Ar 3,1 procentu tas uz īsu brīdi tika uzskatīts par visbīstamāko kosmosa objektu kopš izsekošanas sākuma.
"Ir pilnīgi dabiski, ka asteroīda 2024 YR4 trieciena iespēja nedaudz mainīsies," izteicās Ričards P. Binzels, Torino trieciena bīstamības skalas asteroīdiem ieviesējs, kad trieciena iespējamība bija 1 pret 32. "Lai gan pārliecība, ka 2024 YR4 neradīs draudus Zemei ir rezultāts, ko mēs gaidījām, tas nav, ko mēs izlemsim, bet gan daba. Īstenība daba to jau ir atrisinājusi, mēs vienkārši vēl nezinām šo atbildi. Tāpēc pētījumi turpinās."
Sliktās ziņas ikvienam, kas cerēja ieraudzīt Brūsu Vilisu uz asteroīda (vai DART stila misiju, lai to novirzītu), jaunie novērojumi tagad paredz, ka iespēja sadurties ar Zemi ir pārliecinoši 0,0039 procenti jeb 1 no 26 000.
Citiem vārdiem sakot, pastāv 99,9961 procenta iespēja, ka asteroīds mums palidos garām, tam tuvojoties 2032. gadā. Jaunie novērojumi ierindo 2024 YR4 nulles līmenī Torino skalā.
"Sadursmes iespējamība ir nulle vai ir tik zema, ka faktiski tā ir nulle," NASA skaidro par līmeni, piebilstot, ka tas "attiecas arī uz maziem objektiem, piemēram, meteoriem un ķermeņiem, kas izdeg atmosfērā, kā arī uz retiem meteorītu kritieniem, kas reti rada bojājumus."
Pirms tam asteroīds 2024 YR4 bija 3. līmenī. Kā skaidrots līmeņa aprakstā, tad tiek paredzēts, ka trieciena risks samazināsies. "Tuva satikšanās, kas pelnījusi astronomu uzmanību. Pašreizējie aprēķini paredz 1% vai lielāku sadursmes iespējamību, kas var radīt lokālu iznīcību" tā ir teikts aprakstā.
"Visticamāk, jauni teleskopiski novērojumi novedīs pie tā pārcelšanas uz 0. līmeni. Sabiedrības un valsts amatpersonu uzmanība ir pamatota, ja sadursme ir gaidāma mazāk nekā pēc desmit gadiem."
Lai gan ietekmes risks tagad ir zems, 2032. gada astorīda lidojums garām Zemei ir tuvs. Pašlaik šajā vizītē tas būs aptuveni 0,00179 astronomisko vienību (AV) robežās no Zemes, un viena AV ir vidējais attālums starp Zemi un Sauli.
Mēness attālums pēc AV ir 0,00008 attālumā.