams, radot apstākļus, ka ebreji caur Parex glābšanu saņēma savu parādu no Latvijas valsts, ko tā negrasījās atdot. Būtu jānoskaidro, vai Godmanis personīgi no šī darījuma, Parex glābšanas ar valsts budžeta naudu, neguva labumu.

Jātiek ārā no faktiska parādu cietuma, kurā Latvija ir un kurā par sargu pielīgts SVF.

Tas tāds Jaungada vēlējums sev? Ar jauno gadu vairs nedzeršu, nesmēķēšu...?


Gudri cilvēki mācās no citu pieredzes, pārējie no savām kļūdām.


Pareizi ir – Gudri cilvēki mācās no citu kļūdām, pārējie no savām.


Nemākulīga naudas tirgus regulācija un tās pārvaldība ir ļoti pastiprinājusi globālās krīzes dziļumu Latvijā.

Šie vārdi neko nepasaka.

Kur palikusi TP spēja radīt savu piedāvājumu, to aizstāvēt un par to pārliecināt politiskos partnerus? Kur zudusi spēja brīvi debatēt jebkurā politiskā jautājumā? Jautāšu tiešāk – kāpēc TP savu politisko dienaskārtību skata tikai caur konkrētā brīža vai konkrētās problēmas īslaicīga izdevīguma prizmu? Kādēļ??

Kurā brīdī A.Šķēles ambīcijas politikā un ekonomikā beidzās? Vāji vadoņi piesaista izpildītājus, lieli katrā savā kareivī atraisa labāko, ko tas var dot.

Ir jādara gals dzīvei apjukušā pūlī vai, vēl ļaunāk, viens otru savstarpēji apkarojošos bariņos.

Tikai vāji vadoņi tērē laiku demagoģijai.

Mums jāuzņemas atbildība, jāiedveš sevī pašapziņa, lai veidotu pašapzinīgu nāciju – patiesi neatkarīgu un izcilu.


Tikai vāji vadoņi tērē laiku demagoģijai un tukšvārdībai.

Esmu gatavs strādāt kā Tautas partijas priekšsēdētājs kopā ar Vinetu Muižnieci, Ventu Kraukli, Māri Kučinski un Edgaru Zalānu.

V.Muižniece sevi parāda, kā aklu A.Š. piekritēju, V.K. ir cilvēks, kas šobrīd var runāt ar tautu, jo ir mazizglītots, prasts, dzied un ar tādu, visticamāk, tauta pašidentificēsies. Kučinskis zin ļoti daudz, bet nekad nepateiks, ko domā, nekad nepateiks, ko A.Š. tam uzticējis. E.Z. ir tumšais zirdziņš, spējīgs spriest, bet nekad nepieņems nekādus lēmumus, ja nesaskaņos ar priekšniecību.
A.Š. politika, izvēloties šīs figūras, orientētas uz laiku, kad Latvijā tā saucamās JL reformas beigsies.

Jaunajai valdei būs jāuzņemas atbildība gan par kļūdu analīzi, gan par precīzu TP piedāvājumu valdībai un Saeimai. Detalizētāks un tehniskāks TP piedāvājums ir jāizstrādā līdz nākošajam kongresam maijā.


Mums jāuztur aktīvs dialogs ar masu mēdiju redaktoriem, apskatniekiem un analītiķiem.

Jūsu laiks, godātais A.Šķēle, ir pagājis, vai nekad nav bijis, ja neskaita Jūsu ambīcijas ekonomikā, kas ir Jūsu lauciņš, neklausieties savā padomniecē, viņa ir tikai sieviete. Jāprot arī zaudēt. Nevajag, ekspluatējot tautas apziņu, kultivēt un izmantot vadoņa tēlu.
11 6 15 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 15

