Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
89

Šis ir ievads rakstu sērijai, kuru esmu nolēmis izveidot. Raksti nebūs par LV politiku, bet apsolu, ka tie būs interesanti. Ja Jums patīk raksti no sērijas "Maldinošā ģeogrāfiskā karte" tad Jūs nebūsiet vīlies. Varu pateikt, ka tie būs saistīti ar alternatīvo skatījumu uz lietām (ar bildēm, video, faktiem) un savā starpā būs saistīti pavisam nedaudz.

Mūsu skudru fermā ir aizsākusies ierastā seriāla jaunās sezonas demonstrācija. Pārsvarā šajā seriāla figurē visi vecie aktieri ar dažiem izņēmumiem. Ir dibinātas jaunas teātra grupas, kuras lielākoties sastāv no tiem pašiem veciem "māksliniekiem". Neviens netic tam, ka šī sezona būs labāka kā iepriekšējā. Tomēr dažiem sanāk mierināt sevi ar to, ka izvēlētie aktieri spēs mainīt scenāriju. Tas ir bezjēdzīgi. Ja neesat sapratuši tad tālāk es paskaidrošu ko es domāju ar terminiem "aktieri", "skudru ferma", "seriāls".

Iedomājaties - pasaules mēroga kino kompānija ir izdomājusi uzfilmēt kādu filmu vai seriālu. Viņiem ir līdzekļi, viņiem ir doma par ko būs šī filma un kopējais tās redzējums. Ir sarakstīts scenārijs, kurš procesā var tikt nedaudz mainīts un pieskaņots attiecīgi izvēlētiem aktieriem, taču scenārija iznākums paliks nemainīgs. Kungi apsēžas un sāk lemt, kuras no zvaigznēm varētu izpildīt galvenās lomas šajā filmā. No režisora un aktieriem, kuri izpildīs lomas būs atkarīgs kāda noskaņa un žanrs būs filmai. Attiecīgs aktieris var piešķirts filmai brutalitāti vai komiskumu vai kādu citu iezīmi, kura būs viņam raksturīga. Bosi vēlas palaist šo filmu kādā konkrētā valstī un lai tā būtu veiksmīgi pieņemta tās valsts sabiedrībā būs nepieciešams ņemt vērā noteiktus faktorus. Jūs taču piekritīsiet, ka dažādās valstīs, kontinentos viena un tā pati filma var tikt uztverta savādāk. Tas kas liksies pieņemami Eiropā var likties prātam neaptverami Āzijā un otrādi.

Ir jābūt ļoti naivam lai domātu, ka mūsu valsts attīstība ir mūsu rokās. Ka tā saucamie "politiskie spēki" spēj patstāvīgi pieņemt nopietnus lēmumus. Ka mēs varam savākt parakstus "pret" vai "par" marihuānas legalizāciju un tas nostrādās. Visi lieli procesi, kuri notiek valstī ir atkarīgi no "pasaules priekšniekiem". Ja valstī notiek kāds globāla mēroga notikums vai izmaiņas tad tās noteikti ir ieplānotas jau iepriekš. Ir dots norādījums. Varbūt kāds domā, ka mums tiešām bija izvēles iespēja stāties vai nestāties "NATO" vai "ES"? Daudziem rodas iespaids, ka iedzīvotāji ir pieņēmuši lēmumus balsojot referendumos un tas viss bija atkarīgs no mums. Protams, ka tā nav. Sabiedrībai rada izvēles iespējas ilūziju un izmantojot dažus instrumentus manipulē ar viedokļiem un iekšējo valsts noskaņojumu. Kā vienu no piemēriem varu minēt konkursu "Eirovīzija". Konkursā nav netīšu uzvarētāju. Gadu pirms Latvijas 2001. gadā šo konkursu uzvarēja Igaunija. Igaunijā referendums par iestāšanos ES notika 2003. gadā. Igaunija uzvarēja konkursu, nākamajā gadā veiksmīgi to aizvadīja un vēl pēc gada notiek veiksmīgs referendums. Ar šo uzvaru ES itkā pasaka Igaunijas iedzīvotājiem: "Jūs esat Eiropa, mēs ar Jums rēķināmies kā ar jebkuru citu Eiropas valsti". Pēc tādas akcijas sabiedrības noskaņojums paredzami kļūst pozitīvs jautājumā par iestāšanos. Kā Jūs saprotat, tas pats notiek ar Latviju... uzvara(2002)-konkurss(2003)-referendums(2004). Par "Eirovīziju" var uzrakstīt atsevišķu rakstu, kā par vienu no manipulācijas instrumentiem. Varu vien piebilst, ka citreiz viss ir acīmredzami un paredzami jau iepriekš. Pēc 2008. gada notikumiem Gruzijas-Krievijas jautājumā es biju pārliecināts, ka tuvākajā laikā "Eirovīzijas" konkursu "vinnēs" Gruzija. Kāds brīnums - 2008. gada 22. novembrī bērnu Eirovīzijas konkursu uzvar Gruzija. Tie ir tikai daži no piemēriem saistībā ar šo dziesmu konkursu. Atgriežamies pie iesāktās tēmas.

