Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
645

Parasti no malas vēroju notikumus valstī. Taču, kad redzu klaju netaisnību un vienaldzību pret līdzcilvēkiem, kuri nesaudzēdami sevi, ar visu sirdi 20 h dienā strādā, lai palīdzētu citiem un Latvijas sabiedrībai kopumā, nereti pildot arī mūsu “pārgurušo” ierēdņu pienākumus, kuri ir pārāk aizņemti skaitot savas kārtējās prēmijas par labi padarītu darbu, klusēt vairs nevaru un nedrīkstu. Tik daudz ir sakrājies uz sirds, ka ne izteikt visu, ne izkliegt vēstulē.

Ja Tev, kurš lasa šīs burtu rindas ir nospļauties par valstī valdošo netaisnību un attieksmi pret līdzcilvēkiem un sabiedrību kopumā – tālāk vari nelasīt un netērēt savu “dārgo” laiku. Centīšos salikt to puzli kopā, lai ieraudzītu bildi kopumā. Uzreiz norādu, ka esmu politiski neitrāla persona, neesmu nevienā partijā, nestrādāju tiesībsarga birojā, neesmu žurnālists, nestrādāju valsts pārvaldē. Mana interese, rakstot šo rakstu, ir uzrunāt sabiedrību un aizkliegties līdz tām personām, kuras cenšas iznīcināt Latviju. Norādot, ka Jums nekas nesanāks! Šis ir mans personīgais pilsoņa viedoklis. Visu pēc kārtas! VSIA Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīcā „Ainaži” ir vienīgais specializētais stacionārs valstī, kurš sniedz kvalificētu un profesionālu psihiatrisko palīdzību bērniem un pusaudžiem ar ieilgušiem psihiskiem traucējumiem un saslimšanām un ārstēšanās ilgums ir tik ilgs, cik nepieciešams.

Kā jau lielākajā daļā sabiedrības, arī manī rezonansi izraisīja tiesībsarga J. Jansona uz pieņēmumiem balstīti apvainojumi bez jel kāda juridiska un tiesiska pamatojuma par slimnīcā “Ainaži” novērotajām ‘pazīmēm’.

Lūk ko pauž J. Jansons, kurš pats nebija “Ainažos”:

Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. "Cietsirdība un vardarbība pret nepilngadīgo ir aizliegta, taču te šādas pazīmes ir," secināja Jansons.

Atvainojiet! Pazīmes!? Kādas pazīmes J.Jansona kungs!? Ir pazīmes, ka Saeimā visi zog, un !? Ir pazīmes, ka Rīgas dome dara blēņas, un!? Ir pazīmes, ka valsts sagrābšana notikusi, un!? Ir pazīmes, ka valsts kontrole kārtējo reizi revīzijā atklāj, ka kārtējai ministrijai pazuduši entie miljoni eiro, un!? Ir pazīmes, ka ārlietu ministrs vizītēs dodas ar saviem mīļākajiem uz valsts rēķina, un!? Ir pazīmes, ka Iekšlietu ministrija piesedz narkotiku kontrabandu valstī, un!?

Mani visvairāk aizskar, ka tie lielie bērnu aizstāvji par bērniem vispār nerunā. Un saprotams, jo viņiem nospļauties. Nerunā par dramatisko situāciju sabiedrībā vai arī šie bērni slimnīcās nonāk no gaisa!? Šī konkrētā un visas pārējās valsts veselības iestādes jau kliedz par problēmām, kuras ir skārušas sabiedrību un jārisina nekavējoties, visaugstākajā līmenī. Taču mēs diskutējam par to vai kāds pareizi vai nepareizi, pamatoti vai napamatoti savaldīts, piesienot pie slimnīcas gultas!? Nopietni!? Kas ar Jums cilvēki notiek?

"Cietsirdība un vardarbība pret nepilngadīgo ir aizliegta, taču te šādas pazīmes ir," secināja Jansons.