0/2000
Man šķebina tas pretīgais mūlis - slikti paliek uz to skaoties, ja godīgi, neesmu drošs, ka neuzvemtu virsū, ja satiktu dzīvē
0 0 atbildēt
Patiesie mērķi, kāpēc Šķēle atgriežas politikā, tāpat kā citiem oligarhiem un nerezidentiem Krievijā, kas izņēma naudu no Parex - privatizācija ar sertifikātiem, kuros ielikta liela nauda. Šķēle grib sagatavot likumdošanu vēl izdevīgāk. Neviens par to nerunā. Reizē ar Zviedrijas bankām, samazinot nekustamo īpašumu cenas, izņemot no apgrozības naudu, iedzīvotājus padzenot no laukiem un skolām, kas pārsvarā Latvijā ir muižas, tiek sagatavota kārtējā prihvatizācija, latviešus padarot par kalpiem Latvijā un pasaulē. Kāpēc par to nerunā mediji? Vien VVF, bijusi saskarē ar valsts noslēpumu, šo to nojauš.
0 0 atbildēt
Protams, ka iet. Kāpēc Šķēle labāks, tāds pat kampējs.
0 0 atbildēt
Tādēl, ka oligarhiem pilnas kabatas ar privatizācijas sertifikātiem, kuros ieguldīta nauda un tos nav kur likt. Visticamāk, ka oligarhi grib pamainīt likumdošanu, lai varētu saņemt par sertifikātiem naudu no valsts budžeta, trim oligarhiem vienojoties kopējā likumdošanas "lūgšanā".
0 0 atbildēt
Ar labiem nodomiem ceļš bruģējas uz elli, kur pašlaik atrodas Latvija, atklausoties politiķu jāvajadzībās, kas būtu jādara, politiķiem, oligarhiem savu labumu raušot un raušot. Ja līdz šim neviens no varenajiem, domāju naudas līdzekļos, neko labu nav Latvijai izdarījis, tad nav vairs nekādas tiesiskās paļāvības, ka izdarīs. Kā tur bija par to suni, kas spalvu met, bet tikumu ne. Ja nav tādu no esošiem, kas paredzēt spēj Latvijas likteni, tad tas ir Latvijas liktenis, ka to pamet latvieši. Arī pašlaik oligarhi raujas pie varas, lai izmantotu tiesiskās paļāvības principu, sagrābušies pa lēto un dārgo sertifikātus, kas jārealizē. Pasaciņas par labajiem pasaku tēlu- rausīšu un viniju nodomiem, pūķiem, kam jācērt galvas, pataupiet bērniem. Ja arī saglabā netendiciozu skatu, tad vērtējot oligarhu- lielo varoņu rīcību, nevar nepamanīt domu šaurību- visu, kas sagrābts tik viegli, tikpat viegli zaudējams, jo tāda ir lietu daba. Otrkārt. Izspiežot no sava vidus, vai neprotot atrast īstos cilvēkus, pašiem citus vērtējot pēc savas mērauklas- pašlabuma, tādiem tuvumā neies cilvēki, kas stāv pāri sīkām mantiskām interesēm. Oligarhi, sagrābušies mantu, kļuvuši par tās vergiem, paši sev nogriežot ceļu uz idejām, kas atnāk cilvēkiem, kam patiesi rūp nacionālās intereses.
0 0 atbildēt
Bet jautājums par to, mazais cilvēk, kādēļ domā ka viņu nolūki ir savtīgi, tomēr paliek neatbildēts. Jo nauda, īpāšums, amati, sertifikāti, vara ir līdzeklis, lai kautko izdarītu. Un ja par lieliem uzņēmumiem runā, piemēram pārtikas rūpniecības, tad kādam tie ir jāpārvalda un privātīpašums ir viens no veidiem, ķā to pārvaldīt. Un to visu (līdzekļus) var izmantot gan par labu, gan par sliktu. Un ņemot to visu vērā, kādēļ domā, ka piemēram Šķēles vai ok Lemberga vai kāda cita oligrha nolūki ir slikti? Un kādēļ domā (ja tā domā) ka kādu citu oligarhu, kas stāv aiz to nesaudzīgās un nepārtrauktās kritikas, nolūki ir vismaz labāki? Piekrītu, neiedziļinājos, labs jautājums, kādam jāpārvalda. Daudzreiz esmu par to domājis. Bet varbūt šis jautājums ir pēdējais arguments? Kā to var zināt?
0 0 atbildēt
