15

 273  0

Par armiju Latvijā parasti runā, kad kārtējo reizi notiek, kādas mācības, lielvaras palielās ar jaunākajiem ieročiem vai skatāmies valsts svētku militāro parādi. Stereotipiski iedomājamies armijniekus divos veidos - vai nu kā superkareivjus no kuriem atlec lodes vai iedzērušus knapi kājās turošu, tādus pašus cilvēkus, kā visi pārējie, tikai formā un ar ieroci. Tuvākais patiesībai droši vien ir kaut kur pa vidu, bet skaidrs, ka armijnieki ir tādi paši cilvēki, tajā skaitā ASV armijnieki. Tiesa tas nenozīmē, ka viņiem ir tieši tādi paši noteikumi un likumi, kā mums. Par 6 šādiem likumiem un to neievērošanas sekām vari izlasīt šajā rakstā. 6 dīvaini likumi no UCMJ jeb Unoform Code Of Military Justice (Unofirmas Kods Militārajai Taisnībai), ko varētu saukt par ASV armijas likumdošanu.

1. Aizliegts duelēties

ASV armijā ir aizliegts duelēties. Tevi tavs kazarmu beidrs var kaitināt cik gribi, bet tu nevari izraut pistoli, zobeni vai kaut va parādīt kulakus un aicināt duelēties. Šo noteikumu pārkapums tev beigsies ar armijas tiesu. Bargākais sods ko par to vari saņemt ir kaunpilna izraidīšana no armijas, atteikšanās no jebkādas samaksas un pabalstiem, kā arī apcietinājums uz gadu.

2. Aizliegts dzert ar cietumniekiem/gūstekņiem

Ja tu esi uz vakts un sargā cietumnieku, tu nedrīksti viņam vai viņai piedāvāt alkoholu. Itkā dīvaina doma - kāpēc, lai to darītu, bet ja tāds likums ir, laikam jau, kāds to jau ir izdarījis. Lielākais sods par pārkāpumu ir 3 mēnešu brīvības ierobežojums, kā arī tu zaudē 2/3 no nākamo 3 mēnešu algas.

3. Aizliegta lamāšanās.

Netīri joki, lamas, tualetes jociņi ir noziegums, vismaz ASV armijā. Visi ir dzirdējuši jociņu par to, ka "tev jau valoda, kā jūrniekam", bet ASV šāds jūrnieks tiktu pie soda. Balstoties noteikumies tu tiksi pie soda, ja tava atbildīs šim - "Slikta valoda ir tāda, kas ir pretīgi uzbrūkoša tikumībai, godīgumam vai kārtībai vai šokē morālās jūtas dēļ tās vulgaritātes, netīrības vai pretīgās fabas, vai tās tendences izraisīt kārdinošas domas." Sods par šī likuma pārkāpumu ir dažāds, bet maksimālais kas reģistrēts ir - aizliegums komunicēt ar jebkuru personu jaunāku par 16 gadiem, kā arī kaunpilna izraidīšana no armijas, atteikšanās no jebkādas samaksas un pabalstiem, kā arī 2 gadus ilgs brīvības ierobežojums.

4. Aizliegts no ūdens transporta līdzekļa lēkt ūdenī

Ja tu nejauši ievelsies ūdenī, viss būs labi. Bet ja tu speciāli ielēksi no sava kuģa vai laivas ūdenī tu vari tikt pie soda. Ja tu to gribi izdarī, vispirms saņem komandiera atļauju. Sods par šādu pārkāpumu ir izraidīšana no armijas, atteikšanās no jebkādas samaksas un pabalstiem, kā arī brīvības ierobežojums uz 6 mēnešiem.

5. Aizliegta krāpšana

Par savas precētās otrās pusītes krāpšanu un līdzīgiem morāli pretīgiem nodarījumiem tu vari tikt pie soda - kaunpilna izraidīšana no armijas, atteikšanās no jebkādas samaksas un pabalstiem, kā arī brīvības ierobežojums uz gadu.

6. Aizliegts bremzēt

Parasti skrējienos, kāds kas iepaliek un bremzē, vienkārši tiek pasteidzināts, bet teorētiski par to var sodīt. Šajā gadījumā "bremzēt" nozīmē vazāties apkārt, nodalīties no grupas vai atpalikt no grupas. Sods par šo ir 3 mēnešu brīvības ierobežojums, kā arī atteikšanās no 2/3 algas nākamos 3 mēnešus.

Komentāri 15

0/2000

  Labs un interesants.

 7  0 atbildēt
4. Ja kuģis grimst un cilvēks lec ārā lai glābtu dzīvību, viņš lec speciāli, un par to viņam ar pienāktos sods?
 7  0 atbildēt
Tur nav nekā dīvaina,tā vienkārši ir disciplīna.
 5  0 atbildēt
Man vienīgajam šķiet, ka 4. punkta nosaukums ir dīvains?
 4  0 atbildēt

Armija paliek armija.

 2  0 atbildēt

5.- Super! Vajadzētu to pašu arī mājās palikušajām mīļotajām.. <3

 2  0 atbildēt
Interesanti. 😀👍👍👍
 2  0 atbildēt
Zinu dažus "jūrniekus", kas tiktu uz 2 gadiem cietumā.
 0  0 atbildēt
Labi, es arī būtu jūrnieks.
 0  0 atbildēt

Labāk pastāsti, kādi nerakstīti "likumi" ir utaino armijā

 0  0 atbildēt

tas viss ir fufelis--jeņķu armijā dienē salašņas..

.

 0  1 atbildēt