Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
163

Ideālajā pasaulē ģimene ir tā, kas vienmēr palīdz, atbalsta, mīl un nenosoda, tomēr mēs dzīvojam reālā pasaulē ar īstiem cilvēkiem, kuri, kā jau cilvēkiem pienākas, nereti ir riebīgi un toksiski.

Lai gan mums jau no bērna kājas tiek mācīts, ka nekad nedrīkst novērsties no savas ģimenes, tomēr ir situācijas, kad tieši tas ir jādara, jo, ja ir jāizvēlas es vai viņi, tad atbildei vienmēr ir jābūt «es».

nbspViņi aprunā teviDaudzi... Autors: Svētdiena 7 iemesli, kāpēc cilvēks pārtrauc kontaktēties ar savu ģimeni
Attēls no: brightside.me
1.

 

Viņi aprunā tevi.

Daudzi domā un tic, ka ģimenes loks ir tas, kurā tu vari droši būt tu pats un atklāt visus savus noslēpumus, tomēr nevajadzētu ar to aizrauties. Bet nedrīkst aizmirst, ka ģimene ir kā draugi - tiek aprunāts tas, kurš nav blakus, lai aizstāvētu sevi. Tāpēc ir jābūt īpaši piesardzīgam izvēloties noslēpumus un problēmas, ar kurām dalīties savā ģimenes lokā. 

 

Viņi nosoda tevi

Kritika nereti ir veselīga, bet tikai tad, ja tā ir taisnīga. Tā palīdz mums paskatīties uz sevi no malas un labāk analizēt savus dzīvē pieņemtos lēmumus. Ļoti bieži tieši ģimene ir tā, kas palīdz mums kļūt labākiem. Tomēr, ja šī kritizēšana notiek pārāk bieži un pārvēršas par pasīvi agresīvām dzīves mācībām, tas sabojās katra cilvēka pašapziņu. 

 

Viņi tev zvana tikai tad, kad ir kaut kas vajadzīgs.

Kaut ko atgādina? Atkārtošu vēlreiz - ģimene ir tas pats, kas tavu tuvāko draugu loks. Arī viņi var nelikties par tevi ne zinis trīs mēnešus, bet tad, kad kaut ko vajadzēs no tevis, piezvanīs un izliksies, it kā nekas nebūtu bijis. 

 

Viņi manipulē ar tevi.

Veselīgas attiecības ir tās, kurās tu jūties brīvs un laimīgs. Ja tu turpini justies vainīgs, nervozs un nosodīts, tad tās attiecības tev vispār nav vajadzīgas. Manipulatori izmantos katru iespēju, lai parādītu, ka valda pār tevi. Šis attiecas it īpaši uz veciem cilvēkiem, kuri par jebkuru cenu vēlēsies gūt uzmanību.

 

Viņi liek tev justies bezpalīdzīgam.

Vai tev liekas, ka bez citu palīdzības nespēj tikt galā ar visvienkāršako uzdevumu? Iespējams, ka tas ir tāpēc, ka jau no bērnības ar tevi ir manipulējuši ģimenes lokā, lai nekad nezaudētu «varu» pār tevi. Viņiem tu esi vajadzīgs vairāk nekā tev viņi!

 

Viņi mēģina kontrolēt tavu dzīvi.

Cik bieži tu dzirdi to, ka kādam ir izjukušas attiecības vai laulība, jo partnerim ir bijušas sliktas attiecības ar viņa ģimeni? No bērna kājas dzītā uzticība un lojalitāte pret savu ģimeni pat šādās situācijās spēj spēlēt ļoti nozīmīgu lomu. Pieauguša cilvēka vēlme klausīties savu vecāku un citu radinieku viedokļos par viņa dzīvi var beigties ar to, ka pieaugušam cilvēkam nav savas privātās dzīves.

 

Viņi vienmēr atgādina par pagātnes notikumiem.

«Vai tu tiešām gribi to darīt? Aizmirsi jau, kas notika ....?», «Tu jau vienreiz satikies ar šādu cilvēku, vai domā, ka šoreiz viss beigsies citādāk?» - šīs un vēl kaudze citu frāžu ir tās, kuras nebūtu jādzird no kāda radinieka. Pagātnē pieļauto kļūdu bakstīšana acīs nevienam nenāk par labu.

 

Cik labas ir tavas attiecības ar ģimeni? 

0
163
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [1]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 15.08.19 11:22
10
0

1) Neveselīga kritika ir tādēļ, vai radītu mazvērtības kompleksus un lai vienmēr apzinātos, ka bez viņiem Tu neko nevarēsi. Iebiedēšana, lai valdītu. 2) Viņi uzrodas tad, kad kaut ko vajag. Mīlestība ir tāda, kas rūpējas par otru cilvēku, nevis to izmanto. 3) Manipulācija. Kādreiz vecāki var būt tik egoistiski, ka aizbaidīs jebkuru līgavu vai līgavaini savam bērnam, ja tas kaut kā traucēs valdīt pār bērnu un iegūt no sava bērna vajadzīgo. Tāpat, tādi vecāki uzskata, ka bērns ir viņu īpašums. Tādi vecāki dara kaut ko bērna labā tikai tāpēc, ka pēc tam saka, ka bērns viņiem visu dos un rūpēsies. Tas ir nenormāli egoistiski.

Jā, ir attiecības, kuras labāk neturpināt. Tas nenozīmē, ka nevajag cienīt vecākus, bet tas nozīmē, ka neielaidies nekādās intrigās un neuzkrausi to "indi", kas nāk no viņu mutes.