Šeit nav ko secināt! Tas ir visiem pašsaprotami! Jautājums jāuzstāda savādāk. Kā rīkoties situācijā, ja nepilngadīgais bērns, teiksim 17 gadi, 180cm 90kg ar psihiskām problēmām sāk ārdīties un/vai apdraudēt slimnīcas dakteru, savu vai citu bērnu veselību??? Pajautāt vai viņu drīkst piesiet? Uzrakstīt tiesībsargam, taču no biroja 2 nedēļas jāgaida atbilde? Vai tā ir cietsirdība, ja personāla un citu bērnu dzīvība ir apdraudēta? Un ko darīt, ja šie bērni cenšas izvarot māsiņu, jo viņi ir neaizsargāti 16 un 17 gadus jauni tēviņi, kuriem hormoni trako!?

Nu tas ir absurds! Lai tiesībsargs aizbrauc uz TVAIKA ielas iestādi un parunā ar pacientiem, redzēs ko viņam tur izstāstīs Napaleons un Hitlers. Un vai tiesa un varas iestādes balstoties uz psihiski neveselu cilvēku liecībām un zīmējumiem ierosinās lietu!?

Es vienkārši cenšos norādīt uz lietas būtību. Tiek klaigāts, taisīts lēts “piārs” uz slimu bērniņu rēķina, bez jel kādiem pierādījumiem vien uz pieņēmumu un PAZĪMJU pamata. Un, kas skumjākais, prese un valdība klaigā līdzi.

Mazliet statistikas: 1998.gadā slimnīcā “Ainaži” stacionējās 8 bērni 2012.gadā slimnīcā “Ainaži” stacionējās 134 bērni 2017.gadā slimnīcā “Ainaži” stacionējās JAU 266 bērni, no kuriem gandrīz puse 111 bērni bija ar narkotisko vielu izraisītām blakus saslimšanām un atkarībām.

Man šķiet skaitļi un to tendence ir katastrofāla, tādai mazai valstij kā Latvija. Vai presē kāds runā par to no kurienes šie bērniņi nāk? No kādām ģimenēm? Kādēļ viņu paliek aizvien vairāk? Par to, ka liela daļa slimību bērniem būs uz visu mūžu un daļa no viņiem nonāks citā pansionātā pilngadīgajiem, daļa nonāks diemžēl cietumā. ..... Tā ir visu mūsu atbildība un nolaidība, tai skaitā tiesībsarga J.Jansona. Citus vainot ir viegli, jo mums vienmēr šķiet, ka tas mūs neskar. Saprotiet taču, ka nav svarīgi, kurā laivas galā Jūs sitat caurumu. Ūdens pārņems visu laivu un sekas Jūs zinat. Dažkārt man ir tāda sajūta, ka valdības vīri, ministri un citi valstij “lojāli” darbinieki ir pārliecināti, ka tad, kad sūdi jau riktīgi smelsies mutē, viņi aizbrauks no šīs valsts. Tas izskaidro viņu vienaldzību un cinismu. Ne tikai par šo konkrēto lietu, bet visām, kuras viņi pieļauj un veicina.

Es nepažēloju savu laiku un aizbraucu personīgi iepazīties ar atlaisto slimnīcas direktori ILONU BALODI . Ir sāpīgi redzēt, ka cilvēkam, kurš lielāko daļu savas dzīves ir veltījis, lai strādātu šo grūto, psiholoģiski smago un bez šaubām sabiedrībai tik ļoti svētīgo darbu ir salauzta dzīve un iespļauts sejā par NEKO. Brīžam asaras acīs valdot, šī izcilā sieviete kurai pateicoties šī slimnīca vispār ir un pastāv, apliecināja man, ka viņai sāp sirds galvenokārt par bērniem un jauniešiem. Kam viņi rūp? Es izteicu viņai savu atbalstu un ceru, ka arī sabiedrība viņu un visu “Ainažu” slimnīcas kolektīvu atbalstīs.