Mēs (valsts) esam tā skudru ferma. Iedomājaties, ka pētnieki ir nolēmuši veikt ilglaicīgu eksperimentu ar skudrām. Kā tās uzvedīsies noteiktos, mākslīgi radītos, apstākļos. Kā tās attīstīsies vai neattīstīsies. Kā tās dzīvos, ja tiem būs pieejams viens resurss, bet nebūs pieejams otrs. Cilvēki nav skudras un to resursu veidi ir vairāki. Ekonomika, likumi, cenas utt., līdz ar to šie eksperimenti ir krietni sarežģītāki un nepieciešams krietni lielāks laiks lai pētnieki varētu veikt secinājumus. Skudru fermas ir valstis, attiecīgi citi eksperimenta mērķi un tādēļ katrā valstī ir tik daudz atšķirību. Bieži vien dzirdam tādus tekstus kā "Lietuvā (Igaunijā/Vācijā/Jebkur citur) jau sen tā ir, kāpēc mums tā nav?" Tāpēc, ka mūsu "eksperiments" neparedz to un nekādas partijas vai kur nu vēl atsevišķi cilvēki nespēs to dot. Ja arī kaut kas tiek būtiski mainīts tad tas noteikti ir tā paredzēts un tas cilvēks/partija/cits spēks ir vienkārši izvēlēts kā šo pārmaiņu seja/simbols. Jaunā sezona "seriālam" ir kārtējie četri gadi. Scenāriju tam raksta "pasaules priekšnieki" un viņi labi zin ko viņi grib panākt. Atšķirība starp īsto un mūsējo seriālu ir tāda, ka mums ļauj izvēlēties aktierus (deputātus, ministrus) lai lielākai daļai būtu mierīgāk un patīkamāk skatīties to. Lai rastos iespaids, ka tie esam mēs, kuri ir nobalsojuši par savu nākotni. Esat pamanījuši, ka kārtējās sezonas beigās tāpat visi ir neapmierināti, jo viņi cerēja, ka aktieri spēs mainīt kopējo scenāriju. BET tiklīdz aktieris piekrīt piedalīties šajā filmā, viņš automātiski pieņem arī tās noteikumus un scenāriju. Improvizācijai atliek ļoti maz vietas vai arī neatliek vispār. Es nepieminu nevienu konkrētu vārdu, jo es saprotu, ka visi viņi pildīs vienu mērķi. Stratēģija ir viena, atšķiras tikai taktika.

Lai cik tas arī banāli neskanētu visa mūsu pasaule ir viena liela teātra izrāde vai filma (kas nu kuram tuvāks). Tā ir kā filma iekš filmas. Ja mums pēkšņi vienā dienā izgāztu kaut 1% no tā kas patiesībā notiek, mēs sajuktu prātā. Jums var rasties jautājums: "Un ko tagad, ko tu ar to gribi teikt?". Kā pamanījāt man bieži patīk salīdzināt. Uz šo jautājumu es arī varu atbildēt ar salīdzinājumu. Iedomājaties, ka esat iemesti sabiedrībā kur valda savi likumi. Ar laiku Jūs saprotat, ka likumi ir muļķīgi un negodīgi, bet liela daļa to nesaprot. Jūs nostāsieties pie tribīnes un paziņosiet tautai: "Vai tad Jūs neredzat, ka likumi ir sūdīgi, valdnieki ir krāpnieki, bet pārējie ir muļķi". Pie kāda rezultāta tas novedīs? Labākajā gadījumā ne pie kāda, bet sliktākajā pie jūsu likvidācijas (nosacīti). Šie likumi jau strādā un līst svešā klosterī ar saviem noteikumiem ir muļķīgi, tāpēc šim rakstam ir tīri informatīvs raksturs. Es nepiesaucu man piekrist vai atvērt acis uz kaut ko. Tas nemainīs to, ka man vai Jums ir jāiet uz darbu vai mācībām. Kā jau minēju, šis ir tikai ievads nelielai rakstu sērijai ko veidoju.

Apmuļķot cilvēku ir daudz vieglāk nekā iestāstīt viņam, ka viņš ir apmuļķots....

2
89
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Anonīms
Anonīms 09.10.18 21:02
5
0

Skaisti, gaidu turpinajumu, varbut kadam aizkersies.. +++

improve.all.life avatars
Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Patīk rakstsMedaļa SEO
  improve.all.life 10.10.18 02:45
5
0

atbildot uz eMMe komentāru "  Ok, man nav nekādas pretenzijas pret Ta... "

Protams, tev arī savā ziņā ir taisnība. Es vienkārši esmu tāds cilvēks, kam nepatīk tukši runāt, vai arī ja pasaka ka ir konstatēta problēma, bet nav piedāvāts risinājums. Es saprotu visu to bezjēdzību, kas notiek, melošanu utt. bet kā teici par to piemēru ar to, ka : Vai tad Jūs neredzat, ka likumi ir sūdīgi, valdnieki ir krāpnieki, bet pārējie ir muļķi". Es redzu, bet neliekos ne zinis, jo saprotu ka viss tiks izlemts manā vietā. Vienīgais ko varu ietekmēt tas ir taisīt savu uzņēmumu un laizīt kādam d####, melojot cik viss būs labi un cik labs ir tas s### ko mēģinu izplatīt. Ja runāšu pietiekoši pārliecināti, tad viņš dos man naudu. To pašu varu darīt ar pircējiem, galvenais atrast kā viņiem iegalvot ka tas, ko tirgoju ir baigi labs produkts, un varbūt man noticēs un būs pietiekoši daudz idiotu kas uzķersies, lai par manu produktu maksātu.  

