Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
132

Pēc gandrīz kā gada klusēšanas nolēmu atgriezties ar filozofiska un psiholoģiska rakstura apgalvojumu: mēs esam egoisti. Lūgums lasīt un domāt līdzi. Nebūs grūts filozofiskais teksts, izmantošu piemērus, visiem tie patīk

.

Vai tiescaronām esmu egoists... Autors: RentgenBārdis Apgalvojums: Mēs esam egoisti
1.

Vai tiešām esmu egoists? Tiesa, reizēm mēdzu domāt tikai par sevi, bet es taču palīdzu citiem, ziedoju, nedaru ļaunu. Man ir ģimene, bērni, kā es varētu būt egoists? 

Šīs iespējams ir dažas no domām, kas Jums ienāk prātā dzirdot manu apgalvojumu: mēs esam egoisti. Tomēr mēģināšu aprakstīt dažas situācijas un katrā pierādīt egoismu. Es nemēģinu pateikt, ka esam 100% egoisti, bet mūsos tas mīt lielā daudzumā.

Ziedoscaronana Cienijams... Autors: RentgenBārdis Apgalvojums: Mēs esam egoisti
2.

Ziedošana. Cienijams darbs: palīdzi citiem un pretī neko nesaņem. Kā šāds cilvēks varētu būt egoists?

Nāksies jūs pievilt, bet arī šāds cilvēks var būt egoists. Kad mēs noziedojam, piemēram, dzīvnieku patversmei 1 Eur, mēs sajūtamies labi. Mūsu apziņa saka, ka esam paveikuši labu darbu. Tad nu, mēs esam ziedojuši, lai paši par sevi sajustos labi. Vai tad mēs esam droši, ka tā nauda tiešām nonāk dzīvnieku patversmēm? Nē, neesam, bet mums bija labs nodoms, esam paveikuši labu, cienijamu darbu. 

Otrs iemesls: tā kā mēs esam labi cilvēki (noziedojām, palīdzējām), labiem cilvēkiem tiek atdarīts ar labu. ja mums kādreiz vajadzēs citu palīdzību, mēs to saņemsim, jo esam palīdzējuši citiem (liela daļa tam tic).

Mēs nopērkam jaunas drēbes, bet drēbju skapis pilns, nav kur likt vecās drēbes. Tad mēs savācam vecās drēbes un iemetam ziedošanas kastē, esam paveikuši divus labus darbus: esmu ziedojis (malacītis) un atbrīvojis vietu savām jaunajām drēbēm. 

Tie visi ir sīkumi, bet tas tomēr pierāda egoisma iezīmes. 

Palīdzība citiem... Autors: RentgenBārdis Apgalvojums: Mēs esam egoisti
3.

Palīdzība citiem: kaimiņš aicina jūs talkā uz malkas ciršanu ziemai. Jūs piekrītat. Bet kādēļ jūs piekritāt? Jums patīk skaldīt malku vairākas stundas? Un kā šī situācija var pierādīt, ka esmu egoists?

Jūs palīdzat ar apziņu, ka , ja jums vajadzēs palīdzību,  viņš atnāks, jo jūs palīdzējāt viņam. Savā ziņa kaimiņš ir jums parādā pakalpojumu. Jūsu palīdzība kalpo kā lielāks garants, ka viņš palīdzēs jums, ja prasīsiet.

Egoists attiecībās Parasti... Autors: RentgenBārdis Apgalvojums: Mēs esam egoisti
4.

Egoists attiecībās? Parasti saka, ka egoisti dzīvo vieni, jo citus nevajag. Bet tā nav vienmēr tiesa. Kādēļ esat ar kādu kopā? Kādēļ lutinat un aplidojat savu otro pusīti? Nesaskatu tur neko egoistisku. Tur tomēr apakšā ir egoistiska doma. 

Kādēļ mēs esam attiecībās? Jo tās dod mums prieku, vairs neesam vientuļi, mīlestība un vēl citi iemesli. Vai mēs vēlamies to pazaudēt? Vai vēlamies iet cauri garīgajām sāpēm un vientulībai? Ja izturēsimies pret otru pusi slikti, tad mūs pametīs. Ja izturēsimies labi, tad visticamāk nepametīs. Kādēļ daži cilvēki paliek nelaimīgās attiecībās? Jo nevēlās palikt vieni, kaut gan laime jau ir zaudēta.

Attiecības tomēr ir diskutējams piemērs egoismam, jo iejaucās mīlestība. Tā tomēr maina spēles noteikumus. bet par spīti tam egoisms atiecībās arī ir.

Ziema jūs ejat pa ielu jums... Autors: RentgenBārdis Apgalvojums: Mēs esam egoisti
5.

Ziema, jūs ejat pa ielu, jums kāds nāk pretī. Kad jūs esat gandrīz vai blakus viņa/viņš nokrīt. Jūsu pirmā reakcija: palīdzēt. Kur te egoisms?

