Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
295

Mums katram ir kāds draugs, kurš uzskata, ka viņu mājdzīvnieks ir gandrīz tikpat gudrs kā cilvēks. Re, šeit apkopoti 13 stāsti, kuri pierāda, ka dzīvnieciņi tiešām spēj mācīties, saprast un pat paredzēt notikumus.

Vai arī Tev ir šāds stāsts?

1nbspnbsp nbspManiem kaķiem... Autors: The Diāna 13 pierādījumi tam, ka mājdzīvnieki ir gudras un prātīgas būtnes
Attēls no: unsplash.com
1.

1.    Maniem kaķiem patīk skrāpēt paklāju brīdī,  kad viņi staipās. Kādreiz, dzirdot nagu skaņu, es cēlos un sabāru kaķus, lai tā vairs nedara. Tagad man atliek tikai pateikt savam sunim: ‘’Apturi tos sliktos kaķus!’’ Lielākoties man tas pat nav jāsaka. Suns pats dzird skaņu un aiziet izklīdināt kaķus. Viņa šādi dara ne tikai paklāja skrāpēšanas gadījumā. Suns iet ieviest kārtību arī tad, ja kaķi aiztiek cilvēku ēdienu, lec uz galdiem utt.


2.    Gudrākais suns manā dzīvē bija ganu suns. Mēs sapratām, ka suns ir iemācījies, kā mūs katru sauc. Nolēmām pārbaudīt. Mamma pasauca suni un teica: ‘’Aizej pie Toma.’’ Suns pagāja garām diviem citiem ģimenes locekļiem un ienāca manā istabā. Mēs aizgājām katrs uz savu istabu un teicām sunim: ‘’Aizej pie ______’’ Viņa ne reizi nekļūdījās.

3nbspnbsp nbspMans kaķis no... Autors: The Diāna 13 pierādījumi tam, ka mājdzīvnieki ir gudras un prātīgas būtnes
Attēls no: unsplash.com
2.

3.    Mans kaķis no galda nogāž ēdiena traukus, gaida, kamēr suns tos atvērs, un pats apēd.


4.    Kaķis saprata, no kurienes nāk lāzera gaismiņa. Tagad viņš katru reizi uzbrūk nevis punktiņam, bet pašam lāzerītim.


5.    Kad jāiet gulēt, visi dodas uz augšstāvu pa gultām, kamēr es lejasstāvā nodzēšu gaismas, aizslēdzu durvis utt. Mans suns katru reizi man pievienojas un eskortē uz augšstāvu.

6nbspnbsp nbspMans bīgls... Autors: The Diāna 13 pierādījumi tam, ka mājdzīvnieki ir gudras un prātīgas būtnes
Attēls no: unsplash.com
3.

6.    Mans bīgls mēdza zagt lietas un iemainīt tās pret ēdienu. Īpaši mīļi viņam bija mani krūšturi. Viņš bija atkodis, ka ikreiz, kad viņš tos iznes pagalmā, es ātri vien izskrienu ārā ar našķīti.


7.    Suns bija savainojis ķepu un kliboja. Lai novērstu viņa domas no sāpēm, mamma viņam deva pa kārumiņam. Ar laiku viņš saprata, ka, ja viņš klibo, mamma dod viņam gardumus. Tikai pēc laika es ievēroju, ka mammas klātbūtnē viņš speciāli klibo, bet, kad mammas nav tuvumā, iet normāli.

8nbspnbsp nbspMans kaķis... Autors: The Diāna 13 pierādījumi tam, ka mājdzīvnieki ir gudras un prātīgas būtnes
Attēls no: unsplash.com
4.

8.    Mans kaķis sāka uzvesties savādi. Viņa izskatījās superagresīva un sekoja manam dēliņam pa visu māju. Tolaik mājās bija iemetinājies sikspārnis, bet es to pat nenojautu. Sikspārnis pēkšņi parādījās no nekurienes un metās virsū manam dēlam. Kaķene sikspārni noķēra, tam gaisā esot, un vairākas minūtes turēja ar zobiem un nagiem, izdvešot niknas skaņas. Jutu, ka viņa grib to nobeigt. Es atskrēju ar spaini, kaķene pavilka savu ķepu nost tieši tik ļoti, lai es varētu sikspārnim uzmaukt spaini. Viņa visu šo laiku bija sekojusi dēlam, lai viņu nosargātu no sikspārņa. Kopš tā laika ir pagājuši 3 gadi, un kaķene joprojām labprātīgi guļ viņa istabā un sargā viņu. Mīlu savu kaķi.


