Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
400

Labvakar spoki. Šo rakstu rakstīju speciāli bez mērķa nodarboties ar kādu sanaidošanu, enticismu, nacismu vai jeb ko citu nosodāmu. Šodien ir diena par, kuru liela daļa latviešu iesmīn ūsās, savukārt, liela daļa krievvalodīgo , jo īpaši tieši krievu tautības cilvēku svin kā "Uzvaras Dienu" . Neiedziļināšos ļoti dziļi vēsturē, jo baidos sniegt nepatiesus faktus, taču pa lielam uzvaras diena ir nacisma sagrāves dienas, kuru rietumu pasaulē atzīmē dienu iepriekš analogs krievu gaumē. Kā jau var saprast siastība šeit ar otro pasaules karu, cīņu ar nacistiem utt. Taču mans kārtējais pārdomu raksts ir saistīts ar mūsdienām.

Es nekad līdz galam neesmu sapratīs, kāpēc Latvijai, kas sevi tendē uz rietumiem ir plaši jāatzīmē šie svētki. Publiskos pasākumos pēc Latvijas likumdošanas PSRS simbolika ir aizliegta (neatminēšos gan vai tas attiecās arī uz Georga lentēm jeb tā sauktajām kolorādo lentēm, kuras starp citu ir PSRS dēļ lieki tikušas ieceltas slikto kārtā- Georga lentes pamatā bija Krievijas Impērijas laika apbalvojums par īpašiem nopelniem, kas līdzīgs mūsu Lāčplēša ordenim, līdz PSRS laikā tās komunisti sāka dalīt un spraust pēc iegribas.) Varētu runāt Rīgā pie varas ir krievi ar Ušakovu un Saskaņas Centru priekšgalā. Bet Rīgā 9.maiju svin katru gadu. Un katru gadu, tāpat kā 16. martu to gaida ar milzīgām bažām, ka tik nenotiek kādi lieli kašķi vai sadursmes. Tikai atšķirība starp 16. martu un 9. maiju ir tāda,ka 16. martā tiek pieminēti latviešu leģionāri, bet 9.maijā atzīmē svētkus, kas ir piegriezti Krievijas izpratnei par vēsturi. Var teikt Rīga liela daļa, drīzākais lielākā daļa ir krievvalodīgie, taču nevelos rakāties pa statistikas bāzēm, jo tas nav pats būtiskākais fakts. Pat ja tas tā ir un nelatviešu valodā runājošo galvaspilsētā ir vairākums vai tas ir pamatojums Latvijas galvaspilsētā atzīmēt svētkus, kuri radušies Latvijai maigi sakot nedraudzīgā valstī? Leģionāri ,kurus piemin 16. martā, (kuri ir svētki ,kurus arī ne tikai krievi nosoda saucot dalībniekus un atbalstītājus par fašistiem (krievu vēsturiskā kļūda,jo viņu tik nīstie vācieši bija nacisti, fašisti bija vācu sabiedrotie itāļi), bet arī lielākā daļa rietumu pasaules uz to skatās ne sevišķi priecīgi, iespējams, lai pielaizītos Krievijai),nebija vis kādi vācu pakalpiņi, bet karoja vācu pusē par Latviju ar cerību nolikt pie vietas krievus un pēc kara atgriezties brīvā valstī. Protams, var jau teikt,ka tad 9.maijā izrādam cieņu tiem latviešiem, kas karoja krievu armijā, jo arī tie lielākā daļa tur nebija aiz vēlmes sargāt vareno Padomiju un nīcināt nīstos fašistus/nacistus. Taču esmu diezgan pārliecināts, ka arī šiem cilvēkiem uzvara ir tā diena, kad beidzās karš - 8.maijs nevis tautas, kura okupēja un pēc tam izsūtīja tūkstošiem latviešu svinamā diena. Es pat izteiktos pavisam skarbi - to latviešu kuri karoja sarkanarmijā piespiedu kārtā un ar līzīgiem motīviem kā leģionāri prātos, ja viņi vēl būtu dzīvi "Uzvaras Diena" būtu vai nu barikāžu diena vai 4.maijs vai diena,kad sabruka PSRS - domu gājienu noteikti uztvērāt.