Es aicinu žurnālistus rakstīt arī par tiem daudzajiem izveseļošanās gadījumiem, kuri šīs direktores un visas slimnīcas kolektīva darba rezultātā ir sasniegti. Rakstīt par pateicības vēstulēm no šīs slimnīcas bijušajiem pacientiem, kuri atgriezušies sabiedrībā, izveidojuši savas ģimenes un ir laimīgi, nevis valsts maizē cietumos.

Es aicinu tiesībsargu J.Jansonu , ministru prezidentu M.Kučinski un veselības ministri A.Čakšu kā arī preses pārstāvjus, kuri bija starpnieki šim murgam – publiski atvainoties Ilonai Balodei kā arī ‘Ainaži’ slimnīcas kolektīvam un viņu ģimenēm un visiem Ainažu pilsētas un Salacgrīvas novada iedzīvotājiem par goda un cieņas aizskaršanu paužot pieņēmumus, pazīmes utt. bez jel kāda pamata, balstoties uz slimu bērnu zīmējumiem un kādas x personu grupas interesēm . Sabiedrība saprot, ka , ja vajag kaut ko atrast atradīs, pat , ja tā nekad nav bijis. Jautājums paliek atklāts – Kam tas izdevīgi, kam tas vajadzīgs? Vai ir sākusies zemiska priekšvēlēšanu kampaņa? Vai kāds noskatījis vietu, kur uzbūvēt jaunu māju kuģi? Vai kādu jaunu SPA ar casino? Mēs sekosim lietas attīstībai! Sabiedrībai tas ir svarīgi!

Atbildīgās iestādes, valstsvīri un ierēdņi. Risiniet lūdzu jautājumu, lai Latvijā nebūtu slimu bērniņu. Nemeklējiet vainīgos un atbildīgos. Paskatīsimies katrs uz sevi spogulī un nokaunēsimies, jo katrs no mums ir atbildīgs un līdzvainīgs valstī notiekošajā bardakā.

Mēs esam lieli, stipri cilvēki – un mums katram ir jānes atbildība par saviem vārdiem un darbiem. Un ir pienācis laiks izbeigt liet vienam uz otru samazgas, bet sākt risināt jautājumus sabiedrības interesēs pēc BŪTĪBAS. Ja esam kļūdījušies, atzīstam, atvainojamies, izlabojam un uz priekšu.

Beidziet stumdīt mēslus no viena kūtsgala uz otru. Šāds risinājums kūti no mēsliem neatbrīvos!

Aicinu zem raksta atstāt savu komentāru un dalīties ar pārdomām!

Ar cieņu, Pilsonis, kuram nav vienalga! Kaspars Pudniks Māra dēls!

2018.02.14.

3
645
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [35]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
yono avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Reāls pacansMedaļa Sociālists
  yono 15.02.18 16:14
14
1

Piekrītu autoram, es strādāju parastā skolā, un ar katru gadu ir vairāk bērnu kuriem tiek nozīmēta speciālā programma. Tas vien jau liecina par to kāds kontingents paliek šajā valstī, un ja es pirms kāda laika nosodīju savu radinieku par citas valsts pilsonības iegūšanu, tad tagad lepojos ar viņu. Mēs visi arvien straujāk tiekam pakļauti verdzībai un iznīcībai.

taisnība avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  taisnība 14.02.18 20:26
15
2

tieši tā. labs raksts.

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 14.02.18 20:10
12
0

Es īpaši politikai nesekoju, bet Kaimiņš kaut kā pieklusis pēdējā laikā, vēl staigā visur ar kameru?  

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 14.02.18 21:05
11
0

kurš tad tev galu galā pateiks, kam tas ir izdevīgi ? nē, es neapgalvoju ka nevajag iesaistīties procesos, un celt trauksmi par to kas notiek un kā.... bet. pie mums šeit, LV tāda sistēma izstrādājusies, kurā liela loma ir tieši šai sūdu grūstīšanai pa stūriem, vainīgo meklēšanai, diktas demagoģijas klāstīšanai utt. tas ir vieglāk[vienkāršāk] + ja kāds tiešām ķertos pie saknēm, tas kāršu namiņš sabruktu. bet atkal - viens bet -ja mēģināsi pieķerties pa īstam tad iespējams, tiksi neitralizēts.vajag notikt kaut kam lielam, lai pašreizējā sistēma mainītos. man ir jau idejas, bet ja tās izklāstītu, tad mani apsūdzēs par valsts apvērsuma plānošanu/ pretvalstisku rīcību utt.   

rasiks avatars
Medaļa CielaviņaMedaļa PingvīnsMedaļa Masons
  rasiks 15.02.18 17:28
10
1

Man piebilde teikumam raksta sākumā, kur raksta autors apgalvo, ka ir politiski neitrāls. 

 Uzreiz norādu, ka esmu politiski neitrāla persona, neesmu nevienā partijā, nestrādāju tiesībsarga birojā, neesmu žurnālists, nestrādāju valsts pārvaldē.

Es domāju, ka šī raksta publicēšana vien, apgāž šo apgalvojumu.

Pēc definīcijas neitrāls ir tāds , kas neiejaucas citu cilvēku (parasti pretrunīgās, strīdīgās) attiecībās; tāds, kas izturas vienaldzīgi, pasīvi; tāds, kas atturas ņemt līdzdalību (kur). 

Domāju, politiski neitrāli pat teorētiski nevaram būt, jo katra atturēšanas ir sava veida politika. Politikas definīcijā teikts, ka tā ir Iepriekš pārdomāta, apsvērta, arī attapīga izturēšanās, rīcība. 

 Manu domu pamatojums ir no http://tezaurs.lv/#/sv/politika un http://tezaurs.lv/#/sv/neitr%C4%81ls

Fog_frog avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Dienas joks
  Fog_frog 16.02.18 12:53
9
0

Es nezinu kas te notiek, bet te tiek spēlēts ar sabiedrības domu. Fakts ir pa visam vienkārš - Ainažu slimnīca ir katastofālā līmenī. To vajag pilnībā reorganizēt, un iztrādāt jaunu sakarīgu plānu lai ārstētu cilvēkus kam šāda veida palīdzība ir vajadzīga.

Par rakstu runājot - ir vairāki rādītāji, kas liek abšaubīt šī raksta neitralitāti. Kapēc lai šīs iestādes direktore uzklausītu kaut kādu tipiņu? Ko, viņa ar katru cilvēku kas grib aprunāties tiekas? Viņai darīt nav ko? Un autors aizbrauca pieviņas un bez jebkādiem faktiem uz viņas apliecinājuma secināja, ka viņa ir lielisks cilvēks? WTF? Un tā ir direktore! Lielākā psiholoģiskā slodze ir tieši aprūpētājiem, nevis direktoram.

Autora metaforai par laivu un sūdiem, caurumu tajā nevar nepiekrist. Bet nekādi nevar tagad apvainot kādu kas ir to darījis zināmu sabiedrībai. Fakts paliek fakts - tā iestāde nedarbojas, tā kā tai vajadzētu darboties pēc mūsdienu standartiem. Pie tā ir vainīga šī slimnīca, ka necel trauksmi, ārstu biedrība, un veselības ministrija. Visi rindas kārtībā. Un kaut ko mainīt var nomainot slimnīcas vadību - lai kā gribētos esošai vadībai vairs nav iespējams dot otro elpu, tā ir izsmelta.

Un visbeidot par rakstu - raksts ir pozicionēts uz Ainažu slimnīcas aizstāvību, līdz ar ko šis NAV neitrāls raksts, it ĪPAŠI PĒC TAM KAD IR UZKLAUSĪTAS VADĪBAS GAUDULAS PAR TO CIK SLIKTI VIŅU SLIKTAIS DARBS IR PIENESTS SABIEDRĪBAI.

PUNKTS.

Anonīms
Lapsiņa 15.02.18 00:01  
7
0
Bet Kaspara domu gājiens man patik, kas ļauj saprast, ka mūsu valstī ir arī cilveki, kam galva ir pareizajā vietā, lai domātu. Nevis būtu par vienkāršiem patērētājiem, kas ļauj ietekmīgajiem diktēt žurnālistu zinu slejas, bet žurnālistiem noteikt sabiedrības domu.
FXDL avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Spoks
  FXDL 15.02.18 13:33
7
0

atbildot uz Naivais komentāru " Klaunu valsts "

klaunu valsts? tatad tavs tevs mate , tavi radi draugi, tu pats un tavi skolotaji ir klauni ? ja ta, tad ludzu personalizē un konkretizē, nevis kautko bezjēgā izspļauj. es neesmu klauns, un man apkart ari klaunu nav.

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 15.02.18 23:26
6
0

atbildot uz nahsito komentāru " Kamera ir lēts pievilināšanas triks tikko kā ... "

Citi tic arī zobu fejai un salavecim.   

Anonīms
Onslovs 16.02.18 15:44
6
0

Ak, jūs, naivie cīnītāji! Fiška tur ir pavisam cita - kāds ir noskatījis ēku savam biznesam, vai, vieglākajā gadījumā - Balodes vietu sev, lai ilgtermiņā tik un tā tiktu pie ēkas. Tāpēc arī no šā tā sagrābstītām puspatiesībām ir satamborēti šausmu stāsti sabiedrības traicnāšanai. Palūkosim, kurš beigās izlīdīs, tad viss arī taps skaidrs

Anonīms
Andris 14.02.18 23:11  
7
2
100% taisnība. Māsa vismaz 20 gadus strādā speciālajās skolās. Paklausoties uz ko šie bērni ir spējīgi, grūti saprast, kā skolotāji vispār ar viņiem var pastrādāt... Visiem šitiem prātvēderiem novēlu kaut vienu dienu pavadīt ārstneicības iestādes personāla vietā.
Anonīms
Hi... 17.02.18 08:11  
5
0
Strādāju kādā no Latvijas mazajiem bērnu namiem un mēs arī saskaramies ar to, ka vienu otru mazo nākas vest uz Ainažiem. Kādi ir šie bērni? Mūsējie, kurus stacionējam, neba jau paši, bet ar ārsta nosūtījumu, ir tie, kurus sabiedrība nekad nepieņems. Tas ir fakts. Ne velti aprūpes centri, kuros gadiem dzīvo cilvēki ar garīgām kaitēm, ir tālu no pārējās sabiedrības. Tātad, šie mazie diemžēl nevienam nav vajadzīgi. Viņus neņem audžuģimenes, viņi nav vajadzīgi saviem tuviniekiem, bet vienai daļai ir radinieki. Viņi, paši to neapzinoties, var nodarīt sev kaitējumu. Viņi nešaubīgi var nodarīt kaitējumu tiem, kas dzīvo blakus un neizjust par to atbildību, jo "es taču neko, mani nokaitināja". Bet nokaitināt var jebkas. Ja tieši par Ainažiem, tad esmu daudz kontaktējusies arī ar dr. Balodi. Un ziniet, es nezinu nevienu slimnīcas vadītāju, kurš jebkurā laikā man atbildētu par katru pacientu, kas atrodas slimnīcā, nepaņemot viņa kartiņu. Vienalga, kad runāju ar dakteri par bērniem, viņa zināja izstāstīt visu, kas ir bijis, kas sagaidāms. Viņa man nekad neteica - ziniet, pazvaniet man vēlāk, es sameklēšu informāciju. Cepuri nost tāda ārsta priekšā! Tikai labāko varu teikt un vēlreiz, un vēlreiz izteikt atbalstu, ko arī viņai personīgi esmu pateikusi. Par Ainažu kolektīvu arī varu teikt labus vārdus. Bērni, kad iznāk no turienes, viņi atzīst, jā, bija dienas režīms strikts, bet nekad nav sūdzējušies, ka viņiem nodarīts pāri. Ir pastaigas, nodarbības, pat skolas priekšmeti tiek apgūti ārstēšanās laikā un sekmīgi. Un tikai šādā veidā ir iespējams šos bērnus atveseļot, lai atkal varētu iekļaut sabiedrībā, nebaidoties par apkārtējo drošību. Esmu Ainažu pusē un man ir žēl, ka šobrīd šī ārstniecības iestāde tiek pamazām iznīcināta.
Anonīms
Anonīms 16.02.18 13:02  
4
0
draugs tur bija. forši pastāstija, kā katru zilumu ieguvis, izstāstija kā tur pasūta, bērni bija mēģinājuši bēgt uz igauniju, ja vispar kautko neta izdari tad tev potes iedur kas tevi atslēdz, tāpēc beidz ainažus aizstāvēt
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.02.18 06:52
4
0