9.    Mans kaķis mēdza skaļi ņaudēt, lai es pamostos agrāk un viņu pabarotu. Iemācījos no šīm skaņām nepamosties. Tad viņa pasāka ar ķepām ieķerties manās pēdās, bet es iemācījos apsegties ar segu. Tad viņa iemācījās ar zobiem skaļi košļāt koka mēbeles. Es tās visas aplīmēju ar dubulto skoču. Nu viņa vienkārši gāž zemē visu, kas ir augstāk par grīdu. Viņa uzvar.

10nbspnbsp nbspMans kaķis... Autors: The Diāna 13 pierādījumi tam, ka mājdzīvnieki ir gudras un prātīgas būtnes
Attēls no: unsplash.com
5.

10.    Mans kaķis terorizē manu sievu, kad viņa aizmirst iedzert zāles, kuras attur viņu no lēkmēm.


11.    Kādu rītu kaķis vienkārši bija kā pielipis manai mammai. Nemitīgi mēģināja laizīt viņas seju un tamlīdzīgi. Vēlāk mamma apsēdās uz dīvāna un kaķis iesēdās klēpī. Mans kaķis nekad un tiešām NEKAD nesēž klēpī nevienam citam, izņemot tēti. Mēs bijām ļoti apjukuši, jo kaķis nekad iepriekš nebija izrādījis tik daudz uzmanības mammai. Tad pēkšņi mammas sirds sāka sisties 200 reizes minutē. Momentā izsaucām ātro palīdzību, un mammu aizveda uz slimnīcu. Kad viņa atgriezās mājās, sapratām, ka kaķis bija paredzējis, ka tā notiks, tāpēc visu dienu mēģināja pret viņu izturēties īpaši. Joprojām nezinām, kā tas iespējams.

12nbspnbsp nbspKaķis vienmēr... Autors: The Diāna 13 pierādījumi tam, ka mājdzīvnieki ir gudras un prātīgas būtnes
Attēls no: unsplash.com
6.

12.    Kaķis vienmēr nāk ar mani dušā, jo baidās, ka noslīkšu. Tiklīdz ūdens pārstāj tecēt, viņa prasās ārā. Kā arī tad, kad mans modinātājs nozvana, bet es vēl gulšņāju, viņa uzsēžas man uz sejas vai krūtīm, lai pamodinātu. Ja esmu briesmās, viņa rūc kā suns. Mīlu viņu.


13.    Mana žurciņa reiz atrada sūci trubā. Kādu dienu viņa ieskrēja vannasistabā un sāka kašņāt paklāju aiz tualetes poda. Tad atskrēja pie manis, lai pārliecinātos, ka es skatos, un atkal skrēja pie paklāja. Atsedzot paklāju, atradām, ka truba bija ieplīsusi, un bija izveidojies bīstams pelējums.

0
295
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
coldasice avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  coldasice 28.06.19 00:53
11
1

latviešu valodā nav vārda ''truba'' ir ''caurule''

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 28.06.19 19:07
7
0

Eh..., ja kaķi un suņi prastu rakstīt 'Spokos' būtu kruta daudz interesantu rakstiņu!

derestele avatars
Medaļa SirdsMedaļa Buča uz vaidziņaMedaļa Apskāviens
  derestele 28.06.19 19:58
7
0

  Patīk man tie dzīvnieki.

Supermeens1338 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Vidusskolnieks
  Supermeens1338 28.06.19 06:27  
6
0
Kad dzīvoju pie vecākiem, mammas kaķis man bija kā pielipis. Vienmēr gulēja uz vēdera lejasdaļas. Citiem nē.
SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Duraka 3000 speles
  SAMSS 28.06.19 07:28
3
0

  

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 30.06.19 11:34
3
0

Vecmammai bija suns Duksis,liels ,balts nezinamas sugas .Kad mes atbraucam ciemos bija krietns gabals ko iet no autobusa pieturas.Apmeram puskilometru no majas Duksis  jau bija atskrejis preti un priecigi mus sagaidija, tad likas uz majam un vecaimatei riedams un lekadams ,,pazinoja,,par musu ierasanos un jau kopa ar mums naca lidz majam .Ta vins darija vienmer(neatceros nevienu iznemumu).Ari citus radus suns medza sagaidit un pavadit lidz majam ,bet iepriekseju pazinosanu pielietoja tikai mums atbraucot,tapec vecmamma vienmer zinaja kas ieradies...  

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  197403 28.06.19 07:29
2
0

  

vv vv avatars
Medaļa SpoksSpēja Mana Latvija!
  vv vv 28.06.19 03:03  
1
0
Tu labāk pasaki kāpēc nevar atvērt tīņiem + sadaļu?
The Legend avatars
Medaļa MērisMedaļa Izglītojošs testsMedaļa Arheologs
  The Legend 02.07.19 12:03
0
0

labs raksts mhm super cool utt...