Tad nu es vēlreiz jautāšu, kāpēc 8.maijā, kas lielākajā dienā pasaules ir nacisma sagrāves diena nenotiek praktiski nekas, bet 9.maijā, kas ir svētki krievvalodīgo pasaulē, turklāt, svētki,kas nākuši no valsts, kura 50 gadus turēja Latviju okupācijā, kuras vadoņi izsūtīja tūkstošiem mūsu valsts pilsoņu, vēl daudzus nošāva tepat uz vietas ir lielas svinības valsts galvaspilsētā? Manuprāt, tas ir absurds, jo, lai arī Rīga ir "krievvalodīga", tā ir Latvijas galvaspilsēta. Un tur būtu jāsvin svētki ,kuri ir tuvaki Latvijai nevis plaši ar pamatīgu gājienu, ikgadēju stresu jāatzīmē agresorvalsts svētki. Manuprāt, ar nākamo gadu tas būtu jāpārtrauc -lai kas grib sprauž sev krievu karogu,georga lenti un nozīmītes un dzied dziesmas par uzvaru,dzied Psrs vai Krievijas himnu un priecājās, bet pie sevis mājās nevis valsts galvaspilsētā. Es zinu ,ka šie mani vārdi un pārdomas diez vai aizsniegs dzirdīgas ausis, kurām būtu resurss, kaut ko nopietni mainīt, taču tāds ir mans viedoklis. Atvainojos visiem, kuri to izlasīja un ir nogarlaikojošies un paldies par lasīšanu.

4
400
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [43]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
robotoHH avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Autoklikeris
  robotoHH 09.05.16 15:32
26
0

Mēs sitīsim tos utainos arvien, arvien.

Mparanoja avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa PandaMedaļa Recidīvists
  Mparanoja 09.05.16 06:19
24
0

Es pats esmu no Pārdaugavas un ļoti tuvu dzīvoju tajam "uzvaras piemineklim" ,mans vectēvs bija Salaspilī koncentrācijas  nomentē ,un neredzu tur nekādu prieku ,bet viena medaļa viņam par to ir.. Nesen vel no Krievijas atnāca vēstule ar apsveikumu un prezidenta parakstu ,nezinu vai īsts vai nav (paraksts).. Bet ne par to iet runa.. 

Gadi iet ,cilvēki nedzīvo mūžīgi ,līdz ar to veterānu arī vairs nav palicis daudz ,šie svētki jauniešiem un pat vecākiem cilvēkiem ir vienkārši iemesls piedzerties.. Jā tā ir.. Man nepatīk vispār iet ārā no mājas tajos svētkos.. Eju pa ielu un tur pretī nāk pilns ar krievvalodīgajiem jauniešiem ,alus pudele rokās ,bļaustās ,ar lentītēm,nu un es ,protams,bez lentītes.. Nu un aiziet jautājumi : "ti russkij?" ,"počemu ņetu ļentački?" un tādā garā. Beigās no tiem agresīvajiem var arī atrauties ,ko man ļoti negribās..Jaunieši iet svinēt ,nopērk pivci ,nevis puķes kuras nolikt pie pieminekļa vai iedot kādam veterānam.. Spriežat paši vai tie jaunieši zin ,kāpēc viņi vispār ir tajos svētkos un ar ko viņi ir saistīti ? Man šķiet ,ka nē..

Tavs prātu gājiens man patīk ,vajadzētu pārtraukt šito visu.. Lai sēž savos dzīvokļos ,skatās pirmo baltijas un klausās krievu mūziku un netraucē citiem dzīvot

Greenore avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  Greenore 09.05.16 01:04  
22
0
Shada tipa domas un idejas caurskrien gandriz vai katru Latvijas patriotu ik gadu. Zinot kaa strada sisteema tas taa ari paliks un nekas nemainiisies
Mao Meow avatars
Medaļa Vilkaču klansMedaļa ĢenerālisMedaļa Vilkaču klans
  Mao Meow 09.05.16 00:52
22
0

atbildot uz MelnaisE komentāru " Man kurpe nespiež. Tas ir mans viedoklis jeb ... " Tu vienkārši bojā Ezekinam gada lielāko dienu, padomā, to prieku, doties uz "Uzvaras laukumu", lepni paklausīties veco laiku mūziku, piekārt visas medaļas kadās vien esi spējis atrast, padzert aliņu, uzkost kadu sašliku, aizskriet nokārtieties aiz pieminekļa un tad atkārtot šo procesu tik ilgi, kamēr tavi draugi tevi būs spiesti nest mājas ar saukli "Zaroģinu". 

Anonīms
Anonīmaiis 09.05.16 07:37  
19
0
Mēs 16. Martu nessvinam Krievijā, bet vini 9. Maiju Latvijā.... Kā man justies? :/
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 09.05.16 00:42
18
0

atbildot uz ezkins komentāru " Un kuraa vietaa Tev taa kurpe spiezj???... " Man kurpe nespiež. Tas ir mans viedoklis jeb tagad tādu vairs nevar izteikt? Jeb, varbūt, man nevar būt viedoklis, ka nevajadzētu plaši atzīmēt okupējošas valsts svētkus valstī, kura sevi asociē ar pretējo pasaules pusi, jo īpaši ja tā pati valsts bija okupējusi svinošo valsti? Lai katrs kas grib svin savā mājā,bet kāpēc tas ir jādara tik milzīgā masu pasākumā galvaspilsētā? Kāpēc tad Latvijā neatzīmē nacisma sagrāves dienu 8.maijā ,kas 9.maija vispasaules versija?