Iepriekšējās situācijās nepieminēju, bet pret egoismu cīnās morāle, sabiedrības normas, pieklājība, audzināšana u.c. Mums liekās pašsaprotami, ja kāds nokrīt, tad jāpalīdz. Ja tomēr mēs paejam garām, tad morāle mūs iekšēji grauzīs. To neviens nevēlās. Otrs, ja apkārt būs cilvēki un mēs paiesim garām, tad mūs nosodīs. Un lai kā mēs teiktu: man neinteresē, ko citi domā, man tas nav svarīgi. Tā līdz galam nav tiesa. Jūs tak negribat saņemt apkārtējo nosodījumu.

Iespējams būscaronu... Autors: RentgenBārdis Apgalvojums: Mēs esam egoisti
6.

Iespējams būšu kļūdijies savā uzskatā vai piemēros, iespējams neesmu kaut ko būtisku pateicis, tādēļ aicinu Jūs atstāt komentāru ar savām pārdomām. 

Ja tomēr Jūs piekrītat manam apgalvojumam, es aicinu jūs savaldīt savu ego. Nav vajadzība to parādīt visiem. Šī raksta jēga bija likt Jums aizdomāties, nevis uzsākt kaut kādu Ego revolūciju. Tomēr jūs nespētu, morāle "nokodīs"   .

Jūs varat lidināties savā iedomu pasaulē, kur viss ir labi, vai nolaisties uz reālās zemes (gluži kā filmā "Matrix".

0
132

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 14.09.18 16:56
 
5
0

Jā, mēs esam egoisti! Bet ja tādi nebūtu, tad neko arī nesasniegtu. Ne velti saka - Iemācieties sevi mīlēt un tikai tad varēsiet arī citus mīlēt. Un tas attiecas ne tikai uz attiecībām...

Gmonster avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Recidīvists
  Gmonster 13.09.18 22:18  
 
5
0
Tapēc, ka egosisms ir instinkts. Katra dzìva radība domā kā sagādāt sev labākos apstākļus. Nav neviena dzīvnieka, kas rāpotu plēsoņam rìklē, lai viņam nebūtu jābadojas un nav arī lauvas, kas ciestu badu, lai nenogalinātu medījumu.
skynet8 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Dienas joks
  skynet8 27.09.18 12:42
 
1
0

Egoisms ir OK - kurš tad vēl šajā pasaulē domās par tavām interesēm, ja ne tu pats?

Anonīms
Anonīms 13.09.18 23:48  
 
2
1
atbildot uz Gmonster komentāru " Tapēc, ka egosisms ir instinkts. Katra ... "

Man sacēlās un stāv pi*els.
KiboTheWolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  KiboTheWolf 13.09.18 22:11
 
1
0

Tātad, ja es nevienam nepalīdzu un visus cenšos ignorēt, es neesmu egoists. 

Turpināšu visus ignorēt un dzīvot savu dzīvi, jo egoisti ir tie kas palīdz citiem, nevis tie, kas cenšas attālināties no citiem.   

Anonīms
Anonīms 03.10.18 23:33  
 
0
0
atbildot uz Gmonster komentāru " Tapēc, ka egosisms ir instinkts. Katra ... "

Kādas muļķības. Lauva nerij citu lauvu un prieka pēc nebojā cita sugasbiedra medījumu. Nesalīdzini dzīvnieku izdzīvošanas instinktus ar cilvēku mantkārību, savtību un ļaunprātību.
MilaSawle avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Rainis
  MilaSawle 27.09.18 13:27  
 
0
0
Pilnībā piekrītu visam, ko rakstīji. Es, atverot rakstu, biju gatava jau strīdēties, bet mūsu domas pilnībā sakrita. 👍
ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 18.09.18 00:21
 
0
0

Cilvēkiem palīdzēšana citiem ir no dabas, jo tikai tā varēja izdzīvot. Tā ir pirmā lieta, ko bērns neapzināti iemācās jau piedzimstot, jo cilvēki ir vienīgie zīdītāji, kuru bērni nevar piedzimt bez trešās puses palīdzības.

Anonīms
Anonīms 13.09.18 16:43  
 
0
0
atbildot uz Anonīms komentāru "Tu vari paskaidrot kāpēc saka ka spermā ir cuku... "

Sperma visā visumā aspektīvojās cauri atmosfēras spiedienam kas sintize astromofobisko kolaktisko berzes centru kurā apvienojās sistēmas savā sistematizētajā vienotajā sistēmā kā viens nedalīts veselums. Nu vot tāpēc tā arī nav salda. Ceru ka saprati beidzot
Anonīms
Anonīms 13.09.18 16:38  
 
0
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Es veicu sev operāciju lai izņemtu 3 ri... "

Tu vari paskaidrot kāpēc saka ka spermā ir cukurs ja tā nav salda?