Flix avatars
Medaļa DeputātsMedaļa BestsellersMedaļa Uberziņa
  Flix 08.10.18 17:48
4
0

atbildot uz Anonīms komentāru " un tavuprat mes esam piespiesti nemt da... "

Uz mums pielieto to, kas ir agrāk izmēģināts un pārbaudīts uz citiem un pārbauda/izmēģina to, kas tiks pielietots pie citiem! Apmēram tāda ir mana doma! Bet tas nenozīmē, ka katrs mēs esam nolemti uz nabadzību. Tā sistēma ļaus tev kļūt veiksmīgam, bagātam ja tev ir smadzenes/dotības. Tas nav attaisnojums tam, ka dzīvē kaut kas nesanāk. Vienkārši tev neļaus veikt globālas izmaiņas ja vien tas nebūs iekļauts plānā. 

Flix avatars
Medaļa DeputātsMedaļa BestsellersMedaļa Uberziņa
  Flix 12.10.18 17:04
4
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Nākamāja nodaļā: Vai mūs kontrolē G. So... "

Labs raksts to ko ieteici. Es piekrītu, pa lielam, visiem punktiem kas tur rakstīti . Mana atbilde šim būtu tik gara kā atsevišķs raksts. 

Flix avatars
Medaļa DeputātsMedaļa BestsellersMedaļa Uberziņa
  Flix 09.10.18 08:51
3
0

atbildot uz improve.all.life komentāru " Ieliku mīnusu, jo tas atsauc JenssDeWal... "

 Ok, man nav nekādas pretenzijas pret Tavu viedokli es to visu redzu savādāk, bet tas nenozīmē, ka man ir taisnība. 

Anonīms
Anonīms 12.10.18 16:13
3
0

Nākamāja nodaļā: Vai mūs kontrolē G. Soross vai Cicada vai Brīvmūrnieki vai globālā elite kas radusies kopš ASV pilsoņu kara vai Ķirzakļauži? Lūdzu, iedvesmojies. https://spoki.tvnet.lv/mistika/10-veidi-ka-manipulet-ar-tautu/656048 Un kāds ir Tavs, oriģinālais, līdz šim neuzklausītais skatījums, 1)kāpēc ir tā kā ir, 2)kas ir vainojams, 3)kādi ir pierādījumi, 4)ko darīt lietas labā, 5)kāds ir galamērķis tiem "viņiem"?

Anonīms
Anonīms 08.10.18 17:35
2
0

un tavuprat mes esam piespiesti nemt dalibu saja eksperimenta?

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 08.10.18 17:16
1
0

pietrūkst bildītes   

improve.all.life avatars
Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Patīk rakstsMedaļa SEO
  improve.all.life 09.10.18 01:29  
1
0
Ieliku mīnusu, jo tas atsauc JenssDeWalka runas, ka visi vergojam kaut kam. Nosauc vēsturski, vai ir bijis moments kad kāda valsts ir pilnīgi brīva un nesaistīta? Ir naivi domāt ka ar 8 miljardu IKP mūs neviens nevar sašūpot. ASV var visu- Ķīnai uzlika importa sankcijas un vajadzēja atlaist ķīnā darbiniekus, Krievijai uzlika sankcijas- rublis nokrita, parādījās aizdomas par sadarbību ar nevēlamām personām- AB.LV banka tiek likvidēta. Vai nu tu to pieņem vai nē. Bet vēlēšanas- ir tomēr tas, vai spēs pie visas atkarības arī izsist kādu labumu mums. ES tomēr dod arī labumus Latvijai- brīvi var ceļot, nav dārgi zvani, par līdzekļiem tiek remontēti ceļi. Par to prasa arī izpildīt cita veida nosacījumus- piemēram, biodegviela, ekoloģija utt. kvotas- vai tas ir labi vai slikti- nosacīti, skatoties vai ko krēts indivīds vairāk iegūst vai zaudē. Bet neskatoties uz visu, es uzskatu ka lielākā vērtība ir tehniskām un pielietojamām zināšanām, kas palīdzēs atrast darbu. Bez kvalificētiem darbiniekiem nekāda ekonomikas celšana nesanāks... Bet ko valsts var palīdzēt vai gremdēt- tas ir biznesa sfēra un atvieglojumi tai. Gāja daudz runas par to līderu debatēs, jo tas ir nozīmīgākais valsts attīstībai.