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 09.05.16 15:24
16
0

Es iedomájos, ka problēma, kāpēc krievi tā cītīgi svin Uzvaras dienu, ir tajā, ka, ja noņem nost šos svētkus, kas tad paliek? Nav krieviem Neatkarības dienas vai Karaļa dienas, nav tādas dienas kur viņi varētu apliecināt sevi kā tautu. Ne jau tas, ka es aizstāvu krievus, vienkārši tas varētu būt par iemeslu kāpēc arī pēc 20 gadiem svinēs Uzvaras dienu. 

Janis Cetvergs avatars
Medaļa Asins donorsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Janis Cetvergs 09.05.16 09:32
15
1

Sāksim ar to ka Georga lentītes psrs neviesn nedalīja, tās bija aizliegtas! Tajā laikā par šo lentīti ka minimums izsūtīšana, bet pārsvarā lika pie sienas! Tā kā nerunā to ko nezini!

Tālāk, 16. marts nav svētki un neviens tos nesvin! Šajā dienā notiek piemiņas dievkalpojums, piemiņas pasākumi ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, atceres pasākumi Lestenē un citur! Uzsveru, tie nekad nav bijuši un nebūs svētki!

Turpinu, pirms izsaki savus secinājumus, palasi vēstures grāmatas. Ja nemaldos, tad lidz kautkādiem 50 gadiem 9. maijs bija arī psrs piemiņas diena, bez parādēm utt. Tikai labu laiku pēc kara sākās šī izrādīšanās. Jo arī tajā laikā saprata ka tie nav svētki, bet traģēdijas piemiņas diena!!!

Tas ka tagad šī diena tiek izmantotu cilveku zombēšanas nolūkā ir pavisam cits jautājums. Kāpēc neviens nerīko pie falla protesta akcijas šim pasākumam? Tāpēc ka saprotam, ka katram ir savas izpausmes, katram ir tiesības pieminēt kritušos. Protams es vēlētos, lai šajā dienā stingri būtu kontrolēti likumi kas attiecas uz psrs simboliku un alkohola lietošanu, kā arī sabiedriskās kārtības noteikumi!!

Bet diemžēl, mūsu varas iestādes ierauj galvu zemē kāstrausi un izliekas neko neredzam

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 09.05.16 18:45
13
0

atbildot uz aris1188 komentāru " tak atļaujiet viņiem vismaz kādu prieci... " Man personīgi paliek sliktāk no tā, ka ja 9.maijā jāatrodās galvaspilsētā tā ir vienos korķos, apdzērušos krievos un padomju simbolikā..

marlboro avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Reāls pacansMedaļa Spēlmanis
  marlboro 09.05.16 19:28
12
0

Aizbrauc uz nedēļu paceļot pa Vāciju, pēc tam nedēļu pa Krieviju....un pēc tam pasaki kurš ir uzvarētājs  

Johnny 3 Tears avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa MaģistrantsMedaļa nolaifers
  Johnny 3 Tears 09.05.16 09:32
10
0

atbildot uz alexandr komentāru " esmu krievs ,mans svinet svetkus,ienist... " Tu nu tiešām neesi krievs, bet gan trollis. Savādāk nebūtu pat centies latviski rastīt, bet gan krievu valodā būtu to darijis.

NightInBlood avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa ViktorsMedaļa Bestsellers
  NightInBlood 09.05.16 14:27
10
0

Man vienkārši nav ko teikt. Vienkārši-   

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 09.05.16 19:53  
11
2

8. maijs - Kara beigas, Sabiedroto uzvara, 9. maijs - diena, kad Latvija tika okupēta. Dzirdot, kā krievi slavina savu armiju - cik viņi labi bija, kā palīdzēja, pilnīgi vemt gribās. Ja noliek blakus vācu karavīrus un Sarkanarmijas karavīrus, tad kultūras līmenis sarkanajiem bija stipri vien zemāks. 9. - maijs ir diena, kad krievi izvaroja, izzaga, noslepkavoja un izpostīja tūkstošiem latviešu dzīves, saimniecības un ģimenes. Visi, kas svin šos svētkus un ir Latvijas Republikas pilsoņi ir valsts nodevēji un savas valsts okupācijas atzinēji ( svinētāji ). Pirmām kārtām tie jau ir mūsu deputāti, kuri ļauj svinēt šos svētkus. Satversmē ir nepieciešami smagi grozījumi, kas ierobežo okupantu tiesības brīvības šādi izpausties. Ja es būtu pie varas, nevienas Georga lentītes Latvijā nerēgotos un tas kauna stabs būtu nolīdzināts līdz ar zemi... Un, laikam jau arī vajadzēs saistīt savu dzīvi ar politiku, lai glābtu savu nāciju un zemi...

