Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
23

Reddit Place bija sadarbības projekts un sociālais eksperiments (un arī sava veida mākslas darbs), kurš mājaslapā Reddit sākas 2017. gada 1. aprīlī. Projekta laikā Reddit lietotājiem tika dota piekļuve miljons (1000x1000) pikseļu "audeklam", kurā katram lietotājam bija iespēja nomainīt viena pikseļa krāsu. Pēc krāsas nomainīšanas nācās gaidīt 5-20 minūtes, lai to atkārtotu.

Projekts norisinājās 72h un noslēdzās 2017. gada 3. aprīlī. Šajā mirklī subredditā r/place aktīvi darbojās ap 90 tūkstoši lietotāju, taču kopumā savu ieguldījumu deva aptuveni miljons lietotāju.

Darbā ievītas neskaitāmas interneta kultūras iezīmes, vairāku valstu simbolika, pat Da Vinči "Mona Liza" un teju viss cits tam pa vidu, ko varētu pētīt stundām ilgi. Interesanti, kā projekta laikā izveidojās dažādas apvienības, kas mēģināja aizsargāt savu "teritoriju", citas mēģināja izplesties un pārņemt visu attēlu. Šī tiešām dzīvā kultūras mākslas darba tapšanu iespējams noskatīties video.

Saiti arhivēja 2017. gada 19. aprīlī, kad tā kļuva par mirkli interneta vēsturē.

Pēc 72h darba scaronāds bija... Autors: Kommie Apbrīnojamais r/place
Attēls no: imgur.com
1.

Pēc 72h darba šāds bija gatavais mākslas darbs, kuru sīkāk katrs var izpētīt klikšķinot uz saites.

Katram lietotājam tika dota... Autors: Kommie Apbrīnojamais r/place
Attēls no: imgur.com
2.

Katram lietotājam tika dota izvēle starp tikai 16 krāsām, tāpēc tonis nav īstais, taču arī Latvijas karogs iekļuvis r/place, zem tā arī Lietuvas un apliecinājums abu valstu ciešajām attiecībām.

Pievienotie video

Paātrināts video, kurā redzams, kā 72 stundu laikā izmainījās r/place.

0
23
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes