3

 20  2
Pirms pāris dienām LV interneta podā lasīju par tēmu, kāpēc cilvēki baidās likt atsauces. Autors brīnišķīgi skaidro iemeslus sīkāk, es vienkāršošu – cilvēki ir skaudīgi un iedomīgi muļķi. Tik tālu viss kārtībā – kamēr raugāmies „vienas personas griezumā”, man tas šķiet saprotami - strādā emocijas nevis pārdomāts marketings, galu galā, man jau arī tīri cilvēcīgi gribētos būt Kristoferam Kolumbam. Mans jautājums ir par ko citu:

Kā mūsdienās, kad internetā savu veiksmi skaidri pierādījis web2.0, kur viens no stūrakmeņiem ir tieši sadarbības un līdzdalības princips informācijas telpā, viens no Latvijas lielākajiem ziņu portāliem apollo.lv spēj pieņemt lēmumu nogriezt jebkādu iespēju komentāros ievietot saiti uz ārēju resursu?(skat. marinas komentārs pie beigām. Saite bija uz vikipēdijas enciklopēdiju)

Varam tikai iedomāties, kā izskatījās sapulce, kurā gudri vīri un mārketinga meitenes nolēma – nebūs te nekāda reklāma par brīvu citiem! Tajā brīdī vēl kāds iesaucās – un vispār, tā mēs riskējam, ka cilvēks aiziet uz neatgriešanos! Lēmums tika pieņemts, programmētāji lietu nokārtoja un zelta puisīši apmierināti smaidīja, paceļot četru pirkstus pret debesīm, pie reizes norunājot, ka nu gan varētu uzrīkot kādu pirti.

Vai tiešām zilajam Latvijas interneta valim šķiet, ka mūsdienās cilvēki cenšas lasīt tikai vienu resursu? Ja tā labi padomā, es varētu arī apvainoties par to, ka man te tagad diktēs, ko un kā es drīkstu komentēt. Kur tad paliek draudzība pret lietotāju? Vai apollo redakcija te man grib teikt, ka viņu žurnālisti ir visu, kas man un citiem jāzina, jau pateikuši?? Vai apollo nav kā šitas sunītis, kas pats sev tikai kaitē un smīdina tautu?

Pie reizes papētīju arī tvnet un delfus. Tur nekādus ierobežojumus neredzu, delfi pat izstāstījuši, kas jādara, lai komentārā ierakstītā saite būtu aktīva. Tomēr tomēr – nevienu no maniem komentāriem tā arī nenopublicēja. Iespējams, kādas tehniskas nelaimes, bet iespējams, ka tiešām cenzē (mani komentāri bija par raksta tēmu un linki – attiecīgi uz konkurentu rakstiem). Vispār redzēju komentārus, kuros bija saites uz citiem interneta resursiem, tāpēc pieļauju, ka tvnet un delfi cenzē tikai, ja links ved uz tiešajiem konkurentiem. Arī vispār stulbi.

Komentāri 3

0/2000
Principā lielajiem portāliem, kuri viens pret vienu pārkopē LETU, ir par ko uztraukties, bet šie te diezgan smieklīgiem mēģinājumi paturēt apmeklētāju tikai sev, atbaida. Pamatprincipus viņi nekad nesapratīs, nesapratīs, ka ir jābūt nevis cietoksnim, bet centram, kurā var iegūt informāciju par visiem. Ja uzticies un zini, ka te būs gan informācija gan papildavoti, tad izvēlēsies tieši šo portālu, lai "sāktu savu dienas apgaitu".
 0  0 atbildēt
digot šito! digot!
 0  0 atbildēt
visus ierobežojumus var sakarīgi apiet. Vēl neesu redzējis tik advancētu teksta validatoru, kas spētu saprast, ka es meģinu iemānīt saiti. Piemēram daudzās vietās speciāli aizliegts likt tel numurus, lai citiem nekaitētu, bet pat to var mierīgi izdarit kā piemēram 1*2*3*4*5 un tamlīdzīgi. Domāju, ka saiti arī var "iemānīt", ja ļoti vēlas :)
 0  0 atbildēt