spoku dienas doma

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 09.05.16 15:36
9
0

atbildot uz Lestets komentāru " Es iedomájos, ka problēma, kāpēc krievi... " krieviem ir armijas diena, krieviem ir lielai daļai 2 lieldienas un divi ziemassvētki, daļai vēl ir ģen vdv (kas līdzīgs armijas dienai), revolūcijas diena - krieviem svētku pietiek, turklāt, kāpēc krieviem Latvijā būtu kaut kas jāsvin? Nu vismaz publiski. Krievijā taču nesvin lielos gājienos kādas no Baltijas valstu, Vācijas vai kaut tās pašas ASV svētkus.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 09.05.16 12:41
9
0

Kadi tur svetki ,kada uzvara ,vel lidz shim laikam nav skaidri zinami dziva speka zaudejumi,nu jau velk uz 30 milj. bet runas klist par 40.... Vel ir lielas teritorijas ar neapglabatiem karaviriem, pat drupas visur nav novaktas ,vai ta butu jaizskatas uzvaretaajiem ? Cik vairs ir palicis veteranu,isto ,kas dabujushi pulveri ostit (shaujampulveri), ne to akstu kas butaforiskas formas un sazinkur sadabutiem blekjiem apkarushies telo veteranus ... Cilveki iet uz to laukumu ,lai paraditu ka vinji te ir,ka vinju ir daudz ,ka vinji ir pret sho valsti un vinjiem ir ,,aizmugure,, tepat aiz robezhas...  Skumji protams,ka ta jaunatne tur pat isti vairs nesaprot,kas uzvarets un kad, bet iet lai izraditu savu PRET. Piektas kolonas jauna mainja.

moparcape241 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  moparcape241 09.05.16 03:56  
11
3
1. Man 9. Maijā ir jastrada nakts maiņa spēļu zālē 2. Notiks spēle Latvija pret krieviju 3. Tur ir 90% krievu 4. Esmu latvietis, nesaprotu latviski un fanošu pa Latviju, karoči man ir cauri😃
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 09.05.16 00:58
6
0

atbildot uz Mao Meow komentāru " Tu vienkārši bojā Ezekinam gada lielāko dienu... " Smieklīgākais ir tas, ka daudzas tā laika dziesmas man pašam patīk, bet šo svētku popularitāti Latvijā es nesaprotu. Nu labi saprotu, jo mums ir daudz krievvalodīgo, pat ļoti daudz, bet nesaprotu, kāpēc gan medijiem, gan cilvēkiem kā tādiem tie ir jācenšas ar katru gadu tie padarīt lielāki, redzamāki,krāšņāki. Nu lai aiziet noliek to puķi un bārā vai mājās izrauj za roģinu  to litru šņabja/ Patiesībā pat ļoti interesē ko rietumi par to domā -ja viņi krata pirkstu par 16.martu, ko viņi saka vai ņirdz par to, ka atzīmējam valsts kura okupēja mūs svētkus..

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa nolaifers
  Sasha Aleksandrs 10.05.16 14:14
6
0

atbildot uz maarisg komentāru " He, man vienmēr ir paticis šis vārdu salikums... " Visādi nācās līherēties...  man paveicās, ka senči ielika vārdu Aleksandrs, svinēt sanāca tieši 18 novembrī un nevieni menti, osobisti vai čeka man nevarēja liegt svinēt šo Latvijai zīmīgo datumu   

Soul Eater avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sponsora favorīts
  Soul Eater 09.05.16 19:31  
7
1
atbildot uz Draxo komentāru " Abu pasākumu (ar visiem gājieniem un pārējo ... "Latviešiem savā valstī ir tiesības svinēt jebkuru piemiņas dienu! Tāpat kā citām tautām SAVĀ valstī. Latvieši taču Īrijā,Anglijā, Krievijā vai Vācijā neiet nekādos gājienos, un ja svin kādus latviešu svētkus, tad mājās un klusumā, nevis tā kā šitie te...
Jānis Kalnevics avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Jānis Kalnevics 16.05.16 15:25
4
0

nicinu šo dienu, nicinu cilvēkus, kuri to svin un ceru, ka reiz meli nāks gaismā un tie, kas melo saņems pēc nopelniem. es ceru ka reiz es satikšu Nilu Ušakovu bez apsardzes kādā tumšākā ieliņā un, ceru ka man pietiks spēka nenosist to sūda gabalu.

« 1  2  3 »