Te jau ir tā tiesiskā paļāvība, kuru jau var piesmiet, bet, cik ilgi? Atkal līdz jauniem solījumiem - kā var nesolīt, kas ir vēlēšanu mehānika ? Kur tad politiskā atbildība ilgtermiņā? Uzņēmējs ir uzņēmējs, viņu saista tas tiešais bizness, bet politiķim, tautas patiesajam vadonim, kuru nemaz jau nesauc par vadoni, līderi utt. jābūt citām īpašibām, ar biznesa sapratni par maz, citam redzējumam jābūt, tādam, kā pārvēsturiskam, pārlaicīgam, pravietiskam, attālinātam no uzņēmējdarbības filosofijas. Vēlēties, ka tāds esmu, iedomāties, ka esmu, ir par maz. Tas ir tāds, kas pirmajā brīdī nesaprotams, iespējams, ka vispār nesaprotams pat pēc laika... kādēļ tā rīkojies, kā to sapratis, ko domējis...tās lielās pēdas, kas paliek, nevis vina rūpnīca, kas bērnubērniem mantojumā strādā vēl 200 gadus un nes peļņu. Valstij ir citādi. Laiks pret valsti izturas citādi. Tur jālīst asinīm. Ja tās nelīst, tad tās pieprasa, citādi nav attīstības no tiem, kam pieteik. Apakšām nav stimula.
0 0 atbildēt
"Asinis protams ir iedarbīgs motivators, bet manuprāt tas nav vienīgais, tas bieži tiek pārspīlēts un protams arī ir amorāls. Ja situācija nobriest, tad neko, bet palīdzēt tai nobriest gan nav labi ;" Nezinu, Zviedrijas bankas, SVF, ES, EK, JL piegriež skrūves, latvieši bēg no tā kuģa gala, kas grimst, par nelaimi vai laimi, nav zināms, bet mazinot sociālo spriedzi. Kuģa galā, kam nav sūces, skan mūzika un naktīs deg gaisma, tur smejas, priecājas un raksta likumus. Nevar LV mazajam cilvēkam piekarināt birku - nemieru provokators, ja racionāli padomā, vēstures ratu vienmēr mēģināts saprātīgi un racionāli pagriezt. Tikai- tieši par kādu maksu un kas to spēj. Pagaidām nekas nemainās. Patiesības process ir neizdibināms. Nekad neko nevar zināt no tā, kas būs rīt. Latvijā neredzu pilnīgi nevienu, kas spētu situāciju mainīt. Kāds uz īsu brīdi spēj izteikties pārliecinoši, paliek gudro runas vīru nometnē, kur naktīs spīd gaisma, bet rezultāti tikai pasliktinās.
0 0 atbildēt
Jaunu asiņu nav. Bija ES un NATO . Mēs par ES un NATO. Tagad SVF, ES, EK, Zviedrijas bankas. Visādas ēlertes un pilsoniskās savienības ir pensionāru klubiņi. Vēlētājs ticēja, ka vara ir leģitīma un tiesiska un uz viņu tiesiski var paļauties, ka tā pildīs savas saistības, ko ar publisko līgumu uzņemas, strādājot tautas ne oligarhu, Parex un savā labā. Ārzemju nauda un kapitāls sašķēla Latvijas spējas un pašpietiekamību- skaldi un valdi, bet mazie rausēji- Lembergs, Šķēle, Šlesers noskatījās, kā Latvija tiek saplosīta, pašiem piedaloties.
0 0 atbildēt
Man jau nāk smiekli par tiem komentētājiem, kas zaudējuši saprātu, viegli manipulējami. Ja Šķēle nevar atbildēt par to, ko nodarījis ar savu partiju Latvijai, man no tā ne silts, ne auksts, jo nekad ne par vienu partiju vai deputātu neesmu balsojis, jo tie meli kopš 90. gadiem ar Gorbunovu priekšgalā pieriebušies. Viss turpinās, kā cilvēks A. šķēle varbūt ir jauks, bet kāds tam sakars ar varu un viņa vēlmi un ambīcijām? Nekāda. Katram jādomā par sevi un jādara, nevis jāspriež politiķiem līdz, kamēr tie bauda varu un polpularitāti. Man tiešām nāk smiekli par visu, pats jau gatavojos ar savu firmu pārcelties uz ārzemēm, no turienes vadīšu lielo revolūciju. Kam bail, lai brauc no Latvijas prom.
0 0 atbildēt