  Tas tik pie mums var notikt.Visi ''tautas kalpi'' par jaut ko atbild,bet par kontrētu lietu neviens.

Anonīms
No malas 15.02.18 00:53  
4
0
Ir krievu ražojuma filma Durak...par kādu pilsoni kas gribēja taisnigi glābt citus...viņu mēģinaja ātri likvidēt tādējādi noveļt visu vainu uz viņu. Doma tāda...šeit Lv būs tas pats. Latvijā ir panākta verdzība, apslēpta verdzība un nabadzības, ciešanu, un tie kas pie varas, ir pietiekami nodrošināti lai likvidētu tādus godīgos cilvēkus. Apklusinātu un noraktu. Uzskatu ka tikai vienota tautas sacelšanās var ko mainīt...bet tāda nebūs...latvieši ir cietēju tauta kas vienmēr klusē un samierinās...manuprāt es vairs neredzu iespēju ko mainīt, vismaz ne oa vienam. Jo vārda brīvības praktiski vairs nav. Korumpētība ir milzīga, it īpaši tiesu sistēmās. Latvija ir nolemta.
Vilnis Salzemnieks avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa BetmensMedaļa Moderatora favorīts
  Vilnis Salzemnieks 16.02.18 04:21
3
0

atbildot uz nahsito komentāru " Kamera ir lēts pievilināšanas triks tikko kā ... "

Bet visbēdīgākais ir tas ka ir diezgan daudz cilvēku, arī šeit kas acīmredzot nemaz negrib lai būtu labāk un savu cinismu demonstrē kā kādu viedumu un gudrību.

Anonīms
Lapsiņa 14.02.18 23:58  
2
0
atbildot uz Robxx1 komentāru " kurš tad tev galu galā pateiks, kam tas... "

Skaties, ka jau par šādu pieņēmumu nepaņem uz pārrunām 🙄
leons kimmelis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Zeltrocis
  leons kimmelis 16.02.18 11:18
4
2

Tiešām, raksts uzrakstīts pēc būtības, Valstī valda haoss,valdība ir bezspēcīga kaut ko mainīt,jeb negrib to darit,valda nauda,cilvēcība ir gandrīz pagaisusi,cik ilgi cietīsim,vai nebūtu laiks mainīt šo nekam nederīgo valdību,kuri domā tikkai par savu kabatu piepildīšanu. 

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TrumpeMedaļa Ielej bračka!
  aris1188 17.02.18 14:14
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " draugs tur bija. forši pastāstija, kā k... "

bērni ar psihiskiem traucējumiem muks uz igauniju acis aizver kad sapņo trolli

rasiks avatars
Medaļa CielaviņaMedaļa PingvīnsMedaļa Masons
  rasiks 23.02.18 12:55
2
0

atbildot uz any komentāru " Es domāju,ka būt politiski neitrālam ir ... "

Tāpēc tas nebūtu jāapgalvo, ka esi neitrāls.