Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
85

Lai redzētu fiziku darbībā, ne vienmēr vajag sarežģītas ierīces un mehānismus. Pietiek arī ar vienkāršu ūdeni un dažām mājās atrodamām mantām.

Piepildi glāzi ar ūdeni... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
1. Piepildi glāzi ar ūdeni, novieto to priekšā izprintētām vai monitorā redzamām bultām, un – šito brīnumu – bultas maina savu virzienu! KAS NOTIEK: Gaisma, ceļojot no viena materiāla pie otra, atstarojas vai liecas. Glāze, savukārt, darbojas kā lupa, liecot gaismu glāzes centra virzienā.
Piepildi bļodu ar ūdeni un... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
2. Piepildi bļodu ar ūdeni un iekaisi tajā piparus. Iemērc pirkstu. Redzi? Nekas nenotiek. Tagad sasmērē pirkstu ar trauku mazgājamo līdzekli un iemērc vēlreiz. Pipari sāk mukt! KAS NOTIEK: ipari vienmērīgi turas uz ūdens, pateicoties ūdens virsmas spriegumam. Ūdens molekulas parasti ir stingri piesaistītas viena pie otras, bet tad te iejaucas ziepes, tāpēc ūdens molekulas var kustēties. Tad nu tās kustas tuvāk ūdens molekulām, kas atrodas ārpus ziepju iedarbības lauka
Piepildi vienu šota glāzi ar... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
3. Piepildi vienu šota glāzi ar ūdeni, otru – ar alkoholu. Uzliec vienu uz otras (alkoholu atstāj lejā), pa vidu ieliekot sava mīļākā veikala atlaižu karti, bet atstāj mazu spraugu vienā malā. Aizej uzlikt tēju. Kad atgriezīsies, alkohols būs nostājies virspusē. KAS NOTIEK Abiem šķidrumiem ir atšķirīgi blīvumi. Alkohols ir mazāk blīvs, tāpēc nostājas virspusē.
Ja sveces liesmai pietuvina... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
4. Ja sveces liesmai pietuvina piepūstu balonu. Tas saplīst. Bet atliek balonā iepildīt nedaudz ūdens, un balons kļūst neplīstošs! KAS NOTIEK: Ūdens labi absorbē siltumu no sveces un vienlaicīgi dzesē balona gumiju, neļaujot tai uzsprāgt.
Izdur pudelē caurumu pielej... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
5. Izdur pudelē caurumu, pielej to ar ūdeni un no otras puses iespīdini caurumā lāzerīti. Tu esi kļuvis par gaismas stara izliecēju! KAS NOTIEK: Šinī gadījumā ūdens uzvedas kā optiskā šķiedra, kuras iekšpusē gaisma atstarojas un rada ilūziju, ka gaisma ir izliekusies.
Paņem tonika pudeli un... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
6. Paņem tonika pudeli un uzspīdini tai ultravioleto gaismu. Toniks spīd! Tik daudz iespēju spīdīgām ballītēm, vai ne? KAS NOTIEK: Te īstenībā nav nekāda sarežģīta trika. Toniks satur hinīnu (no kura rodas tonikam raksturīgā rūgtā garša), un hinīns utravioletajā gaismā spīd ar zilu gaismu.
Nogriez gabalu metāla vai... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
7. Nogriez gabalu metāla vai plastmasas sietiņa, nofiksē to uz pudeles kakliņa un caur sietu pielej pudeli pilnu līdz augšai. Apgriez otrādi, un skat – nekas netek ārā! Pat tad, ja caur sietu iebaksti pudelē kādu zobu bakstāmo, ūdens joprojām netek! KAS NOTIEK: Ūdens mazajās sietiņa "acīs" darbojas kā membrāna, noslēdzot pudeles kakliņu. Savukārt gaisa spiediens pudeles ārpusē ir lielāks nekā gaisa kabatu spiediens pudeles iekšpusē, tāpēc gaiss spiež uz ūdens+sieta "membrānu" no ārpuses un tas netek ārā.
Šim eksperimentam tev... Autors: ĶerCiet 8 aizraujoši eksperimenti, kurus vari izpildīt ar ūdeni
8. Šim eksperimentam tev vajadzēs īpaši attīrītu ūdeni, piemēram, destilēto. Ielej ūdeni pudelē un ievieto saldētavā uz aptuveni stundu. Tad izvelc un uzsit pudeli pa galdu. Visa pudele momentā sasalst! Tāpat arī, lejot šādu ūdeni virsū plaukstā novietotam ledus gabaliņam, tas sasalst vienā lielā ledus pļeckā. KAS NOTIEK: Parasti ūdens sasalst jeb kristalizējas 0 grādos. Dažādi piemaisījumi šo kristalizāciju aktivizē, bet attīrītā ūdenī šādu piemaisījumu nav, tāpēc tas paliek šķidrs arī temperatūrā zem nulles. Trieciens vai saskarsme ar ledu aktivizē kristalizācijas procesu, tāpēc ūdens uzreiz sasalst.
0
85
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 28.01.19 01:11
4
0

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa RudzupuķeMedaļa 4. gabaliņš no konkursa
  Drakonvīrs 28.01.19 01:14  
4
0

Interesanti +

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 28.01.19 07:25
3
0

  

Raivo Logins3 avatars
Medaļa HumoristsMedaļa PlakātsMedaļa Transoformeris
  Raivo Logins3 28.01.19 19:21  
1
0
Labs
neredzams avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Sertificēts spoks
  neredzams 29.01.19 01:54
1
0

8. Tur nemaz nevajag ūdeni, man bija mašīnā palikusi kolas bundž pilna. ārā bija kādi -10 .

Es domāju vajag padzerties - pakratiju ō nav sasalusi, kā atvēru vaļā iedzēru vienu malku, tā visa pārejā vižņos pārvērtās -

197403 avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  197403 28.01.19 07:27
0
0