Kurš tad saka, ka pret Šķēli? Kam var būt bailīgāk par pašu Šķēli? Kāpēc tāda nervozitāte? Kas tad ir Šķēle? Tad jau jāpavērtē. Parasts pilsonis, kas pagozējies lēta populisma saulītē. viegli paņemot īpašumus, esot politikā, operējot ar informāciju. Shēma bija vienkārša- ieguva pārvaldījumā caur ministriju fabriku, ja tā var saukt, un par tās peļņu privatizēja. Shēma laba. Ne viens viņš tā darīja. Bija vēl gudrāki - D.Skulme, bija tāds, iztaisīja likumdošanu, ka sertifikātus varēja pārsūtī pa pastu. Ciki no tiem tagad viltoti, nav zināms. Tā ieguva pamatkapitālu - ar pelēku tiesiskumu. Šķēle ir jauks cilvēks, kas labi prot shēmot. Arī politikā jāprot shēmot. Bet kāda tur gudrība? Prastums. Ko tad viņš tādu sliktu izdarījis, ka citiem- Jums, par viņu tā jāuztraucas? Varbūt viņam pašam jāuztraucas. Bailēs no likumsakarības, ka viens trakais visu pasauli var padarīt traku, bet visa pasaule trako par normālu nepadarīs? Lielākais sods ir bailes no soda.
0 0 atbildēt
"Man metas nelabi, kad atkal redzu, ka komentētāji cenšas citiem iestāstīt, ka tas viss kāda cita politiskā spēka labā, atkal kārtējās sazvērestības utt. utjp. Tā tas Latvijā medijos iegājies, ka kritika par politiķiem vienmēr tiek pārkrāsota par sazvērestībām, intrigām utt. Nu tad paskataties, ko mums pa šiem gadiem TP, LC, LPP, ZZS ir tādu devuši, piemēram, salīdzinājumā ar Igauniju, kur, ja nemaldos, ir bezmaksas medicīna un izglītība, lētāka pārtika, un tagad pēc eiro ieviešanas būs vēl daudz kas lētāks, bet Latvijā vienīgā stabilā izaugsme ir emigrēšanas tempiem. Tie paši TP suķi galdos sabāza 700 000 Bērnu slimnīcas naudas, un veselības aprūpes reforma ir viņu kārtējais biznesa projekts. ZZS savukārt barojās no Eiropas lauku naudas Latvijai - vai neesat lasījuši ziņas, ka no tās viņi apmaksājuši gan savas kampaņas caur Meža dienu kumēdiņiem, gan vispār gandrīz visa ES lauku nauda aizplūst tikai lielajiem zemniekiem un visādām viņu shēmām. LPP savukārt tagad mūs aplaimo ar uberkruto Rīgas reklamēšanu par 6 miljoniem, lai gan skaidrs, ja pa ielām jau klīst apdzērušies bruņoti cilvēki, tūristi šim nostūrim metīs līkumu, kā vien pratīs. Nu ko labu var pateikt par šo partiju darbiem. A reāli jau izskatās, ka tie sliktie ir JL, bet kas cits viņiem atliek, kā griezt visam naudu nost, un likt nodokļus, ja šīs rijīgās miesas TP, ZZS, LPP, LC, utt un hvz pa šiem gadiem visu ir izlaupījušas? P.S. Aizvakar Panorāmā bija labs sižets par pansionātu, kur izskanēja apgalvojums, ka ārvalstnieki vairs gandrīz nesniedz humāno palīdzību, jo uzskata, ka LV pa šiem 18 gadiem jau bija jāsasniedz zināms labklājības līmenis..." Pilnīgi piekrītu.
0 0 atbildēt
Tak teicu, ka Šķēle nav nekas izcils- laikā un vietā mahinators, turklāt ticis politikā īstā laikā, lai gan bija parasts rožu audzētājs, mehanizators, kas iekļuva lauksaimniecības ministrijā un sāka shēmot. Tiekot pie īpašumiem vieglā kārtā, arī pie to pircējiem caur valdības aparātu, un kur tad vēl tie zelta podi, ko žurnālistiem veda rādit! Par Šleseru - tas vispār ar mazu izglītību, sevi vispār vairs nekontrolē savā aizgrābtībā, tādiem tāda raušanās parasti beidzas ar trieku. Visgudrākais ir Lembergs, mācās no citu kļūdām, nelien pie idiotiem Saeimā, valdībā, pareizi, ko no idiotiem var prasīt. Ar idiotiem domāju bezsmadzeņu izpildītājus, kas valsti noveduši defoltā. Par to jautājumu atkal no kura aizeju, tavuprāt. Nezinu, kas esi, bet tev ir tiesneša manieres uzdot jautājumus. Tiesneša pienākums uzdot neuzvedinošus jautājumus, tā arī tu dari. Uzdot uzvedinošus, tad varēšu tevi vieglāk saprast konkrēti.
0 0 atbildēt
Likums jau paredz, ka partijas sponsorēs no valsts budžeta. Atkal partjām sāksies treknie gadi.
0 0 atbildēt
anonīmam - Interesenta kungam "Un tad nu lūk šie apstākļi tad arī radīja papildu vēlmi uzzināt kādēļ mazais cilvēks, kurš spēj izteikt samērā dziļas filozofiskas domas, tomēr salīdzinoši tik krasi un prasti vēršas pret to pašu Šķēli ". Atbildu : pret Šķēli es nevēršos. Personīgi nepazīstu.Ir divi Šķēles- uzņēmējs un politiķis, kura intereses, pēc definīcijas, ir interešu konfliktā. Ja runā par 1.Š., tad tas ir simpātiska izskata onkulīts, kura tēla atkarībā neesmu. 2.Š. ir politiķis, tad jau jāsaka publiskā persona, par kuru, tam esot politikā un amatā, varu izteikties, atkarībā no tā, ko tas satrādājis labu vai sliktu. Kas attiecas uz marksismu, asinīm šoreiz ar marksismu nav sakara. Palasiet vēsturi- Pasaules civilizācijas to vēsture un kultūra 4 sējumi, izd.RAKA, tulkots no W.W.NORTON , NEW YORK LONDON. Citādi zinām tikai Marksu, Engelsu, Pļehanovu, Hēgeli, Dobroļubovu, Hercenu...Raini... Ja konkrēti- pēc totalitāras varas iekārtas, kā likums, seko oligarhu veidošanās, ar valsts izlaupīšanu, oligarhiem rakstot likumus. Turklāt Latvijai neizdevīgi intereses papildus radās Krievijai, Zviedrijai, komunistiem, ES ar EK un SVF u.c., no kā oligarhi, paši izlaupot valsti, nespēja un negribēja aizsargāt tautu. Ja arī nav citu intereses no ārpuses, tad seko tautas, kas novesta nabadzībā un izmisumā, sacelšanās, gāžot un padzenot oligarhus no izlaupītās zemes un tautas. Šoreiz Latvijai ir daudz izlaupītāju, kas ir vienā flangā pret tautu- ES ar EK un SVF, Krievijas nerezidenti, Zviedrijas bankas, uzņēmumi, Norvēģu uzņēmumi, piem., RIMI, kas peļņu izved, visas pie varas esošās pašmāju korumpantu partijas, kas korumpējās ar bankām Baltija un Parex, oligarhi, kas naudu pārskaita ofšoros, neapliekot ar nodokļiem, lielais valsts aparāts ar lielām algām. Piem. nav zināms, cik no Liepājas metalurga, Valmieras stiklenes ienākumiem bez nodokļiem paliek ārpus Latvijas u.c., tāpēc jau tik daudz slēpto un atklāto miljonāru un ierēdņu un cirpēju. Bet aitām vilna tik ātri neataug, kā daudzie cirpēji vēlētos. Ja runā par Šķēles atbildību. Šķēle, kā shēmotājs, nepārtraukti parādās dažādās shēmās, man nekas pret to nav personīgi, jo pats shēmoju, bet politikā to darīt nedrīkst. Te pastāv minētais interešu konflikts.Ja gribi shēmot, nelien politikā, noteikti nories.Vai atsakies no shēmošanas, publiski nožēlo, atsakies no kāda labuma, ziedo sabiedrībai, atvainojies, atjauno ticību...re, cik daudz pateicu par velti priekšā ... vai kāds redz, ka Š. tā dara ? Nē, jo galvā tikai shēmas, no šādām tā viegli nevar atbrīvoties, kur nu domāšanu mainīt, kas ir pats grūtākais. Visgrūtākais ir katram pašam savu domāšanu menedžēt, t.i. vadīt. Šķēle savā politiskā attīstībā sēž uz vietas. Nav jau slikti klausīties gudrā padomniecē. Bet kur tad pats Šķēle, politiķis?
0 0 atbildēt